Esileht Ajaviite- ja muud jutud Andmekaitseseadus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Teema: Andmekaitseseadus

Postitas:
Kägu

Kavalehed jne on ju ikkagi kõigi teadmisel avalikud. Näitleja soovibki tähelepanu, muidu ta lavale ei ronikski. Aga on palju inimesi, kes mis iganes põhjustel ei soovi tähelepanu või seda, et neid on võimalik guugeldada. Ja noored tihtipeale ei tule ise selle pealegi, et 10-20 aasta pärast võib miski omal ajal lahe tundunud tegevus või üritus neid tagumikust hammustama tulla. Milleks meie lastele sellised kogemused? Igaühel peab olema õigus oma vigadest õppida ja edasi elada ilma, et keegi selle veel raskemaks muudaks.

See, et piiratakse nimede ja fotode avalikustamist on hea algatus, see võiks muutuda aja jooksul normiks. Enamik meist ju teab, et kui ajakirjandus kajastab mõnd roima, siis kurjategija nimi ja nägu on varjatud, kuid ohvri nimi pendeldab ühest portaalist teise täiesti avalikult. Kellele see ometigi hea võiks olla?

Kui praeguseid lasteaialapsi õpetatakse, et nende nimed ja näod ei peaks olema kõigile avalikud igal ajal, siis toovad nad selle suhtumise kaasa ka oma kooli- ja tööellu. Või vähemalt kaaluvad riske enam kui 10-aasta tagune teismeliste põlvkond.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja noored tihtipeale ei tule ise selle pealegi, et 10-20 aasta pärast võib miski omal ajal lahe tundunud tegevus või üritus neid tagumikust hammustama tulla. Milleks meie lastele sellised kogemused? Igaühel peab olema õigus oma vigadest õppida ja edasi elada ilma, et keegi selle veel raskemaks muudaks.

Teema algatuses on jutt olümpiaaditulemusest. Olümpiaadil kõrge koha saavutamine on siis nüüd viga, mis tuleb tagumikust hammustama ja millest peab õppima?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind sügavalt ei huvitaks mingi olümpiaadi tulemus ka, pole vaja seda internetti. Kellel vaja teada, sellele saan ise ka teada anda.

No kui sügavalt ei huvita, siis ei häiriks kah, nagu ma aru saan. Mina vähemalt ei tea kedagi, keda häiriks. Pigem ikka meeldib, kui oled positiivses kontekstsi kuskil ülesleitav.

Sügavalt ei huvita kas on positiivne või negatiivne märge, mul on põhimõte, et ei ole vaja kõike internetti toppida, eriti alaealiste nägusid või nimesid. Kui olen ise huvi pärast midagi googeldanud, siis tuleb igasugust soppa üles. Mingid lastejooksu tulemused ja täiesti suvalised ei tea mis andmed. No milleks? Ma ei ole selline eputrilla, et terve maailm peaks teadma, et näiteks mingi bioloogia nohik olin või kui kiiresti jooksin või ei jooksnud. Nagu ütlesin, seda võib iga üks isemoodi ära kasutada, ka positiivsed asjad on võimalil kiusuga negatiivseks keerata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teema algatuses on jutt olümpiaaditulemusest. Olümpiaadil kõrge koha saavutamine on siis nüüd viga, mis tuleb tagumikust hammustama ja millest peab õppima?

See on üks osa isiku kaitsest. Kes on see, kes paneb paika, milline info minu kohta on positiivne, milline negatiivne või neutraalne? Mina ei soovi, et mind ükskõik millises kontekstis leitaks või märgataks minu teadmata. Olen suure privaatsusvajadusega. Kui näiteks minu foto peaks ilmuma minu töökoha kontaktidesse või nimi ettevõttega seotud uudistesse, siis olen nõus töölt lahkuma kui seda muidu ei eemaldata. Olen teadlikult valinud sellise eluviisi ja minu jaoks oleks minu isiku afišeerimine õudusunenägu.

