Esileht Ajaviite- ja muud jutud Andmekaitsetsirkus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 91 )

Teema: Andmekaitsetsirkus

Postitas:
Kägu

Olen lasteaias õpetaja. Meil on rühmas oma kinnine FB grupp, kusjuures on see vanemate enda tehtud. Ka mina õpetajana panen sinna pilte, kui meil on olnud mõni väljasõit, sünnipäev jne. Minu rühmas on 1 laps, kelle vanemad ei luba oma lapsest kinnisesse gruppi pilte panna. Kui meil on sünnipäev, siis panen gruppi sellise pildi, kus antud laps on seljaga. Hiljuti käisime loodusmatkal ja tegime ilusa sügisese looduse taustal rühmast pildi- no seda pilti ei saanudki vanematele jagada, kuna antud laps on pildidl. Või kas oleks tore niisugune pilt, kus x- lapse nägu oleks hägustatud. Lasteaia avalikul FB lehele paneme ainult neid pilte, kus lapsed pole äratuntavad. Samas, kui on jõulupidu või mõni muu pidu kus ka vanemad osalevad, siis kõik pildistavad . Mõni vanem võib ju panna pildi FB kus ka antud laps on juhuslikult peal. Oeh, asi on ikka väga hulluks läinud.

siis seda last pildi peale ei lase lihtsalt
siinsamas oli umbes aasta tagasi ühe kanaema ving, et tema keelas oma lapse piltide avaldamise ning nüüd ei lubatud last klassipildile.
kägude arvamus oli, et väga õige suhtumine kooli poolt, sest keegi ei tea, kuhu see pilt jõuda võib ja kui vanem ei luba pildistada, siis ei võetagi last pildile, teised saavad oma lapsest ja tema sõprade tegemistest ikka pildid ning lastel tulevikus hea meenutada.
nii nõme, kui 23 last jäävad oma mälestusest ilma, kuna ühe vanem on paranoik

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

nii nõme, kui 23 last jäävad oma mälestusest ilma, kuna ühe vanem on paranoik

No aga on ju nõme?

Paranoikude lapsed peavad peale selle pildistamise teema tegelema ka paljude muude probleemidega, aga mis teha, ise nad valisid omale vanemad.
Ja 23 ei pea kannatama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle ka see pildistamine ja filmimine ei meeldi. Täna paljud ei mõista, kõik läheb internetti ja jääbki sinna igaveseks. Vaadake kui hea oli nõukaajal elada. Keegi ei pildistanud ja kui pilti tehtigi, siis ainult tähtsünduste puhul. Nüüd igaüks filmib, jumal teab kuhu see üles laetakse, millised kommentaarid seal on ja kui see laps on kunagi suur, tahab olla poliitik, ajakirjanikud mõnuga peedistavad tema tobenaljakat näidendiproovi. Ka kui ta soovib tööle saada, siis tööandja nö töötleb andmeid ehk nuhib tema kohta.

Lapsevanemad ei saa ka sellest aru, et kui lapsed saavad suureks, siis nemad hoopis põevad neid videosid ja pilte. Kas lapsevanematele endile meeldiks kui teid igal pool keegi filmiks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsevanemad ei saa ka sellest aru, et kui lapsed saavad suureks, siis nemad hoopis põevad neid videosid ja pilte. Kas lapsevanematele endile meeldiks kui teid igal pool keegi filmiks?

Pooltel Hollywoodi näitlejatel on eluloos kirjas, et alates 8 aastaselt nad on käinud näiteringis.
J mitte keegi ei usu seda.
Mis seal halba on, kui see on ka digitaalselt tõestatav?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pooltel Hollywoodi näitlejatel on eluloos kirjas, et alates 8 aastaselt nad on käinud näiteringis.

J mitte keegi ei usu seda.

Mis seal halba on, kui see on ka digitaalselt tõestatav?

