Esileht Ajaviite- ja muud jutud Andmekaitseseadus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: Andmekaitseseadus

Postitas:
Kägu

Nüüd oleme siis jõudnud nii kaugele, et ilma vanema poolt allkirjastatud pika dokumendita ei tohi internetis avaldada olümpiaadivõitjate nimekirju.
Kui paned kooli kodulehele õpilasürituse pildi, peaavd näod olema hägustatud või jällegi kõigilt vanematelt allkiri kogutud. Kui üks pole nõus, tuleb üks nägu hägustada…
Samas on sotsiaalmeedia täis inimese alasti, jooma- jne pilte.
Kas see on heaoluühiskonna kiiks? Asjalikke asju enam pole, millega tegeleda?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ainult et, andmekaitseseadust pole olemas

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga kiiduväärt lähenemine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selliselt kasvatatakse uut põlvkonda, et NENDE jooma- jm fotod ei vedeleks aastate pärast kõigile nähtavalt internetis. Kuskilt peab ju alustama. Mulle see meeldib.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selliselt kasvatatakse uut põlvkonda, et NENDE jooma- jm fotod ei vedeleks aastate pärast kõigile nähtavalt internetis. Kuskilt peab ju alustama. Mulle see meeldib.

Kas õpetajatel on ilma selle lisanduva paberimajanduseta veel vähe tööd?
Alustame olümpiaadivõitjatest, et vähendada joomapilte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd oleme siis jõudnud nii kaugele, et ilma vanema poolt allkirjastatud pika dokumendita ei tohi internetis avaldada olümpiaadivõitjate nimekirju.
Kui paned kooli kodulehele õpilasürituse pildi, peaavd näod olema hägustatud või jällegi kõigilt vanematelt allkiri kogutud. Kui üks pole nõus, tuleb üks nägu hägustada…

Kiidan algatust, ega kõike peagi valimatult igale poole postitama, midagi võiks kuhugi albumi, kuhugi kaustakaante vahele ka jääda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kiidan algatust, ega kõike peagi valimatult igale poole postitama, midagi võiks kuhugi albumi, kuhugi kaustakaante vahele ka jääda.

Olümpiaadivõitjad teaduskooli kodulehel on kõige valimatult postitamine? Või lapsed muuseumis kooli kodulehel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et see on õige. Inimene peab saama ise otsustada, mida ja kui palju infot ta endast kuskile postitab või laseb postitada. Näiteks kui mingi pervert, ahistaja jne saab teada nime ja googeldab, saab infot ja leiab inimese üles. Antud juhul olümpiaadi järgi saab teada, et kus koolis käib. Ka lasteaia kodulehele ei panda enam lastest pilte üles. Meie lasteaias vähemalt mitte. Neid jagatakse eraldi lehel vanematele, kuhu lapsevanem läheb ID kaardi ja paroolidega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et lihtsam on õpilast olümpiaadilw mitte saata. Mine veel tea, millist seadust on võimalik rikkuda. Või jätan saatmata selle, kes ei allkirjasta? Või kui 1. koha omanik pole avaldamisega nõus, siis teda mingile vasruvõtule ei kutsu? Sest ka nii võib infit tilkuda.
Ime, et olümpiamängude võitjate nimed avalikud on. Võib olla võiks vabariigi presidendi nimi ka saladus olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlesingi millal Eestis see seadus käsile võetakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et see on õige. Inimene peab saama ise otsustada, mida ja kui palju infot ta endast kuskile postitab või laseb postitada. Näiteks kui mingi pervert, ahistaja jne saab teada nime ja googeldab, saab infot ja leiab inimese üles. Antud juhul olümpiaadi järgi saab teada, et kus koolis käib. Ka lasteaia kodulehele ei panda enam lastest pilte üles. Meie lasteaias vähemalt mitte. Neid jagatakse eraldi lehel vanematele, kuhu lapsevanem läheb ID kaardi ja paroolidega.