20 aastat tagasi ma selline ei olnud, mul oli isegi Rate konto mingil perioodil. Minu tänane FB profiil on varjatud ja seda näevad vaid väga valitud inimesed. Inimesed muutuvad, nende seisukohad ja maailmavaade muutub ajas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapse õpetaja jättis lapse kooli pildi pealt välja.
Teatas tähtsalt(8a lapsele), et kuna sinu ema ei lubanud andmeid töödelda, siis ei saa ta enam osaleda ühistel fotodel ja üritustel. Mingit hägustamast ei ole, lihtsalt jäetakse üksi klassi. Siis kui helistasin õpetajale, ütles õpetaja, et edaspidi ei saa te ka enam kooli listis olla ja teateid. Sunniviisilist nõustusin siis uuesti tingimustega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teatas tähtsalt(8a lapsele), et kuna sinu ema ei lubanud andmeid töödelda, siis ei saa ta enam osaleda ühistel fotodel ja üritustel. Mingit hägustamast ei ole, lihtsalt jäetakse üksi klassi. Siis kui helistasin õpetajale, ütles õpetaja, et edaspidi ei saa te ka enam kooli listis olla ja teateid. Sunniviisilist nõustusin siis uuesti tingimustega.

Ma annaks sellisest “õpetajast” haridusametisse teada. Ei hakkaks isegi vaidlema. Lihtsalt teeks paar kõne.

Ausalt nõme teema. No keda huvitavad mingid kooliaja pallimängu võidud, või olümpiaadid.
Saavad suureks, avaldavad ise nii palju kui soovivad. See kooli teema on üldse liiga üle pingutatud. Kui gümnaasium on läbi, siis alles hakkame rääkima saavutustest ja muust.
See kui kool ei saada õppetegevusega vajalikku teavet on aga oma töö tegemata jätmine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga seda sa ju tahtsidki, kui keelasid last puudutavate andmete töötlemise. Ega andmete töötlemine ei ole üksnes pildi netti riputamine. Milleks pildi peale seisma üks keha, millel hägustatud pea? Rikub ju pildi ära ja pealegi peab seda pilti ju töötlema, st see ju maksab. Sina ju ei taha pilti, millel su lapsest on vaid keha, st sa ei osta seda pilti, miks teised vanemad peavad selle töötlemise eest siis maksma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, misasja sa õieti taotlesid siis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga seda sa ju tahtsidki, kui keelasid last puudutavate andmete töötlemise. Ega andmete töötlemine ei ole üksnes pildi netti riputamine. Milleks pildi peale seisma üks keha, millel hägustatud pea? Rikub ju pildi ära ja pealegi peab seda pilti ju töötlema, st see ju maksab. Sina ju ei taha pilti, millel su lapsest on vaid keha, st sa ei osta seda pilti, miks teised vanemad peavad selle töötlemise eest siis maksma?

Olukord on ikkagi veidraks läinud. Mäletad oma kooliaega, tehti klassipilte aga kõik said oma pildi paberil ja keegi ei postitanud neid kuhugi netti (seda polnudki) või ei jaganud 3-4 inimestele. Tänapäeval on hullumaja. Kõik on digitaalne ja kõik mis netti läheb, see sinna jääbki igaveseks. Kui laps on laps, siis ju nunnu kõik näevad kui tore laps ta on, kuidas koolis läheb. Aga 30 aastapärast tahab ta näiteks poliitik olla ja siis kõik vahivad milline ta lapsena oli. Terve lapse elu on netis olemas, nõme ju. Kõike ei saanud laps ise otsustada vaid vanemad oma sinisilmuses tegid karuteene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas klassi pilte tehakse nüüd ainuüksi eesmärgiga internetti riputamiseks või? Varem oli ikka isiklikeks mälestusteks. Mõnel ikka toredad arusaamad seadustest ja asjade käigust.
Töötan ise haridusalal ja pean töö tõttu pilte ja videosi üles võtma, seega igapäevaselt puutun sisuliselt samade seadustega kokku aga siit loetud arusaamad on naeruväärsed. Eks võtab aega, et inimestele see ajusse loksub ja olen kindel, et varsti kaovad need olümpiaadide jms tulemused ka avalikust internetist ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selliseid kurioosume sünnitab usaldamatus, võõrandumine ja hirm nö ligimese ees. Mis omakorda sünnitab sedasama ja see järjest süveneb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olukord on ikkagi veidraks läinud. Mäletad oma kooliaega, tehti klassipilte aga kõik said oma pildi paberil ja keegi ei postitanud neid kuhugi netti (seda polnudki) või ei jaganud 3-4 inimestele. Tänapäeval on hullumaja. Kõik on digitaalne ja kõik mis netti läheb, see sinna jääbki igaveseks. Kui laps on laps, siis ju nunnu kõik näevad kui tore laps ta on, kuidas koolis läheb. Aga 30 aastapärast tahab ta näiteks poliitik olla ja siis kõik vahivad milline ta lapsena oli. Terve lapse elu on netis olemas, nõme ju. Kõike ei saanud laps ise otsustada vaid vanemad oma sinisilmuses tegid karuteene.

