Esileht Pereelu ja suhted Andestamisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Andestamisest

Postitas:

Läksime mehega lahku, mina lõpetasin suhte, sest olin suhtest väsinud ja aastaid tüdinud mehe algatusvõimest. Lahkumineku põhjuseks oli ka teine mees. Eksiga sai normaalselt asju ajada, aga tema sugulased käitusid ääretult ebaviisakalt. Mind mustati ühistele tuttavatele ja ka minu enda perele. Õnneks minu pere on igati toetav. Kõige hullem oli see, et kahtluse alla seati ka laste isadus ning viimase lapse puhul nõuti DNA testi. See sõnasõda oli õudne. Otsustasin, et ma ei luba oma lastel eksi sugulastega suhelda, sest nad halvustasid mind ja see mõjus lastele halvasti. Isaga suhtlevad lapsed edasi. Eks oli ka solvunud, et sugulased tema ellu sekkuvad ja hakkas eemale hoidma. Nüüd on 2 aastat sellest jamast möödas ja eks on oma sugulastele andestanud ja tahab, et lapsed nendega kohtuksid. Mina ei ole sellega nõus, sest veel jõulude ajal tema sugulased halvustasid mind minu sugulastele (elavad ühes linnas). Minuga nad kontakti ei saa, sest olen nad ära blokkinud.
Ja nüüd mulle vastumeelne, et lapsed nende inimestega kohtuvad. Üks laps on teismeline ja temale on isa armas ja ma ei saa teda keelata, aga väiksem.on 3-aastane ja teda halvustati koos minuga. Küll pole nende suguvõsa nägu ja sooviti lapsele halba kuniks dna test kinnitas, et on eksi laps. Mina ei suuda sellist asja andestada. Ja tunnen, et ei saa eksi ka usaldada, et ta ei viiks lapsi oma sugulastega kokku.
Palun avaldage arvamust, kuidas teie käituksite.

+6
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 08:50; 15.01 16:49; 16.01 08:56; 16.01 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulased on osa lapsest, osa tema päritolust. Kui midagi kriminaalset pole teoksil ega kahtlust, et lapsele liiga tehakse, siis ikka lubaks isal koos lastega ka oma pere ja lähedaste hulgas viibida.
Sugulastel oli ju probleem sinuga, mitte lastega. Miks lapsed seepärast kannatama peavad, et sina nendega läbi ei saanud?

+20
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:29; 16.01 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastik olukord. Keelata on raske ja nõme, ka üsna mõttetu, samas mõistan su tundeid hästi, olen elus samas olukorras olnud. Mina ei keelanud, tundsin, et ei viitsi oma energiat kulutada selle peale, et neid jõuga lahus hoida. Laps saab ühel hetkel täiskasvanuks ja mida rohkem sa teda väiksena pooli valima sunnid ja jõuga suhtlemast takistad nendega, seda suurema tõenäosusega tal tekib huvi ja ta ise tulevikus nad üles otsib.
Mina lubasin isal lapsega nende sugulaste juures käia, kes mind halvustasid, reaalsus on täna see, et täiskasvanud laps ütleb, et ta ei näe mingit pointi selle tädiga suhelda, kes tema ema kohta nii halvasti räägib, olgu ta pealegi sugulane.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina laseksin teismelisel tulla-minna, nagu tahab, kuid hoiaksin 3-aastase enda juures ja teda sugulastele viia ei lubaks. Mul ei ole sellist olukorda olnud, kuid kujutan ette, kui mingi suguvõsa paneks kahtluse alla mu lapse põlvnemise (ja minu valetamise ses osas) ja samal põhjusel halvustaks mu väikest last, siis see oleks mulle nii tõsine solvang, et ma ei vaataks sellest mööda. Praegu ütleksin, et praegu on laps minuga ja näiteks kui läheb kooli vms (mingi tähis umbes), siis vaatame edasi, praegu aga palun jätke meid kahte rahule. 3-aastasel lapsel endal ei ole küll mingit vajadust ega sisemist sundi sugulastega suhelda, praegu ei tea tema sellest midagi, küsimus on ema enesetundes. Kui laps kannab kaela, siis vaatab edasi.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 10:40; 15.01 15:09; 15.01 21:16;
To report this post you need to login first.

ise oled supi keetnud…
Sa ei pruugi viia lapsi eks-sugulaste juurde, ei pruugi neid endale külla lasta. Aga sa ei saa kuidagi takistada, kui lapsed on eksmehega, ja nad lähevad vanaemale külla.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise oled supi keetnud…

