Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Anonüümne” sõnavabadus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: “Anonüümne” sõnavabadus

Postitas:
Kägu

Kas teile meeldib ja kas pooldate võimalust, et saame suvalistes portaalides, ajalehtede artiklite kohta, suvalises foorumis, uudiste juures jne öelda n.ö anonüümselt, mida arvame (kui ühel pool on konkreetne persoon ja meie anonüümsed)? Minu arvates hoitakse seda võimalust kunstlikult alles, kuna see on veel üks väheseid nähtusi, mis jätab mulje nagu meil valitseb just kui demokraatia. N.ö väikese inimese tasand, sest mida kõrgemaks muutuvad tasandid, seda vähem leidub seal demokraatiat. Isiklikult ei juhtuks minuga mitte midagi, kui mul poleks võimalust ilma enda nime ja näota midagi kellegi kohta öelda. Isiklikult oleksin rõõmus, kui anonüümne võimalus kommenteerida, absoluutselt kõike ja absoluutselt igal ühel, mis sülg suhu toob, üldse ära kaoks. Muidugi pole nett anonüümne IT-valdkonnaga kursis olevatele inimestele, kuid mis on sellest kasu teistel? Nemad ei näe praegustel tingimustel ega saa ka teada, kes on kurjade, solvavate ja koguni laimavate kommentaaride taga. Ühesõnaga ma küsin siis, et mis tore võimalus see meil selline siis õigupoolest on, mis inimestele haiget teeb?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: “Anonüümne” sõnavabadus

Mulle meeldib see võimalus. Jah, on igasuguseid sõnalist kõhulahtisust põdevaid isiksusi, aga las ta parem elab end kirjutades välja kui kellelegi päriselt midagi ütlema läheb või veel hullem, kätega kallale läheb. Ma kujutan ette, et see on hea auru väljalaskmise võimalus ja samas ikkagi võimalus oma arvamust väljendada ka neil, kes lihtsalt ei taha, et öeldut alati kohe tema nimega seostama hakatakse, eriti mis puudutab väga isiklikke teemasid (tervis, hakkamasaamine jne). Mis mõttes – inimesele haiget teeb? Kui kaoks ära anonüümne kommenteerimisvõimalus, ega siis tagarääkijad ja muidu susserdajad kuskile kao. Võimalusi teisele haiget teha on alati ja inimene on oma olemuselt hirmus inetu isend. Sellest tuleb üle olla. Ärakeelamisega ei saavutata midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tujurikkuja-Anonüümsed netikommentaatorid
http://www.youtube.com/watch?v=ZQCGl9JanS0

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meeldib. Eesti Päevaleht tõi näiteks anonüümse kommenteerimise tagasi, kuna nimede all kommenteerimist esines ülivähe.

Õnneks on inimeste teadliksu kasvanud ja pahatahtlikku kommenteerimist esineb vähem kui varem.

Please wait...
Postitas:
fia karl-iisak

Meeldib küll, kommentaarid artiklite juures on ebameeldivalt tihti palju sisukamad ja arutlevamad kui artikkel. Mis muidugi näitab ka ajakirjanduse taset paraku ja seda, et palju suvalisi kirjatsurasid peab end ajakirjanikuks.
Need solvangud ja roppused ning omavaheline sõimlemine on tüütud muidugi.

Please wait...
Postitas:
talent

Pooldan vähemalt regatud kasutajanime alt kirjutamist.
Täielik anonüümsus = argus.

