Esileht Pereelu ja suhted Andke nõu

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Andke nõu

Postitas:
Kägu

Teema selline, et seisab ees isa hooldekodusse elama panemine. Isa lahutatud, st, et hooldekodu eest peame tasuma mina ja mu õde. Oleme isaga mõlemad koos elanud, kuid hea isa ta just ei olnud, eluaeg alkoholi probleem ja toetanud ta meid pole eriti materiaalselt. See summa mis igakuiselt peab tasuma, on päris suur. Mõtleme, kas küsida ka isa õdede-venna käest, kas nad oleks nõus meid toetama, kuigi seaduse ees neil seda kohustust pole. Küsija suu pihta ei lööda, kuid siiski… mida teie arvate?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Andke nõu

Aga isa pension? Kas isal kinnisvara ei ole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja pension muidugi on, u 300 hakkab saama, aga u 250 vaja lisaks maksta! Kinnisvara pole.

Please wait...
Postitas:
KristaT

Alkohoolikul sul mingit vähegi väärtuslikku kinnisvara ..
Otsi kõige odavam hooldekodu, pension läheb esmajoones hooldekodu arve katteks ja ülejäänu maksate õega kahepeale kinni ..
Sellelt kohalikult omavalitsuselt võiks pigem abi küsida, kus isa arvel oli, teinekord vist pidid aitama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsisime, selle a lõpuni toetavad väga väikse summaga, jägm. aasta paistab edasi. Õdedelt-vennalt siis imelik oleks küsida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsisime, selle a lõpuni toetavad väga väikse summaga, jägm. aasta paistab edasi. Õdedelt-vennalt siis imelik oleks küsida?[/tsitaat]
Muidugi oleks imelik neilt küsida, nemad ilmselt enda lapsed üles kasvatanud ja pigem toetavad neid. Või vastupidi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed on nad üles kasvatanud jah, kõik juba suured ja oma lapsi nad mulle teadaolevalt enam materiaalselt ei toeta.

Please wait...
Postitas:
MerleImre

Ei, kindlasti ei ole imelik küsida – ka nemad on perekonna liikmed ning kui seda viisakalt ja delikaatselt teha, siis ei pea kindlasti häbenema. Täiesti täiskasvanulik oleks neilt abi paluda olenemata kas neil seaduse ees on kohustusi või ei!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi küsi. Ikkagi lähisugulased ju.
Küsi viisakalt, kas neil on võimalik toetada ja kui ütlevad, et jah, las pakuvad ise summa välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sugulased on pensionärid, siis ei küsiks. Kui on töötavad pensionärid, siis oleks mõeldav küsida. Eks sa ise tead nende elu-olu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palun (arvatavasti ka teemaalgataja nimel) veel nõuandeid, kuna mul endal ka sarnane tulevik silme ees.
Minu isal on olnud alkoholiprobleemid nii kaua kui mäletan. Ema suutis temaga koos olla kuni mina ja mu vend jõudsime täisealisteks saada (pere rahumeelsuse huvides oleks ta võinud siiski isegi varem lahkuda). Nüüd elab isa üksi, hetkel on ametlikult töötu (aeg-ajalt saab tuttavate kaudu mõned tööotsad). Isa elab oma ema kunagises korteris, mis tegelikult kuulub peale vanaema surma minu vennale.
Mõne aasta pärast jõuab ka minu isa pensioniikka, kuid peamiselt alkoholitarbimisest tingitud tervisehädad tal ilmselt kaua üksinda hakkama saada ei luba…
Mida teha, kui üks vanematest vajab hooldekodusse paigutamist, aga raha selleks ei ole ja pole ka sugulasi, kelle poole pöörduda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palun (arvatavasti ka teemaalgataja nimel) veel nõuandeid, kuna mul endal ka sarnane tulevik silme ees.
Minu isal on olnud alkoholiprobleemid nii kaua kui mäletan. Ema suutis temaga koos olla kuni mina ja mu vend jõudsime täisealisteks saada (pere rahumeelsuse huvides oleks ta võinud siiski isegi varem lahkuda). Nüüd elab isa üksi, hetkel on ametlikult töötu (aeg-ajalt saab tuttavate kaudu mõned tööotsad). Isa elab oma ema kunagises korteris, mis tegelikult kuulub peale vanaema surma minu vennale.
Mõne aasta pärast jõuab ka minu isa pensioniikka, kuid peamiselt alkoholitarbimisest tingitud tervisehädad tal ilmselt kaua üksinda hakkama saada ei luba…
Mida teha, kui üks vanematest vajab hooldekodusse paigutamist, aga raha selleks ei ole ja pole ka sugulasi, kelle poole pöörduda?[/tsitaat]
Pöördu isa elukohajärgse sots osakonna juhataja poole. Kõigepealt räägi lugu ära, palju on laste peres ülalpeetavaid lapsi, teie ligikaudsed sissetulekud. Otsi juba ise odavaim hooldekodu. Tee arvutus, palju peate ise juurde maksma. Üks laps teeb avalduse, et palun toetada isa hooldekodu arve tasumisel. Eks siis KOV otsustab, kas ja kui paljuga toetada. Minu kogemus ütleb, et toetab küll.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Pereelu ja suhted Andke nõu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.