Miks ei tohi näha, milline poliitik lapsena välja nägi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänapäeva poliitika on üles ehitatud sopaviskamise peale ja kõike kasutatakse sinu kahjuks ära ning nuhitakse lapsepõlveni välja, et leida mõnitamiseks nõrka kohta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas klassi pilte tehakse nüüd ainuüksi eesmärgiga internetti riputamiseks või? Varem oli ikka isiklikeks mälestusteks. Mõnel ikka toredad arusaamad seadustest ja asjade käigust.

Töötan ise haridusalal ja pean töö tõttu pilte ja videosi üles võtma, seega igapäevaselt puutun sisuliselt samade seadustega kokku aga siit loetud arusaamad on naeruväärsed. Eks võtab aega, et inimestele see ajusse loksub ja olen kindel, et varsti kaovad need olümpiaadide jms tulemused ka avalikust internetist ära.

jah, aga kuidas saab klassijuhataja tagada, et mõni klassikaaslane või klassikaaslase vanem ei pane seda klassipilti oma fb lehele ja siis on ju salajane lapsuke näha ja õpetajal häda kaelas. ma küll ei tahaks lapse klassipilti, kus osad näod on hägustatud, pigem jäägugi need salajased lapsed siis pildilt välja.
haridusalal töötaja sa vaevalt oled, muidu sa ei kirjutaks “videosi”, teistest kirjavigadest rääkimata. või kui, siis kooli koristaja 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik on digitaalne ja kõik mis netti läheb, see sinna jääbki igaveseks. Kui laps on laps, siis ju nunnu kõik näevad kui tore laps ta on, kuidas koolis läheb. Aga 30 aastapärast tahab ta näiteks poliitik olla ja siis kõik vahivad milline ta lapsena oli. Terve lapse elu on netis olemas, nõme ju. Kõike ei saanud laps ise otsustada vaid vanemad oma sinisilmuses tegid karuteene.

Tegelikult on õigus inimesel nõuda oma nime eemaldamist protokollidest ükskõik millal, st ka aastaid hiljem. Iseasi, kui selleks ajaks on keegi need andmed endale kopeerinud ja neid siis kurjasti kasutab. Aga see on võimalik ka siis, kui andmed justnagu avalikud ei olegi, sest tahad või ei taha, elektroonilisel kujul on nad ikka olemas ja liiguvad käest kätte. Parim, mis saavutatakse, on ehk see, et igaüks lihtsalt guugeldades su tulemusi/infot ei leia.
Suuremate võistluste, nt “Känguru” protokollides on alati olnud inimesi, kelle nime asemel on tärnid (vastav soov tuli muidugi ise esitada), olümpiaadidel seda märganud ei ole.

Meeldetuletuseks veel Teaduskooli lehelt: “Olümpiaad on sportlikus mõttes kõrgliiga, kus ka viimased kohad tähendavad üle keskmise taset.”
Ka on olümpiaadidel osalemine täiesti vabatahtlik.

Mul on raamat, kust saab vaadata ca 30-40 aasta taguste matemaatikaolümpiaadide edukamaid osalejaid, kahjuks ei leia seda hetkel üles, ei saagi vaadata, kas seal mõni poliitik ka on. No ja raamatutest ei hakka keegi nimesid eemaldama ju. Selles mõttes on Internet isegi paindlikum.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

haridusalal töötaja sa vaevalt oled, muidu sa ei kirjutaks “videosi”, teistest kirjavigadest rääkimata. või kui, siis kooli koristaja 😉

Tal on kuues postituses väga palju vigu pluss väga mitte haridustöötajalik suhtumine õppimises tublimatesse. Bioloogianohik ja muud halvustavad väljendid. Ilmselt lapsepõlvetrauma koolikiusamisest ja kuskil ajalehes tema nime ja pildi avaldamisest, mis kiusamist veel lisas. Aga samas võib ta vabalt olla fotograaf, kes koolides üritusi pildistab, nii et otseselt ei pruugi valetada kah ja ongi teemaga seotud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on raamat, kust saab vaadata ca 30-40 aasta taguste matemaatikaolümpiaadide edukamaid osalejaid, kahjuks ei leia seda hetkel üles, ei saagi vaadata, kas seal mõni poliitik ka on. No ja raamatutest ei hakka keegi nimesid eemaldama ju. Selles mõttes on Internet isegi paindlikum.