Suur vahe kui keegi tahab juba lapsena professionaalseks näitlejaks saada. Mõtle nüüd ise ka kui kõik sinu lasteaias tehtu on kellegi võõra poolt talletatud kuhugi youtuubi ja sina ei teagi sellest midagi. Ega ei ole meeldiv.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No millist tööandjat huvitavad sinu algkooliaegsed pildid? Ja kes neid miljoneid pilte internetist ära viitsib vahtida? Tänapäeval on kõil arvutid ja telefonid pilte käis ja kedagi ei huvita teiste pildite vahtimine. Ja kuidas kooli pidulikel puhkudel tehtud pildid kedagi kahjustada võivad? Kõigil lastel on endil telefonid taskus, millega pildistatakse teadlikult pahatahtlikult ja mõnitavates olukordades ja nende piltide levimist ei kontrolli sa nagunii. Keelad ära kooli ametlikult ja kontrollitud olukordades tehtud pildid, aga samas sa ei suuda nii või teisiti kontrollida, kui keegi õpilane sinu lapse tagumikust lähikaadreid filmib ning levitab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No millist tööandjat huvitavad sinu algkooliaegsed pildid? Ja kes neid miljoneid pilte internetist ära viitsib vahtida? Tänapäeval on kõil arvutid ja telefonid pilte käis ja kedagi ei huvita teiste pildite vahtimine. Ja kuidas kooli pidulikel puhkudel tehtud pildid kedagi kahjustada võivad? Kõigil lastel on endil telefonid taskus, millega pildistatakse teadlikult pahatahtlikult ja mõnitavates olukordades ja nende piltide levimist ei kontrolli sa nagunii. Keelad ära kooli ametlikult ja kontrollitud olukordades tehtud pildid, aga samas sa ei suuda nii või teisiti kontrollida, kui keegi õpilane sinu lapse tagumikust lähikaadreid filmib ning levitab.

Inimesed on alati olnud uudishimulikud. Mõtle kui sa saaksid eesti presidendi lasteaia videosid järsku juutuubist vaadata, kohe sa ju vaataks. Lapsed filmivad ka, aga seepärast võiks lapsevanemad arukamad olla.

Mina ei keelaks midagi, aga tänapäeva inimesed ei kujuta ette mida see tegevus lapstele 20 aastapärast tuua võib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtle nüüd ise ka kui kõik sinu lasteaias tehtu on kellegi võõra poolt talletatud kuhugi youtuubi ja sina ei teagi sellest midagi. Ega ei ole meeldiv.

Aga kas see on meeldivam, kui seal juutuubis on küll sinu rühma mingi ühisüritus, aga sinu näo ees tolkneb mingi mask, mille järgi sind keegi ära ei tunne?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtle nüüd ise ka kui kõik sinu lasteaias tehtu on kellegi võõra poolt talletatud kuhugi youtuubi ja sina ei teagi sellest midagi. Ega ei ole meeldiv.

Aga kas see on meeldivam, kui seal juutuubis on küll sinu rühma mingi ühisüritus, aga sinu näo ees tolkneb mingi mask, mille järgi sind keegi ära ei tunne?

Ärme lasku lapsustesse eks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul lapsi pole ja ma ei käi kunagu mingite lasteaedade ja koolide pilte internetis jõllitamas. Midagi igavamat annab välja mõelda! Mõned korrad olen vaadanud venna lastega seotud pilte ja siis ei huvita mind need teised lapsed seal pildil absoluutselt. Mida need mammad värisevad, et keegi nende last pildil näeb, vot aru ei saa.

Nõukaajal, minu lapsepõlves, klõpsiti küll päris palju neid koduseid must-valgeid pilte. Keegi ei viitsi täna neid vahtida. Kuskil karpides lademes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul lapsi pole ja ma ei käi kunagu mingite lasteaedade ja koolide pilte internetis jõllitamas. Midagi igavamat annab välja mõelda! Mõned korrad olen vaadanud venna lastega seotud pilte ja siis ei huvita mind need teised lapsed seal pildil absoluutselt. Mida need mammad värisevad, et keegi nende last pildil näeb, vot aru ei saa.

Nõukaajal, minu lapsepõlves, klõpsiti küll päris palju neid koduseid must-valgeid pilte. Keegi ei viitsi täna neid vahtida. Kuskil karpides lademes.

