Esileht Ilu ja tervis Androgeenne alopeetsia naistel

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Androgeenne alopeetsia naistel

Postitas:
Kägu

Mure järgmine, nahaarst diagoosis androgeense alopeetsia. Ehk siis üleüldiselt juuste hõrenemine (eriti oimukohtadelt ja pealaelt), vilets juuksestruktuur üldisena. Mainin kohe ära, et mul pole kunagi paksud juuksed olnudki, aga nüüd tõesti on juuksepiiri taandumine ja ikka päris jõhkralt on viimastel kuudel juukseid tulnud peast ära.

Nahaarst ütles, et ega ravi õieti polegi, tablette polevat üldse ja ainsana soovitas käsimüügist spreid nimega Tricovivax (minoksidiili nahalahus): https://www.apotheka.ee/tricovivax-nahalahus-50mg-ml-60ml-n1-pmm0221064ee

Olen nüüd siiski omal käel uurides leinud, et on ka tabletid olemas, nimega Finasteride: https://www.apotheka.ee/finasteride-accord-tbl-1mg-n28-pmm0110560ee, aga neid ei soovitata lapsi saada soovivatele naistele. Mina aga olen 50+ ja seda ohtu pole.

Tahaksingi uurida, kas siin on teisi sama diagnoosiga naisi ja mida olete ette võtnud ming millest abi saanud?

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kliinilistes uuringutes on leitud, et Finasteride Accord 1 mg ei ole tõhus juuste väljalangemise (androgeenne alopeetsia) ravis naistel”, st mitte ainult lapsi soovivatel vaid naistel üldse.

Olen vaadanud saateid sel teemal ja ega tegelikult muid ravimeid polegi kui Minoksidiil. Mis parata, kõigil tõepoolest ei sobi see ravim või ei aita lihtsalt.  Kui juba nii hull on ehk hakkad parukat vaatama?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle raha eest, mis tõenäoliselt mitte eriti toimiva ravi peale kuluks, otsiks pigem juba kvaliteetse paruka. Nii ilusaid parukaid tehakse.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstid toidulisandite koha pealt üldiselt midagi ei tea ja soovitada ei oskagi, aga äkki mingid platsentaampulid ja juustesibulaid toitvad toidulisandid? Tõenäosus, et mingit suurt paranemist need tooksid, on muidugi väike, aga äkki pidurdavad juuksekadu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma guugeldasin seda ravimit, mida su arst soovitas. Kirjas on, et peab pidevalt kasutama ja kui lõpetad kasutamise, enam toime kohe kaob. Lugesin, et aidata võivad ka beebipillid, aga ilmselgelt pead arstiga konsulteerima. Ise ei hakkaks kohe parukat kindlasti kasutama, ikka prooviks arsti soovitatud ravimit ja kõige viimasena parukat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kadunud ämm kaotas niimoodi keskeast alates juukseid, lõpuks oli ikka ülihõre. Tellis endale väga hea paruka ja oli igati vinks-vonks proua sellega. Rätikud-kübarad ja nii edasi tavalistel päevadel. Alguses mattis ürgsummasid igasugustesse kreemidesse, šampoonidesse ja tablettidesse, need ei toiminud. Ravimitele ma pigem väga kõrgeid lootusi panna ei soovitaks.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peaks proovima antiandrogeene. juuksed tulevad ikka väga aeglaselt tagasi. selleks tuleb veel toidulisandeid ja tarbida. aga vähemalt 6k antiandrogeeni ravi ja siis hakkab tasapisi muutust tulema.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ca aasta pärast hormoonasendusraviga alustamist märkasin uute juuste kasvu varem hõrenenud kohtadel. Kas on sellega seotud, ei tea. Enne seda olin  aastaid hädas juuste väljalangemisega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole üldse asjatundja, aga praegu googeldasin “juuste siirdamine” ja sealt tuli välja, et selline asi on päriselt olemas.