Mina olen ühes sellises. Ja ausõna ei tunne ennast kuidagi ahistatuna, et seal mu nimi kirjas on. Ja tõesti ei usu, et ka teised tunnevad ennast kuidagi halvasti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah, aga kuidas saab klassijuhataja tagada, et mõni klassikaaslane või klassikaaslase vanem ei pane seda klassipilti oma fb lehele ja siis on ju salajane lapsuke näha ja õpetajal häda kaelas. ma küll ei tahaks lapse klassipilti, kus osad näod on hägustatud, pigem jäägugi need salajased lapsed siis pildilt välja.

Väga huvitav arusaam seadustest muidugi. See pole enam klassijuhataja ega kooli vastutusalas kui keegi lastevanematest selle pildi üles riputab. Sa vist ei saa päris aru, mis andmete käsitlemine ja töötlus on aga see selleks. Ajad pigem näpuga järge, et saaks kuidagigi kedagi paika panna ja maha teha. Arva mida tahad siis 😀 kas peaks korda minema kui mingi perekooli käo jaoks olen koristaja. mis koristaja ametil viga on? Ma ei arva siinsetest kanadest väga midagi, et nüüd midagi kellelegi tõestama peaks. Kirjavigade kohta olen varemgi kirjutanud, et arvestades mis ussipesa siin on, siis pole nagu piisavalt austust, et sõnade rittaseadmisel ja kirjavigu jälgides oma aega siia matta. Kirjutan telefonist ja tihti teiste toimetuste kõrvalt või split screeniga, nii et tõesti kirjavead ei huvita. Kuku pikali nüüd, et kooli töötaja on vabal ajal nii chill, et teeb ise lausa kirjavigu. Kujutad ette, et tervishoiutöötajad võivad töövälisel ajal ka junk foodi süüa ja liikluspolitsei tarbib alkoholi peale tööd. Tean ühte kasvatusteaduste õppejõudu, kelle laps on kiusaja ja sugugi mitte nii hea laps üldse. Nii, et igasuguseid leidub. Ka olümpiaadidel osalejad ei pruugi tegelikult nii targad ja head olla, kui algul paistab. Arusaadavd siinsetest tunnevad end ainult teiste kallal nokkides väärtuslikena. Igale ühele oma.
Võibolla peakski tihedamini kirjavigu viskama, tõstaks nii mõnegi enesetunnet 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen lausa paljudel olümpiaadidel osalenud ja korduvalt võitnud ning ei häiri, et mu andmed leitavad on, pigem vastupidi, uhke tunne.
See-eest fotod ja klassinimekirjad võiks küll privaatsed olla, eriti lasteaia ja põhikooli omad. Minu lapse lasteaias on ka nii, et kas fotodele nõusolek või hägustatakse nägu ära. Seejärel läheb kõik avalikult facebooki. Selle asemel võiks olla privaatne grupp, kus ainult lapsevanemad näevad fotosid ja poleks hägustamist vajagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tal on kuues postituses väga palju vigu pluss väga mitte haridustöötajalik suhtumine õppimises tublimatesse. Bioloogianohik ja muud halvustavad väljendid. Ilmselt lapsepõlvetrauma koolikiusamisest ja kuskil ajalehes tema nime ja pildi avaldamisest, mis kiusamist veel lisas. Aga samas võib ta vabalt olla fotograaf, kes koolides üritusi pildistab, nii et otseselt ei pruugi valetada kah ja ongi teemaga seotud.

On ikka inimestel aega siin, et lausa näpuga käivad lugemas mitmes postituses kirjavigu tehakse 😃 olen siis ainus, kellele perekool nii tähtis pole ja julgen vigu teha.
Väga õige, fotograafia on üks mu hobidest ja eneseimetlejaid ma tõesti ei salli, sest nende isiksus on üldiselt väga mürgine, umbes nagu teie siin. Bioloogianohik kirjutasingi enda kohta, et sind häirib kui ise ennast halvustan 😄 selge siis. Kõik haridustöötajad pole sellised kes prillid ninal ja punane pastakas pihus aina targutavad. Seisangi pigem nõrgemate ja koolikiusamise vastu. Tõestate ju isegi siin, et oma sõnul nii tublid ja targad, aga saete kirjavigade üle ja püüate kõvasti paika panna. Ehk ongi trauma aga mis teie vabandus oma käitumisele on? Saite liialt õppimisega nikastada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peab kool klassifotosid kuskile avalikult riputama? Mis selle mõte või eesmärk on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On ikka inimestel aega siin, et lausa näpuga käivad lugemas mitmes postituses kirjavigu tehakse 😃 olen siis ainus, kellele perekool nii tähtis pole ja julgen vigu teha.

