Esileht Pereelu ja suhted Andke nõu kooli pooleli jätmise osas…

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Andke nõu kooli pooleli jätmise osas…

Postitas:

Nimelt lõpetasin ühes koolis põhikooli ja läksin peale seda ametikooli, kus käisin neljast aastast ära paar kuud vähem kui neli aastat, ühesõnaga pidin lahkuma enne lõpetamist (mitte omal soovil)
Nüüd on sellest aastaid mõõdas(9a) ja sooviksin siiski keskkooli ära lõpetada, olgugi et seda on väga väga raske teha töö ja väikeste laste kõrvalt.
Soovin küsida seda, kas ma peaksin uuesti hakkama täiskasvanute gümnaasiumis pihta 10. klassist või ülejäänud selle osa mis on puudulik.
Juhtusin siit ükspäev lugema ka ühe teise inimese kirja , kellel oli reaalne hirm kooli ees, teda kisuati jne… siis mina ka kardan seda ja igasugune sõna nimega kool ajab mul südame pahaks.
Lihtsalt kooli ajal oli palju negatiivset, siiski loodan et täiskasvanud nii vaenulikud ei ole.
Aitähh kõigile vastuste eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 20:22; 28.01 20:59; 28.01 21:39; 29.01 14:26; 29.01 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas kutsekas see värk käib, aga loogika ütleb, et jätkad sellest punktist, milleni sul oma haridust tõestada on võimalik. Viimasest koolist on ka ilmselt võimalik tulemuste väljavõte võtta, edasi siis õhtukasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui ma saaksin koolist õpinguraamatu tagasi vms,siis saaksin jätkata sealt kohast edasi?
Kahjuks on mu põhikooli lõputunnistuski ära visatud, mu enda pere poolt ja ei leia ühtegi muud asja ka ülesse. Kas oleks abi kooli helistamisest, et teada saada kas ja kuidas asjad käivad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 20:22; 28.01 20:59; 28.01 21:39; 29.01 14:26; 29.01 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kool peax saama välja anda tunnistuse koopia või uue tunnistuse. Arhiiv on neil ju alles. Räägi inimestega seal, kus viimati õppisid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa peadki 10 minema. Ise jätsin ka 4nda kursuse Kutsehariduskeskuses pooleli ja täiskasvanute gümnaasiumis öeldi, et parimal juhul saaks 11 klassi. Kutsekoolis ju ained väikeses mahus ja tase ei küündi gümnaasiumi tasemele. Mina siis jätsin pooleli eelmise aasta detsembris. Kuna sul kaua aega möödas, siis sa lähed 10ndasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 21:09; 28.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitähh innustuste eest. Hakkan uurima seda asja, selge on see , et endal oleks ka lihtsam järjele saada kui 10-ndast alustaksin. Samas kui saaksin sealt kust pooleli jäi või 12 kl algusesse, oleks see endale lihtsam, laste kõrvalt. (üksikemana) Aga kuidas muidu õhtukas on, kas raske või kuidas? Natuke…või kui aus olla siis päris palju kardan ikka. Kas palju tuleb ise õppida kodus ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 20:22; 28.01 20:59; 28.01 21:39; 29.01 14:26; 29.01 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka raske küll. Kõik oleneb ka sellest, kas oled lahtise peaga. Pean tunnistama, et ise olen paras puupea. Aga kõik on võimalik, kui ennast kätte võtta. Ma jätsin kutseka pooleli just sellepärast, et riiklike eksameid nende teadmistega hästi ei soorita. Kuna plaan edasi õppida, siis sai tehtud selline otsus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 21:09; 28.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saad küll õpida kus pooleli jäi.. AGA tuleb vb mõnda asja järele teha, sest vahepeal on see õppe programm suti muutunud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaksin siiski jätkata seal koolis, kust sa enne lõpetamist lahkusid. Mul on paar tuttavat, kes erinevatel põhjustel vahetult enne lõpetamist koolist lahkusid, aastaid õpitud ametis töötasid ja vastu rinda tagusid, et ega paber tööta, inimene töötab. Aga siis avastasid, et paber on ikka ka oluline ja läksid vanasse kooli saba jalge vahel tagasi. Ma usun, et selles vanas ametikoolis võetakse sind kõige sioojemalt vastu. Kui sul veab, siis pead uuesti läbima ainult viimase aasta(mis on siiski oluliselt vähem kui kolm õhtukeskkooli aastat). Arvatavasti on siiski õppekavasid muudetud ja sel juhul pead ehk uuesti õppima kaks aastat, mis ikkagi on vähem aasta vähem kui õhtukoolis. Rääkimata siis sellest, et nii ei lähe raisku peaaegu neli aastat eelnevat õppimist ning lisaks keskharidusele on sul olemas kutse. Isegi kui sa sellel ametikohal enam töötada ei taha, siis ametikooli haridus on igal juhul parem baas töökoha otsimiseks kui õhtukeskkooli tunnistus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma läheksin heameelega sinna vanasse kooli tagasi, aga…. mul on sellest koolist nii palju halbu mälestusi… kiusamine,mõnitamine,üks õpetaja…. selline hirm tuleb peale. Samas mind see ala väga huvitab ja oleksin õnnelik kui selle kutsetunnistuse ka kätte saaksin. Aga see eeldab ka seda et ma E-R käin koolis, seda ma lubada ei saa,sest mul on ka väiksed lapsed ja olen üksikema, ja lapsed ei käi seal kandis lasteaias.
Õhtukas on parem see, et kaks korda nädalas toimub ja paar tundi.
Ma ei tea mida teha.
Kõige raskemaks on mul kindlasti matemaatika ja reaalained . Samas keelte peale on mul väga hea pea.
Aidake mul otsustada. Kardan seda kõige rohkem , et ma ei suuda keskenduda ja põrun seal läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 20:22; 28.01 20:59; 28.01 21:39; 29.01 14:26; 29.01 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine julgelt k6igepealt vanasse kooli. Sa oled täiskasvanud inimene, mitte enam arglik teismeline. Küsi, kas saad seal äkki kokkuleppel 6petajatega ained ära teha. Et käid paar korda kuus vastamas vms. Kui ei, küsi ōpinguraamat. Järgmiseks küsi pōhikoolist tunnistuse koopia. Siis nende paberitega edasi täiskasvanute gümnaasiumisse jutule. Alustada saab ilmselt järgmisest septembrist, aga jutule mine ikka kevadel. Reaalaineid peab ōppima, matemaatika eksam on ülejärgmisest aastast kohustuslik. Aga usu mind, kui sul vähegi motivatsiooni on, siis ei ole matemaatika-füüsika sugugi nii rasked. Mul üks tuttav vōttis sama tee ette. Läks uuesti keskkooli, üheteistkümnenda klassi jättis rohkem kui 10a tagasi pooleli. Ja esimene poolaasta läks päris hästi, üle poolte hinnetest olid 4-5, kuigi varem ta venitas kōik ained napilt kolmedele. Kui elad Tallinnas, siis vōin pakkuda matemaatika-füüsika ōppimisel abi. Matemaatika-füüsika keskkoolis ei ole üleliia rasked, tihti on ōpetajad nōrgad ning ōpilased annavad alla enne proovimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ei ela Tallinnas. Võtaksin teiega heameelega ühendust. Jätke oma kontaktid, ehk on abi vaja siiski.
Ma homme võtan ennast kokku ja helistan kooli, vaatame mis nad räägivad.
Ma arvan et see hirm on mul suurem ja sellepärast selgeks ei saa. Sest just matemaatika õpetaja oli see vastik inimene, keda ma jubedalt kardsin. Ta oli sellise suhtumisega , et kui kõige targemad ütlesid ,et nad said aru, mindi kohe uue teemaga edasi. Muidugi ma ei julgenud iitsatadagi et ma mitte mõhkugi aru ei saanud.
Minu viga ongi see, et ma vahest isegi ütlen hirmust ,et ma sain aru,aga tegelikult ei saanud.
Ma ei julge küsida ja abi paluda,et mitte näidata ennast rumalana.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.01 20:22; 28.01 20:59; 28.01 21:39; 29.01 14:26; 29.01 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ma ei julge küsida ja abi paluda,et mitte näidata ennast rumalana.[/tsitaat]