No ongi karpides, aga mitte internetis. Siin ongi suur vahe. Kui sul lapsi pole, siis ka arusaadav kui sind ei huvita. Kui tahate siis filmige, näiteks rannas filmitakse teid, trennisaalis jne. Filmimine muutub üha massilisemaks. Niikaua on ükskõik kuni keegi kirjutab teie pildi või filmi alla – kes see lõust seal on jne. Siis järsku hakkavad häirekellad tööle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed on alati olnud uudishimulikud. Mõtle kui sa saaksid eesti presidendi lasteaia videosid järsku juutuubist vaadata, kohe sa ju vaataks. Lapsed filmivad ka, aga seepärast võiks lapsevanemad arukamad olla.

Mina ei keelaks midagi, aga tänapäeva inimesed ei kujuta ette mida see tegevus lapstele 20 aastapärast tuua võib.

Ülte, kuidas saab see lasteaia tantsu video kellelegi 20 aastat hiljem ebameeldivusi tuua? President käis kunagi lasteaias, no mis selles nüüd küll kummalist saab olla. Kõike me oleme seal käinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siinsamas oli umbes aasta tagasi ühe kanaema ving, et tema keelas oma lapse piltide avaldamise ning nüüd ei lubatud last klassipildile.
kägude arvamus oli, et väga õige suhtumine kooli poolt, sest keegi ei tea, kuhu see pilt jõuda võib ja kui vanem ei luba pildistada, siis ei võetagi last pildile

Kumb siis oli kas ei lubanud fotosid avaldada või ei lubanud üldse pildistada? Andmekaitse seisukohast peavadki need kõiksugu karistused olema üsna ranged..sest nii palju on tänapäeval neid süüdimatuid avaldajaid. Mis vägi küll sunnib kõike netti toppima, ei saa mina aru..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ülte, kuidas saab see lasteaia tantsu video kellelegi 20 aastat hiljem ebameeldivusi tuua? President käis kunagi lasteaias, no mis selles nüüd küll kummalist saab olla. Kõike me oleme seal käinud.

Mõtle ise välja või küsi oma lastelt mis nemad arvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ongi karpides, aga mitte internetis. Siin ongi suur vahe. Kui sul lapsi pole, siis ka arusaadav kui sind ei huvita. Kui tahate siis filmige, näiteks rannas filmitakse teid, trennisaalis jne. Filmimine muutub üha massilisemaks. Niikaua on ükskõik kuni keegi kirjutab teie pildi või filmi alla – kes see lõust seal on jne. Siis järsku hakkavad häirekellad tööle.

Tead, ma võin oma mütsi ära süüa, et ka lapsevanemaid ei huvita võõraste laste lasteaiavideod ja pildid. Kõik vaatavad ainult oma nunnusid. Mis ajast lapsepõlvest mingi kõlvatus on saanud, mida teistele näidada ei tohi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mis mõte on karbis tolmavatel piltidel, mida keegi kunagi ei vaata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead, ma võin oma mütsi ära süüa, et ka lapsevanemaid ei huvita võõraste laste lasteaiavideod ja pildid. Kõik vaatavad ainult oma nunnusid. Mis ajast lapsepõlvest mingi kõlvatus on saanud, mida teistele näidada ei tohi?

Mina käisin ka lasteaias. Seal tehti ka neid mänge värke. Kui ma juba kooliealine olin, käisin vist 8ndas klassis, siis järsku meie klassis üks poiss tõi mustvalge pildi kooli ja seal pildil olin mina väiksena. Mul oli mingi paberist tehtud rõngas peas ja selle rõnga peale oli kleebitud õunapilt. Ma istusin seal mingi pingipeal õnnetuna. Probleem oligi selles, et see pilt käis mööda klassi ringi ja mina isegi ei teadnud sellistest piltidest midagi kuna mina olin ju nii väike. Minul oli küll toona klassis olla nõme ja piinlik.
Too poiss oli käinud minuga samas rühmas, aga me olime seal 4 aastased. Mina seda suurena ei teadnud, aga tema leidis sellise pildi oma karbist.

Kui ma loen selle teema argumente, siis ma saan õiguskantsleri murest aru – eesti rahvas ei saa aru andmekaitsest ja iseenda ja lähedaste privaatusest. Teadmised on üliväiksed.
Seepärast on isegi hea kui EL surub meile neid seadused peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mis mõte on karbis tolmavatel piltidel, mida keegi kunagi ei vaata?

