Esileht Väikelaps Andke nõu Barbie-nuku ostmiseks!

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Andke nõu Barbie-nuku ostmiseks!

Postitas:

Ma nüüd teen siia oma veidra teema, ärge siis palun kohe väga kõvasti rappige.
Mul on tütar ja eluke on nüüd sealmaal, et ta tahab endale barbit. Või no vist midagi sellelaadset, neid Barbie-tüüpi nukke on nagu metsas seeni. Sõbrannadel on ja tema ka nüüd väga soovib. Kuna ta saab selle sünnipäevaks üllatuseks, siis mina pean selle valima ja ostma.
Aga mul on selline kiiks, et mulle meeldivad ilusad, hoolsalt valmistatud kallid nukud. Kusjuures ma tunnen selle pärast pidevalt piinlikkust, eriti suuri süümekaid tundsin end lapsele esimesi nukke ostes. Tal on neid kaks tükki, mõlemad on Schildkröti omad, üks juustega nö väikelapseealine ja üks beebinukk. Ma vist tegelikult salaja ostsin need endale mängimiseks ka.
Ja siis on talle veel kingitud kaks nukku, need on pisikesed, nimi on Evi Love, karbis müüakse, mingi pudipadi on ka kaasas. No nt siin on üks samasugune nukk komplektiga https://www.mytoys.de/simba-evi-love-good-night-13690490.html
Need on sellised natuke Barbie-tüüpi, ainult lapsed. Ja probleem ongi selles, et ma ei saa üle, mis käkerdised need on. Juuksed on mingid vormitud pulstid, pähe suratud nii, et soenguid teha ei saa, paljad kohad välguvad pea peal, kammides tuleb neid ära ka veel. Riided on narmendavate õmblustega nirakad, seljas ei istu hästi. Ühel nukul on üks käsi jämedam kui teine. Teisel on vist üks jalg lühem või midagi, igatahes püsti ta ei seisa. Muidu nii ilusad armsate nägudega nukud, aga nii kohutavalt viletsasti tehtud.
Ma nüüd küsiksin, palun, kas mõni tütre ema oskab öelda, kas Barbied on ka sama kehvalt tehtud? Peavad need mängides vastu ka või jäävad kammides karvutuks ja riided rebenevad vahetades katki? Käisin poes vaatamas, kõik on muidugi kinnistes karpides, ilusti paika sätitud, aru midagi ei saa läbi karbi, mis kvaliteediga juuksed on jne. Guugeldamas käisin ka, issand, võta või palderjani, neid on sada sorti, igat värvi ja elukutsed on neil ka veel.
Üks asi, mida pean vaatama kindlasti on käed. Kas neil on käed ka samamoodi painutatavad nagu jalad? Piltidel on mõnedel üks käsi puusas jne. Kui see käsi ongi lihtsalt kogu aeg kõver, siis see mu lapsele raudselt ei meeldi, ühtemoodi peavad olema. Ja veel, tundub, et nüüd on olemas ka madalaid kingi kandvad barbid. Kas neil on jalalaba normaalses asendis, mitte see baleriinipöid, mis muidu kontskingadega on? Kas on lootust, et seisavad omil jalul püsti ka? Ma tõesti kukun varsti maha siin tooli pealt. Müügil on ka pikas mustas hõlstis kohtunik-barbi, ratastoolis barbi ja näkineid-barbi, kellel on jalgade asemel kala saba????
Ühesõnaga, kirjutage mulle barbidest, millised teie lastel on, kas lapsed on rahul? Mille järgi valisite, kas lihtsalt, et oleks ilus või vaatasite seda nö hariduslikku aspekti ka, et mingi nutikas elukutse oleks vms?

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 17:39; 25.03 01:29; 15.04 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tütred juba suured, aga mälusopist meenub, et päris Barbiesid tootis vähemalt tol ajal Mattel nimeline firma. Ja need olid kvaliteetsed (korralikud juuksed, painduvad kummiga kaetud jalad). Lisaks oli müügil palju barbielaadseid peletisi – mida odavam, seda kehvem. Ma ei tea, kas viimastel aastatel on sellel turul midagi muutunud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaubamajas oli neid Barbiesid suur valik. Hind kõigil 30+ eurot, sellest järeldan, et tegu on kvaliteetse nukuga. Odavat hiina käkki lapsele ei ostaks. Juhuslikult kellegi kingitud käkerdise veenaks lapse andma Humanasse vms teise ringi poodi müügiks.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Barbie on väga kvaliteetne. Juuksed ok. Painduvus sõltub konkreetsest barbiest (nt joogabarbie).

Aga lastele on olulised riided. Et säraks ja oleks ilys. Vilkuv merineitsi või haldjatiibadega.

