Esileht Ajaviite- ja muud jutud Andmekaitsetsirkus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )

Teema: Andmekaitsetsirkus

Postitas:
Kägu

Nsgu õpetajatel tööd veel vähe oleks, pidi nüüd igal perel laskma täita ja allkirjastada lehe, kuhu oli tehtud linnukesed, kas võib pildistada, töid eksponeerida jne. Siis pidi õpetaja tegema klassist kokkuvõtte. See selleks.
Nüüd avastas näiteringi juhendaja, et osad pered on lapse avaliku näitamise ära keelanud! NÄITEringis! Ei või pildistada, filmida… Kas peab tegema sellise etenduse, et osad lapsed on seljaga? Maskiga?
Peatage maakera, ma tahan maha minna! Kellele sellist tsirkust vaja on?
Samal ajal eksponeerivad needsamad lapsed ja vanemad ennast sotsiaalmeedias eest ja takka, riietega ja ilma…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nüüd avastas näiteringi juhendaja, et osad pered on lapse avaliku näitamise ära keelanud! NÄITEringis!

Noh, väga lihtne, hakkavad mängima taustal kuuskesid ja vahtraid, vastavad kostüümid seljas ja näod kaetud. Pea- ja kõrvalosas mängimine sellistel on välistatud.

Las vanemad olla siis õnnelikud, milles küsimus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No pmst võiks juba näiteringi tutvustuses olla klausel, et osaleda saavad lapsed, kelle vanemad lubavad last avalikult näidata. Siis need vanemad, kel selle vastu midagi on, ei pane oma last sinna ringi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No pmst võiks juba näiteringi tutvustuses olla klausel, et osaleda saavad lapsed, kelle vanemad lubavad last avalikult näidata. Siis need vanemad, kel selle vastu midagi on, ei pane oma last sinna ringi.

Ilmelt ei tulnud juhendaja lihtsalt selle peale, et keegi ei saa aru: NÄITEring tähendab näitamist. Ma ka ei tuleks (olen üha näiteringis käiva lapse vanem).

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga teema ei tundu olevat näitlemises-näitamises vaid filmimises ja pildistamises.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No tõesti, varsti tuleb normaalse hariduse saamiseks panna erakooli, sest tavakoolides õppimisele enam keskenduda ei saa. Siiani kiitlesime, et meie lapsed on targemad kui mujal maailmas oma teadmistega. Nüüd olema jõudnud samale tasemel, kus õppimise asemel tegeletakse ainult mingite pseudoasjadega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahe käega poolt! Kõrini on nendest igapäevastest yuotube ja facebooki riputatud lauludest ja tantsudest, klassitunnikatketest ja õpetajate arvates lahedatest klippidest, mis luba küsimata üles riputatakse. Just õpetajate poolt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No aga teema ei tundu olevat näitlemises-näitamises vaid filmimises ja pildistamises.

Ja näitlejaid filmitaksegi ja pildistataksegi. See on normaalne. Kui mõnele vanemale see ei sobi, siis lihtsalt ei saa ta laps näiteringis käia või vähemalt etenedusest osa mitte võtta. Miks peavad teised lapsed loobuma võimalusest, et nende etenndusest tehakse video, sest ühe lapse vanem ei luba oma last filmida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kahe käega poolt! Kõrini on nendest igapäevastest yuotube ja facebooki riputatud lauludest ja tantsudest, klassitunnikatketest ja õpetajate arvates lahedatest klippidest, mis luba küsimata üles riputatakse. Just õpetajate poolt.

Teatrifestivalidel filmitakse ja pildistataksegi kõiki etendusi. Mina lapsevanemana tahan, et minu lapsest etendusest oleks võimalikult palju filmitud ja pildistatud materjali.
Et siis kui õpetaja midagi üles riputab, kahjustab see lapse privaatsust, aga kui lapsevanem või laps ise, on kõik OK?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teatrifestivalidel filmitakse ja pildistataksegi kõiki etendusi. Mina lapsevanemana tahan, et minu lapsest etendusest oleks võimalikult palju filmitud ja pildistatud materjali.

Et siis kui õpetaja midagi üles riputab, kahjustab see lapse privaatsust, aga kui lapsevanem või laps ise, on kõik OK?

