Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Anonüümne” sõnavabadus

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: “Anonüümne” sõnavabadus

Postitas:
helevalge

RE: “Anonüümne” sõnavabadus

Ehk võiks väljaelamiseks käo nime all eraldi foorumi osa eraldada? Kunagi kui tekkisid esimesed eestikeelsed listid (üle 20 aasta tagasi)loodi ka kohe mingi bullshit list, et inimesed saaksid auru välja lasta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]helevalge kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ehk võiks väljaelamiseks käo nime all eraldi foorumi osa eraldada? Kunagi kui tekkisid esimesed eestikeelsed listid (üle 20 aasta tagasi)loodi ka kohe mingi bullshit list, et inimesed saaksid auru välja lasta.[/tsitaat]

no tere talv, mis siis juhtuks? juhtuks see, et kõik mitteanonüümsed kasutajad veedaks 95 protsenti perekoolist viibitud ajast just nimelt bullshita sees, sest nime all ei sünni teab mis vahvaid teemasid!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina olen kägudega sõjaajalal juba ammu, sest neile meeldib karistamatult mögiseda teiste kallal.

terviseteemad jms intiimsuses on OK, seal peakski anonüümne olema.

p.s. mul on oma kindel kasutajanimi juba ca 15 aastat kommentaariumides.[/tsitaat]
Küllap oled isegi käona siin esinenud, sest … ka sisalikutee kivil jätab jälje …:)
Endal vahet ei ole, kas olen kägu või keegi teine, sest ei käi väga sageli siin.
Meeldib lugeda arukaid ja tarku kommentaare ja ka lahedalt humoorikaid.
Aga samas ei saa salata, et on ka mõned lemmikudki tekkinud ehk siis need, kelle kommentaare meeldib eriti lugeda. Üheks selliseks on kindlasti \”kitah\”, sest tundub, et meie mõttemaailmad haakuvad mingis punktis pisut.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Rabakana

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]

ja kas sa tõesti arvad, et regatud kasutajad kägu ei pane?

see on ju lausa veel silmakirjalikum. kasutajana paneb populisti ja käona elab välja end.

pole need nimelised midagi paremad, lihtsalt silmakirjalikud.[/tsitaat]
Ma hästi ei usu seda, et käona aiva välja end elatakse ja nime alt vastatakse, \”nagu peab\”.
Sellisel juhul peaks kasutajal ju neid va plusse-miinuseid üpris ühepalju kogunema. No et kui palju on HEA märgitud ja kui palju rämpsuks.
Kui aga vaadat üht või teist kasutajat, siis on laitus-kiitus pigem ühele poole kaldu. Niisiis järeldan, et välja elavad end pigem ühed-samad.

Please wait...
Postitas:
feliscatus

Mulle meeldib see näiline anonüümsus, sest need põhilised salvajad on ikka needsamad tavalised inimesed, kes mu ip-aadressiga midagi peale ei oska hakata ja need, kes oskaksid, ei tunne (loodetavasti) minu vastu ebatervet huvi, sest ma arvestan, et nett on avalik ruum, kõik öeldu võib veel aastategi pärast välja koukida ja minu vastu kasutada. Seega, käitun netis nagu igal pool mujal avalikus ruumis.

Kui poleks võimalust anonüümselt (sh ka käona) kommenteerida, siis teeksin seda palju vähem, sest millegipärast läheb mulle ikkagi korda see, mis minust arvatakse ja no ega ma just eriti meeldiv inimene ei ole…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]fia karl-iisak kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meeldib küll, kommentaarid artiklite juures on ebameeldivalt tihti palju sisukamad ja arutlevamad kui artikkel. Mis muidugi näitab ka ajakirjanduse taset paraku ja seda, et palju suvalisi kirjatsurasid peab end ajakirjanikuks.
Need solvangud ja roppused ning omavaheline sõimlemine on tüütud muidugi.[/tsitaat]
Aga profid nagunii kommentaare ei loe. See on ikka nagu pööbli väljaelamise koht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]
Kuna mõnegi inimese jaoks tähendab osaline mitteanonüümsus (regatud kasutajanimi) silmapilk täielikku mitteanonüümsust – tõesti on inimesi, kes on küllalt tuntud või kelle elulugu on ülilihtsaks tuvastamiseks piisavalt erandlik ja silmatorkav -, siis täielikku anonüümsust arguseks nimetades võrdsustad Sa argusega automaatselt selle, kui inimene siin oma reaalse ees- ja perekonnanime all igasugu isiklikest asjadest lobiseda ei taha.[/tsitaat]

Küll võib ikka segaselt kirjutada!

Sest jamast lugesin mina välja, et need, kes tahavad oma eraelu mikrodetailideni siin (netis) lahti lahata, peaks kuidagi saama seda inkongino teha?
Ma küsiks hoopis vastu… sa tead ju küll, mida ma küsida tahan,eks? MIKS PEAKS OMA ISIKLIKU ELU NETTI VÄLJANÄITUSELE TOOMA? Kõikides teemades saab keskustelu arendada nii, et jätad oma kodu, pere, töö ja muu isikliku mainimata. Paraku tundub mulle, et see oskus hakkab taandarenema ja selles on suht suur süü (jällegi minu arvamus!) sotsiaalvõrgustikul. Ollakse lihtsalt nii harjunud oma pilte ja muud endassepuutuvat kõigile lehvitama, et valvsus kaob. Teise variandina pakun, et inimesed ei taju,e t see keskkond kus me hetkel suhtleme, ei ole ka lõpuni ja 100% anonüümne. Eriti Eesti-suuruses riigis.
Meile kõigile tuntud enda (ja kahjuks ka teiste) elude lahkaja Yxikmees on ses suhtes ehe näide, kuidas liiga palju latramine bumerangina tagasi lendab. Koukis keegi tema mitmenaisepidamise ju välja, mille ta tahtis \”oma tulevasele\” ülsetunnistusmaterjaliks jätta. Päris ime tegelikult, et ta juba mõne oma exi uuest kaaslaselt tohlakat pole saanud.
Aga see selleks.

Jään arvamuse juurde, et omaenda lolluses ei saa teisi süüdistada. Mõistusega olend ei lahka oma personaalseid asju võhivõõrastega internetis.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Anonüümne” sõnavabadus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.