Ei ole vaja näpuga lugeda. Postituste arv on ju all kirjas, nüüd on neid 8. Ja vead paistsid silma.

Lisaks paistab su agressiivus silma. On hea kuulda, et kiusamise vastu oled. Mina olen ka. Aga palun ära ole siis siin ka agressiivne. Ei ole ju vaja ometi?

Me võime jääda eriarvamusele. Minu arvamus on, et olümpiaadivõitjate nimede avalikustamises ei ole midagi halba ja sellest inimesed traumasid ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja näpuga lugeda. Postituste arv on ju all kirjas, nüüd on neid 8. Ja vead paistsid silma.

Lisaks paistab su agressiivus silma. On hea kuulda, et kiusamise vastu oled. Mina olen ka. Aga palun ära ole siis siin ka agressiivne. Ei ole ju vaja ometi?

Me võime jääda eriarvamusele. Minu arvamus on, et olümpiaadivõitjate nimede avalikustamises ei ole midagi halba ja sellest inimesed traumasid ei saa.

Agressiivne? Ok ma ei teagi kas viitsin hakata selle üle veel taidlema. Sildista aga edasi ja pane oma päris nimi ka kõrvale, et kõik näeksid, sest sul pole ju midagi häbeneda. Mingil põhjusel aga kommenteerid ja pritsid jaburdusi KÄO nime alt 😀😀😀😀

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Agressiivne? Ok ma ei teagi kas viitsin hakata selle üle veel taidlema. Sildista aga edasi ja pane oma päris nimi ka kõrvale, et kõik näeksid, sest sul pole ju midagi häbeneda. Mingil põhjusel aga kommenteerid ja pritsid jaburdusi KÄO nime alt 😀😀😀😀

Sinu enda nimi on . . . Kägu, kas pole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu enda nimi on . . . Kägu, kas pole?

Muidugi on. 🤦 Sa vist ei saanud asjale pihta. Mina peangi õigeks, et internetis ei pea nimesid ja nägusi avalikustama. Too kägu seisab ju selle eest, et nimed avalikud oleksid internetis ning pole vaja varjata midagi. Ometi käib anonüümsena inimesi alandamas ja sildistamas. Tõestab pigem vastupidist sellele, mille eest väidetavalt seisab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga huvitav arusaam seadustest muidugi. See pole enam klassijuhataja ega kooli vastutusalas kui keegi lastevanematest selle pildi üles riputab. Sa vist ei saa päris aru, mis andmete käsitlemine ja töötlus on aga see selleks. Ajad pigem näpuga järge, et saaks kuidagigi kedagi paika panna ja maha teha. Arva mida tahad siis 😀 kas peaks korda minema kui mingi perekooli käo jaoks olen koristaja. mis koristaja ametil viga on? Ma ei arva siinsetest kanadest väga midagi, et nüüd midagi kellelegi tõestama peaks. Kirjavigade kohta olen varemgi kirjutanud, et arvestades mis ussipesa siin on, siis pole nagu piisavalt austust, et sõnade rittaseadmisel ja kirjavigu jälgides oma aega siia matta. Kirjutan telefonist ja tihti teiste toimetuste kõrvalt või split screeniga, nii et tõesti kirjavead ei huvita. Kuku pikali nüüd, et kooli töötaja on vabal ajal nii chill, et teeb ise lausa kirjavigu. Kujutad ette, et tervishoiutöötajad võivad töövälisel ajal ka junk foodi süüa ja liikluspolitsei tarbib alkoholi peale tööd. Tean ühte kasvatusteaduste õppejõudu, kelle laps on kiusaja ja sugugi mitte nii hea laps üldse. Nii, et igasuguseid leidub. Ka olümpiaadidel osalejad ei pruugi tegelikult nii targad ja head olla, kui algul paistab. Arusaadavd siinsetest tunnevad end ainult teiste kallal nokkides väärtuslikena. Igale ühele oma.
Võibolla peakski tihedamini kirjavigu viskama, tõstaks nii mõnegi enesetunnet 😀

Kuigi ma su teemakohast seisukohta päriselt ei jaga, olen selle kirjutisega pea otsast lõpuni nõus. Kirjavigade kallal norib see, kellel mingeid mõtteid üldse polegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi on. 🤦 Sa vist ei saanud asjale pihta. Mina peangi õigeks, et internetis ei pea nimesid ja nägusi avalikustama. Too kägu seisab ju selle eest, et nimed avalikud oleksid internetis ning pole vaja varjata midagi. Ometi käib anonüümsena inimesi alandamas ja sildistamas. Tõestab pigem vastupidist sellele, mille eest väidetavalt seisab.

