Esileht Ajaviite- ja muud jutud Andke abi, tütar 22a aga ei saa ema soovist aru..?!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )

Teema: Andke abi, tütar 22a aga ei saa ema soovist aru..?!

Postitas:
Kägu

RE: Andke abi, tütar 22a aga ei saa ema soovist aru..?!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loo panen kirja,et enda sõbrannale mingitki abi leida.. Äkki keegi oskab midagi tarka öelda.
Sõbranna on 42, rase, läbi teinud kõik uuringud, beebiga on kõik korras. Otsustasid mehega lapse saada. On koos olnud juba aastaid. Naisel eelmisest elust mõned võlad- aga mitte ületamatud.
Aga asja kurvemaks pooleks on tekkinud tema 22aastane tütar,kes õpib küll hetkel välismaal, aga varsti naaseb Eestisse- elukohaks sama koht,kus emagi. Ja tütar tõsimeeli pressib emale peale,et tema lapsesaamise soov on vale, pole õige,keerab elu nässu- tema ju tahab minna välismaale õppima edasi, kus see raha siis tuleb.. Ühesõnaga on harjunud alati olema nr1, kuigi pole pere ainuke laps. Kuidas seletada ja nö paika panna tütar, et kui ema on õnnelik mehega,et laps tulekul?
Tõesti, tavalised mahaistumised ja seletamised ei ole mingit tulemust andnud, ainult käib ja nö turtsub, kui loll ta ema on.
Ja tõesti on kurb näha,kuidas see sõbrannale ka mõjub, ei taha ju elada nii,et sul on uus beebi tulekul, aga suurem juba vihkab väikest inimest,kes kasvab kõhus :([/tsitaat]

Siis tulgu kodumaale õppima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

ükski 22 aastane tibi ei tohiks oma emale pähe istuda. ühelgi lapsel ei ole õigust emale dikteerida, palju ta võib lapsi saada, see on ilmne lugupidamatus oma vanema vastu.

kas muna võib kana õpetada? loomulikult mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

igatahes see 22 aastane normaalne küll ei ole,ma ei saa aru et mis õigusega,22a elab vanemate kulul??minuarust täitsa luuser,omale sellist naist igatahes ei võtaks ,kui teaks minevikku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuulge, naine on juba rase ja milleks tappa täiesti terve ja soovitud laps, kelle kasvatamiseks on tingimused olemas? ma olen muidugi üldse abordivastane, aga see on ju absurdne!
ma olen ka vanematega eriarvamusele jäänud mitmes asjas ja sellest on kahju, aga igaüks peab siiski elama oma elu, selles on meil üksmeel.
vanemad toetasid mind kuni mag. diplomi kätte sain, nii olid nad lubanud ja nii nad tegid ja summas, mis nad olid ise heaks arvanud. kui otsustasin õpinguid jätkata, siis loomulikult on see mu oma asi.
praegu nt ehitame maja ja sellele kulub palju raha, aga vanemad reisivad mõnuga, ostavad kallist tehnikat ja õigusega! oleme eraldi leibkonnad, nad ei pea mind enam toetama ja kui nad teevadki mõne kalli kingi, siis vabast tahtest. muidugi, kui oleksime näljas ja paljad, küll nad siis aitaksid, aga täiskasvanud noortel inimestel on endal ka käed küljes ja lausa rõõm on ise end ära majandada.
25 aastat pidid vanemad lastega arvestama, ei saanud endale kõike lubada, kulus oi kui palju närvirakke… mul ei tuleks pähegi neile midagi dikteerida, saagu või nemadki veel mõni laps (ok, nemad on vist juba liiga vanad, aga alla 45sed võiks küll veel lapse saada).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellises vanuses töötasin poole kohaga. Vanematel ei olnud raha minu ja mu õe õpingute jaoks ning me võtsime selleks laenu ning laenu ise maksisime ära. Õnneks õpingute tulemuste tõttu viidi mind riigieelarvelisele õppekohale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis tütar võib minna streikima.
see on nagu suhe riigiga. mina olen arvestanud, et sissetulekud jäävad samaks. samas riigis majanduslik olukord muutub järjest viletsamaks. see tekitab meelepaha. ansip on süüdi. mis riik see selline on, kas sellist eestit me tahtsime. aga olukord jääb ikka samaks ja raha juurde ei saa, tuleb kohaneda kehvemate tingimustega või minna soome elama.
arusaadav, et tütar arvestas oma õpngute aegse ülalpidamisega. nüüd aga rahaliselt läheb kitsamaks, see tekitab meelepaha. viha. aga mis sa ikka teed. tuleb kohaneda kehvemate oludega. ei võta ei riik ega ema kuskilt raha juurde. või nagu riik nii ka ema peab olulisemaks teist sfääri rahastada. ja polegi midagi teha, kui streikida 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tean ka sellistes vanustes perekonda, ja sellises seisus külajuttude järgi.