Minu 5a tütar ei saa kvaliteedist miskit aru, tal nii pulstunud juustega saadud nukk, 6eurone jalgu pidevalt kaotav ja poolkiilakas nukk ning kallus printsessi Barbie kõik sama kallid… isegi tagurpidi tagasi pandud jalg odavnukul ei kahanda selle väärtust…

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 21:53; 13.02 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeva mänguasjadel puudub sisu. Kõik on sellised, et korra annad kätte ja rohkem last ei huvita. Kvaliteet pole ka kiita.
Teemasse -vaata järelturule parem, pole kahju ka kui katki läheb.
Näiteks need siin, igati asjalikud tunduvad https://www.osta.ee/kasutatud-korralikud-barbied-133513699.html

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeva mänguasjadel puudub sisu. Kõik on sellised, et korra annad kätte ja rohkem last ei huvita. Kvaliteet pole ka kiita.

Teemasse -vaata järelturule parem, pole kahju ka kui katki läheb.

Näiteks need siin, igati asjalikud tunduvad https://www.osta.ee/kasutatud-korralikud-barbied-133513699.html

Need ei ole ju Barbied, vaid barbielaadsed nukud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka vaja lapsele sünnipäevaks Barbiet ja Ken-i. Milline pood müüb neid nn õigeid? Täna vaatasin, mida Selver pakub ja oli täis kräpp, arvan et need seal olid barbielaadsed nukud mitte õiged. Ma pole nõus, et lapsel vahet pole kas hiinakas või korralik. Laps saab 6a ja hea oleks kui nukk ka vastu peaks ja jalad otsast ja riided katki kohe ei läheks. 30+ olen hinnaks arvestanud, kuigi ei tea palju on norm hind õigele Barbiele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatad Matteli firma barbiesid. Need on kõik õiged ja hinnad on alates kümnest eurost. Need ka kvaliteetsed, kuid “puised”, ehk käed, jalad liigsetest ei liigu ja riided seljas lihtsad. Kallimatel lihtsalt võimalusi rohkem, liigesed liiguvad, vbl ripsmed, ägedamad riided jne. Läbi paki on ju näha ka, millise nukuga tegemist. Mattel on kvaliteetne. Võta lihtsalt välimuse järgi, mis meeldib.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õige Barbie on ikka see, mille karbile on peale kirjutatud Barbie 😀 Ega see Barbie mingi toote liik ei ole, see on konkreetne bränd, lihtsalt käibesse on ta läinud ka tähistamaks kõiki “täiskasvanud naise välimusega” nukke (ehk siis suure tähega Barbie vs barbid). Umbes sama teema nagu küproki või macroflexiga – tegemist on tegelikutl ju konkreetsete brändidega, aga samas kasutatakse neid mõisteid tähistamaks kõiki samaliigilisi tooteid.

“Õigeid” Barbiesid müüvad kõik mänguasjapoed. Ka Prismas on valik olemas. Lisaks on ju väga populaarsed ka Elsa ja Anna nukud, mis hetkel kõikjal müügil. Väga oluline on ikkagi teada, millist barbiet laps tahab – st osta suvalises minikleidis 14-eurone Barbie, kui laps unistab printsessist või haldjast või sädelevast merineitsist, oleks natuke möödapanek.

Samas, mis puudutab riideid, siis nt mina olin väga pettunud 24-eurose printsessi-Barbie kleidis, ei polegi päris kangas vaid mingi paberitaoline materjal :/

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 21:53; 13.02 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

perfektsionisti elu on raske nii iseendale kui teistele. Võta vabalt. Mine mänguasja poodi ja vaata Barbiesid. Nad ongi Matteli omad. Olen ostnud nii analooge kui originaale. Lapsel täitsa suva, tema vaatab vaid et oleks mingi a-la sätendav kleit või pikad juuksed, tal muudest detailidest suva.
See on ju kõigest MÄNGUASI, elus on kordades hullemaid asju, mille pärast tuleb võib-olla muretseda: haigused, surmad, töötus, vaesus..
Kui sa igasuguse tilu-lilu tarbeasjade pärast üle muretsed, millega niikuinii natuke mängitakse ja nurka jäetakse peagi, ei tea mismoodi sa küll hingerahu saad.

https://www.jukukeskus.ee/ee/shop/search?q=BARBIE
https://www.xsmanguasjad.ee/catalogsearch/result/?q=barbie&x=0&y=0
https://www.karupoegpuhh.ee/catalogsearch/result/?q=barbie

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.xsmanguasjad.ee/tooted/nukud/lori.html
nu laps fännab neid nukke

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust nt Juku pie Barbied pole Matteli omad. Vähemalt mina ei tuvastanud kuskilt Matteli märki. Nukk oli enam- vähem aga kaasas olevad lisad totaalne plasträmps.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaubamajas oli neid Barbiesid suur valik. Hind kõigil 30+ eurot, sellest järeldan, et tegu on kvaliteetse nukuga. Odavat hiina käkki lapsele ei ostaks. Juhuslikult kellegi kingitud käkerdise veenaks lapse andma Humanasse vms teise ringi poodi müügiks.