Mu eesmärk ei olnud kindlasti sind alandada. Ja ei, ma ei ole selle poolt, et valimatult kõik nimed avalikustataks netis, kindlasti mitte. Aga sellised positiivsed saavutused nagu olümpiaadivõidud, võiksid siiski minu arvates avalikud olla.

Palun vabandust, kui sulle tundus, et sind alandada püüan. See ei olnud kindlasti mu eesmärk. See, et sul sest artiklist trauma on, on ju su enda poolt sisuliselt välja öeldud. Ja seda ma püüangi rääkida, et selliseid artikleid kindlasti ei tohiks avaldada, millest inimene sellise ränga trauma saab. Ilmselt ei osanud ma seda piisavalt hästi ja pehmelt öelda. Palun vabandust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu eesmärk ei olnud kindlasti sind alandada. Ja ei, ma ei ole selle poolt, et valimatult kõik nimed avalikustataks netis, kindlasti mitte. Aga sellised positiivsed saavutused nagu olümpiaadivõidud, võiksid siiski minu arvates avalikud olla.

Palun vabandust, kui sulle tundus, et sind alandada püüan. See ei olnud kindlasti mu eesmärk. See, et sul sest artiklist trauma on, on ju su enda poolt sisuliselt välja öeldud. Ja seda ma püüangi rääkida, et selliseid artikleid kindlasti ei tohiks avaldada, millest inimene sellise ränga trauma saab. Ilmselt ei osanud ma seda piisavalt hästi ja pehmelt öelda. Palun vabandust.

Seda traumat määriti siin suhtkoht pähe nagu koristajametit, agressiivsust ja muudki. Ma ei viitsi siin näpuga järge ajada, kes või mitu kägu siin mu kallal järasid. Ning ma ei viitsi siin ohmudega vaielda väga. Ega ma tegelikult traumat sellest artiklist iseenesest saanud, lihtsalt see oli haige, et vastu minu tahtmist see tehti ja kõige lõpuks valetati selle kohta, et internetti ei lähe. Tean, et nii mõnigi inimene on seda minu kohta näinud. Asi on põhimõttes. Trauma või mitte, mis vahet sel üldse on, fakte see ei muuda.

Ära nüüd isiklikult võta, ma ei vaidle sulle vastu aga lisan veel oma seisukohast. Positiivsed asjadki võidakse negatiivseks keerata, perekool on ilmekas näide. Neid, kellel tavaliselt midagi ette näidata on, tõmmatakse siin nii ribadeks. See olümpiaadi tulemuste netti riputamine huvitabki vaid neid endid, tõstab enesehinnangut. Olümpiaadidel muidu käivadki sellised suure tähelepanu ja pideva kiituse vajadusega inimesed, neile sobibki, et kõik avalik oleks. Tegelik pale on aga teadagi mis, seda mainisin juba varem ning see on juba teine teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See olümpiaadi tulemuste netti riputamine huvitabki vaid neid endid, tõstab enesehinnangut. Olümpiaadidel muidu käivadki sellised suure tähelepanu ja pideva kiituse vajadusega inimesed, neile sobibki, et kõik avalik oleks.

Olgu, aga miks siis on mõttekas teha seda komejanti ja hakata küsima nõusolekuid, kui valdav enamus nagunii nõus on? Pigem võiks siis jätkata samamoodi, et vaikimisi on avalikud ja see, kes oma nime protokollis näha ei taha, annab ise sellest Teaduskoolile teada. Ega avalikustamine ära ei kao, lihtsalt rohkem mõttetut tööd ja sebimist nende lubadega jändamisega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enamik meist ju teab, et kui ajakirjandus kajastab mõnd roima, siis kurjategija nimi ja nägu on varjatud, kuid ohvri nimi pendeldab ühest portaalist teise täiesti avalikult

Pole tõsi. Ainult siis, kui ohver on kuulus.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Andmekaitseseadus