Minu isiklik arvamus.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Anonyymse sõnavabaduse yle kaebab meil kes? — Kägu . . .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust pole küsimus niivõrd anonüümsuses kui modereerimises. kui igasugune sisutu möla ja räuskamine karmilt kustutada, siis see hakkab kiiresti tulemusi andma. probleemiks on ainult see, kuhu piiri tõmmata – asjalikku ja argumenteeritud juttu ma ei kustutaks ainult seepärast, et seal mõni südamest öeldud \”perse\” sees on, küll aga kustutaks mõne suht viisaka aga asjasse mittepuutuva jura. No näiteks kui jutt kalade kudemisest või ammulaskmise meistrivõistlustest aga mingi tüüp peab seal vajalikuks hakata oma arvamust Ansipist või Savipätsist väljendama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meeldib ja pooldan, muidu kommenteeriksid väga vähesed ja vaid nö poliitiliselt korrektselt. kasutajanimedest – täielik anonüümsus pole mitte argus, vaid lihtsalt nt mina ei ole huvitatud mingi kindla netikuvandi loomisest endast. et kui ma ütlen midagi ühes teemas, siis teised ei lähtu mitte minu jutust, vaid sellest, millise mulje ma mingis teises teemas endast jätsin. teiseks võimaldab ühe kasutajanime alt antud infokillukestest pika peale päris ulatusliku andmestiku kokku panna, mis võimaldab vastavat isikut ka päriselus tuvastada.

vaatleme mõlemat väidet kasutaja talent näitel. räägin seda, mis mulle on mällu jäänud, midagi üle kontrollima ei hakka. esiteks võtab ta päris palju sõna, jääb pidevalt silma. esmakordselt pälvis ta mu negatiivset tähelepanu sellega, kuidas ta mingis teemas raius üleolevalt, et mingit sõna, mida ta ei teadnud, pole olemas või ta ei osanud seda käänata või igatahes mingi keeleteema oli. sealt jäi meelde mh kild, et ta oli koolis tugevam reaalainetes. hiljutisest ehteteemast jäi meelde, et ta kannab ühte maokujulist kõrvarõngast (kuigi tegelikult on tal neid 2) ja samast komplektist mao peaga sõrmust. kasvatab ta last või lapsi, kellega oli ka mingi teema, kas vist tegemist ei olnud bioloogilise lapsega. stereotüüpide teemas oli tarvis küsimusele vastamiseks postitada sõnum sisuga, et ta ei vasta.

eesti väiksuse juures võib vabalt olla, et kui ma kohtan mõnd maoehetega enda arust ilmeksimatut isikut, kellel on igal teemal oma (kategooriline) sõna sekka öelda, ongi tegemist kodanik talendiga. lisaks ei suuda ma tema kommentaare ilma tahtmatu negatiivse eelhäälestuseta lugeda, sest ta käib mulle jubedalt närvidele, ja see paratamatult mõjutab minu suhtumist tema muidu võib-olla normaalsesse arvamusse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pooldan vähemalt regatud kasutajanime alt kirjutamist.

Minu isiklik arvamus.
[/tsitaat]Kuna mõnegi inimese jaoks tähendab osaline mitteanonüümsus (regatud kasutajanimi) silmapilk täielikku mitteanonüümsust – tõesti on inimesi, kes on küllalt tuntud või kelle elulugu on ülilihtsaks tuvastamiseks piisavalt erandlik ja silmatorkav -, siis täielikku anonüümsust arguseks nimetades võrdsustad Sa argusega automaatselt selle, kui inimene siin oma reaalse ees- ja perekonnanime all igasugu isiklikest asjadest lobiseda ei taha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle meeldib see võimalus. Jah, on igasuguseid sõnalist kõhulahtisust põdevaid isiksusi, aga las ta parem elab end kirjutades välja kui kellelegi päriselt midagi ütlema läheb või veel hullem, kätega kallale läheb. Ma kujutan ette, et see on hea auru väljalaskmise võimalus ja samas ikkagi võimalus oma arvamust väljendada ka neil, kes lihtsalt ei taha, et öeldut alati kohe tema nimega seostama hakatakse, eriti mis puudutab väga isiklikke teemasid (tervis, hakkamasaamine jne). Mis mõttes – inimesele haiget teeb? Kui kaoks ära anonüümne kommenteerimisvõimalus, ega siis tagarääkijad ja muidu susserdajad kuskile kao. Võimalusi teisele haiget teha on alati ja inimene on oma olemuselt hirmus inetu isend. Sellest tuleb üle olla. Ärakeelamisega ei saavutata midagi. [/tsitaat]