Sa ei pruugi viia lapsi eks-sugulaste juurde, ei pruugi neid endale külla lasta. Aga sa ei saa kuidagi takistada, kui lapsed on eksmehega, ja nad lähevad vanaemale külla.

jälle perekooli keskmine parastaja kohal. suppi keedetakse ikka kahekesi. kui mees oma osa ei täida, siis on naisel igati õigus leida endale väärilisem kaaslane.

laste suhtlust sugulastega muidugi takistada ei saa, aga saades aru teemaalgatajast, et mees on otsustusvõimetu, siis tõenäosus, et mees laste ja sugulaste suhtlust meeletult ise üleval hakkab hoidma, on väheusutav. need mõned korras aastas tuleb teemaalgatajal alla neelata. enamusest laste elust saab aga sugulased väga kergelt eemal hoida – ei anna neile teada tähtpäevade tähistamisi, kus lapsed liiguvad, ei initsieeri kokkusaamisi, sugulaste kutsete korral saab lastele välja pakkuda palju huvitavamad alternatiivid, mis lihtsalt toimuvad samal päeval jne.

mina ei arva, et teemaalgataja peaks alla neelama solgiämbrina igasuguse jama, millega teda alatud inimesed on üle valanud. mõistlikud inimesed räägivad asjad selgeks. kui seda teha ei ole võimalik, siis on kõige parem strateegia neutraalne eemaldumine. halba lastele sugulastest ei räägi, aga ei toeta ka ühtegi initsiatiivi, et laste suhted alatute inimestega säiliks.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 11:44; 15.01 22:48; 16.01 17:32; 16.01 17:41; 16.01 19:33; 17.01 15:08; 17.01 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole ühepoolne jutt, huvitav oleks kuulata sugulaste versiooni. Ei usu, et päris ilmaasjata hakatakse dna-testi nõudma.

+11
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 12:04; 15.01 17:39; 15.01 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks ma selle mehe sugulane, ma halvustaksin sind ka, nii et vähe pole.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 13:59; 18.01 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole ühepoolne jutt, huvitav oleks kuulata sugulaste versiooni. Ei usu, et päris ilmaasjata hakatakse dna-testi nõudma.

DNA-testi peaks vajadusel nõudma vaid isa (st teemaalgataja eks) ise. Mitte mingid lehma lellepojad.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 10:40; 15.01 15:09; 15.01 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksime mehega lahku, mina lõpetasin suhte, sest olin suhtest väsinud ja aastaid tüdinud mehe algatusvõimest. Lahkumineku põhjuseks oli ka teine mees. Eksiga sai normaalselt asju ajada, aga tema sugulased käitusid ääretult ebaviisakalt. Mind mustati ühistele tuttavatele ja ka minu enda perele. Õnneks minu pere on igati toetav. Kõige hullem oli see, et kahtluse alla seati ka laste isadus ning viimase lapse puhul nõuti DNA testi. See sõnasõda oli õudne. Otsustasin, et ma ei luba oma lastel eksi sugulastega suhelda, sest nad halvustasid mind ja see mõjus lastele halvasti. Isaga suhtlevad lapsed edasi. Eks oli ka solvunud, et sugulased tema ellu sekkuvad ja hakkas eemale hoidma. Nüüd on 2 aastat sellest jamast möödas ja eks on oma sugulastele andestanud ja tahab, et lapsed nendega kohtuksid. Mina ei ole sellega nõus, sest veel jõulude ajal tema sugulased halvustasid mind minu sugulastele (elavad ühes linnas). Minuga nad kontakti ei saa, sest olen nad ära blokkinud.

Ja nüüd mulle vastumeelne, et lapsed nende inimestega kohtuvad. Üks laps on teismeline ja temale on isa armas ja ma ei saa teda keelata, aga väiksem.on 3-aastane ja teda halvustati koos minuga. Küll pole nende suguvõsa nägu ja sooviti lapsele halba kuniks dna test kinnitas, et on eksi laps. Mina ei suuda sellist asja andestada. Ja tunnen, et ei saa eksi ka usaldada, et ta ei viiks lapsi oma sugulastega kokku.

Palun avaldage arvamust, kuidas teie käituksite.