Mina isiklikult ei ole teemasse süvenenud, kuna nagunii piiga rahuneb maha ja läheb välismaale tagasi varem või hiljem.

Asjad on lihtsalt üles puhutud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui 23aastene elab vanemate kulul on ta luuser. Ja 42 on täiesti OK last saada. 20aastasele tundub 40 kindlasti pensionärina, aga nii tegelikult pole. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elame vaid korra. Ja sellel 40 aastasel on igasugune õigus sünnitada veel üks laps. Esimene LAPS, kellest siin räägitakse, on siiski juba täiskasvanu ja ei saa oma emalt nõuda (ka emotsionaalse väljapressimise näol), mitte midagi. Sellises vanuses on inimene juba reeglina oma elu peal. Välismaal õppimine on luksus ja ma ei leia, et ema peaks seda luksust kinni maksma täisealise tütre puhul. Vbl tütar ütleb, et soovib õppida kuni 40 aastaseks saamiseni. Mis siis saab? Ikka ema maksab?
Emal on oma elu ja tütar on juba niigi saanud väga hea stardipaketi- st et ema on võimaldanud tal siiamaani välismaal õppida.
See ülisuure egoga plika tuleks lihtsalt paika panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]42 on paras vanus vanaemaks saada, mis noort titemammat selline veel tahab mängida![/tsitaat]
Jah, ma sain ka selles vanuses vanaemaks ja väga tore on.
Samas tuttav sai selles vanuses neljandat korda emaks ja samuti on väga tore; tema kolm vanemat last olid sellel ajal 20,18 ja 16
Igaüks teeb oma valikud ise ja kui too naine soovib emaks saada, siis tema 22-aastasel tütrel küll selles osas ei ole sõnaõigust.
Kui see tütar ei saa oma ema soovist aru, siis on see tema probleem ja isegi kui otsustab nt perele selja pöörata siis ei ole emal seal midagi parata. Ema ei pea ju ometi hakkama oma täisealise lapse tahtmiste pärast lapse sünnitamisest loobuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu hiljutine kogemus kõrvalseisjana:
varastes kahekümnendates neiu sai teada, et ta üle 40.-ne isa, kes juba ammu neiu emaga koos ei ela, saab uue naisega lapse. Tütar oli maruvihane kuuldust. Ütles, et vihkab oma isa ja ei kavatse temaga enam kunagi suhelda.
Nüüd kui pisike lapsuke on sündinud, on noor neiu ta juba omaks võtnud. Pisikest ilmakodanikku nähes tekkisid tal võimsad suure õe tunded 🙂
Nii, et kõik oleneb inimesest.

Kogu asja juures on siiski tähtsam, mida selle saabuva ilmakodaniku vanemad ise tunnevad. Kui uus laps on oodatud, siis pole teistel, eriti veel täiskasvanutel mingeid nõudmisi õigus esitada. Hiljem võib see täiskasvanud tütar niikuinii oma nooruseisekust kahetseda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No aga 42-aastase titeisust ei saa mina küll aru. Paras aeg vanaemaks saada juba.

Please wait...
Postitas:
annaabi

Appi mis naiste möga!
Õigel ajal jäi sellele 22.a \”tütrel\” vits saamata! Mingit austust pole ema ega iseenda vastu!