Kust ta selle nime teada saab ja kui palju meil selliseid perverte seal koolide ümber siis luusub? Tead mõnda juhust? Kui saab nime teada, siis võib sama hästi ka kodu ja kooli teada saada ilma olümpiaadita. Kinnisvara omanike aadressid on nagunii avalik info. Seega tuleb vaid vanema nime teada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul selline kogemus, ilma tagaloost rääkimata, aga minu nimi ja nägu pandi vastu minu soovi mingi suvalisse linnalehte. Tänu tähelepanuhaigele perekonnaliikmele. Vanust oli piisavalt, et oma EI-d väljendada aga lõpuks seebitati ja valetati mulle näkku ka, et see vaid paberkandjale läheb ning mu koolikaaslased seda ei näe sest kool teises piirkonnas jne. Siiani ei saa aru, milleks mind sinna vaja oli, vabalt oleks saanud ilma minuta ka lugu teha. Tegelikult avastas ajakirjanik lugu tehes, et me polegi päris see, mis ta otsis. Nägu ning nimi läks ikka lehte, sh internetti. Koolis ka avastati, sain narritud ka. Teismelise eas polnud selle ning teise teemaga seoses nagunii meeldiv. Iga kord kui mu nimi googlisse lüüa siis tuli see artikkel ette.
Enne tööintervjuusid tööandjad googeldavad ka nime, ning inimesed, kes sellist soppa tahavad ära kasutada ja seda relvana kasutavad jne. Nooruses peigmehekandidaadid jne ka googeldavad. Pole meeldiv. Kirjutasin andmekaitsesse abi saamiseks ning alles mitmendal katsel lehega ühendust võttes sain sellest lahti.
Ma ei tea miks peetakse Eestis normaalseks, et laste nimesid ja nägusi võib netti toppida. Olgu need olümpiaadid, jalka mängud, jooksuvõistluse tulemused või mis iganes olukorrad, milleks peab kõike netti toppima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis seadus see on? Olümpiavõitjad on ju küll avalikud. Olümpiaadil kõrge koha saavutamine andis vanasti keskkooli ja ülikooli kandideerimisel eelise, kas see kaob nüüd ära? Ja mis mõte on üldse olümpiaadil, kui pärast tulemusi teada ei saa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis seadus see on? Olümpiavõitjad on ju küll avalikud. Olümpiaadil kõrge koha saavutamine andis vanasti keskkooli ja ülikooli kandideerimisel eelise, kas see kaob nüüd ära? Ja mis mõte on üldse olümpiaadil, kui pärast tulemusi teada ei saa?

Mis mõttes pärast tulemust ei tea? Asjaosalised saavad teada, miks peab seda kuskil avalikult kuulutama? Riigieksamitulemustest keegi ka kuskil veebilehel nimeliselt ei hõika ju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis mõttes pärast tulemust ei tea? Asjaosalised saavad teada, miks peab seda kuskil avalikult kuulutama? Riigieksamitulemustest keegi ka kuskil veebilehel nimeliselt ei hõika ju.

Kuidas nad siis teada saavad? vanasti pandi nimekiri tulemustega netti ja link saadeti ka nt õpilast juhendanud õpetajale. Kas see oleks nüüd ebaseaduslik? Teine asi on see, et kui ainult asjaosalised teavad, siis ei saa gümnaasiumid ega ülikoolid vastuvõtul enam ju olümpiaadil häid kohti saavutanud õpilastele mingeid eeliseid teha ehk kaob ära üks oluline olümpiaadil osalemise motivaator.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks need perverdid oma ohvreid just olümpiaadinimekirjadest otsivadki…
See on ju ometi iga päev niisamagi näha, millise näoga laps millisesse koju läheb! Kuidas küll on ohtlik, kui saab googeldades teada, et selles koolis õppiv sellenimeline laps on tubli? Riigieksamid ei puutu asjasse, need on kõigile kohustuslikud ja kõige kehvemad ehk tõesti ei soovi, et nende tulemust avalikult näidatakse.
Needsamad lapsed, kelle nimesid ja pilte ametlikes kanalites üles panna ei tohi, omavad FB kontosid, kus on peale pildi ja elukoha palju rohkem infot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enne tööintervjuusid tööandjad googeldavad ka nime, ning inimesed, kes sellist soppa tahavad ära kasutada ja seda relvana kasutavad jne.

Minul kunagise olümpiaadivõitjana küll midagi selle vastu ei olnud, et mu nimi ajalehte ja raamatusse läks. Enne internetti oli see, nii et guugeldades ei leia. Kui ka leiaks, et näeks ma küll, et see mu tänaseid töölekandideerimisi segaks, kui võimalik tööandja mind olümpiaadivõitjate nimekirjast leiaks.

Sa ilmselt olid seal artiklis negatiivses kontekstis, kui praeguseid töölevõtmisi segab. Arusaadav, et sellised negatiivsed asjad lastest ei peaks täisnime ja pildiga lehte jõudma. Aga olümpiaadid on ju hoopis teine teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enne tööintervjuusid tööandjad googeldavad ka nime, ning inimesed, kes sellist soppa tahavad ära kasutada ja seda relvana kasutavad jne.