Siis ei maksa neid tehagi..kui nii suva on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahe käega poolt! Kõrini on nendest igapäevastest yuotube ja facebooki riputatud lauludest ja tantsudest, klassitunnikatketest ja õpetajate arvates lahedatest klippidest, mis luba küsimata üles riputatakse. Just õpetajate poolt.

Kahjuks ei saa ka aru, kas selline teguviis on tehtud õpetajatele lausa kohustuslikuks lisatööks või on nad ise vabatahtlikult mattunud tehnilisse suhtlusse, et vanemad hakkaksid neid laikima?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ülereageerimine ja vanemad ise ka ei tea, mida nad kardavad. Väikelaps näitlemas, laulmas, tantsimas. Pole kordagi elus kuulnud, et see kellegi elu 20 aastat hiljem mõjutaks.

Miskipärast ei tunne aga vanemad mitte mingit muret, kui nende lapsed teismeliseks saavad ja ise kõikvõimalikke klõpse teevad. Küll pesu väel, küll palja kanniga jne. Nende avalikuks saamist te ei karda? Vot need pildid võivad küll hiljem piinlikkust tekitada.

Vaatan oma sugulasi ja tuttavaid ning imestan, et nii paljudel teismelistel lubatakse paarina kokku elada. Ja oh neid miljoneid pilte musikesega amelemas facebookis ja igal pool. Aasta hiljem tuleb paariksel suur tüli, kus need intiimsed pildid muutuvad sõjarelvaks.

Nojahh, nagu me elust enesest tea, siis need välja lekkinud seksvideod võib hoopis oma kasuks tööle panna. Terve rea seltskonna tibide tuntus ja rikkus on alguse saanud eksi poolt pahatahtlikult lekitatud videost.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma loen selle teema argumente, siis ma saan õiguskantsleri murest aru – eesti rahvas ei saa aru andmekaitsest ja iseenda ja lähedaste privaatusest. Teadmised on üliväiksed.

Kahjuks ei saadagi aru. Kas tõesti peab kõik toppima internetti kõigile uudistamiseks. On küllalt juhtumeid, kus urgitsetakse info üles ja hakatakse teisi sellega kas narrima või mõnitama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käisin ka lasteaias. Seal tehti ka neid mänge värke. Kui ma juba kooliealine olin, käisin vist 8ndas klassis, siis järsku meie klassis üks poiss tõi mustvalge pildi kooli ja seal pildil olin mina väiksena. Mul oli mingi paberist tehtud rõngas peas ja selle rõnga peale oli kleebitud õunapilt. Ma istusin seal mingi pingipeal õnnetuna. Probleem oligi selles, et see pilt käis mööda klassi ringi ja mina isegi ei teadnud sellistest piltidest midagi kuna mina olin ju nii väike. Minul oli küll toona klassis olla nõme ja piinlik.

Too poiss oli käinud minuga samas rühmas, aga me olime seal 4 aastased. Mina seda suurena ei teadnud, aga tema leidis sellise pildi oma karbist.

Seepärast on isegi hea kui EL surub meile neid seadused peale.

Ja mis selles õunaga pildis siis piinlikku oli? Kui ikka tahetakse mõnitada, siis klõpsitakse salaja sinust seal kooli koridoris või võimlas pilt ja tehakse sama – naerdakse ning itsitatakse koos.

Mitte midagi ei muutu, kui te keelate koolil ametlike piltide tegemise. Õpilased teevad ise ja need näevad palju piinlikumad välja ning neid jagatakse juba kinnisemates foorumites, kuhu te ligi ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei saadagi aru. Kas tõesti peab kõik toppima internetti kõigile uudistamiseks. On küllalt juhtumeid, kus urgitsetakse info üles ja hakatakse teisi sellega kas narrima või mõnitama.

See infot ei ole kunagi lapsepõlvest pärit, vaid hilisemast elust, mille kallal urgitsetakse. Too mulle vähemalt üks näide mõnest kuulsusest, keda on narritud lapsepõlve pildi pärast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed teevad ise endast selfisid ja sageli väga jaburaid ja need võivad samuti tont teab kuhu lekkida. Kõigil on tänapäeval pilti tegevad telefonid näpus. Kuidas te neid pilte kontrollite?
Tuttavate pealt näen, et keegi ei tunne huvi oma lapse mobiili sisu vastu ja mida ta seal üldse teeb. Samas tehakse suur hüsteeria klassipildi pärast, mis kuskil koolilehel üleval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtle nüüd ise ka kui kõik sinu lasteaias tehtu on kellegi võõra poolt talletatud kuhugi youtuubi ja sina ei teagi sellest midagi.