Unusta see valehäbi. Küsides ja abi paludes on sul võimalik targemaks saada – niisama praadides see sul ilmselt ei õnnestu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, olles õpetaja (täiskasvanute gümnaasiumis), ütlen – õpetajaid ei ole mõtet karta, nad on ka kõigest inimesed.
Soojalt soovitan ka minna asja uurima kõigepealt oma kutsekooli, sest oled seal ju aastaid olnud ja mus kõige tähtsam, see eriala meeldib Sulle. Kõigepealt uurid, kas ja kuidas on võimalik jätkata ja siis ehk leiad selleks ka lastehoiu võimalused. Üks õppeaasta möödub ju tegelikult ruttu, kuid selle pingutuse lõpptulemus on palju väärt – saad peagi töötada sulle sobival erialal. Ja samas oled sissetulekuta ainult aasta. Tg lõpetades on sul gümnaasiumi haridus ja eriala ikka omandamata.
Tg-sse saad ilmselt minna ka poole pealt, ma usun, et sind saab ilusti liita 11.klassiga. Selleks peab muidugi nägema enne kutsekast saadud hindeid, mis ja kui palju tehtud.
Tg-d karta ei maksa, seal on reeglina väga ok õhkkond.
Igastahes otsus homme helistada ja sammhaaval tegutsema hakata on kuldaväärt.
Ära karda:-)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.
Pakkusid, et aitad mates ja füüsikas. Kas keemias võiks ka Sinu käest abi saada 11.klassi noormees? Abi olekski vaja mates ja keemias.
antwone@hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa käisid kutsekas üle kolme aasta, siis peaksid saama 11 või 12 klassi. Võta dokumendid välja ja vii õhtukasse. Nemad vaatavad üle ja ütlevad sulle täpselt 😉 Ära jäta pooleli. Mida kauem on asjast möödas, seda raskem on uuesti alustada! jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Pereelu ja suhted Andke nõu kooli pooleli jätmise osas…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.