Esileht Ilu ja tervis Aneemiast palavik?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Aneemiast palavik?

Postitas:

Kellel kogemust: kas aneemia võib iseenesest väikest püsivat palavikku anda? St kui raua korda saab, siis tõesti kaob ka palavik? Või pigem palavik+ aneemia ikka mõne muu asja sümptom? Pidev palavik püsib juba vähemalt 2 viimast kuud, enne seda olin pikalt köhaviiruses. Nüüd läksin arstile, avastati, et hgb madal (113) ja rauadepood tühjad (3). Palaviku kohta arst miskit ei kostnud, käskis vaid rauda süüa. Mida arvate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 14:06; 18.01 17:18; 18.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli hgb 73 ja ajas köhima,oli ka õhupuudus,nõrkus,kui tõusis,siis kadus ka köha
ei usu hästi,et aneemiast palavik.
Hetkel ootan operatsiooni,sest tean,millest raua puudus.
vaata,millised on aneemaia süptomid
kas põletiku veres oli,
kas kopsud korras??
kui mul oli pikka aega köha ja iga tegevus ajas higistama,siis lasti puhuda kuhugi ja ei jaksanud,siis oli bronhiit

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib ka nii olla, et rauapuudus nõrgestab immuunsüsteemi, ja mingi põletikuline seisund on siiski organismis. kui oled veel mitte menopausiealine naisterahvas, on rauapuudus sage nähtus. kas kopse kuulas? ikka võis jääda “köhaviirusest” tüsistusena bronhiit, või nohust põskkoopapõletik jne. vereproov näitab jah tavaliselt põletikku, ehk on arst kobavõitu. kas on mingeid muid sümptome või vaevusi ka, või lihtsalt väike püsiv palavik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst pole suurem asi, aga pole siin maal paremat võtta, sellepärast uuringi.
Ei kuulanud midagi, ei saatnud kuhugile, kuigi rääkisin, et oli selline viirus. Vanust 40.
Verepilti ise ei näinud, digiloos ei ole ka üleval, aga ütles, et muud näitajad olid normis, veri põletikku ei näitavat.
Küllap ma siis pean uuesti tagasi minema. Varem pole sellist jama olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 14:06; 18.01 17:18; 18.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole seotud need omavahel. Ses mõttes võivad olla, et krooniline infektsioon või näiteks pahaloomuline kasvaja -siis on nii aneemia kui palavik.
Aga seda seost ei ole, et aneemia põhjustaks palavikku või mingeid muid infektsioooninähte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline hemoglobiini langus ei tohiks veel üldse mingisuguseid sümptome anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaalulangust, isumuutust, väsimust, öist higistamist, liigesevalusid nt pole olnud?
Aneemia ei põhjusta palavikku ega vastupidi, kuid on seisundeid, mille puhul võivad esineda üldiste sümptomitena aneemia ja väike palavik üheaegselt, samas võivad need 2 olla eraldi sümptomid, nt palavik walking pneumoniast ja aneemia kehvast toitumisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 21:45; 19.01 00:04; 19.01 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud!
Ei ole kaalulangust ega muud tähelepanuväärset, väsinud olen küll ja võtab hingeldama, see madalast rauast ilmselt, sest olen igati normkaalus, samas dets oli hullem, valud südames jm. Stressi on kõvasti ja stabiilselt, seda küll, samas on seda olnud juba aastaid ja isegi hullemini kui praegu (puudega laps). Palavik väsitab, kogu aeg 37,1-37,5 vahemikus. Külmavärinad, no haige tunne. Ei ole nii, et tähele ei pane seda. Algul arvasin, et hormoonidest ehk, aga günekoloog lükkas selle teooria ümber. Seal kõik korras.
Palun siis äkki kopse kontrollida igaks juhuks. Kui verepilt muidu korras, siis hematoloogile vast pole asja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 14:06; 18.01 17:18; 18.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No atüüpilise kopsupõletikuga kõik sümptomid justkui sobiksid, ka aneemia. Perearst peaks kopse kuulama (ei pruugi olla midagi kuulda), kui röntgen kättesaadav, võiks teha rö, eriti kui pole ammu tehtud (ei pruugi olla midagi näha), ja kirjutama AB.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 21:45; 19.01 00:04; 19.01 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka müstilised väikesed palavikud kestnud juba mitu aastat. Just õhtuti. Mingit loogikat või seost ei ole sellele leidnud. Näiteks eile õhtul oli 37,1, aga täna ei ole (36,6). Minu jaoks on juba 36,8 palavik ja täiesti tuntav. Arstide vahet olen palju käinud igasuguste muude sümptomitega ja haiglas uuringul ka olnud, aga midagi tõsisemat normist kõrvalekallet pole leitud. Veri on näidanud neil aastatel aegajalt väikest põletikku, aga sellega pole midagi ette võetud. Enne haiglasse minemist oli leukotsüütide arv alla normi. Haiglas oli uriinis veidi rohkem punaliblesid. Arstid nägid ka oma silmaga kehalisi veidruseid (veider nahk, füsioterapeut tuvastas ebanormaalselt nõrga lihasjõu jne), aga ei mingit diagnoosi ega selgust. Kogu mu tervise teema saaga läheks liiga pikaks siin kirjutada. Ütlen kohe ära, et gluteenitalumatuse test on tehtud ja selle talumatust mul pole. Laktoosiga on vaid nii, et ei ole soovitatav palju tarbida, aga otseselt selle talumatust ka pole. Öeldi, et analüüsi vastus on ebaselge.