Just nimelt, üles paneb keegi publikust. Seda probleemi ei hoia ju ära see, kui lasteaed ei filmi ega pane pilte/filmi välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See infot ei ole kunagi lapsepõlvest pärit, vaid hilisemast elust, mille kallal urgitsetakse. Too mulle vähemalt üks näide mõnest kuulsusest, keda on narritud lapsepõlve pildi pärast?

Millest sa järeldad, et kõigil inimestel on soov kuulsuseks saada? Kui nad soovivad, võivad nad internetiavarused ise täis toppida enda kohta käivat infot, kuid see ei tähenda et keegi teine peaks seda tegema. Tuleb välja, et õpetajatel polegi palju tööd, vaid nad on ise oma agarusest seda tööd omale juurde otsinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kägude arvamus oli, et väga õige suhtumine kooli poolt, sest keegi ei tea, kuhu see pilt jõuda võib ja kui vanem ei luba pildistada, siis ei võetagi last pildile

Kumb siis oli kas ei lubanud fotosid avaldada või ei lubanud üldse pildistada? Andmekaitse seisukohast peavadki need kõiksugu karistused olema üsna ranged..sest nii palju on tänapäeval neid süüdimatuid avaldajaid. Mis vägi küll sunnib kõike netti toppima, ei saa mina aru..

lapsevanem ei lubanud koolil lapse pilte jms avaldada
õpetaja, vältimaks seda, et mõni pildi tellinud lapsevanematest selle pildi kusagil avaldab ja paranoiku laps niimoodi netti satub, keelas tol lapsel üldse pildile tulemise. siis oli õhtul kodus kisa lahti, et emme, miks mind klassipildile ei võetud ja siis emme arvas, et õpetaja jälle paha

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

lapsevanem ei lubanud koolil lapse pilte jms avaldada
õpetaja, vältimaks seda, et mõni pildi tellinud lapsevanematest selle pildi kusagil avaldab ja paranoiku laps niimoodi netti satub, keelas tol lapsel üldse pildile tulemise. siis oli õhtul kodus kisa lahti, et emme, miks mind klassipildile ei võetud ja siis emme arvas, et õpetaja jälle paha

Ongi õpetaja paha..kui last pildile ei võtnud, sest lapse ema keelas ära pildi avalikustamise/avaldamise, mitte aga pildistamise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mingis pedofiilide foorumis

Kas meil on pedofiilide foorumid, kus nad oma ihasid rahuldavad? Päriselt ka? On meil ehk ka mõrtsukate foorumid, kus mõrvarid omi asju arutavad?

Politseile on ikka avaldus tehtud?

See oli selline foorum, kus jagati pilte stiilis vannitatavastest lastest, mida vanemad ise on netti laadinud. Alastus, aga mitte seksuaalne sisu. Teksti minimaalselt. Ning seal oli ka videosid, ja oli link youtube videole kus lapsed laulavad eesti keeles, ja siis seal all kommentaar: kas keegi teab veel selliseid videosid. Foorumi pealkirjaks ei olnud “pedofiilide nurgake” ja juriidiliselt polnud ükski pilt “keelatud”. Jokk. Politseile avalduse tegemiseks polnud sisu, aga mina nende piltide jagamises muid motiive ei näinud. See oli palju aastaid tagasi, võibolla kaheksa? Leidsin selle kuidagi googeldades mingit laulu nime. Sa ei pea seda uskuma, aga mina sain kui nuiaga pähe. Ma ei teadnud, et selline asi eksisteerib, et keegi käib ennast täiesti süütute youtube videote peale ennast rahuldamas. Vastik ja rõve.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ei pea seda uskuma, aga mina sain kui nuiaga pähe.

Ma arvan, et kõik usuvad seda niigi. Et sa oled nuiaga pähe saanud.

Ega sa vist ka ei tee vahet herilasel ja mesilasel?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 91 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Andmekaitsetsirkus