Esileht Koolilaps andke nõu, kui pikad suusad tuleks soetada?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: andke nõu, kui pikad suusad tuleks soetada?

Postitas:

mulle endale pole kunagi suusatamine istunud aga last sellest sellepärast ilma ei taha jätta, koolis ka oleks soovituslik suusavarustus.
andke nõu, millised need olema peaks
parameetrid:
Lapse pikkus 146cm
kaal 35 (kui on oluline)
jalanumber on 36,5-37

piked need kaikad olema peaks veel, ilmselt sõidavad lapsed koolis ikka murmaad.

lihtsalt ma soovin osta pruugitud komplekti, olen nüüdseks selgeks teinud endale mis on NNN ja SNS klambrid. Kasutatult tuleb otsida erinevaid pakkujaid sest tihti ühtset komplekti õiges suuruses ei leia.

Panin jalanumbri ka sellepärast kirja, et kas suusasaabas peaks ka olema varuga või on need nagu nn. talvesaabaski.

issand kui võhik ma olen.

aga lapse nimel lähen nüüd ka ise suusatama aga talle ostaks enne suusad ja siis oskan juba endalegi otsida (temal kiirem).

oskate mulle nõu anda, palun.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 16:28; 12.02 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suusasaapad on millegipärast numbri järgi väiksemad kui tavasaabas (salomon, rossignol), nii, et suusasaabas osta julgelt vähemalt numbersuurem, kui kasutuses olev talvesaabas. Laste suuskadel pole vist see kaalu värk nii tähtis: nad sõidavad samade suuskadega nii klassikat kui ka uisku, aga suusa pikkus ei tohiks lapsest eriti pikem olla – muidu raske uisku sõita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassikaline vana kooli nõuanne ütleb, et suusad olgu nii pikad nagu nende kasutaja seistes pluss ta ülestõstetud käsi. Kuna laps on kasvueas, siis pigem ikka pikemad kui lühemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 19:39; 13.02 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suusakepid müüdi meile küll palju pikemad kui kaenlaauguni. Müüja soovitas lausa ninani suusakeppe, kuna muidu liiga lühikesed lükkamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Klassikaline vana kooli nõuanne ütleb, et suusad olgu nii pikad nagu nende kasutaja seistes pluss ta ülestõstetud käsi. Kuna laps on kasvueas, siis pigem ikka pikemad kui lühemad.[/tsitaat]
Seda mõõtmist ma mäletan ka, aga see kehtib klassikasuuskade kohta. Uisu jaoks on need liiga pikad. Ja algajale koolilapsele vast mitut paari suuski ei hakata ostma.
Aga ma soovitaks poes müüjaga konsulteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.hobisport.ee/Suusateemalised-kusimused/kuidas-murdmaasuuski-valida.html

Kui laps on väga algaja suusataja ja soovib sõita uisku, siis tasuks osta suusad pigem lühemad (lapse enda reaalne pikkus või sellest pisut pikemad). Suusakeppe pole kasvavale lapsele mõtet osta lühemaid kui kõrvani.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 20:18; 12.02 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Klassikaline vana kooli nõuanne ütleb, et suusad olgu nii pikad nagu nende kasutaja seistes pluss ta ülestõstetud käsi. Kuna laps on kasvueas, siis pigem ikka pikemad kui lühemad.[/tsitaat]
See on aegunud nõuanne. Kehtis 30 aastat tagasi puusuuskade ja klassikalise sõidustiili puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 20:18; 12.02 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]http://www.hobisport.ee/Suusateemalised-kusimused/kuidas-murdmaasuuski-valida.html

Kui laps on väga algaja suusataja ja soovib sõita uisku, siis tasuks osta suusad pigem lühemad (lapse enda reaalne pikkus või sellest pisut pikemad). Suusakeppe pole kasvavale lapsele mõtet osta lühemaid kui kõrvani.[/tsitaat]

väga väärt link, suur aitäh. Selle peaks kuskile suuremalt lausa üles riputama, arvan, et ma pole ainuke võhik suusateemal.

veelkord suured tänud,

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 16:28; 12.02 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on aegunud nõuanne. Kehtis 30 aastat tagasi puusuuskade ja klassikalise sõidustiili puhul.[/tsitaat]
Olen nõus, et uisustiili kohta see ei kehti. Kuna ise lasin lapsena aint klassikat siis sellele aspektile tähelepanu ei pööranud.
Aga mis need puusuusad asja puutuvad võrreldes platiksuuskadega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 19:39; 13.02 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ostsime samasuguste parameetritega poisslapsele 170 cm pikkused suusad.
Aga saapad sai nr 39. Jalanumber praegu küll 37, kuid konkreetset mudelit proovides selgus, et see ikka väga väike.
Suusakepid 146 cm (vist).

Alguil plaanisime ka kasutatuna osta, kuid poes vaadates selgus, et odavama komplekti saab kätte natuke üle 100 EUR (v.a suusakepid). Ja kasutatuna ostes poleks ma ilmaski selle peale tulnud, et saapanumber peaks olema 39 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil soovitati spordipoes võtta lapsele 10 cm oma pikkusest pikemad suusad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Klassikaline vana kooli nõuanne ütleb, et suusad olgu nii pikad nagu nende kasutaja seistes pluss ta ülestõstetud käsi. Kuna laps on kasvueas, siis pigem ikka pikemad kui lühemad.[/tsitaat]

Uuem nõuanne ütleb, et laps peaks suuskadest välja kasvama, mitte sisse kasvama. Mida pikemad suusad, seda raskem on lapsel sõita. Mida väiksem laps, seda lühemad suusad. Alla 7-aastastel oleks kõige parem kui suusad ei oleks lapsest pikemad.

P.S Enda 10a lapsele ostsin suusad lapse kasv + 30 cm. Jäid liiga pikaks ning laps eelistab sõita vanadega. Uued jäävad ootele, et laps järgi kasvaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps andke nõu, kui pikad suusad tuleks soetada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.