Anonüümne võimalus end välja elada? Kellegi teise arvelt? Tead, see keegi, kes anonüümselt hammustab, ei lähe ütlema ega lööma reaalselt. Vanasti nimetati sellist käitumist, mida sina õigustad, kasvatamatuseks. Minule lähevad vanakooli kombed rohkem peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]nyah nyah kirjutas:[/small]
[tsitaat]Anonyymse sõnavabaduse yle kaebab meil kes? — Kägu . . .[/tsitaat]

Toome konteksti lähemale – mittesolvav kägu ja neutraalselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan, et igasugune vabadus, olgu või anonüümne sõnavabadus, on parem, kui mittevabadus.

Please wait...
Postitas:
fia karl-iisak

[tsitaat]meeldib ja pooldan, muidu kommenteeriksid väga vähesed ja vaid nö poliitiliselt korrektselt. kasutajanimedest – täielik anonüümsus pole mitte argus, vaid lihtsalt nt mina ei ole huvitatud mingi kindla netikuvandi loomisest endast. et kui ma ütlen midagi ühes teemas, siis teised ei lähtu mitte minu jutust, vaid sellest, millise mulje ma mingis teises teemas endast jätsin. [/tsitaat]
Täpselt, toon näitena siin iseenda. Kommenteerisin üht artiklit ja valisin omast meelest ülineutraalse nime, mida ma kunagi pole kasutanud ja mis selgus – ikkagi oli seda nime juba keegi kasutanud ja ma sain teada et ma olen idioot(ma muidugi võingi ju olla) kes käib igas kommentaariumis ülilolle kommentaare kirjutamas ja parem oleks kui ma rohkem ei kirjutaks. Seega kuvand kellegi kohta oli juba olemas, ükskõik mida siis selle nime alt öeldakse.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

mina olen kägudega sõjaajalal juba ammu, sest neile meeldib karistamatult mögiseda teiste kallal.

terviseteemad jms intiimsuses on OK, seal peakski anonüümne olema.

p.s. mul on oma kindel kasutajanimi juba ca 15 aastat kommentaariumides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma pooldan küll anonüümset kommenteerimist. aga see, kuidas ja mida kommenteeritakse ajab hirmu nahka. selles mõttes, et inimesed mõtlevadki nii hirmsaid, põlglikke, parastavaid mõtteid tegelikult. see kuidas ja mida inimesed mõtlevad on päris jube.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Anonüümne võimalus end välja elada? Kellegi teise arvelt? Tead, see keegi, kes anonüümselt hammustab, ei lähe ütlema ega lööma reaalselt. Vanasti nimetati sellist käitumist, mida sina õigustad, kasvatamatuseks. Minule lähevad vanakooli kombed rohkem peale. [/tsitaat]
Mis mõttes kellegi teise arvelt? Kas sa tunned, et iga kommentaar internetis käib sinu kohta? Sel juhul on tegemist probleemiga küll, aga mitte eriti normaalse probleemiga, julgen arvata. Kas otse ütlemine või löömine on siis kasvatus, st hea kasvatusega isiku käitumine – mina kahtlen selles. Ega lõputu keelamine ei muuda inimest viisakamaks, ta lihtsalt maandab end kuskil mujal ja kes teab, ehk hullemini. Saan aru küll, sul on idealiseeritu ettekujutus \”kasvatusest\”. Aga räägime siis äkki sellest, kuidas ikkagi näiteks naabrid naabrite peale keelt kandsid ja küüditajatele tee kätte näitasid – tol ajal oli ju vana kool ja vana kasvatus, aga kui ikka oli kadedus naabri suhtes, siis oi kui hea oli keelt kanda. Ma räägin, inimene ei ole ilus isend. Kuid ega ta ärakeelamisega ilusamaks muutu. Las olla olemas selline ventiil. Ja ühtlasi on interneti anonüümne kommentaar umbisikulisem, see ei ole otsene, haiget teeb vaid neile, kel tundlad kogu aeg solvanguid püüdmas, kelle jaoks klaas alati on pooltühi. Arvan mina.