Minul kunagise olümpiaadivõitjana küll midagi selle vastu ei olnud, et mu nimi ajalehte ja raamatusse läks. Enne internetti oli see, nii et guugeldades ei leia. Kui ka leiaks, et näeks ma küll, et see mu tänaseid töölekandideerimisi segaks, kui võimalik tööandja mind olümpiaadivõitjate nimekirjast leiaks.

Sa ilmselt olid seal artiklis negatiivses kontekstis, kui praeguseid töölevõtmisi segab. Arusaadav, et sellised negatiivsed asjad lastest ei peaks täisnime ja pildiga lehte jõudma. Aga olümpiaadid on ju hoopis teine teema.

Töölevõtmist ei sega ega takista, täiesti kõrvaline asi oli, paratamatus. Minu jaoks muidugi negatiivne kogemus, negatiivsest ajast. Miks peab lapsepõlvest minule sellest veel märk juurde jääma ajast, mil niigi kannatasin, ei tea. See pereliige oleks võinud vabalt üksi ajaleheveergudel oma nutulaluga tähelepanu otsida. Pealegi, väljendasin nii pereliikmele kui ajakirjanikule oma EI-d.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas nad siis teada saavad? vanasti pandi nimekiri tulemustega netti ja link saadeti ka nt õpilast juhendanud õpetajale. Kas see oleks nüüd ebaseaduslik? Teine asi on see, et kui ainult asjaosalised teavad, siis ei saa gümnaasiumid ega ülikoolid vastuvõtul enam ju olümpiaadil häid kohti saavutanud õpilastele mingeid eeliseid teha ehk kaob ära üks oluline olümpiaadil osalemise motivaator.

Aga miks sa arvad, et õppeasutustel pole juurdepääsu neile nimekirjadele? Need nimekirjad pole lihtsalt avalikud üldsusele. Kellel vaja neid tulemusi näha, neile jäetakse ka see võimalus.
Mulle ka meeldib, et õpetajatel ja koolil pole õigust laste fotosid avalikult kõigile nähtavaks teha. Mina pole oma lapsest ühtegi fotot avalikult üles riputanud. Miks peaks kool seda tegema? Meil on oma klassi kinnine FB lehekülg, kus õpetaja jagab fotosid päevasündmustest ja selle vastu ei ole keegi, sest see leht on võõraste pilkude eest kaitstud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töölevõtmist ei sega ega takista, täiesti kõrvaline asi oli, paratamatus. Minu jaoks muidugi negatiivne kogemus, negatiivsest ajast. Miks peab lapsepõlvest minule sellest veel märk juurde jääma ajast, mil niigi kannatasin, ei tea. See pereliige oleks võinud vabalt üksi ajaleheveergudel oma nutulaluga tähelepanu otsida. Pealegi, väljendasin nii pereliikmele kui ajakirjanikule oma EI-d

Nojah, aga sa ju teed ometi vahet, et negatiivne kogemus negaitiivsest asjast ja nutulaul ei ole sama, mis olümpiaadivõit. Või avaldas lähedane su olümpiaadivõidust nutulaulu või mis sa öelda tahad?

Ma tõesti ei suuda uskuda, et kedagi häiriks, kui tema kohta positiivne asi on kuskil avalikult leitav. Sinu jaoks oli mingi neagtiivne teema, arusaadav, et see võib häirida, mind ka häiriks. Aga teemas on siiski positiivseid asju mõeldud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töölevõtmist ei sega ega takista, täiesti kõrvaline asi oli, paratamatus. Minu jaoks muidugi negatiivne kogemus, negatiivsest ajast. Miks peab lapsepõlvest minule sellest veel märk juurde jääma ajast, mil niigi kannatasin, ei tea. See pereliige oleks võinud vabalt üksi ajaleheveergudel oma nutulaluga tähelepanu otsida. Pealegi, väljendasin nii pereliikmele kui ajakirjanikule oma EI-d

Nojah, aga sa ju teed ometi vahet, et negatiivne kogemus negaitiivsest asjast ja nutulaul ei ole sama, mis olümpiaadivõit. Või avaldas lähedane su olümpiaadivõidust nutulaulu või mis sa öelda tahad?

Ma tõesti ei suuda uskuda, et kedagi häiriks, kui tema kohta positiivne asi on kuskil avalikult leitav. Sinu jaoks oli mingi neagtiivne teema, arusaadav, et see võib häirida, mind ka häiriks. Aga teemas on siiski positiivseid asju mõeldud.