Sa teed nalja või? Google väitel on 74% Matteli mänguasjadest valmistatud Hiinas, ülejäänud valdavalt Indoneesias, Malaisias, Mehhikos ja Tais. Paluks linki nendele 30+ eurostele toodetele, mis ei ole tehtud Aasia riikides ja ei ole “odavad käkerdised”, mida Sina ostad.

Teemasse: nagu keegi ütles, siis Barbie on Matteli kaubamärk ja nende omad on ilmselt kõige kvaliteetsemad. Minu lastele meeldisid ka Bratzid ja MyScene-d vms, aga ma pole kursis, kas neid enam tehakse. Lapsele ei pea küll mingit kollektsionäärnukku ostma, juuksed on nagunii varsti pulstunud või kääridega ära nüsitud, kingad kadunud jne. Ükski barbie-tüüpi nukk minu teada iseseisvalt püsti ka ei seisa. Ja seda ma nüüd ka eriti ei usu, et kohtunik-barbi su lapsest mingi intellektuaali vormib. Plikadel ikka peaasi et oleks kleite, mida vahetada ja pikad juuksed, mida patsi panna. Minu omadel tekitasid ka kõikvõimalikud nukumööblikomplektid ja autod suurt elevust. Tagantjärele oli nukundus igati õigustatud väljaminek, sest need olid ainsad mänguasjad, millega mängiti ikka aastaid, mitte ei visatud kohe nurka ja veel praegugi lõbustavad väikesed külalisi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Disney Frozeni nukud- Hans, Christof, Anna, Elsa. Kinkisime lapsele kui esimene Frozeni film tuli. Laps on täna 11 ja nukkudega on mängitud kõik need aastad (tal on viiene õde).
Jutu mõte on, et soovitan ka Disney nukke-kvaliteetsed, nukke saab istuma panna, käte asendeid saab muuta, juuksed korralikud, aksessuaarid korralikud.
Meil on Disney Delux Set.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 17:33; 14.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ära ja küsin… Mina mäletan lapsepõlvest, et Barbie jalad olid pealt ilusad siledad, aga põlvest ikka painduvad. Nüüd poes viimati Barbiesid vaadates olid põlvekohas “kruvid” või kuidas neid nimetadagi näha või siis jalad üldse ei paindunud põlvest. Ometi olid Barbied (Barbie logoga karp jne), tootjat ei taibanud uurida.

Kas neid siledate jalgadega on veel üldse olemas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere jälle, mina olen selle teema autor ja sain oma Barbie-ostuga lõpuks ühele poole. Ärge norige midagi siin perfektsionisti kallal, kui ma poleks üle mõelnud ja infot otsinud, oleksin tünga saanud selle va nukundusega.
Aga ma tuhnisin infot ja oskan nüüd teistele ka nõu anda.

Punkt 1: madalate kingadega Barbie seisab väga edukalt ise püsti! Paljajalu mitte nii hästi, aga kingadega küll. Just praegu seisab mul siin nina all laua peal.

Punkt 2: Barbie kehasid on kolme sorti. Esiteks, kõige odavamad, mingi 8-12 eur, neil ei paindu ei käed ega jalad. Küll aga on neil võrreldes varasemate barbidega “puusaliigesed” ehk siis saab natuke jalgu hargitada. Käsi laiali ajada ei saa, need on tihedalt keha ligi. Samuti on pea üsna vähese liikumisega.
Teiseks, veidi kallimad, nt need elukutsetega barbid ja ka mõned Fashionistas sarja omad, neil on veelgi painduvamad “puusaliigesed” ja ka “õlaliigesed” ehk siis käed saab külgedele laiali ajada. Pead saab ka küljele kallutada.
Kummalgi nendest barbidest ei paindu jalad põlvest.
Kolmandaks on Made to Move sarja barbid, need kruvidega liigestega. Kokku pidi olema vist 12 liigest, kuigi ma täpselt ei mäleta. Need arvatavasti püsti ei seisa ise, sest neil on ka “hüppeliiges”, st pöid liigub veel eraldi ka. Need jäid mu valikust välja, sest mulle ebaloomuliku välimusega liigesekohad ei meeldinud. Aga selle eest nad muidugi painduvad igas suunas.