See ema võib saada kasvõi kaksikud või kolmikud! Mis see tütre asi on!
22 on vanus kus peaks ise kaela kandma.
Hea et ise selliseid tropp ei tunne!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No aga 42-aastase titeisust ei saa mina küll aru. Paras aeg vanaemaks saada juba.[/tsitaat] Aeg on edasi läinud, inimeste arusaamad koos sellega muutunud/arenenud. Inimeste tervis ei ole raske füüsilise tööga rikutud. Vaimne ning füüsiline pool igati raseduseks ning beebi kasvatamiseks küps: nooruse rahutus möödas, tasakaalukus elukogemustest saavutatud. Miks ei tohiks siis jälle lapsevanemaks saada?
Vanavanemaks? Küll aeg annab ka sellesse seisusesse tõusta, seda ei peaks 42a. veel minumeelest ootama. Ise ju veel mõnusas noorepoolses eas. Mitte küll värske kui pungast esmapuhkenud kevadine heleroheline leheke, vaid ilus sügavroheline terve ning kaunis suvine leht puul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ainuke laps ja tean kindlalt, et kui minu vanemad oleksid öelnud et saan õe/venna, kui ma ise juba 15+ olin, siis oleks samamoodi käitunud nagu siin mõni, kes kodust lihtsalt ära läheb. Minu armukadedus ei oleks lubanud, et tuleb keegi uus, kes minu koha ära võtab.

Please wait...
Postitas:
Sygisuss

On ka minul olnud juhus, kus puberteedieas poeg avaldas arvamust, et tema pole meie pere nooremaid lapsi tahtnud. Vastasin sellele, et ma ei peagi temalt küsima, kas tohin veel lapsi saada või mitte. See ei ole tema asi. Kui võimalused jäävad väiksemaks (raha, tähelepanu) tuleb kohaneda.

Küsisin võrdluseks, et kuidas temale meeldiks kui tema kunagi pere loob, tulen mina ütlema millal ja kui palju ta lapsi saada tohib? Huvitav küll, aga seda peeti täiesti kohatuks ja lubamatuks, mida see muidugi ka on. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina olen ainuke laps ja tean kindlalt, et kui minu vanemad oleksid öelnud et saan õe/venna, kui ma ise juba 15+ olin, siis oleks samamoodi käitunud nagu siin mõni, kes kodust lihtsalt ära läheb. Minu armukadedus ei oleks lubanud, et tuleb keegi uus, kes minu koha ära võtab.[/tsitaat]
Noorema õe-venna lisandudes on armukadedus muidugi normaalne ja tavaline tunne, seda võib kogeda nii kolmene kui kahekümnekolmene. Põhierinevus on muidugi selles, et kolmene ei mõista veel seda tunnet ja ei suuda seda juhtida, kahekümnekolmene aga võiks juba osata.
Kui noorema lapse sünd perekonda on suhete katkestamise põhjuseks, siis on paraku selle inimesega midagi kasvamise käigus valesti läinud. Kusjuures see võib olla isegi vanemate endi viga: vanem laps on saanud elu aeg signaale, et tema vajadused on kõigi omadest tähtsamad ning ei suuda siis mõista, kuidas äkki ei ole, miks ema enam ei taha ennast ohverdada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nii, minul on vanem tütar 20 ja noorem laps nüüd aastane ja mitte kordagi ei tekkinud küsimust, et kas nooremal lapsel on õigus siia ilma tulla või mitte. kui minu laps oleks selliselt teema tõstatanud oleksin ma ikka väga üllatunud ja endas, kui emas, kes on oma lapsest iseka egoisti kasvatanud, parajalt pettunud olnud.
jah, minu lapsed ei ole mängukaaslased, aga nad on lähedased ja tulevikus ei takista neid lahutavad aastad kuidagi neid omavahel sõbrustamast. minu väga hea sõber on minust 16 aastat vanem näiteks ja sama hästi leian ma ühiseid jututeemasid oma tütre sõpradega.
kui laps võtab endale õiguse otsustada oma vanemate tegude üle, siis on asjad väga paigast ära. kas see tütar kujutaks ette, et tema ema keelab temal lapsesaamise, kui tal äkki mõne aasta pärast peaks selline soov tekkima.
kui 22-aastane tahab õppida, siis on lihtsalt suur õnn, kui tal on vanemad, kes teda tahavad veidigi toetada, nõuda aga enda hoidmist nagu s… pilpa peal on lubamatu. selliselt käituvale täiskasvanud pubekale olekski paras, kui ta peaks eluga mõnda aega ise hakkama saama, ehk tuleb siis veidi elus väga vajalikku oskust – oskust mõista teisi, juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ka selle poolt, et vanad lapsed tuleb pesast välja lükata ja uued asemele sünnitada. Sest just väike laps hoiab ema noorena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No nii suure vanusevahega ei tekigi tavaliselt seda õe-venna tunnet. Mu töökaaslane kurjustab ka sageli, et vanemad lapsed, kes juba teises linnas koolis käivad, ei tunne tite vastu huvi. Mis huvi neil peakski olema, 2 korda kuus näevad, kui koju käima tulevad; ei teki seal mingit huvi. [/tsitaat]

