Esileht Tööelu, raha ja seadused. Andke nõu OÜ-de juhid, raamatupidajad jne

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Andke nõu OÜ-de juhid, raamatupidajad jne

Postitas:
Kägu

Kuidas oleks mõtekas teha…
Soovin luua oma ettevõtet ja tahaksin selle ära registreerida septembris. Mõte oli ennast ka tööle võtta ja siis paari kuu pärast lapsega koju jääda, sest kõik märgid näitavad, et saan emaks sügisel. Tööd teha saaksin lapse kõrvalt ka ja selles suhtes kõik läbi mõeldud. Kuidas aga dekreedirahadega lood oleksid? Kas mingeid erilisi näpunäiteid on teil soovitada? Pärast lapse sündi maksaks endale veel miinimumpalka ka lisaks ja ülejäänud summad jätaksin ettevõttesse.
Mõned lähevad enne lapse sündi tööle paariks kuuks, miks siis mina ei tohiks teha samamoodi enda ettevõttes??? Üks kuu palka, siis dekreeti … pärast vanemahüvitis + miinimumpalk. Kas ma olen õigel teel???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Andke nõu OÜ-de juhid, raamatupidajad jne

Aga miks sa üldse endale pärast dekreeti jäämist palka tahad maksta? Mina küll ei kavatse endale miinimumi maksta edasi, kuigi on n-ö ühemehefirma ja kavatsen ka lapse kõrvalt kodus tööd teha. Ma võin ka tasuta oma firma jaoks tööd teha. Firmale võib ikka raha juurde tulla.

Ja isegi kui ühe kuu saad palka, saad juba dekreeti jääda. Edasi ei pea enam maksma palka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga miks sa üldse endale pärast dekreeti jäämist palka tahad maksta? Mina küll ei kavatse endale miinimumi maksta edasi, kuigi on n-ö ühemehefirma ja kavatsen ka lapse kõrvalt kodus tööd teha. Ma võin ka tasuta oma firma jaoks tööd teha. Firmale võib ikka raha juurde tulla.

Ja isegi kui ühe kuu saad palka, saad juba dekreeti jääda. Edasi ei pea enam maksma palka.[/tsitaat]

No ma mõtlesin, et võtan mingi osa miinimumpalgana välja ja siis ülejäänud jätan ettevõttesse kasvama…
Kas soovitad koguda ja siis kunagi, kui saab, dividende maksta?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult. Dividendide pealt maksad sa vähem makse ju. Jooksvad kulud on ju ka – nt autokütus, kontoritarbed jne. Ka neid asju saad firma kuludesse kanda ehk siis raha n-ö kätte firmast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga arvesta sellega, et kui dividende maksta tahad, peab olema ka firmasse osakapital sisse makstud. Firma asutamisel ilma osakapitali sissemakseta dividende maksta ei saa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Loomulikult. Dividendide pealt maksad sa vähem makse ju. Jooksvad kulud on ju ka – nt autokütus, kontoritarbed jne. Ka neid asju saad firma kuludesse kanda ehk siis raha n-ö kätte firmast.[/tsitaat]

Jah… ma mõistan sind täielikult. Ma kõigepealt keskendun sellele, et asi toimima hakkaks ja siis edasi otsustan õunte pealt..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Sa oled väga ära planeerinud kõik firma kulud. Aga sissetulekud ei vaja planeerimist või? Need tulevad niisama ilma väga pingutamata?[/tsitaat]

Ja sina nüüd siis teed etteheiteid kellele? Kas mulle, teemaalgatajale? Kui nii, siis võin sind rahustada. Olen oma rahasjad ära järjestanud ja teen tööd niikuinii… ka siis, kui lapsega kodus olen. Oma OÜ ongi sellepärast, et saaks piiramatult arveid oma teenuse osutamisel esitada.
Mõned kulud õnnestub tõesti ka veel lisaks firma arvele kirjutada…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuna sul on vanemapuhkusel olles olemas ravikindlustus siis ma ei näe küll vajadust endale töötasu maksta vanemapuhk ajal. Eriti kui hetkel pole vaja töötasu saada oma kulude katmiseks. Mõistlikum on võimalusel koguda ja võtta dividendidena ning maksta 21% tulumaksu mitte kõiki tööjõumakse. Või õigemini 🙂 kõige mõistlikum on koguda ettevõttesse, investeerida ettevõtte kaudu ja panna tootma mittetöist tulu 🙂 igal juhul edu. ettevõtlikkus on väga värskendav kogemus.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Andke nõu OÜ-de juhid, raamatupidajad jne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.