Jäin mõtlema sellele, et Mart Sandril ju hakkas pealagi kiilanema. Hiljuti oli ta teleekraanil ja kiilasus oli kadunud. Samas, see ei tundunud parukas olevat. Et ehk on ikka peale paruka ja ravimite veel mingeid võimalusi?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema sellele, et Mart Sandril ju hakkas pealagi kiilanema. Hiljuti oli ta teleekraanil ja kiilasus oli kadunud. Samas, see ei tundunud parukas olevat. Et ehk on ikka peale paruka ja ravimite veel mingeid võimalusi?

Näiteks mis?   Juustesiirdamine? Seda tehakse sel juhul kui  kust oma juuksejuuri võtta on, teemaalgatajal ilmselt enam pole piisavalt. Meestele tõepoolest tehakse, aga selleks peab olema omi juuksejuuri ja sealt peab saama vähemalt 3000 juuksejuurt mis siis siirdatakse tühjaks jäänud alale. See kas nad kasvama hakkavad sõltub inimesest endast. Lisaks on see ka üsna kallis ja võib täiesti tühja minna.  Muidugi on ka inimesi kel hakkavad kasvama mingiks ajaks.

Täielikud kiilaspead peavad sellega lihtsalt leppima ja/või hakkama parukat kasutama.

 

 

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks mis?   Juustesiirdamine? Seda tehakse sel juhul kui  kust oma juuksejuuri võtta on, teemaalgatajal ilmselt enam pole piisavalt. Meestele tõepoolest tehakse, aga selleks peab olema omi juuksejuuri ja sealt peab saama vähemalt 3000 juuksejuurt mis siis siirdatakse tühjaks jäänud alale. See kas nad kasvama hakkavad sõltub inimesest endast. Lisaks on see ka üsna kallis ja võib täiesti tühja minna.  Muidugi on ka inimesi kel hakkavad kasvama mingiks ajaks. Täielikud kiilaspead peavad sellega lihtsalt leppima ja/või hakkama parukat kasutama.

Miks sa riidled ja miinustad? Ma ju ütlesin, et ma ei ole asjatundja. Lihtsalt pakkusin välja, et äkki on selline võimalus. Ja ma ei teinud seda halva pärast.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema sellele, et Mart Sandril ju hakkas pealagi kiilanema. Hiljuti oli ta teleekraanil ja kiilasus oli kadunud. Samas, see ei tundunud parukas olevat. Et ehk on ikka peale paruka ja ravimite veel mingeid võimalusi?

Näiteks mis? Juustesiirdamine? Seda tehakse sel juhul kui kust oma juuksejuuri võtta on, teemaalgatajal ilmselt enam pole piisavalt. Meestele tõepoolest tehakse, aga selleks peab olema omi juuksejuuri ja sealt peab saama vähemalt 3000 juuksejuurt mis siis siirdatakse tühjaks jäänud alale. See kas nad kasvama hakkavad sõltub inimesest endast. Lisaks on see ka üsna kallis ja võib täiesti tühja minna. Muidugi on ka inimesi kel hakkavad kasvama mingiks ajaks.

Täielikud kiilaspead peavad sellega lihtsalt leppima ja/või hakkama parukat kasutama.

Saab ka mujalt võtta, meestel habemest. Doonorilt?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema sellele, et Mart Sandril ju hakkas pealagi kiilanema. Hiljuti oli ta teleekraanil ja kiilasus oli kadunud. Samas, see ei tundunud parukas olevat. Et ehk on ikka peale paruka ja ravimite veel mingeid võimalusi?

Näiteks mis? Juustesiirdamine? Seda tehakse sel juhul kui kust oma juuksejuuri võtta on, teemaalgatajal ilmselt enam pole piisavalt. Meestele tõepoolest tehakse, aga selleks peab olema omi juuksejuuri ja sealt peab saama vähemalt 3000 juuksejuurt mis siis siirdatakse tühjaks jäänud alale. See kas nad kasvama hakkavad sõltub inimesest endast. Lisaks on see ka üsna kallis ja võib täiesti tühja minna. Muidugi on ka inimesi kel hakkavad kasvama mingiks ajaks.

Täielikud kiilaspead peavad sellega lihtsalt leppima ja/või hakkama parukat kasutama.