Mind sügavalt ei huvitaks mingi olümpiaadi tulemus ka, pole vaja seda internetti. Kellel vaja teada, sellele saan ise ka teada anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah, rahuneb see asi maha veidi, praegu keegi pingutab omaalgatuslikult üle. AKI ei ole sellist ettekirjutust esitanud, nende seisukoht on, et a) laps/vanem peab olema informeeritud, et tulemused avalikustatakse ja b) kui laps/vanem ei soovi oma nime protokollis näha, siis on tal õigus nõuda mistahes ajal selle eemaldamist/asendamist protokollis.
On muidugi muid nõudeid, mis otseselt lapsevanemaid ega õpetajaid ei puuduta, aga mis on tegelikult küllalki mõttetud, aga mille tõttu võib lihtsalt tulemuste avalikustamine ja nende avalikuna hoidmine muutuda avalikustaja (nt Teaduskooli) jaoks ebamugavaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mind sügavalt ei huvitaks mingi olümpiaadi tulemus ka, pole vaja seda internetti. Kellel vaja teada, sellele saan ise ka teada anda.

No kui sügavalt ei huvita, siis ei häiriks kah, nagu ma aru saan. Mina vähemalt ei tea kedagi, keda häiriks. Pigem ikka meeldib, kui oled positiivses kontekstsi kuskil ülesleitav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu on nimekirjad veel avalikud, aga tõepoolest, teaduskooli kodulehel ongi info uue korra kohta.
Selline andmekaitse on üks suur bürokraatlik jura, sest mida halba teeb olümpiaadivõidu avalikustamine? Ma ei usu ilmaski, et andmekaitse seadust hakati looma seetõttu, et keegi sai mõne võidu tõttu psüühilise trauma. Pigem on põhjus inimeste endi nõmedas käitumises: mõni petab, mõni valetab, mõni varastab, mõni kiusab teisest nahavärvist inimesi, mõni peab sõda seksuaalse sättumuse vastu, mõni on kohutavalt kade jne – selliste napakate jaoks ja selliste tõttu ongi see suur bürokraatlik üllitis kokku kirjutatud.
Mida head teeb nime ja näota varjuderiigis elamine? Kust jookseb piir mõistliku ja ebamõistliku andmekaitse vahel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millised su olümpiaaditulemused siis ka on/olid? Ma suhtlen paaril alal vabariiklikel olümpiaadidel käivate õpilastega ja nemad oleks küll pigem pettunud, kui nende tulemused ei oleks avalikult üleval.
Pealegi, kuidas sa seda ise teada annad, eriti kui on vaja tõestada ka?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu nimega seoses tuleb googeldades välja kool, kuhu ma 20 aastat tagasi sisse sain, aga õppima ei läinud. Tol ajal trükiti ajalehtedes sissesaanute nimekirju. Valisin hoopis teise valdkonna. Ja nüüd vot aegade lõpuni saab igaüks teada, et ma sellele erialale olen kunagi kandideerinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

genicomides on tervete suguvõsade andmed üleval ja nagu hundikari kargab kohe profiili kallale, kui inimene ära sureb – et nüüd olla ta avalik persoon. Inimesed, keda sa ei tunne, ei tea, tulevad avalikuks keerama ja suisa nõudma. Tühja sinu leinast ja raskest ajast, neil on sinu pereliikme profiili muutmiseks suurem õigus kui sinul endal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jajah, olümpiamängude tulemused ja osalised võiks ka näiteks salastada. Ja keelata näitlejate nimede avaldamine teatri kavalehel. Jne. Igasugu geniaalseid mõtteid on veel võimalik selles valdkonnas leiutada — mine tea, kelle tunded mis iganes põhjusel võivad häiritud saada suurest “avalikustamisest”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olümpiaadi võitmine pole häbiasi ja ei näe põhjust neid salastada. Küll aga võiks need andmed x aastate pärast internetist mitte leitavad olla.

Kõikidest võitjatest ei tule alati professorid ja pangadirektorid. Juhtub ka seda, et elu läheb nii, et saab hoopis kassapidaja või koristaja jne. Ja sind võibolla ei võeta tööle, sest tundub liig tark olema – vau mingi füüsika olümpiaadi 10 aastat tagasi võitnud. Ei tea mis juhtus, hakkas narkariks või. Ei, seda ei võta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olümpiaadi võitmine pole häbiasi ja ei näe põhjust neid salastada. Küll aga võiks need andmed x aastate pärast internetist mitte leitavad olla.

Kõikidest võitjatest ei tule alati professorid ja pangadirektorid. Juhtub ka seda, et elu läheb nii, et saab hoopis kassapidaja või koristaja jne. Ja sind võibolla ei võeta tööle, sest tundub liig tark olema – vau mingi füüsika olümpiaadi 10 aastat tagasi võitnud. Ei tea mis juhtus, hakkas narkariks või. Ei, seda ei võta.

See on küll sinu haige pea haige järeldus!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Andmekaitseseadus