Please wait...
Postitas:
Jarka

Kui anonüümsed me ikkagi oleme siin kõik? No nyahi vast teavad kõik irl, aga Alfonssi ei tea vist küll keegi. Täiesti anonüümne persoon. Samuti minagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

just, las maandab end kuskil mujal. spordisaalis, suusarajal, joogas, jõusaalis, las koob, las loeb, las käib jooksmas.
kes käib väikelapse teemases lugemas, see teab, et lapsed kipuvad peksma. seda peetakse ka koduse kasvatuse nõrrgaks küljeks, et lapsele pole õpetatud emotsioone ära tundma, neid maandama nii et keegi teine haiget ei saa. aga ega inetuste ütlemisega ka lubata lapsel end maandada. nt peab minema laps oma tuppa rahunema ja naasma sealt heas tujus.
kas te kujutatse ette, te saadate lapse teise tuppa rahunema, te nõuate seda lapselt, aga ise räägite et end on hea netis maandada. kui te laps teid saadaks perssse , siis te küll seda normaalseks ei peaks. aga netis on nagu selline saatmine ok?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pooldan vähemalt regatud kasutajanime alt kirjutamist.

Minu isiklik arvamus.
[/tsitaat]
ja kas sa tõesti arvad, et regatud kasutajad kägu ei pane?

see on ju lausa veel silmakirjalikum. kasutajana paneb populisti ja käona elab välja end.

pole need nimelised midagi paremad, lihtsalt silmakirjalikud.

Please wait...
Postitas:
shoot

Ainus hea asi nime oma õige nime alt kommenteerides on see, et arvamus, mida avaldatakse, jääb sündsuse piirdesse. Ei kukuta niisama lihtsalt kedagi solvama või kirjavea tõttu idioodiks sõimama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõttes kellegi teise arvelt? Kas sa tunned, et iga kommentaar internetis käib sinu kohta? Sel juhul on tegemist probleemiga küll, aga mitte eriti normaalse probleemiga, julgen arvata. Kas otse ütlemine või löömine on siis kasvatus, st hea kasvatusega isiku käitumine – mina kahtlen selles. Ega lõputu keelamine ei muuda inimest viisakamaks, ta lihtsalt maandab end kuskil mujal ja kes teab, ehk hullemini. Saan aru küll, sul on idealiseeritu ettekujutus \”kasvatusest\”. Aga räägime siis äkki sellest, kuidas ikkagi näiteks naabrid naabrite peale keelt kandsid ja küüditajatele tee kätte näitasid – tol ajal oli ju vana kool ja vana kasvatus, aga kui ikka oli kadedus naabri suhtes, siis oi kui hea oli keelt kanda. Ma räägin, inimene ei ole ilus isend. Kuid ega ta ärakeelamisega ilusamaks muutu. Las olla olemas selline ventiil. Ja ühtlasi on interneti anonüümne kommentaar umbisikulisem, see ei ole otsene, haiget teeb vaid neile, kel tundlad kogu aeg solvanguid püüdmas, kelle jaoks klaas alati on pooltühi. Arvan mina. [/tsitaat]