Aneemik muidu olen, aga mitte rauapuudus, vaid B12 imendumishäire on. Raud on normis ja muud vitamiinid ka normi piires. Kõige häirivam sümptom on pidev kurnatus ja suur väsimus, mis tundub, et ei muutugi.
Ma ei oska enam muud teha, kui, et hakkasin märkima ära palaviku õhtud ja hakkan otsima uut arsti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nagu minu teema. Olin samuti mingis jubedas viiruses – köhisin nagu hobune. Peale seda terve aasta oli väike palavik. Avastati aneemia, hakkasin rauatablette võtma, kuid ikka jube väsimus ja palavik püsis. Seejärel hakkasin põhjalikumalt tegelema oma teise probleemiga – pidevad põiepõletikud. Põletikku vereanalüüsi andes aga ei näidanud. Sain mitu AB ravi ja nüüd lõpuks analüüs korras. Ma ei kraadi ennast iga õhtu ega kruti ennast üles (n.ö. närvidest palavik), vaid tunnen, et pole enam seda palaviku tunnet. Samas v-o hakkasid nüüd lõpuks rauatabletid mõjuma, kuna võetud 4 kuud (AB ajal tegin pausi). Ehk siis, teemaalgataja, tuleb leida mingi palaviku põhjus ja kui ongi mingi bakter kehas möllamas, siis aitab ainult AB.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hemoglobiin 81 ja tõsine rauapuudus. Rauapreparaate aga tarbida ei saa- ma ei talu nest ühtegi. Palavikku küll ei ole, pigem on alatemperatuur rauavaeguse sümpomiks. Mul pidevalt alla 36,5. Muidugi võib kehveresus põhjustada organismis igasuguseid raskelt tuvastatavaid põletikke, siis on selline väike palavik võimalik.
Väsimus ja unisus, hingeldamine väiksemagi pingutuse korral, pearinglus… need on aneemia sümptomid küll. Mina enam ei julge arsti juurde minnagi oma probleeme kurtma, sest see käratab kohe- miks ma rauda ei tarbi. Talle nagu kuidagi ei mahu pähe, et kasu mul sellest rauasiirupi vms võtmisest on ,kui ma selle kohe välja oksendan.
Hetkel on suurimateks probleemideks mingi seni diagnoosimata põletik alakehas- ligi aasta aega ei ole suudetud aru saada, mis seal toimub 🙂 ja pidev nahasügelus koos raskelt paraneva lööbega aeg-ajalt. Aga palavikku pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 13:24; 19.01 19:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane aneemik- kas on määratud ka rauapreparaati, mida tuleb veeni kaudu manustada? Seda saab määrata näiteks hematoloog, siis see on tasuline, kuid siseosakonna patsientidele, kes kirjutatakse haiglasse selleks ajaks, tehakse seda tasuta. Kui perearst ei ole suutnud pika aja jooksul Hb normi saada, siis võta saatekiri hematoloogile. Pidev aneemia kahjustab ka teisi organeid ja üldist enesetunnet.
Kas on tehtud uuringud peitvere ja Crohni tõve suhtes? Crohni tõbi võib anda veritsust, oksendamist ja nahasümptome ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 21:45; 19.01 00:04; 19.01 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane aneemik- kas on määratud ka rauapreparaati, mida tuleb veeni kaudu manustada? Seda saab määrata näiteks hematoloog, siis see on tasuline, kuid siseosakonna patsientidele, kes kirjutatakse haiglasse selleks ajaks, tehakse seda tasuta. Kui perearst ei ole suutnud pika aja jooksul Hb normi saada, siis võta saatekiri hematoloogile. Pidev aneemia kahjustab ka teisi organeid ja üldist enesetunnet.
Kas on tehtud uuringud peitvere ja Crohni tõve suhtes? Crohni tõbi võib anda veritsust, oksendamist ja nahasümptome ka.

Ei ole mulle veel veenisisest manustatud, sest ma tegelikult kardan tohutult igasuguseid protseduure ja ma püüan arstile minekut vältida. MIngeid analüüse mulle tehti küll aasta tagasi, kui need crohni ja peitvere omad tavalisest veeniverest tehakse, siis arvatavalt on need mul tehtud. Eelmine kord tehti mul vereproov üldnarkoosis operatsiooni käigus, sest mul on krambihood valu ja kehalise ebamugavustunde korral ning ma ei taha arstide juures käia juba seepärast, et nad ei oska minuga toime tulla nii et mul ei tekiks paanikakrampe.
Enesetunne on mul isegi suhteliselt okei, kui mitte arvestada seda, et tahaks enamasti kogu aeg magada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 13:24; 19.01 19:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Aneemiast palavik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.