Ma ei räägi etendustest, vaid koolitundide, näiteks muusikatunni, kehalise tunni, kunstitunni ajal toimuvast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, kes ja mida lapse kohta filmib ja avaldab, on lapsevanema ja ainult lapsevanema otsustada. Kui lapsevanemale ei sobi, et õpetaja last filmib ja ta selleks luba ei anna, siis pole selles midagi taunimisväärset.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teatrifestivalidel filmitakse ja pildistataksegi kõiki etendusi.

Suvaline kooli näitering küll mingitel festivalidel ei osale. Mis koolis see nii kõva näitering on, kas võid öelda või on see väljamõeldis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See muidugi liigne bürokraatia. Kuid andmekaitse on vajalik. Paar aastat tagasi sai naine oma vägivaldse mehe eest lapsega pakku teise Eesti otsa (oli ka lähenemiskeeld,kuid mees sellest ei hoolinud). Uues koolis sai laps mingi auhinna ja valla leht kajastas seda täis nimega ning ei olnud nõusolekut küsinud. Tulemuseks see, et mees vähem kui ööpäevaga tiirutas juba naise elukohas. Lõppvaatuses jäi naine vaevalt ellu ja elu lõpuni vigane.
Sarnaseid juhtumeid on olnud veel ja veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust te selle peale tulete, et teatrifestivalid laste privaatsust kaitsma ei pea? Ma nägin ükskord kuidas mingis pedofiilide foorumis oli teema “Eesti lapsed laulavad” youtube linkidega, see muutis totaalselt mu suhtumist oma last puudutavate fotode ja filmide avalikku jagamisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teatrifestivalidel filmitakse ja pildistataksegi kõiki etendusi.

Suvaline kooli näitering küll mingitel festivalidel ei osale. Mis koolis see nii kõva näitering on, kas võid öelda või on see väljamõeldis?

no ma ei tea, minu lapsed käivad oma põhikoolis näitlemises ja enam-vähem iga-aastaselt osaletakse kooliteatrite festivalil. tln voor, üle-eestiline – igal pool tehakse pilte ja filmitakse. kooliteater ei ole juba ammu mingi naljategemine, sama kooli näitlejad on kunagi varem ka välisriigis festivalil käinud.

aga üldiselt jah, eks praktiseeritaksegi juba seda, et kes ei ole nõus avaliku kajastusega, ei saa teatud üritustel osaleda. meie koolis nt osa klasse osalevad mingis koolitoidu ja profikokkadega seotud projektis ja öeldigi otse, et kes ei ole allkirjastanud nõusolekuvormi, selle laps osaleda ei saa, sest avalik kajastus käib selle projektiga kaasas. keegi ei hakka kohapeal töö käigus vaatama, et see v teine laps kaadrisse ei jääks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

NÄITEring tähendab näitamist.

Ei tähenda näitamist…Näitlemist tähendab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kogu see jant on ju sellest, et…ega keegi keela filmida, pildistada jne.. Aga suurem osa inimesi ei suuda pildistatut, filmitut endale hoida..ikka peab kuhugi riputama, kuskil avaldama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma nägin ükskord kuidas mingis pedofiilide foorumis oli teema “Eesti lapsed laulavad” youtube linkidega,

Eestis ei ole sellist foorumit.
Veel väiksem tõenäosus on, et sinusugune kägu sinna juhuslikult satub.

Seega, ära kõvatamise eesmärkidel valeta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mingis pedofiilide foorumis

Kas meil on pedofiilide foorumid, kus nad oma ihasid rahuldavad? Päriselt ka? On meil ehk ka mõrtsukate foorumid, kus mõrvarid omi asju arutavad?
Politseile on ikka avaldus tehtud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

#3250034:
NÄITEring tähendab näitamist.

Ei tähenda näitamist…Näitlemist tähendab.

Et näitlevad iseendale, mitte ei näita oma näitlemist teistele? Selliseid näiteringe tulebki ilmselt hakata siis looma. Nendele, kes ennast näidata ei taha, aga näidelda meeldib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuid andmekaitse on vajalik. Paar aastat tagasi sai naine oma vägivaldse mehe eest lapsega pakku teise Eesti otsa (oli ka lähenemiskeeld,kuid mees sellest ei hoolinud). Uues koolis sai laps mingi auhinna ja valla leht kajastas seda täis nimega ning ei olnud nõusolekut küsinud. Tulemuseks see, et mees vähem kui ööpäevaga tiirutas juba naise elukohas. Lõppvaatuses jäi naine vaevalt ellu ja elu lõpuni vigane.
Sarnaseid juhtumeid on olnud veel ja veel.