Sa pole aru saanud, mida mõtlen, aga ma ise esmalt ei veendunud ka, et mu jutt jõuaks kohale. Mõtlen kommentaare stiilis, et ilmub mingi ajaleheartikkel. Seal on persoonid kenasti rivis ja siis loed juurest kommentaare mingisugustest väga isiklikest ja solvavatest detailidest, mida keegi lehma lellepoeg kuskilt otsast teada on saanud. Ühel pool on nägu ja nimi, kuid teisel pool haigutab must auk. Kuidas võidelda kollidega, mida \”pole olemas\”? Jutt, et need, kes võtavad isiklikult, on nagu pisut labiilsed vmt, ei ole kuigi veenev. Tegelikult huvitab inimesi alati, kas neid aktsepteeritakse või mitte. Millest muidu on juba põhiseadusesse sisse kirjutatud, et inimese põhiõigus muuhulgas on ka au ja väärikus. Keda enam ei huvita, nende au pihta on juba ilmselt nii palju sülitatud, et nad on tuimaks muutunud. Teine väide, mis on tüdimuseni ära kulutatud, on see, et ise nad on süüdi, sest kui nad on avaliku elu tegelased (paljud ka mitte), siis talugu aga seda peksu. No mida? Nii selge, et inimene ei ole täiuslik, teeb vigu ja lollusi ja ta ei saa meeldida kõikidele. Kas siis, kui ei meeldi, tähendab, et ongi õigustatud solvata, alandada ja tema peal end välja elada ja kasutada seda võimalust ventiilina? Ma ei saa aru, kuidas saab sellist asja nautida? Saada pingemaandust ja rahuldust, teades, et keegi teine saab haiget? Uus põlvkond on täiesti teistpidiste väärtushinnangutega peale kasvanud, mis ON minu jaoks ebaloogilised. Stiil on a la selline, et kui varas sisse murrab, siis pole mitte varas süüdi, vaid omanik, kes oli nii loll, et pole paigaldanud turvaust või kodu kindlustanud varguse vastu. Kas te ise ei saa aru, et seni, kuni haugute, on teil tore, kuid ringiga tuleb see teisest küljest tagasi ja see ahistab teid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

agara netikommentaatorina võin öelda, et kasutan vastavalt artikli sisule kahte erinevat varjunime, mille all kommenteerin. ja teised järjepidevad kommenteerijad on kindlasti juba aru saanud, mis inimene ma olen, milline on mu elustiil jne.
enda seisukohast võttes- ma tean ,et minu kommentaarid on tihti äärmiselt riigivaenulikud ja pakuksid teatud organitele ehk isegi huvi, miks ma peaksin neid siis oma nime alt kirjutama? jah, ma pole rahul eesti eluga, aga kes tahab niiväga teada, kes ma selline julge väljaütleja olen…las teeb tööd natuke.
üldiselt- igal inimesel on oma arvamus ja kui see peaks olema üldsuse arusaamadest erinev, siis oma nime all kommenteerija valatakse kohe poriga üle, seda juhtub ka siis perekoolis ju. nii et pooldan anonüümsust ja olen ka siin loomulikult Kägu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

agara netikommentaatorina võin öelda, et kasutan vastavalt artikli sisule kahte erinevat varjunime, mille all kommenteerin. ja teised järjepidevad kommenteerijad on kindlasti juba aru saanud, mis inimene ma olen, milline on mu elustiil jne.
enda seisukohast võttes- ma tean ,et minu kommentaarid on tihti äärmiselt riigivaenulikud ja pakuksid teatud organitele ehk isegi huvi, miks ma peaksin neid siis oma nime alt kirjutama? jah, ma pole rahul eesti eluga, aga kes tahab niiväga teada, kes ma selline julge väljaütleja olen…las teeb tööd natuke.
üldiselt- igal inimesel on oma arvamus ja kui see peaks olema üldsuse arusaamadest erinev, siis oma nime all kommenteerija valatakse kohe poriga üle, seda juhtub ka siis perekoolis ju. nii et pooldan anonüümsust ja olen ka siin loomulikult Kägu

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]agara netikommentaatorina võin öelda, et kasutan vastavalt artikli sisule kahte erinevat varjunime, mille all kommenteerin. ja teised järjepidevad kommenteerijad on kindlasti juba aru saanud, mis inimene ma olen, milline on mu elustiil jne.
üldiselt- igal inimesel on oma arvamus ja kui see peaks olema üldsuse arusaamadest erinev, siis oma nime all kommenteerija valatakse kohe poriga üle, seda juhtub ka siis perekoolis ju. nii et pooldan anonüümsust ja olen ka siin loomulikult Kägu[/tsitaat]