Kahju küll, et pere lõhkusid. Miks inimesed ei oska hoida kalleid asju, mis neil on.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, miks suhte otsustasin lõpetada ei puutu teemasse. Suguvõsa poolt oli teema, et vabandavad, kui dna test on positiivne. Seda pole juhtunud. Ja sellest on suva ja mul ükskõik, mida nad minust arvavad. Mina lihtsalt ei pea vajalikuks kõrvalseisjaid valgustada, kuidas eks minuga käitus. Minule heidetakse ette, et väikese lapse kõrvalt leidsin uue mehe ja otsustasin suhte laste isaga lõpetada. Ma ei suuda andestada, et selle kõige käigus halvustati minu lapsi. Kui esimene laps sündis, siis samuti nõuti dna testi, et kas ikka kuulub nende väärtuslikku suguvõssa. Siis ma polnud nõus ja ajaga leppisid. Nüüd uskusin naiivselt, et dnatest rahustab olukorda. Tulemuseks oli see, et kõik asjad, mis neile minu laste juures ei meeldinud seoti minu geenide ja käitumisega. Väiksemale sooviti viha hoos isegi haigusi külge. Mina seda andestada ei suuda.
Vanema lapsega aastaid kohtusid sugulased 1-2x aastas, rohkem huvi polnud. Samuti ei ole teismelisel enamike ärritunud sugulastega suhet, va vanaema. See, et eks nüüd andestas oma sugulastele ei võta ära neid sõnu ja suhtumist.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 08:50; 15.01 16:49; 16.01 08:56; 16.01 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mees pidi ikka möku olema, kui lasi sugulastel nii pähe istuda. Tõeline mees peaks oma naise poole hoidma ja kaitsma teda rünnakute eest.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 12:04; 15.01 17:39; 15.01 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hetkel enam täpseid protsente ei mäleta, aga statistika näitab, et mehed kasvatavad päris tihti enda teadmata teise mehe last, selles mõttes ei saa augulastele pahaks panna, et neil kahtlus tekkis.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hetkel enam täpseid protsente ei mäleta, aga statistika näitab, et mehed kasvatavad päris tihti enda teadmata teise mehe last, selles mõttes ei saa augulastele pahaks panna, et neil kahtlus tekkis.

Sellises asjas ei tohiks sugulased sekkuda, ka tugeva kahtluse korral on see abikaasade omavaheline asi.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 12:04; 15.01 17:39; 15.01 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll pole nende suguvõsa nägu ja sooviti lapsele halba kuniks dna test kinnitas, et on eksi laps.

Mis eelmisele käole siin arusaamatuks jääb?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 10:40; 15.01 15:09; 15.01 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt võiks mõelda kahele asjale: esiteks, valu muudab inimesed ebaõiglaseks. Teiseks, inimestel on kõige raskem andestada enda lapsele tehtud valu. (Eks sa tead seda viimast juba isegi.)
Vaata nüüd asja nende sugulaste vaatenurgast: nendel on täpselt sama raske anda andeks oma pojale (vennale, kes iganes) tehtud valu. Mehed ei näita valu välja, aga eks ta vanemad aimavad. Tõenäoliselt on mees väga katki (pere kaotusest üle saamine ja uue elu ülesehitamine võtab aega aastaid) ja ta lähedased ei osanud oma tundeid talisteda. Samuti on neil raske andestada seda, et lastelaste perekond lõhuti ja lapsed peavad nüüd kärgperega leppima. Mida sa tunneksid kui maha jäetu oleks sinu poeg?
Ma ei taha öelda, kas su tegu oli õige või vale, või et sa ilmtingimata pead neile andestama. Eks see olukord ju häirib sind, muidu sa siia ei kirjutaks. Samuti ma ei tea, kas need sugulased suudavad sulle tegelikult andestada või su laste isa (või su enda lapsed kui nad suureks kasvavad).
Andestamine on suur oskus ja see pidavat tegema vabaks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka olnud sellises olukorras ja siiani tuleb vahest see halb kõik meelde…võite hakata miinustama, aga mina ei lubanud lapsi (3 ja 5) tol ajal ämma juurde. Õnneks oli küll mees minu poolel, aga suure sõja tõi see kaasa sellegipoolest.. Teemaalgataja: mina sinu asemel vanema lapse lubaksin, sest ta piisavalt vana, et olukorrast aru saada, aga väiksema puhul ütleksin ei. Ütleksingi, saab vanemaks, siis vaatame edasi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka olnud sellises olukorras ja siiani tuleb vahest see halb kõik meelde…võite hakata miinustama, aga mina ei lubanud lapsi (3 ja 5) tol ajal ämma juurde. Õnneks oli küll mees minu poolel, aga suure sõja tõi see kaasa sellegipoolest.. Teemaalgataja: mina sinu asemel vanema lapse lubaksin, sest ta piisavalt vana, et olukorrast aru saada, aga väiksema puhul ütleksin ei. Ütleksingi, saab vanemaks, siis vaatame edasi.