Saab ka mujalt võtta, meestel habemest. Doonorilt?

Nii ikka ei käi. Endalt võetakse

Teemaalgatajal parukas, pole muud varianti. Kui haigus, ss siirdamine ei aita.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ikka ei käi. Endalt võetakse

Teemaalgatajal parukas, pole muud varianti. Kui haigus, ss siirdamine ei aita.

Juuste implantaadid on just mõeldud inimestele, kellel on diagnoositud kiilaspäisus. Teistelt võtta ei saa. Siiski ei lepiks parukaga kohe alguses.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskab siis keegi soovitada kust parukas osta, tellida..?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema sellele, et Mart Sandril ju hakkas pealagi kiilanema. Hiljuti oli ta teleekraanil ja kiilasus oli kadunud. Samas, see ei tundunud parukas olevat. Et ehk on ikka peale paruka ja ravimite veel mingeid võimalusi?

Näiteks mis? Juustesiirdamine? Seda tehakse sel juhul kui kust oma juuksejuuri võtta on, teemaalgatajal ilmselt enam pole piisavalt. Meestele tõepoolest tehakse, aga selleks peab olema omi juuksejuuri ja sealt peab saama vähemalt 3000 juuksejuurt mis siis siirdatakse tühjaks jäänud alale. See kas nad kasvama hakkavad sõltub inimesest endast. Lisaks on see ka üsna kallis ja võib täiesti tühja minna. Muidugi on ka inimesi kel hakkavad kasvama mingiks ajaks.

Täielikud kiilaspead peavad sellega lihtsalt leppima ja/või hakkama parukat kasutama.

No minu abikaasa tegi ja toimis täiesti. Tihedad juuksed peas. Võtta oli ainult külla tagant alläärest, siirdati ka doonori omasid.
Aga arvestama peab, et see protseduur on väga pikk, 5-6 tundi ja taastumine ikka ka päris vaevaline.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema sellele, et Mart Sandril ju hakkas pealagi kiilanema. Hiljuti oli ta teleekraanil ja kiilasus oli kadunud. Samas, see ei tundunud parukas olevat. Et ehk on ikka peale paruka ja ravimite veel mingeid võimalusi?

Näiteks mis? Juustesiirdamine? Seda tehakse sel juhul kui kust oma juuksejuuri võtta on, teemaalgatajal ilmselt enam pole piisavalt. Meestele tõepoolest tehakse, aga selleks peab olema omi juuksejuuri ja sealt peab saama vähemalt 3000 juuksejuurt mis siis siirdatakse tühjaks jäänud alale. See kas nad kasvama hakkavad sõltub inimesest endast. Lisaks on see ka üsna kallis ja võib täiesti tühja minna. Muidugi on ka inimesi kel hakkavad kasvama mingiks ajaks.

Täielikud kiilaspead peavad sellega lihtsalt leppima ja/või hakkama parukat kasutama.

No minu abikaasa tegi ja toimis täiesti. Tihedad juuksed peas. Võtta oli ainult külla tagant alläärest, siirdati ka doonori omasid.

Aga arvestama peab, et see protseduur on väga pikk, 5-6 tundi ja taastumine ikka ka päris vaevaline.