Selle peale oskan ma ainult seda öelda, et ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse. Ühesõnaga, kui sa valad nime ja näoga persooni poriga üle, siis ole valmis selleks, et ka sinu nime ja näoga persoon valatakse poriga üle. Sina aga eelistad varianti, et valad teised poriga üle ega vastuta oma sõnade eest. See ei sobi absoluutselt minu väärtushinnangutega kokku.

Muide, ma usun sellesse, et mida külvad, seda lõikad ehk siis kurjus sünnitab kurjust. Selle asemel, et kasutada kommentaariume ventiilina, et auru välja lasta, tuleks mõelda, et mis meil endil viga on, et see aur sinna tekib. Kas pole loogiline, et nii see aur sinna tekibki, et meil ei ole enam privaatsust ja meiega võidakse igal sammul käituda nii nagu heaks arvatakse?

Mina olen n.n Langi-eelnõu pooldaja. Kellegi huvides surati see sahtlipõhja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle peale oskan ma ainult seda öelda, et ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse. Ühesõnaga, kui sa valad nime ja näoga persooni poriga üle, siis ole valmis selleks, et ka sinu nime ja näoga persoon valatakse poriga üle. Sina aga eelistad varianti, et valad teised poriga üle ega vastuta oma sõnade eest. See ei sobi absoluutselt minu väärtushinnangutega kokku. [/tsitaat]
ma ei vala ühtegi persooni otseselt poriga üle, ma kritiseerin kogu seda haiget ühiskonda ja kutsun inimesi üles julgemalt oma vastumeelsust teatud asjade vastu näitama.
no ühe teatud tipp-poliitiku kohta olen ikka paar krõbedamat sõna öelnud ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei vala ühtegi persooni otseselt poriga üle, ma kritiseerin kogu seda haiget ühiskonda ja kutsun inimesi üles julgemalt oma vastumeelsust teatud asjade vastu näitama.
no ühe teatud tipp-poliitiku kohta olen ikka paar krõbedamat sõna öelnud ka. [/tsitaat]

Siis oled sa neutraalne ja sa ei riiva kellegi au ega väärikust ning minu meelest pole selles midagi häbiväärset, kui ütled oma arvamuse välja nii, et sind on võimalik identifitseerida. Ja sellel, kes ütles, et pigem on viga modereerimises, siis temal oli ka õigus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]meeldib ja pooldan, muidu kommenteeriksid väga vähesed ja vaid nö poliitiliselt korrektselt. kasutajanimedest – täielik anonüümsus pole mitte argus, vaid lihtsalt nt mina ei ole huvitatud mingi kindla netikuvandi loomisest endast. et kui ma ütlen midagi ühes teemas, siis teised ei lähtu mitte minu jutust, vaid sellest, millise mulje ma mingis teises teemas endast jätsin. teiseks võimaldab ühe kasutajanime alt antud infokillukestest pika peale päris ulatusliku andmestiku kokku panna, mis võimaldab vastavat isikut ka päriselus tuvastada.

vaatleme mõlemat väidet kasutaja talent näitel. räägin seda, mis mulle on mällu jäänud, midagi üle kontrollima ei hakka. esiteks võtab ta päris palju sõna, jääb pidevalt silma. esmakordselt pälvis ta mu negatiivset tähelepanu sellega, kuidas ta mingis teemas raius üleolevalt, et mingit sõna, mida ta ei teadnud, pole olemas või ta ei osanud seda käänata või igatahes mingi keeleteema oli. sealt jäi meelde mh kild, et ta oli koolis tugevam reaalainetes. hiljutisest ehteteemast jäi meelde, et ta kannab ühte maokujulist kõrvarõngast (kuigi tegelikult on tal neid 2) ja samast komplektist mao peaga sõrmust. kasvatab ta last või lapsi, kellega oli ka mingi teema, kas vist tegemist ei olnud bioloogilise lapsega. stereotüüpide teemas oli tarvis küsimusele vastamiseks postitada sõnum sisuga, et ta ei vasta.