ma pole küll teemaalgataja, aga millal sa üle hakkasid saama oma halvast olukorrast? kas mehe perega oli võimalik rääkida mingil ajal või said neilt mokaotsast isegi midagi vabanduselaadset? kas osaled mehe sugulaste/pere juubelitel, kas võtad vastu nende küllakutseid? mina olen ka praegu samas seisus, aga tundub nagu jookseksin peaga vastu seina, hirmus alatuid inimesi on ikka olemas, kelle suu ja aju vahel puudub igasugune filter.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.01 11:44; 15.01 22:48; 16.01 17:32; 16.01 17:41; 16.01 19:33; 17.01 15:08; 17.01 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PEA VASTU! Kõikidele ei peagi andestama. Põhiline on mitte unustada. Andestamise võid unustada küll, nii samuti kui unustati andeks paluda. Kui peaks meenuma, siis andesta kui on midagi muudetud. Selliseid peab hindama tegude, mitte sõnade järgi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks ma selle mehe sugulane, ma halvustaksin sind ka, nii et vähe pole.

Ja lollisti teeksid, Kõige rohkem teeb selline halvustamine haiget ju nendele lastele. Vanemad on neile olulised ja üks osa neist endist. Ja milles lapsed süüdi on? Tõesti, oluline on lapse arvamus ja soov, kui tema tahab suhelda, ok. Küll aga on tõesti karm, kui keegi tädi või vanaema hakkab kolmeaastase peal oma emotsioone välja elama ja rääkima, et su ema on nii nõme ja litsakas mutt. Sel juhul ma ka ei tahaks neid kokku lasta. Kui oskavad suud koomal hoida, siis on teine asi. Omavahel rääkigu mis tahes, aga lapse kuuldes tema vanema halvustamine on lubamatu, välja arvatud juhul, kui vanem on juba lastele füüsiliselt ohtlik, nt mingi mõrtsukas, kelle eest peab lapsi hoiatama, et nad ellu jääksid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled lõdva püksikummiga naine, kes jättis mehe ja lõhkus pere teise mehe pärast.
Ja sina räägid andestamisest? Et sina neile andestaks?
Dna on vähim, mida sult nõuda saaks ja sa peaks seda üsna vaikselt taluma, sest see on esimene asi, mida igaüks mõtleb. Et kelle käopojad nad siis lõppeks on.
Ja sina oma eksilt ikka oled andeks palunud?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest olin suhtest väsinud ja aastaid tüdinud mehe algatusvõimest.

Siit peab vist hiromandina välja lugema, et “algatusvõimetusest”?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksiga on suhtlus igati ok. 2a tagasi, kui otsustasime lahku minna, siis see oli siiski ühine otsus. Aus vastus on see, et kui poleks teist meest silmapiiril olnud, siis ilmselt oleksin veel 10a kannatanud, sest eks oli hea isa, aha väga kehv partner. Nüüd alles saan aru, mida tähendab värdne partnerlus ja kuidas saab mees mulle toeks olla ja aitab igapäevastes toimetustes. Ei kahetse lahkuminekut.
Eksiga rääkisime suhte läbi ja teatasime koos kõigile sugulastele, et meie teed lähevad lahku. Eksmees ei olnud mingi kannataja või ohver. Meil lihtsalt puudus varasemalt julgus see otsus teha, õigemini minul puudus see julgus. See eksi sugulaste sõda oli nii intensiivne, et ka eks ei suhelnud nendega. Nüüd aga on eksil uus naine, kes sugulastele meeldib ja nüüd on tekkinud vajadus lastega suhelda. Eks hoidis siiani minu poole. Nüüd on eks sugulastele andestanud ja valmis laskma nad meie laste lähedale. Saan sellest mõneti aru, sest veri on paksem kui vesi, aga mina ei suuda andestada neid väljaütlemisi minu laste kohta. Ja kuna mind need sugulased siiani halvustavad, siis ma ei usalda neid oma laste lähedale.
Rääkisin ka teismelisega ja tema jaoks on arusaamatu, et miks ei vabandata ja tema kuulis ju ka osaliselt seda sõimu ning laps hoiab ikka,ema poole ning muretseb juba ette, et kuidas ta peaks käituma kui keegi hakkab tema ema halvustama. Ma olen andnud teismelisele õiguse ise otsustada, aga ta on ka nüüd nii segaduses.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.01 08:50; 15.01 16:49; 16.01 08:56; 16.01 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan sellest mõneti aru, sest veri on paksem kui vesi, aga mina ei suuda andestada neid väljaütlemisi minu laste kohta.