Kuidas taastumine välja näeb, kas kirjeldaksid? Ja kus tal protseduur tehti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud iniemesed ei saa selliste hädadega mingit abi, sest seda ei osata veel ravida. Mul poel sama asi, mis sinul. Mul on selline hajus või siis üleüldine juustekadu. Ei tea, millal oleks õioge aeg paruka jaoks. Ikka kuulad seda, et niikaua, kuni veel oma midagi on, ära kasuta parukat, et oma on oma. Raske on hea või normaalne välja näha. Toas kodus, tunned ennast veel kuidagi ja siin pole niiskust vihma ega tuult ja sätid on kolm karva kuidagi ära. Nii kui välja minna, on kohe nii suur muutus, et on kohe. Nagu sootu olend, sest keskeas+ hakkab see nagunii toimuma. Mul on ka kehakarvad koos juustega kadunud, aga ikka ei tea keegi, millest see olla võiks. Ma mõistan, kui ravi ei ole, aga ma lihtsalt tahaks teada, miks see nii on ja mis on selle põhjus ja nimetus. On ka muid sümptomeid.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas kellelgi on siis androgeenide taset ka mõōdetud arsti poolt? Ja teisi hormoone? Östrogeen, testosteroon, progesteroon, fsh, shbg? Eriti keskeas+ naised? Kas kõik on normis? Kui mitte, kas on arutatud hormoon(asendus)ravi võimalusi? Kas juustekadu on ainus probleem või esineb ka nt unehäireid, meeleolulangust, väsimust jne?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas kellelgi on siis androgeenide taset ka mõōdetud arsti poolt? Ja teisi hormoone? Östrogeen, testosteroon, progesteroon, fsh, shbg? Eriti keskeas+ naised? Kas kõik on normis? Kui mitte, kas on arutatud hormoon(asendus)ravi võimalusi? Kas juustekadu on ainus probleem või esineb ka nt unehäireid, meeleolulangust, väsimust jne?

Aga kellel neid ei esine küsiks pigem, keskealistel?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elukvaliteeti tugevalt mõjutaval tasemel unehäireid ja väsimust või depressiooni ei peaks küll kõigil esinema. 45+ naiste puhul tasub kindlasti arsti käest abi küsida. Kahju on kui kannatatakse  asjatult, paljud siiski võiksid abi saada, olgu siis nt kilpnäärmehormoonidest voi hormoonaaendusravist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks veel juurde, et mu meelest on mul muutunud ka juuste struktuur üldisena ehk siis juuksekarv on imeõhuke, nagu imikul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäin mõtlema sellele, et Mart Sandril ju hakkas pealagi kiilanema. Hiljuti oli ta teleekraanil ja kiilasus oli kadunud. Samas, see ei tundunud parukas olevat. Et ehk on ikka peale paruka ja ravimite veel mingeid võimalusi?

Näiteks mis? Juustesiirdamine? Seda tehakse sel juhul kui kust oma juuksejuuri võtta on, teemaalgatajal ilmselt enam pole piisavalt. Meestele tõepoolest tehakse, aga selleks peab olema omi juuksejuuri ja sealt peab saama vähemalt 3000 juuksejuurt mis siis siirdatakse tühjaks jäänud alale. See kas nad kasvama hakkavad sõltub inimesest endast. Lisaks on see ka üsna kallis ja võib täiesti tühja minna. Muidugi on ka inimesi kel hakkavad kasvama mingiks ajaks.

Täielikud kiilaspead peavad sellega lihtsalt leppima ja/või hakkama parukat kasutama.

No minu abikaasa tegi ja toimis täiesti. Tihedad juuksed peas. Võtta oli ainult külla tagant alläärest, siirdati ka doonori omasid.

Aga arvestama peab, et see protseduur on väga pikk, 5-6 tundi ja taastumine ikka ka päris vaevaline.

Kuidas taastumine välja näeb, kas kirjeldaksid? Ja kus tal protseduur tehti?

Ma küsin homme, kus tehti, Tallinnas igatahes ja mingi erakiinik.

Taastumise raskus seisnes selles, et kogu pea oli paar nädalat üsna võigas, nagu valgeid ussikesi täis. Ilma mütsita ei kannatanud käia. Valusid polnud, lihtsalt esteetiliselt võigas, kuniks karvanäsakesed paranesid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elukvaliteeti tugevalt mõjutaval tasemel unehäireid ja väsimust või depressiooni ei peaks küll kõigil esinema. 45+ naiste puhul tasub kindlasti arsti käest abi küsida. Kahju on kui kannatatakse asjatult, paljud siiski võiksid abi saada, olgu siis nt kilpnäärmehormoonidest voi hormoonaaendusravist.

Kahjuks see ravi ei ole kuigi tõhus. Mul on ka kilpnäärme alatalitlus, millega olen põhjaliku järelvalve all. Teen vereanalüüse mitmeid kordi aastas. Enamasti on analüüsid enam-vähem ok, tabletiraviga peaks just kui kõik kompenseeritud olema, aga kõik vastavad, halvad sümptomid esinevad ikka.