Njah, oleneb ikka inimestest ja kuidas peres ka muidu suhted. Meil sündisid ka väiksemad lapsed kui vanem juba kodust ära kolis ja ülikooli läks. Tema on küll tõeline suur Õde, jumaldab pisikesi ja just nende tõttu käib kodus nii tihti kui võimalik. Ja räägib, kuidas sõbrad teda nii väga naeravad, sest alati peale pisikestega koos olemist muudkui vatrab sellest kui toredad ja lahedad nad on ja mida nad külle kõike vahepeal uut on õppinud jne :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kummaline – kui õrnas eas tütar otsustab lapse saada, pistavad kõik kisama, et ema ei tohi seda keelata. Kuigi on selge, et lapse kasvatamine jääb suuremal või vähemal määral just vanaema teha (ja lööb setõttu tema edaspidised eluplaanid uppi). Aga tütar võib keelata emal last saada, kui see tema elu kahjustab? Milline silmakirjalikkus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No aga 42-aastase titeisust ei saa mina küll aru. Paras aeg vanaemaks saada juba.[/tsitaat]

Üllatus-üllatus – kogu inimkonna ajaloo vältel (kui mingid tühised aastakümned kõrvale jätta) on lapsi saadud just nii kõrge vanuseni, kui loodus võimaldab (40-ndates kindlasti). Midagi imelikku pole selles kungi olnud. Samal ajal oldi muidugi juba vanaema ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]oot, nagu ma aru saan, pole tegemist tolle 21-aastase päris õe või vennaga ju. mingi suvaline jorss keppis emale tite taha, loomulikult ajab hinge täis, just see, et ema, täiskasvanud naine, nii loll on. Hiljutigi oli siin teema, kus perekoolimammad väitsid, et õed-vennad on vaid samade vanemate lapsed, ülejäänud on ja peavadki olema võõrad, seega tütar käitub ju täiesti õigesti, et teeb emale kohe selgeks, et see vänts temasse ei puutu!

küll aga on ema viimane tõbras, kui varem lubas aidata tütre õpingud kinni maksta, aga nüüd lasi mingil võõral mehel endale tite taha keppida nii, et loobub maksmisest.[/tsitaat]

loll oled ve. ema pärdik ikka ema oma, kui isa saab uue tuustiga lapse, siis see on kõnts.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]oot, nagu ma aru saan, pole tegemist tolle 21-aastase päris õe või vennaga ju. mingi suvaline jorss keppis emale tite taha, loomulikult ajab hinge täis, just see, et ema, täiskasvanud naine, nii loll on. Hiljutigi oli siin teema, kus perekoolimammad väitsid, et õed-vennad on vaid samade vanemate lapsed, ülejäänud on ja peavadki olema võõrad, seega tütar käitub ju täiesti õigesti, et teeb emale kohe selgeks, et see vänts temasse ei puutu!

küll aga on ema viimane tõbras, kui varem lubas aidata tütre õpingud kinni maksta, aga nüüd lasi mingil võõral mehel endale tite taha keppida nii, et loobub maksmisest.[/tsitaat]