Punkt 3: miks ei ole Barbie jalad enam pehmed ja põlvest painduvad? Varasemate barbide jalad olid tehtud materjalist, mis nüüdseks on tervisele ohtlikuks osutunud. Need pehmed kummised naksuga painduvad jalad sisaldasid mingeid polümeere, mis pikema aja jooksul hakkasid pinnale lekkima ja barbid muutusid kleepuvateks ja leemendavateks. Saksamaa keelas esimesena selliste impordi ära, teised riigid takkajärgi ja Mattel andis alla, neid pehmejalgseid nukke enam ei tehta.

Punkt 4: kui tavaline Barbie ja Curvy Barbie kõrvuti panna, siis see esimene näeb välja nagu tulnukas. Curvy Barbie ei ole mitte kurvikas ega priske ega paks vaid lihtsalt meenutab proportsioonidelt normaalset inimest. Tavaline Barbie on ilma riieteta, kuidas seda nüüd viisakalt sõnastada… pehmelt öeldes veider.

Punkt 5: laps hakkab üsna ruttu nuiama vahetusriideid ja kingi. Need komplektid on müügil, jaburalt kallid ja suht niru kvaliteediga. Riiete pakkidel kirjas pole, mis kehakujuga nukule need mõeldud on, tulnuk-barbi riided teistele aga selga ei mahu. Eriti mage lugu on jalanõudega, need on pakis segamini kontsaga ja madalad. Kui sul on ainult üks nukk, siis pooli kingi talle jalga panna ei saa.
Nüüd kodust elu elades on paras aeg hakata hilpe ja kingi ise meisterdama. Mul on juba üks paar kingi valmis nikerdatud, seelik ja pluus ka, püksid on pooleli. Ja ma ei oska tegelikult õmmelda, pükse teen nt vanadest sõrmkinnastest. Kes veel õmmelda oskab, saab oma lapse eriti õnnelikuks teha.

Punkt 6: juustega ma ikka 100% rahul pole. Salgud võiks olla paremini pähe paigutatud, ikka kipuvad tühjad kohad välkuma kui soengut just väga ei säti. Ja ühtlaseks lõigatud võiks ka olla. Aga siiski palju parem kui nendel Evi Love nukkudel ja kammides ära ei kuku ka karvu.

Vott nii, tänan tähelepanu eest.
Loodetavasti on see info kunagi kellelegi Barbie valimisel abiks.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 17:39; 25.03 01:29; 15.04 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi veel!Millest sa kingi teed?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 17:33; 14.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kingi saab teha mitmel moel, pane YouTube’i making Barbie shoes ja tuleb õpetusi igale maitsele. Pmst saab teha igasugu pudipadist, olenevalt, mis sul kodus on. Madala tallaga on lihtsam teha.
Esimene levinud variant on liimipüstoliga. See mul välja ei tulnud, vbl peaks olema mingi superäss proffide püstol, mul on ainult Gluey. Või siis ma ei oska kasutada. Igatahes, videos näeb lihtne välja, päriselus oli tulemus lihtsalt käkerdis.
Teine variant on lõigata nt papist tallad ja teha pealmine osa paeltest või riideribadest vms.
Siin videos on mitu võimalust näha, tulemus sõltub materjali värvivalikust, kes tahab blingi, kes tagasihoidlikumat.
https://m.youtube.com/watch?v=Q3gmRfe1VGA
Kolmas võimalus on teha nahast või kunstnahast, mina tegin nüüd veel ka sellised saapad nagu siin videos:
https://m.youtube.com/watch?v=RpUc7nKz4Zk
See oli kõige normaalsem video, selge õpetus, tulemus oligi selline nagu näidatud. Ma tegin päris nahatükist, seega seda sisemist osa ei kleepinud, oli niigi paks.
Tallamaterjal on põhiline probleem, kasutavad seal mingit pehmet õhukest kummilaadset asja. Ma ei tea, mis selle nimi on või kust saada. Igatahes on mu lapsel pakk sätendavaid südamekujulisi pehmeid kleepse, need on sarnasest materjalist, ostsin Selverist ükskord ammu. Kleepisin kaks kleepsu kokku ja saingi õige paksusega talla.
Veel saab taldu teha polümeersavist.
Ja lõpetuseks ka midagi edasijõudnutele, kes soovib, see proovib ka selliseid kingi teha:
https://m.youtube.com/watch?v=D12fiIbKAuw&list=PL5w2VW5RMaF-TwQLXRxj2pjvP7x3TiUhs&index=2&t=0s

Head meisterdamist!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 17:39; 25.03 01:29; 15.04 16:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Andke nõu Barbie-nuku ostmiseks!