Esileht Ilu ja tervis angiin 2x järjest

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: angiin 2x järjest

Postitas:
Kägu

kas keegi on mitu korda järjest angiini põdenud? kuidas ravitakse?

mul oli angiin 2011 a lõpus. võtsin antibiootikume 10 päeva, 2 tk päevas. kolm päeva peale antibiootikumikuuri lõppu olid mandlitel jälle mädaplekid. neid on küll tunduvalt vähem.. pigem sellised mõned üksikud täpid. aga kurk on see-eest väga valus ja üleüldine enesetunne on ka väga halb.
olen püüdnud ennast mitu päeva ise turgutada. joon teed, lasen spreid kurku (Hexoral) ja kasutan salvei imemistablette. mitte midagi kurgus ei muutu.
varasemalt olen angiini põdenud 2x ja suhteliselt ammu.

lähen uuel nädalal arsti juurde. aga mis tema teha saab – kas antibiootikume võetakse mitu kuuri järjest? või äkki on kurguprobleemid põhjustatud mingist muust põletikust, mis mul olla võib?

kas ma saaksin ise veel midagi raviks teha? (sest mädaplekke on tegelikult hetkel veel vähe)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: angiin 2x järjest

Mul olid aastas 3-4x mädased angiinid. Viimane oli eriti hull – kurk läks nii paiste, et enam ei saanud üldse süüa-juua. Valuvaigisteid pidin kombineerima, sest maksimumannus ei mõikanud enam. Peale AB-kuuri olid ikka mädatükid kurgus. Läksin kohe nina-kõrva-kurguarstile ja 3n hiljem oli erakorraline mandliopp. Kirurg oleks hea meelega kohe teinud, aga põletik oli nii suur, et pidin natuke taastuma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: angiin 2x järjest

Minul natuke teise lõpuga lugu kui eelmiste.

Mõned aastad tagasi haigestusin üle paljude aastate jälle angiini. Mõne päevaga tüsistus see mandlitaguse abstsessiga, mis EMO-s lahti lõigati. Võtsin kuuri antibiootikume otsa.

Läks mööda kolm nädalat. Jälle angiin, millega, üllatus-üllatus, kaasnes jällegi abstsess. Jällegi emos lahtilõikus ja kuur antibiootikume.

Läksid mööda mõned nädalad. Ja jälle palavik, kurguvalu, ühel mandlil mädaplekid. Seepeale koostasin endale väga põhjaliku raviplaani, mis sisaldas:
1) vaheldumisi soolaveega, kummeliteega ja õunaäädikalahusega kuristamist iga 30 minuti tagant.
2) taruvaigupreparaadi pihustamist mandlitele ei mäletagi mitu korda päevas.
3) Angin-Heel, Engystol
4) Kohupiima ja soolamähised kaelale kord päevas.
5) Pea- ja kaelaringid, täishäälikute häälimised ja veel mingid spets hiinlate harjutused.
6) Kuna ühel mandlil ei paistnud jälle mädakorke, aga valutas ikka, siis kartsin jälle abstsessi teket. Selle vastu kasutasin visualiseerimist – kujutasin ette, kuidas see vaene mäda seal lõksus on ja tahaks hirmsasti välja saada ja kuidas mina siis avan ukse ja väikesed mädapoisid saavad minna välja mängima.
7) Lähikondlane tegi mulle 10 seanssi reikit + nn käega keris haigust välja. See oli huvitav tunne, sest ma tundsin, kuidas ta midagi sikutab mu kurgust välja, kuigi ta mind tegelikult üldse ei puutunudki.
8) Mõtlesin, et mis on see, mida ma välja öelda ei saa, sest kurguhaigused viitavad väljaütlemata asjadele.

Ühesõnaga, tegin kõik endast oleneva, et haigusest jagu saada. Teiste peale, st arsti ja AB, seekord üldse ei panustanud. Andsin endale aru, et kui tahan terveks saada ja jääda, siis pean ise oma haigusest võitu saama. Sain ka, mandlid on alles ja siiani pole nendega rohkem probleeme olnud.

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis angiin 2x järjest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.