NĂ€itan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Annetamine

Postitas:
KĂ€gu

Kas olete annetanud ja aidanud inimesi? Kas olete ka eraisikutele abi andnud ja kui palju? Kui levinud heateguvus tegelikult on? KĂ”ike sellist siis sooviks teada 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mul pĂŒsiannetused tehtud erinevatesse kohtadesse. Kui on mingi eriti liigutav juhtum, millest kuulen, siis olen vahel ka sinna ĂŒlekande teinud.

Ükskord kuulsin sotsiaaltöötaja kaudu mingist perest, kelle maja oli maha pĂ”lenud, neil oli kiirelt lasteriideid vaja (talvine aeg). Andsin siis Ă€ra oma lapsele vĂ€ikseks jÀÀnud korralikud kombed, mida tegelikult plaanisin mĂŒĂŒa. Odavamad riided ja muu lapse pudi-padi (mĂ€nguasjad) olen ka laiali jaganud, eelistades peresid, kes vĂ€ga heal jĂ€rjel pole.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

pĂŒsiannetus on tehtud, ja samamoodi kui on sĂŒdamesse minev juhtum, annetan ka eraldi.
Pigem annetan fondi kaudu, eraisikute abikĂŒsimised ei Ă€rata suuremat usaldust.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

vahel ikka teen mÔne annetuse. nt Carolin Illenzeeri fondile olen annetanud ja aeg ajalt mÔnele fondile veel. kiriku korjanduskarpi panen ikka ka aegajalt raha.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

PĂŒsiannetused on nelja kohta tehtud. Oma laste korralikud riided olen viinud lasterikastele vĂ”i Do Goodi.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Sama nagu eelnevatel – on pĂŒsiannetused ja aeg-ajalt teen ka ĂŒksikuid annetusi. Minu annetuste rĂ”hk on lastel.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

No taara raha lÀheb annetuseks. Kord aastas mingi emotsiooniannetus, nt viimane oli kÀimisseade.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

annetan, aga mitte eesti inimestele. pĂŒsiannetus on arengumaade tĂŒdrukute koolihariduse toetamiseks, emotsiooni ajel annetan erinevatele loomadega tegelevatele organisatsioonidele.
palk natuke ĂŒle keskmise, annetusteks lĂ€heb 5% kuu netost

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

PĂŒsiannetused on tehtud ĂŒhele laste hoolekandeasutusele ja loomade varjupaigale. Üsna sageli teen annetuse ka vĂ€hiravifondile. Üksikjuhtudel olen toetanud Ă”nnetuse/haiguse lĂ€bielanuid (nt kui ajalehes on artikkel, kus kirjas ka pangakonto nr) ja loomade ravi. Toidupanga kĂ€russe panen ka tavaliselt midagi.

Oli aeg, kui andsin raha ka tĂ€naval vĂ”i Viru tunnelis kerjajaile, aga paaril korral jĂ€in sellega suht lolli seisu ja nĂŒĂŒd lĂ€hen neist kĂŒlma nĂ€oga mööda. Paaril korral olen pakkunud raha kĂŒsivatele lastele, et lĂ€heme koos poodi vĂ”i kohvikusse ja ostan neile sĂŒĂŒa, kuid peale seda on nad minu vastu huvi kaotanud:)

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Annetan pĂ€ris palju, peaaegu igakuiselt. Mehel on kaks pĂŒsiannetust.
Nooremana annetasin palju loomadele, nĂŒĂŒd pigem lastele: eestis meditsiini, vĂ€lismaal haridusse.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

VĂ€hiravifondile.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Annetan regulaarselt. Valdavalt just haigete laste jaoks. MÔnikord ka raskelt haigete tÀiskasvanute heaks. Harva ka tulekahju ohvritele.

Mitte kunagi ei anneta kirikute vÔi mingite mÀlestusmÀrkide-kivid avamise jaoks.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

PĂŒsiannetus on lastefondile.
Oma laste riided-asjad jagan tuttavatele vÔi viin kuhugi, kus neid edasi jagatakse.
Mööbel, kodumasinad, mida enam ise ei tarvita, jagan sinna, kus neid on vaja.
Üks Aafrika tĂŒdruk hariduse kuni keskkooli lĂ”puni.
Pistelisi annetusi siia-sinna projektidele.
Perekonna ja tuttavate seas panen tÀhele kui kellelgi on abi vaja.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

ei anneta ĂŒldiselt. Olen tööandja ja maksan riigile kopsaka summa igakuiselt maksudeks lĂ€bi isikliku ettevĂ”tte, riigi ĂŒlesanne on teha selle rahaga elanike tarbeks riiki. Oma pere ja sugulasi aitan, laste klassikaaslaste laste eest tasun vahel vajaminevad summad peredel, kel raske.

