Esileht Ajaviite- ja muud jutud Annetamine kui kohustus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 164 )

Teema: Annetamine kui kohustus

Postitas:
Kägu

Praegusel ajal lähed enda arust Postimeest lugema ja mõne hetkega oledki hoopis elu24 uudiste j

Eeeee….elu24 on alati olnud osa Postimehest ja nii nimetati omal ajal ümber lihtsalt Postimehe meelelahutusuudised. Nii nagu Delfi meelelahutusuudiste nimi oli vahepeal palju aastaid Publik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eeeee….elu24 on alati olnud osa Postimehest ja nii nimetati omal ajal ümber lihtsalt Postimehe meelelahutusuudised. Nii nagu Delfi meelelahutusuudiste nimi oli vahepeal palju aastaid Publik.

Ehk siis Postimeest lugeda on väga OK, aga kui avad uudise, mis asub sealsamas veebilehel, lihtsalt veidi allpool, oled peast lihtne inimene?
Ja perekoolis käimine on elu24 uudiste lugemisest parem, kuna…?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma küll kuskilt välja ei lugenud, et see kohustus oleks olnud. Enamus artiste ei viitsinud ju oksjonit teha – tegid lihtsalt ülekande, mida on tunduvalt lihtsam teha kui oksjonit. Ja oksjoni tegemine on alati väikese riskiga – oksjoni võitja ei pruugi võitu välja lunastada (st jätab oksjoni eest ikkagi maksmata) – küll on nähtud neid ‘pool’avalikke oksjone (pakkuma on kõik mihklid, võitja aga kaob ära). Seega kes annetada soovib, siis ülekanne on kindlam.
Mis aga annetamisse puutub, siis igaüks ise vaatab, keda ja kas üldse toetab. Mina toetan ka valikuliselt – kõiki maailma hädalisi pole reaalselt võimalik aidata. Ei ole seni survet tundnud, kui kedagi ei jõua aidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk siis Postimeest lugeda on väga OK, aga kui avad uudise, mis asub sealsamas veebilehel, lihtsalt veidi allpool, oled peast lihtne inimene?

Ja perekoolis käimine on elu24 uudiste lugemisest parem, kuna…?

Mina pole kuskil väitnud, et perekoolis käimine on elu24s käimisest kuidagi parem.

Ka pole ma kuskil väitnud, et Postimehe alamrubriigi Elu24 uudst avades oled sa peast lihtne. Ma lihtsalt täpsustasin teise käo väidet, et tänapäeval võid Postimehest sattuda ootamatult Elu24sse. Minu täpsustus oli, et elu24 ei ole eraldi internetikeskkond kunagi olnud vaid see on lihtsalt Postimehe meelelahutusuudised ehk minnes elu24 lehele oled sa ikka Postimehes.

Miks sa seda minult küsid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis aga annetamisse puutub, siis igaüks ise vaatab, keda ja kas üldse toetab. Mina toetan ka valikuliselt – kõiki maailma hädalisi pole reaalselt võimalik aidata. Ei ole seni survet tundnud, kui kedagi ei jõua aidata.

Sulle avaldatakse survet, aga sina ei tunne seda. Mõned jälle tunnevad. Valuläve küsimus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mul on ka selle teema suhtes veidrad tunded. kusagil reklaamis ütles lapse isa, et kui vaja, müün kogu oma vara maha. ei ole siis veel vaja olnud või? palju pere ise sinna kahte miljonisse on panustanud? kui mina kõik oma vara maha müüksin, tuleks ikka mitusada tuhat kokku.
mina olen teinud püsiannetuse eesti metsale. mets ei saa ennast ise aidata.
terviseteemadega peaks siiski haigekassa tegelema. ja üleüldse – annetamine ei ole kohustus, vaid südame sund. minu süda tudub selliste möllukampaaniate peale rahumeeles.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mul on ka selle teema suhtes veidrad tunded. kusagil reklaamis ütles lapse isa, et kui vaja, müün kogu oma vara maha. ei ole siis veel vaja olnud või? palju pere ise sinna kahte miljonisse on panustanud? kui mina kõik oma vara maha müüksin, tuleks ikka mitusada tuhat kokku.

mina olen teinud püsiannetuse eesti metsale. mets ei saa ennast ise aidata.

terviseteemadega peaks siiski haigekassa tegelema. ja üleüldse – annetamine ei ole kohustus, vaid südame sund. minu süda tudub selliste möllukampaaniate peale rahumeeles.