Kogu elu käib kurjategijate taktikepi järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas meil on pedofiilide foorumid, kus nad oma ihasid rahuldavad? Päriselt ka?

Usud ka, päriselt?
See tola pidas silmas perekooli alamfoorumit “Väikelaps” 1-6 aastased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui andmekaitset ei oleks, siis võiks kõik ettevõtted, kes sinu andmed lepinguliste suhete sõlmimiseks endale on saanud, need vabalt avalikustada. Meie klient Mai Maasikas elab aadressil Paju 3. Tal on internetiühendus, mille kaudu ta tarbib teenuseid a, b, c. Kui ta tarbib teenust a ühe teenusepakkuja juures, siis tema andmed on teenusepakkuja d jaoks väga atraktiivsed, seega müüme sellele teenust d pakkuvale ettevõttele hea hinna eest maha selle kliendi kõik andmed.
No ja mõtle nüüd sellele, et laste andmeid niimoodi müüakse. Vaata seda pilti, väga armas kümneaastane, kes käib seal koolis ja seal näiteringis. Näiteringi toimumise ajad on avalikud..

Andmekaitset on vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui andmekaitset ei oleks, siis võiks kõik ettevõtted, kes sinu andmed lepinguliste suhete sõlmimiseks endale on saanud, need vabalt avalikustada. Meie klient Mai Maasikas elab aadressil Paju 3. Tal on internetiühendus, mille kaudu ta tarbib teenuseid a, b, c. Kui ta tarbib teenust a ühe teenusepakkuja juures, siis tema andmed on teenusepakkuja d jaoks väga atraktiivsed, seega müüme sellele teenust d pakkuvale ettevõttele hea hinna eest maha selle kliendi kõik andmed.

No ja mõtle nüüd sellele, et laste andmeid niimoodi müüakse. Vaata seda pilti, väga armas kümneaastane, kes käib seal koolis ja seal näiteringis. Näiteringi toimumise ajad on avalikud..

Andmekaitset on vaja.

Milliseid andmeid täpsemalt müüakse? Et Mari Maasikas mängis lumekuningannat? Mis siis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust te selle peale tulete, et teatrifestivalid laste privaatsust kaitsma ei pea? Ma nägin ükskord kuidas mingis pedofiilide foorumis oli teema “Eesti lapsed laulavad” youtube linkidega, see muutis totaalselt mu suhtumist oma last puudutavate fotode ja filmide avalikku jagamisse.

Normaalne inimene ei roni pedofiilide foorumisse!!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata seda pilti, väga armas kümneaastane, kes käib seal koolis ja seal näiteringis. Näiteringi toimumise ajad on avalikud..

Noh, see on kah selline … jutuks hea küll.