P S Ma ei ole teemaalgjataja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elukvaliteeti tugevalt mõjutaval tasemel unehäireid ja väsimust või depressiooni ei peaks küll kõigil esinema. 45+ naiste puhul tasub kindlasti arsti käest abi küsida. Kahju on kui kannatatakse asjatult, paljud siiski võiksid abi saada, olgu siis nt kilpnäärmehormoonidest voi hormoonaaendusravist.

Kahjuks see ravi ei ole kuigi tõhus. Mul on ka kilpnäärme alatalitlus, millega olen põhjaliku järelvalve all. Teen vereanalüüse mitmeid kordi aastas. Enamasti on analüüsid enam-vähem ok, tabletiraviga peaks just kui kõik kompenseeritud olema, aga kõik vastavad, halvad sümptomid esinevad ikka.

P S Ma ei ole teemaalgjataja.

Lisan veel oma sellele kommentaarile, et  minul on östrogeeni tase täiesti normist väljas. Ja seda mitte millegagi ravida ei saa.  Östrogeen, mis peaks naised ilusaks ja säravaks muutma, selle tase on minul ülikõrge. Ja seda ei loeta heaks, vaid hoopis halvaks östrogeeniks, kuna mõjutab tervist hoopis halvas suunas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ei või olla, et alopeetsia (ja võib-olla pole alopeetsia, vb on lihtsalt hõrenemine?) on tingitud nt liigsest östrogeenitasemest? Näiteks kui manustatakse menopausipreparaate, Aktivellet?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ei või olla, et alopeetsia (ja võib-olla pole alopeetsia, vb on lihtsalt hõrenemine?) on tingitud nt liigsest östrogeenitasemest? Näiteks kui manustatakse menopausipreparaate, Aktivellet?

Näiteks minul ei ole sellest. Kuna see algas juba nooruses. Esimesed märgid probleemidest tulid juba 17.aastasena. Ja ma pole suguvõsas ainus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ei või olla, et alopeetsia (ja võib-olla pole alopeetsia, vb on lihtsalt hõrenemine?) on tingitud nt liigsest östrogeenitasemest? Näiteks kui manustatakse menopausipreparaate, Aktivellet?

Kas liigne östrogeen põhjustab juustekadu?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elukvaliteeti tugevalt mõjutaval tasemel unehäireid ja väsimust või depressiooni ei peaks küll kõigil esinema. 45+ naiste puhul tasub kindlasti arsti käest abi küsida. Kahju on kui kannatatakse asjatult, paljud siiski võiksid abi saada, olgu siis nt kilpnäärmehormoonidest voi hormoonaaendusravist.

Kahjuks see ravi ei ole kuigi tõhus. Mul on ka kilpnäärme alatalitlus, millega olen põhjaliku järelvalve all. Teen vereanalüüse mitmeid kordi aastas. Enamasti on analüüsid enam-vähem ok, tabletiraviga peaks just kui kõik kompenseeritud olema, aga kõik vastavad, halvad sümptomid esinevad ikka.

P S Ma ei ole teemaalgjataja.

Lisan veel oma sellele kommentaarile, et minul on östrogeeni tase täiesti normist väljas. Ja seda mitte millegagi ravida ei saa. Östrogeen, mis peaks naised ilusaks ja säravaks muutma, selle tase on minul ülikõrge. Ja seda ei loeta heaks, vaid hoopis halvaks östrogeeniks, kuna mõjutab tervist hoopis halvas suunas.

Küsi arstide arvamusi juurde! ära piidu olemasolevaga. See liigne östrogeen pärineb kuskilt, ja seda peaks saama kindlasti ravida. Ära unusta et liigne östrogeen põhjustab rinna- ja emakavähki! Tartu endokrinoloogid kindlasti oskavad rohkem rääkida. M.Väli on naistearst-endokrinoloog.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Ilu ja tervis Androgeenne alopeetsia naistel