Ma pole artikleid lugenud aga olen ka mōelnud, et huvitav kas pere on oma vara maha müünud või mis, sest seda pole kuskil näinud palju pere ise rahastanud on.
Teiseks, mis saab siis, kui vereproovi tulemused head ei tule, st talle ikka ei saa seda süsti anda?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina selle pereisa asemel kindlasti ennast puupaljaks ei müüks. Kui see rohi ei aita, pole vähimatki tolku sellest, et kogu pere nüüd kuuse all elab. Päris lolliks ei maksa ka minna.

Please wait...
Postitas:
saiko

Teiseks, mis saab siis, kui vereproovi tulemused head ei tule, st talle ikka ei saa seda süsti anda?

Ju siis “annetatakse teistele abivajajatele” (loe: mõne fondi juhatus saab ehk uhke preemia).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina selle pereisa asemel kindlasti ennast puupaljaks ei müüks. Kui see rohi ei aita, pole vähimatki tolku sellest, et kogu pere nüüd kuuse all elab. Päris lolliks ei maksa ka minna.

Kommentaar eemaldatud.
4.4 arutada teise inimese ja tema lähedaste isikliku elu, esitades spekulatiivseid oletusi tema isiku kohta, mis võivad teist inimest solvata, või kahjustada tema mainet ja head nime.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ju mõelnud seda, et neid lapsi sünnib ju rohkem kui üks, et mis saab teistest. Ma ei saa aru, miks just Annabelidest on saanud mingid annetuste maskotid. Ka eelmise, neuroblastoomi raviks läbi viidud kampaania objekt oli ju samuti Annabel.

Praegu pole ju veel ka pädevat teaduslikku kinnitust, et see geeniravim üldse aitab, on lihtsalt hüpotees.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Miks nii äärmuslikult, et kohe peab peenikest naeru ja kogub sukasäärde? On see nii rikas pere siis või? Kas pere puupaljaks müümise ja elukoha omamise vahel mingit vahet ei olegi. Selge, et sel perel läheb edaspidiseks raviks, isegi kui see imesüst peaks kuidagi mõjuma, ikka terve ports raha veel aastate kaupa. Ma küll nii küüniliselt ei suhtuks, et peab peenikest naeru …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äärmiselt kahju, et sellised haigused eksisteerivad, aga samas on need kogu aeg eksisteerinud. Varem lihtsalt oligi looduslik valik – iga elu ei olnud ette nähtud püsimiseks. Kes selle eluga otsekontaktis on, muidugi on see väga raske mõte ja idee, mida vastu võtta ja tahaks ju viimse hingetõmbeni punnitada. Vahel aga mõtlen, et kas kõik need punnitused on seda väärt.
Mõni aeg tagasi oli üks haige beebi veel – nime ega midagi ei mäleta, aga ema pidas veel blogi lapse teekonnast. Kuidas pidevalt sõeluti haiglate-intensiivide vahet, elustati, hoiti masinatega elus, siis jälle virgus mõneks ajaks ja sai koju ja siis hakkas ring otsast peale. Tänaseks kahjuks meie hulgas enam ei ole. Ka siis mõtlesin, et kas see koorem on seda väärt või on mõistlik kord võtta vastu see raske otsus ja aktsepteerida, et kõik elud ei ole mõeldud püsimiseks.
Kui see raha kokku saadakse ja ravim toimib – muidugi väga suurepärane ja üllas lugu, mis sellest sünnib, aga samas, mis oleks saanud ära teha kogu selle summaga.. Väga palju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Miks nii äärmuslikult, et kohe peab peenikest naeru ja kogub sukasäärde? On see nii rikas pere siis või? Kas pere puupaljaks müümise ja elukoha omamise vahel mingit vahet ei olegi. Selge, et sel perel läheb edaspidiseks raviks, isegi kui see imesüst peaks kuidagi mõjuma, ikka terve ports raha veel aastate kaupa. Ma küll nii küüniliselt ei suhtuks, et peab peenikest naeru …

vaata, see oli kujundlik väljend. ja rikas või mitte, aga sellise kampaania puhul tuleb ikka viimased aluspüksid jalast ära anda (ups, mitte päriselt, jälle kujundlik väljend). rikkus ei puutu asjasse, aga kõigepealt tuleb ise maksimaalselt panustada ja alles siis on õigus abi paluda. vabatahtlikelt, mitte vaat, et käsu korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui see raha kokku saadakse ja ravim toimib – muidugi väga suurepärane ja üllas lugu, mis sellest sünnib, aga samas, mis oleks saanud ära teha kogu selle summaga.. Väga palju.

tulebki võtta nii, et see annetatud raha läheb teadusuuringutele.
isegi kui see konkreetne laps veel abi ei saa, siis ehk järgmised. meditsiini areng niimoodi käibki.
vanajumal manuaali kaasa ei andnud, seega peame ise samm sammult edasi liikuma. ja mida kaugemale, seda keerulisemaks ja kallimaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äärmiselt kahju, et sellised haigused eksisteerivad, aga samas on need kogu aeg eksisteerinud. Varem lihtsalt oligi looduslik valik – iga elu ei olnud ette nähtud püsimiseks. Kes selle eluga otsekontaktis on, muidugi on see väga raske mõte ja idee, mida vastu võtta ja tahaks ju viimse hingetõmbeni punnitada. Vahel aga mõtlen, et kas kõik need punnitused on seda väärt.

Mõni aeg tagasi oli üks haige beebi veel – nime ega midagi ei mäleta, aga ema pidas veel blogi lapse teekonnast. Kuidas pidevalt sõeluti haiglate-intensiivide vahet, elustati, hoiti masinatega elus, siis jälle virgus mõneks ajaks ja sai koju ja siis hakkas ring otsast peale. Tänaseks kahjuks meie hulgas enam ei ole. Ka siis mõtlesin, et kas see koorem on seda väärt või on mõistlik kord võtta vastu see raske otsus ja aktsepteerida, et kõik elud ei ole mõeldud püsimiseks.

Minu mõte läheb ka sageli sinna, et kuhu me peaksime tõmbama loodusliku valiku ja inimsekkumise vajaduse piiri. Praegu on kõik väga suvaline ehk raha ja ellu jäämise võimaluse saavad eelkõige need, kes rohkem kisavad, vahel isegi mõttetult, sest elu ei suudeta ikkagi päästa ja raha läheb tegelikult ravimi müüjate taskusse. Me ei ole nii rikas riik (rahvas), et selliseid otsuseid pelgalt emotsioonide põhjal teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vaata, see oli kujundlik väljend. ja rikas või mitte, aga sellise kampaania puhul tuleb ikka viimased aluspüksid jalast ära anda (ups, mitte päriselt, jälle kujundlik väljend). rikkus ei puutu asjasse, aga kõigepealt tuleb ise maksimaalselt panustada ja alles siis on õigus abi paluda. vabatahtlikelt, mitte vaat, et käsu korras.

Kusmaalt see maksimaalne siis sinu jaoks on? Kuuse alla minek on piisavalt maksimaalne? Või peab keegi veel oma sisikonna tühjaks müüma, siis on maksimaalne?

Kust sa tead, et ta ei panusta, sellest ju keegi ei räägi? Teised pereliikmed tahavad ka süüa ja kuskil elada, või ei tohi?

Ja käsu korras pole siin midagi, seda tolmu keerutavad üles esiteks see haige ravimifirma ja teiseks meie “hooliv” ajakirjandus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tulebki võtta nii, et see raha läheb teadusuuringutele.

isegi kui see konkreetne laps veel abi ei saa, siis ehk järgmised. meditsiini areng niimoodi käibki.

vanajumal manuaali kaasa ei andnud, seega peame ise samm sammult edasi liikuma. ja mida kaugemale, seda keerulisemaks ja kallikmaks.

See raha ei pruugi teadusuuringuteks minna, see läheb tihti ravimite vahendajatele ehk ravimi müügiga tegelevatele firmadele, kes ise ravimeid välja ei tööta. Seda, kui palju sellest rahast saavad lõpuks endale teadlased, ei avaldata kuskil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vanajumal manuaali kaasa ei andnud, seega peame ise samm sammult edasi liikuma. ja mida kaugemale, seda keerulisemaks ja kallikmaks.

Et siis kogu rahvas panustab teadusuuringutele ehk ostab mingitele laboritele granti, et mõni ülikool saaks eksisteerida? Siis nii öeldagugi, milleks pisarakiskumine? Sellest Annabelist on tehtud mingi reklaamnägu, lapsest hoolitakse kogu selle kammajaa keskel küll kõige vähem.

Me ei ole nii rikas riik (rahvas), et selliseid otsuseid pelgalt emotsioonide põhjal teha.

Aga ilma emotsioonita sa ju ei maksa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See raha ei pruugi teadusuuringuteks minna, see läheb tihti ravimite vahendajatele ehk ravimi müügiga tegelevatele firmadele, kes ise ravimeid ei tooda.

midagi läheb kindlasti ka vahendajatele, nagu kapitalismis ikka.
aga uued ravimid ja ravimeetodid ei teki iseenesest. tänapäevane meditsiiniteadus ongi väga kallis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et siis kogu rahvas panustab teadusuuringutele ehk ostab mingitele laboritele granti, et mõni ülikool saaks eksisteerida? Siis nii öeldagugi, milleks pisarakiskumine? Sellest Annabelist on tehtud mingi reklaamnägu, lapsest hoolitakse kogu selle kammajaa keskel küll kõige vähem.

annetajad panustavad ju ikka vabatahtlikult.
ja see, et tegu on ekperimentaalraviga, pole ka mingi saladus. see ravi võib annabeli aidata, aga garantiid keegi anda ei saa.
võta või jäta, sinu valik, anneta või ära anneta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

annetajad panustavad ju ikka vabatahtlikult.

ja see, et tegu on ekperimentaalraviga, pole ka mingi saladus. see ravi võib annabeli aidata, aga garantiid keegi anda ei saa.

No seda muidugi, mõistan. Küsimus, kuhu me nõnda lõpuks jõuame, jääb ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul tekitab ka palju küsimusi ja vastakaid tundeid kogu teema.
Enim imestama paneb, et 4 päeva pärast arsti poole pöördumist oli diagnoos teada, et tegemist geenihaigusega. Olen samuti geenipuudega lapse ema, meil läks probleemile jälile saamiseks aastaid. Alguses oli lapsel ainult kerge mahajäämus arengus, millele hakati põhjust otsima. Geneetiku vastuvõtule jõudsime alles aastaid hiljem, kui erinevad probleemid aina süvenesid ja kaasusid veel muud haigused, mille algpõhjust ei suudetud tuvastada. Haigus on aga progresseeruv ja meil ravi puudub kahjuks.
Nüüdseks on mul sügava (vaimne+füüsiline) liitpuudega laps. Ei sooviks Annabelile ega tema vanematele sellist saatust. Laps piinleb pidevalt valudes, enda elu kulgeb last hooldades.
Annetuse tegime lootuses, et kui see imeravim tõesti aitab, siis ikka nii, et Annabel ei jää virelema erinevate vaevuste kätte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuskilt jooksis läbi, et perel endal ca paarsada tuhat kokku saadud.
Kuid enamikel noortel on kodu ju laenuga ostetud ja hüpoteek teatavasti väärtusest suurem. Seega võivad kodumüügist tulenevalt kulud hoopis suureneda ja teatavasti võtab müük ka kõvasti aega.ja üürimine on üldjuhul kallim kui kuumakse. Seega soovitus kodu maha müüa enamikel juhtudel ei aita vaid toob probleeme hoopis juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me ei ole nii rikas riik (rahvas), et selliseid otsuseid pelgalt emotsioonide põhjal teha.

Aga ilma emotsioonita sa ju ei maksa?

Vastupidi, emotsioonid mind maksma ei pane, mina kaalun alati sügavalt plusse ja miinuseid ja paranemise tõenäosust ehk raha panustamise mõttekust. Selle vastu ma muidugi ei vaidle, et enamik rahvast elab emotsioonipõhiselt, kus aju eriti ei kasutata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See raha ei pruugi teadusuuringuteks minna, see läheb tihti ravimite vahendajatele ehk ravimi müügiga tegelevatele firmadele, kes ise ravimeid ei tooda.

midagi läheb kindlasti ka vahendajatele, nagu kapitalismis ikka.

aga uued ravimid ja ravimeetodid ei teki iseenesest. tänapäevane meditsiiniteadus ongi väga kallis.

Mujal rahastatakse teadust peamiselt riigi poolt, Euroopas ka EL struktuurifondidest, antud tüüpi annetusaktsioonist aga ei laeku riigi rahakotti sentigi, et eeldada, et teadus sealt midagi endale saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on antud looga seoses samuti kahetised tunded. Ühest küljest on hea meel, et nii paljud annetavad ja nii suur summa on juba koos. Teisalt, aga mõtlen, et kui paljusid inimesi selle raha eest aidata saaks. Neid kes abi vajavad on nii palju. Näiteks vähihaigeid (või muid haigeid) kel ei pruugi olla nt. 10000 eurot, et vajalikku ravi saada.
Miks nemad halvemad on? Miks nende elu vähem väärtuslik on?
Nüüd võib öelda, et vähihaiged ei pruugi paraneda, aga sama on ka Annabeliga. Kuigi jäetakse mulje, et tegu on imeravimiga, siis tegelikult pole ju pikemaajalised tulemused teada.
Samas see on nõme, et ravimifirma hinnale ligi miljoni juurde pani pärast seda kui paari aasta vältel oli näha positiivse(ma)id tulemusi. Hoolimata sellest, et pikaajalised tulemused pole teada. Kui inimesed antud hinda ei maksaks, siis ilmselt hind ka langeks. Aga antud haiguse puhul mängib “aeg” tähtsat rolli. Seega kasutavad nad seda ära.
Kõik meenutab natuke pantvangi olukorda, kus pantvangide eest nõutakse alguses üüratut summat. On riike, kes ei maksa (ei allu manipuleerimisele) või maksavad (aga vahel vähem). Saates sellega röövlitele “sõnumi”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

antud tüüpi annetusaktsioonist aga ei laeku riigi rahakotti sentigi, et eeldada, et teadus sealt midagi endale saaks.

Riigi rahakott pole ainus kanal teaduse toetamiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on selle Annabeli-juhtumiga üldse kahetised tunded. Jah, kindlasti ta vanemad armastavad teda ja nad on sellest õlekõrrest kinni haaranud, et oma lapse elu päästa. Täiesti arusaadav, ja kui on annetajaid, siis andku minna. Aga mina ei poolda nt selle 400 000 eraldamist Lastefondist ühe lapse päästmise nimel. Igal aastal kogutakse raha kuvööside ja ema-lapse palatite ja kiirabiautode ja ma ei tea, mille jaoks veel, millest on kasu palju rohkematele, kui ühele. See osa annetusest oleks võinud jääda selliste projektide tarbeks.

Minu jaoks on seekordne lugu natuke teistsugune kui teised hirmkalli ravi jaoks annetuste küsimiseks. Tavaliselt pole teada kas see hirmkallis ravim üldse toimib ja kui ka toimib, siis inimene päris terveks ikkagi ei saa. Aga selle ravimi puhul on suur tõenäosus, et sellest ainsast annusest piisab, et laps saaks terve pika normaalse elu elada. Jah, ravim on ulmekallis, aga kui sedasorti ravimid tõestatult toimima saavad ja suuremate valimite peal proovitud (NB! minuteada ravim on juba USAs heakskiidu saanud, ehk see on juba tõestatult efektiivne), siis on see meditsiinis väga suur samm edasi ning ka paljude teiste geeneetiliste haiguste ravi saab reaalsuseks ning peagi palju odavama hinnaga.

Annetamist kohustusena muidugi teha ei taha, seepärast ei anneta Toidupangale, kui need tädid mind jälle piiravad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 164 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Annetamine kui kohustus