Väljaütlemised olid siiski sinu kohta, kas pole? Ka see “laps pole nende suguvõsa nägu” käib ju tegelikult sinu kohta.
Mina küll soovitaks, et proovi üle olla. Laste pärast. Nii suurema kui pisema. Ehk saab 3-aastane veel väiksema õe-venna. Oleks ju tore, kui neil läbikäimine tekiks. Eriti kuna tundub, et sinu eksi uus naine seda soosib ja tänu temale ongi osalt suhete pehmenemine toimunud?
Alati on parem läbi saada kui mitte läbi saada – eriti kui viimaseks tegelikult tänasel päeval otsest põhjust polegi. Saad ju hoida silma peal, kuidas see suhtlus lastega minema hakkab. Mis meeleolus tulevad sugulaste juurest jne Kui ei hakka klappima, saad ju tagasi tõmbuda.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:29; 16.01 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andestamise osas arvan ma, et parem on andestada kui seda viha endas hoida. Andesta, et sinu ja lastega halvati käituti ja sul on endal pare olla. Aga see ei tähenda mudiugi, et peaks hakkama nende inimestega, kes sinult isegi vabandust ei palu, sõbralikult suhtlema.

kui su eks tahab lastega sugulate juures käima hakata, siis ma esmalt istuks eksiga (ja ehk ka tema uue naisega kui sul temagagi suhted head) maha ja arutleks läbi, mis hirmud sul ja su teismelisel lapsel sellega seoses on. Laste isa on see, kes saab ja peab oma lapsi sellistes olukordades kaitsma ja lastel peab ka olema turvaline inimene käepärast, kellega asju arutada. Et kui sugulastega peaks ikka sama rada mööda edasi minema – halvustavad lapsi, halvustavad ema – siis mees peab oma lapsi ja nende ema sugulaste eet kaitsma. Kui mees on nõus olema tähelepanelik ja võtab sinu muret tõsiselt, siis lubaks lapsi sugulastega kohtuma.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 10:05; 16.01 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andestaksin, aga see ei tähenda seda, et ma nendega suhtlema peaksin hakkama ju. Kui ise oleksin süüdi mingis asjas(no ma ei tea lugu, näiteks mehe petmises, aga ma ei tea, kas sa petsid teda või olid nii aus, et läksid enne ikka ära).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üdinud mehe algatusvõimest.

Mida ta sul nii tüütavalt sageli siis algatas, et tema algatusvõime su ära tüütas?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 12:22; 16.01 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandavad, kui dna test on positiivne. Seda pole juhtunud.

Ise sa algses postituses kirjutasid, et nad ei saagi sinuga suhelda

Minuga nad kontakti ei saa, sest olen nad ära blokkinud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 12:22; 16.01 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andestamine iseenesest ei nõua teise poole vabandamist, see on iseoma seesmine asi, siis on sul endal kergem. Aga see ei tähenda, et teise halba unustama peaks.
Mina küsiks eksmehe käest abi- kui teismeline tema sugulaste juurde läheb, siis on eksi asi valvata, et lapse ema mustama ei hakata. See on sinu tingimus- et lapse kuuldes ei räägita lapse vanematest halba (kahju, et nii elementaarset inimlikult viisakat asja peab eraldi klauslina rõhutama! 🙁 ) Kui suudavad sugulased normaalselt käituda, siis on hea. Kolmest mina võõrast inimeste keskele ei annaks, liiati kui ma neid inimesi ei usalda. Jõuab ta seal käia veel, kui suhted rahunevad ja nad tõestavad (suurema lapse peal), et nad saavad ilma lapsi omavahelisse vaenu segamata hakkama. Ja kui suurem laps ise on valmis ja tahab sinna minna, kui ei taha, siis ei sunni ja nii on.

Ja nagu siin öeldi, selliseid inimesi hinnatakse nende tegude, mitte sõnade järgi. Ei annaks sulle midagi see väljapigistatud vabandus, kui inimesed tegudega vastupidist näitavad ja vastupidi, mõnele on ületamatult raske see vabandamine iseenesest, isegi kui tahaks heastada ja oma tehtud ülekohut kahetsetakse. Kui hakkavad normaalselt käituma, siis vaatad “õunte pealt”, kuidas edeneb. Ise ma selliste inimestega suhelda ei tahaks, aga kuna tegu on siiski laste sugulastega, siis kui nemad lapsele halba ei tee (emotsionaalselt), ei oleks õigust ka keelata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lähevad seda juttu kuuldes karvad turri. Ma olen neid sugulaste vahelisi nägelusi näinud küll ja küll. Vüta üks ja viska teist Milles lapsed süüdi on?
Ilus oleks andestada ja telefoni vastu võtta. Räägid ju nendega laste teemal, sa ei pea sõbrannatama johaidii!

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted Andestamisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.