Tegelikult korra olen annetanud: LĂ€ti Maxima poe varingus hukkunud laste leinalaagri psĂŒhholoogide töötasudeks.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

VÀhifondile regulaarselt. Need kes arvavad et riik peaks kÔik kinni maksma, siis teadmiseks et ka kÔige rikkamates riikides ei maksta midagi kinni. Nt ka Norras on sarnased fondid tÀitsa olemas.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

PĂŒsiannetused kolme kohta, vĂ€hiravifond ja erinevad lastega seotud ĂŒhendused. Eraisikutele pigem ei anna.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Annetan nii aega kui raha mitmesse kohta, enamasti loomakaitsega seonduvalt.
Riided annetan vĂ”imalusel kellelegi, kel vaja. Olen andnud ka muid asju, aga seal on veidi enda laiskus ka mĂ€ngus. Ma lihtsalt ei viitsi neid mĂŒĂŒa, kuigi on korralikud ja enamasti ka hinnalised asjad. Ei pahanda kui keegi teine need maha mĂŒĂŒb.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Loomadele annetan, loomaaia projektidele. Aasta lÔpus SEB jÔulukingiprojekti lastekodulastele, seal valdavalt puudega lapsed konkreetsete soovidega.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

PĂŒsikorraldused on VĂ€hiravifond ja Gabrieli Loomade Elu (lihtsalt nii pĂŒhendunud noor meesterahvas, ĂŒlipuhas, kohusetundlik ja korrektne). MĂ”ningad projektid nt Annabel. Tunnelitesse ei ole annetanud, vastsĂŒndinuid peaks elustama ikka riigi poolt meie makstavate maksude eest. Riided viin kogumiskasti ja Toidupanga kĂ€russe poetan ka midagi kui kĂŒsitakse.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Annetan igal aastal raha algul 200 eurot – 100 ĂŒhele loomadega tegelevale organisatsioonile ja 100 eurot teisele. Lisaks teen paar korda aastas mĂ”nekĂŒmneeurose annetuse nö supiköögile.
Toidupangale enamasti panen ka mingi pool ostukotitĂ€it midagi. MĂ”nikord jÀÀb vahele, kui ma sel kuul poodi ĂŒldse ei kĂ€igi vaid kĂ”ik nĂ€iteks internetist tellin.
Ostan vaimupuudega inimeste tehtud asju. Sokke. Pajakindaid.

Eraisikutest olen andnud tagastamise kohustuseta nn igavest laenu (st kui saab, maksab tagasi, aga mina ei eelda ega oota) ĂŒhele tuttavale umbes 300 euro vÀÀrtuses 4-5 aasta jooksul. Tal on kombeks ennast nĂ€dal enne palka nii tĂŒhjaks tĂ”mmata, et pole sĂŒĂŒa ega juuagi. Ja mĂ”nikord mtu nĂ€dalat enne palka. Alkoholi ta ei tarvita ega suitseta. Lihtsalt veidi organiseerimatu on, kuigi palk on umbes 1100 neto. Sellest peab ta ĂŒleval ludrit meest, kes tööl ei kĂ€i, kodus midagi ei tee, aga vĂ€hemalt ei peksa ega joo. Siis kannan naisele 10-20 euro kaupa, et saab vĂ€hemalt pĂ€tsi leiba, kana, keefiri ja mĂ”ned juurikad osta.

Teisele eraisikule teen paar-kolm korda aastas vĂ€lja. On puudega ĂŒksik naine, tööd teeb rasket ja madala palgaga, aga riigitoetuste peale ka ei taha ainult jÀÀda. MĂ”ned korrad aastas kutsun ta kuskile mitte kĂ”ige peenemasse restorani ja teen valikus roogasid ja veini vĂ€lja ning viin pĂ€rast taksoga ka koju. Raha ja toidukotti ta ei vĂ”ta, olen pakkunud. Teinekord olen suutnud mĂ”ne omatehtud hoidise talle nii pihku suruda, et ta ka vĂ”tab. Nö proovimiseks. Ja ajakirju on ta ka nĂ”us vĂ”tma, kui mul juba loetud. Maakodu, Tiiu ja teised sedasorti ajakirjad.

Aga raha asemel on minu panus suurimas osas siiski aeg. Ühes abiorganisatsioonis olen aktiivne liige ja ehkki seal on mu rahaline panus vĂ”rde praktiliselt nulliga, panustan aega otsesesse tegevusse.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Annetan neile, mujale veel mitte. Tulevikus, kui raha rohkem saab olema, hakkan annetama Tallinna Loomade Varjupaigale ja kui lapsed saan, siis ilmselt Lastefondile ka.

Please wait...
NĂ€itan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )