Esileht Väikelaps Angiin?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Angiin?

Postitas:

Poiss sai mul äsja 3 aastaseks,. Esimene laps ja varasemalt kurk pole tal haige olnud. Täna tekkis kõrge palavik kuni 39,3. Sain alandatud nurofeniga. Aga õhtul nägin et kurgumandlitel on valged täpid ja neelates kurdab valu, süüa ei taha. Kas tegu võiks olla angiiniga?

Ma ise pole kunagi põdenud, ei tea milline see on. Kodus meil ainult taruvaigu sprei aga seda keeldub võtmast ja kas angiinist saab üldse jagu koduste ravivõtetega või oleks vaja koheselt antibiootikume? Kui see on angiin ma ei tea ju…
Mis ma tegema peaks?

Mis rohud sobiksid käsimüügist või kuidas te olete lapsel angiinist jagu saanud, millest oleks abi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 21:02; 07.10 09:06; 07.10 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsega kogemust pole olnud, küll aga olen ise põdenud päris mitmeid kordi. Just selliste kattudega mandlite peal, bakteriaalne (olemas on ka vist viiruseline angiin). Kord oli päris karmilt ja veel mitu kuud hiljem tekkis mul reumaatiline põletik jalas, arsti sõnul angiini tagajärg. Tahaks seetõttu öelda, et kindlasti näita last kohe arstile ja tee lapsele korralik ravikuur, sest lisaks vastikule olemisele, valusale ja raskendatud neelamisele võib angiin anda korralikke tüsistusi. Bakteriaalse angiini korral olen alati saanud antibiootikumid, nendele lisaks muud leevendavad käsimüügiravimid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 23:26; 07.10 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele. Kas arst on alati sult külvi võtnud bakteritele et eristada kas viiruslik või bakteriaalne angiin? Ja alles siis AB peale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 21:02; 07.10 09:06; 07.10 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas on sôimelaps? mônikord esineb lastekollektiivides ka viiruslikku herpesangiini, mis on väga nakkav, ja tekitab kôrget palavikku, ravi aga otseselt pole. kuna viiruslik, peab lihtsalt ootama, kuni paraneb.
void ise ka proovida vaadata paremini, kas on pigem villid vôi laigud, voi näitad arstile. raviks/lohutuseks void herpangiini puhul anda kasvoi ainult ööseks paratsetamooli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 09:33; 07.10 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli. Läksime lastekliiniku vastuvõttu, sest reede õhtu oli, kui avastasin valged täpid kurgust. Kõrge ja halvasti alanev palavik oli ka. Lapsele tehti vereanalüüs, mis näitas põletikku ja määrati ab.
Angiin ei ole naljaasi. Kui bakteriaalse angiiniga tegu, siis kindlasti ab vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas on sôimelaps? mônikord esineb lastekollektiivides ka viiruslikku herpesangiini, mis on väga nakkav, ja tekitab kôrget palavikku, ravi aga otseselt pole. kuna viiruslik, peab lihtsalt ootama, kuni paraneb.

void ise ka proovida vaadata paremini, kas on pigem villid vôi laigud, voi näitad arstile. raviks/lohutuseks void herpangiini puhul anda kasvoi ainult ööseks paratsetamooli.

jah, otseloomulikult ei tahtnud ma moista anda, et bakteriaalne angiin AB ravi ei vaja, ise diagnoosida on riskantne, kui ei ole kursis ja ei oska vahet teha. mul on endal olnud mitu korda bakteriaalne, lapsel aga oli herpangiin, millega käisime arstil, ja viimane kurku vaadates selgitas mulle erinevust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 09:33; 07.10 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele. Kas arst on alati sult külvi võtnud bakteritele et eristada kas viiruslik või bakteriaalne angiin? Ja alles siis AB peale?

Ei mäleta, et oleks, aga nagu olen aru saanud, on suht tavaliselt see bakteriaalne ja arstid on diagnoosinud selle tavalise läbivaatlusmeetodiga. (Lisan juurde, et mul võeti ka muidu aeg-ajalt kurgust külve ja leiti bakterit ja maadlesin nende kurguasjadega pikka aega.) Ja iga kord, kui AB anti, läks kohe olukord paremaks. Ma olen muidu suht ettevaatlik AB kasutamise suhtes, ei söö neid rõõmuga nagu komme, aga angiini puhul pole tõesti muud miskit mul aidanud (kunagi isegi proovisin paar päeva igasugu käsimüügiravimitega, aga ei aidanud). Ja kuna angiin pole mingi süütu haigus ja võib anda raskeid tüsistusi hiljemgi (streptokok võib tekitada reumat, südame või neerude probleeme), siis pigem näita last arstile nii pea kui võimalik, ja las arst otsustab parima ravivormi. Guugeldasin lihtsalt ‘angiin’ ja panen siia ka viite ühele paljudest artiklitest selle kohta. http://vita.ee/teenus/lor/kurguvalu/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 23:26; 07.10 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ohtlik see oleks, kui oodqta nüüd esmaspäevani et perearstile minna, või pöorduda emosse? Öösel ja hommikul enam palavikku pole olnud.valged Täpid on mandlitel ja süüa valus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 21:02; 07.10 09:06; 07.10 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss sai mul äsja 3 aastaseks,. Esimene laps ja varasemalt kurk pole tal haige olnud. Täna tekkis kõrge palavik kuni 39,3. Sain alandatud nurofeniga. Aga õhtul nägin et kurgumandlitel on valged täpid ja neelates kurdab valu, süüa ei taha. Kas tegu võiks olla angiiniga?

Ma ise pole kunagi põdenud, ei tea milline see on. Kodus meil ainult taruvaigu sprei aga seda keeldub võtmast ja kas angiinist saab üldse jagu koduste ravivõtetega või oleks vaja koheselt antibiootikume? Kui see on angiin ma ei tea ju…

Mis ma tegema peaks?

Mis rohud sobiksid käsimüügist või kuidas te olete lapsel angiinist jagu saanud, millest oleks abi?

Minul on kogemus. On kogemus nii angiiniga ja on ka kogemus bakteriga mis tekitab täpselt angiiniga samasuguseid sümptomeid, kuid alati ei vaja AB ravi.
Angiini põhjustab A streptokokk ja seda tuleb kindlasti AB-ga ravida, sest tüsistused on ohtlikud ravimata jätmise korral. Aga minu lastel on olnud ka G streptokokk mis alati ei vaja AB ravi ja tavaliselt läheb ise üle ja see ei tekita ohtlikke tüsistusi ka. Sümptomid on samad- kõrge palavik, mandlitel on katud ja valus neelata.
Eestis minu arust ei tehta põhjalikke proove, et saada töpselt teada mis bakter kurgus on. Seal vaatavad kurku, et jah angiin ja AB peale. Minu lastel on soomes tehtud alati enne kurgust bakterikülv. Enne ei määrata AB ravi kui on kindel mis bakter täpselt kurgus vohab. Seega soovitan ka sinul arsti käest küsida bakterikülvi. Ja põletikunäitaja võib ka tavalise viirushaigusega kuni 100-ni tõusta, nii on mulle soome arstid öelnud kui mu lapsel oli kunagi viirusega crp 72. Ei ole mõtet kohkuda kui põletikunäit on 40ne mis eesti arstidele on juba väga kõrge.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Angiin?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.