eesti väiksuse juures võib vabalt olla, et kui ma kohtan mõnd maoehetega enda arust ilmeksimatut isikut, kellel on igal teemal oma (kategooriline) sõna sekka öelda, ongi tegemist kodanik talendiga. lisaks ei suuda ma tema kommentaare ilma tahtmatu negatiivse eelhäälestuseta lugeda, sest ta käib mulle jubedalt närvidele, ja see paratamatult mõjutab minu suhtumist tema muidu võib-olla normaalsesse arvamusse. [/tsitaat]

Ma ei pidanud seda silmas, millest kirjutad.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

mina kommenteerin 99% oma nime alt (need teemad, mida ma käona kommenteerin, on minu jaoks liiga intiimsed või vastuokslikud, et neid enda netiisikuga seostada) ja olen täieliku anonüümsuse pooldaja. nii nagu keegi ei võta tõsiselt sitaga peldikuseinale kirjutatud sõnumit \”vasja on loll ja pede\”, nii ei peaks südamesse võtma siinseid kägusid ja ajaleheartiklite juures anonüümseid kommentaare. kes tahab, loob endale omanimelise identiteedi nagunii.

täielik anonüümsus annab tegelikult hea pildi sellest, millest ja kuidas rahvas tegelikult mõtleb. eeldusel, et jaksad üleüldise sita seest need tummisemad terad välja otsida. näiteks mina elaks üsna roosas ja pehmes illusioonis inimeste tarkusest ja headusest, kui ma ei loeks perekooli ja vahel harva ka delfi naistekat. kõik inimesed, kellega ma irl suhtlen, on nii kenad ja toredad, huvitav, kust need õelad kommentaarid küll tulevad? 😛

edasi võiks teoretiseerida, et ühiskond peab tervikuna kasvama ja arenema, et meie internetikommentaarid muutuksid viisakamaks ja konstruktiivsemaks. sest kommenteerimise mõte oli algselt mitte ventiiliks olemine, vaid diskussiooni tekitamine ja seda on meie ühiskonnas hädasti vaja. aga meie inimesed pole valmis oma arvamusele nime ja nägu lisama, anonüümselt ütleks paksu ja paremat. hea näide on eesti päevalehe kommentaaridega. kui sealne kommentaarium isikustati, tuli artiklitele kommentaare vaid murdosa endisest mahust, kuid need olid 99% sisukad ja huvitavad. praegu on isikustamine tehtud vabatahtlikuks ja taas on platsis niisama tühikargajad ja sõnaveeretajad.

Please wait...
Postitas:
helevalge

Pooldan oma nime alt kommenteerimist ja teen seda ka teistes avalikes foorumites (kõigis peale Perekooli), mõnes on ka aadress juures, kusjuures aastate jooksul pole keegi seda aadressi tegelikult kasutanud.

Perekool on liiga hüsteeriline, et siin avalikult esineda.

Samas anonüümsus tekitab tohutult infomüra, kägude puhul ei saa ju paljud täpselt aru kellega nad vestlevad ja käod lähevad omavahel sassi.Lisaks siis kõikvõimalikud solvangud. Näiteks praegugi üleval oleva vaimselt haige inimese postitatud teema puhul on suur hulk kommentaatoreid vähemalt nende postitatud teksti järgi halvemas olukorras, kui haige inimene ise.

Ja on ka võimalus, et kogu süsteemi jämmitakse meelega s.t. kas mõni pahatahtlik hull või keegi saab selle eest palka (vähemalt EW ajal selline asi toimus, loomulikult mitte internetis ja kirjalikul teel).

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Anonüümne” sõnavabadus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.