Pedod ei otsi kuskilt näiteringidest omale ohvreid. Nende jaoks “sobivate” laste vanemad ei panegi oma last sinna ringi, sest tegu pole just kõige progressiivsemate ja edumeelsemate vanematega.
Vaata kasvõi Utoopia küla viimast juhtumit ja kustkaudu saadi kontakt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen lasteaias õpetaja. Meil on rühmas oma kinnine FB grupp, kusjuures on see vanemate enda tehtud. Ka mina õpetajana panen sinna pilte, kui meil on olnud mõni väljasõit, sünnipäev jne. Minu rühmas on 1 laps, kelle vanemad ei luba oma lapsest kinnisesse gruppi pilte panna. Kui meil on sünnipäev, siis panen gruppi sellise pildi, kus antud laps on seljaga. Hiljuti käisime loodusmatkal ja tegime ilusa sügisese looduse taustal rühmast pildi- no seda pilti ei saanudki vanematele jagada, kuna antud laps on pildidl. Või kas oleks tore niisugune pilt, kus x- lapse nägu oleks hägustatud. Lasteaia avalikul FB lehele paneme ainult neid pilte, kus lapsed pole äratuntavad. Samas, kui on jõulupidu või mõni muu pidu kus ka vanemad osalevad, siis kõik pildistavad . Mõni vanem võib ju panna pildi FB kus ka antud laps on juhuslikult peal. Oeh, asi on ikka väga hulluks läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen lasteaias õpetaja. Meil on rühmas oma kinnine FB grupp, kusjuures on see vanemate enda tehtud. Ka mina õpetajana panen sinna pilte, kui meil on olnud mõni väljasõit, sünnipäev jne. Minu rühmas on 1 laps, kelle vanemad ei luba oma lapsest kinnisesse gruppi pilte panna. Kui meil on sünnipäev, siis panen gruppi sellise pildi, kus antud laps on seljaga. Hiljuti käisime loodusmatkal ja tegime ilusa sügisese looduse taustal rühmast pildi- no seda pilti ei saanudki vanematele jagada, kuna antud laps on pildidl. Või kas oleks tore niisugune pilt, kus x- lapse nägu oleks hägustatud. Lasteaia avalikul FB lehele paneme ainult neid pilte, kus lapsed pole äratuntavad. Samas, kui on jõulupidu või mõni muu pidu kus ka vanemad osalevad, siis kõik pildistavad . Mõni vanem võib ju panna pildi FB kus ka antud laps on juhuslikult peal. Oeh, asi on ikka väga hulluks läinud.

Ka need vanemad, kes pilti FB avaldavad, peavad nõusoleku võtma. Pildistada tohivad, aga avaldada mitte.
Jah, nii ongi, et vanemal on õigus öelda, et tema lapse pilte ei avaldata. See on ka normaalne. Nad peaksid ise lapsele selgitama, et tema ei tohi pildile minna, see osa aga unustatakse tihti teha. Selle sügispilti puhul mina oleksin tolle lapse hägustanud või näole lehe paigutanud.
Koolid ja lasteaiad lähevad tihti teadmatusest andmekaitsega lolliks küll, aga see ei tähenda, et polnud vaja seda varasemat korraldamatust ära klaarida. Palju juhtumeid oleks võimalik ka lahendada lihtsa suhtlemise abil.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Või kas oleks tore niisugune pilt, kus x- lapse nägu oleks hägustatud.

Teistel on poogen ja selle ühe lapse vanematele poleks kindlasti tore.
Aga mida siis teha, kui selline rumal ja “moodne” otsus on neil vastu võetud?

Joonistadki sellele ühele lapsele sellise pildi näo ette ja avaldad seal grupis.
Loomulikult, eks kõik pisut kannatavad. Aga nad kannatavad veel rohkem kui üldse pole mingit ainu, mida te seal tegite.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka need vanemad, kes pilti FB avaldavad, peavad nõusoleku võtma. Pildistada tohivad, aga avaldada mitte.

Jah, nii ongi, et vanemal on õigus öelda, et tema lapse pilte ei avaldata. See on ka normaalne. Nad peaksid ise lapsele selgitama, et tema ei tohi pildile minna, see osa aga unustatakse tihti teha. Selle sügispilti puhul mina oleksin tolle lapse hägustanud või näole lehe paigutanud.

Koolid ja lasteaiad lähevad tihti teadmatusest andmekaitsega lolliks küll, aga see ei tähenda, et polnud vaja seda varasemat korraldamatust ära klaarida. Palju juhtumeid oleks võimalik ka lahendada lihtsa suhtlemise abil.

Mina ühinen ka pigem selle mõttega, et see oli jube, mis interneti saabudes koolide kodulehtedel toimuma hakkas, kus kõiki lapsi eksponeeriti igal sündmusel, mis koolis toimus, pluss veel klassipildid, mis olid avalikult üleval.
Minust ja minu lapsest pole avalikult üleval ühtegi fotot. FBs on mul täpselt 4 fotot ja needki nähtavad ainult kõige lähematele. Lapsel on kontod Youtube’s ja Instagramis, aga ka seal pole ühtki videot või fotot, kus ta tuvastatav oleks. Oleme talle maast madalast õpetanud, et oma nägu ja privaatset infot netti üles ei riputata.
Klassil on privaatne konto FBs ja seal ma fotode avaldamist ei keela. Tegelikult polegi meilt mingit allkirja küsitud, aga kool pole siiani lastest ka fotosid avalikult üles riputanud.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Andmekaitsetsirkus