Ei ole ükski suvaline jorss- nagu sa teda nimetad, labaselt(!!!), titte taha teinud- laps tuleb peale aastatepikkust kooselu! Ja mis puutub lubadusse õpinguid kinni maksta- kas sa tõesti arvad,et kõik peavad maksma tütre mitmekordset kõrgharidust, välismaal-kuhu lisanduvad elamiskulud, MITTE VÄIKSED, otsa? Ei, selle lubamiseks peab ikka ropp-rikas olema tänapäeval.
Seda enam,et oli jutt algusest peale,et makstakse praegune ära ja kõik!
Lisaks- keegi pole sellele 22aastasele neiule õlule pannud kohustusi,et peaks hoolitsema enda väikse õe/venna eest. Teda lihtsalt teavitati ja kõik. Keegi ei osanud ette näha egoistlikku pubekat,kes arvab,et on maailmanaba!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kubujuss

[tsitaat]No aga 42-aastase titeisust ei saa mina küll aru. Paras aeg vanaemaks saada juba.[/tsitaat]

Kuidas see \”vanaemaks saamine\” siis käib? Üldjuhul, kui tegemist pole insestiga, ise ikka seda vanaemaks saamis kuigivõrd reguleerida ei saa. Liiatigi pole 40-selt sugugi normaalne vanaemaks saada. See eeldab juba teist põlvkonda kollanokk-vanemaid. Vanaemaks saada on normaalne 50-60-aastaselt.

Ise sünnitasin 19-aastaselt ja oma lastele seda küll ei soovita. Loodan, et minu lapsed enne 25-aastaseks saamist lapsevanemaks ei saa. Elagu enne natuke ainult iseendale ka, mitte et kohe vanemakodust titelappide taha (nagu mina).

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

Aga muidu teemasse kah – no täiesti paras on sellele 22-aastasele maa peale tagasi tulla ja avastada, et ta polegi enam beebi. Sellepärast olen alati olnud ühe-lapse-peremudeli vastu – nii kasvatatakse egoiste. Need kasvavad muidugi igal pool, aga ainukeseks või viimaseks lapseks (pesamunaks) olemine soodustab seda ilmselgelt.

Ja ega tasugi seda olukorda üle dramatiseerida- las see noor naine turtsub, kui tahab, keda see huvitama peaks. Käitugu nagu täiskasvanu, siis on tal ka perasjades mingit sõnaõigust. Aga kellegi soov last saada, eriti ema oma, pole küll tõesti laste arvustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mina oleksin samas olukorras ( ema rollis ), ütleksin ma otse välja, et täiskasavnud inimene ja kui soovib õppida siis mingu tööle!
Ta on 22, mitte 12.aastane! Hakaku oma elu elama ja saagu ise hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui 23aastene elab vanemate kulul on ta luuser. Ja 42 on täiesti OK last saada. 20aastasele tundub 40 kindlasti pensionärina, aga nii tegelikult pole. :)[/tsitaat]

Otoottt….et kui laps nt. õpib arstiks, see lõpetatakse 25-aastasena, siis ta on luuser, kui pühendub õpingutele ja elab vanema kulul?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kummaline – kui õrnas eas tütar otsustab lapse saada, pistavad kõik kisama, et ema ei tohi seda keelata. Kuigi on selge, et lapse kasvatamine jääb suuremal või vähemal määral just vanaema teha (ja lööb setõttu tema edaspidised eluplaanid uppi). Aga tütar võib keelata emal laat saada, kui see tema elu kahjustab? Milline silmakirjalikkus![/tsitaat]

Udujutt, mina sain lapse 17-aastaselt, pole minu ema SENTIGI andnud, ega TUNDIGI hoidnud.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Udujutt, mina sain lapse 17-aastaselt, pole minu ema SENTIGI andnud, ega TUNDIGI hoidnud.[/tsitaat]
Maailm ja SINA, eksole? Muid variante polegi, kui sinul ja kes muud väidab, ajab udujuttu? Paraku tean ma oma tutvusringkonnas mitmeid alla 20-seid sünnitajaid ja nad kõik on ilusti oma vanemate juures edasi elanud, nende üleval pidada ja koolis käies hoiavad last vnemad või vanavanemad. Rongaemad (nagu ilmselt sinul on sattunud) polegi nii laialt levinud, normaalne ema ikka toetab oma last.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Andke abi, tütar 22a aga ei saa ema soovist aru..?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.