Esileht Ajaviite- ja muud jutud Anonüümne ülestunnistus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Anonüümne ülestunnistus

Postitas:
Kägu

Minu isa on rassist ja EKRE valija. See ei ole nali ega EKRE vastu suunatud postitus. Puhta tõsi on. Ja mul on rõve selle pärast. Lootsin, et kui kirjutan välja, hakkab kergem. Isast ju lahti ei ütle, samas ikka tõsiselt rõve on. Piinlik ka.

+47
-45
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ega tütargi parem ei ole. Rõve ja rõve, muid sõnu ei teata.

+28
-52
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et su isal on sinu pärast sama piinlik. Seega olete võrdses seisus.

+38
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

ah ajapikku saad sellest pavlik morozovi fenomenist üle. Ja muutud sallivamaks. Üldiselt inimesed ütlevad oma radikaalsemaid seisukohti välja prooviks just lähedastele. Muidugi kui tänaval avalikult kellegi peale pidevalt karjuda et “välja vabariigi seest”, siis tõesti on piinlik olukord. Ja oma vanemate pärast tunneme me kõik mingil hetkel piinlikust.

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu isa on rassist ja EKRE valija. See ei ole nali ega EKRE vastu suunatud postitus. Puhta tõsi on. Ja mul on rõve selle pärast. Lootsin, et kui kirjutan välja, hakkab kergem. Isast ju lahti ei ütle, samas ikka tõsiselt rõve on. Piinlik ka.

Milles see tema rassism väljendub?
Selgita esmalt seda siis saab alles järeldada seda, kas ta on rassist.

Mis ses EKREs halba näed… vaataparem asja pisitiivse nurga alt- su isa armastab Eestimaad, eesti keelt ja kultuuri, eestlust.

Võid isa üle uhke olla.

Mõtle, kui ta oleks homo, lävinuks transisikutega, poleks ka sind siin maailmas.

+23
-26
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on töökaaslane rassist ja ekre valija. Mul on ka piinlik. Sõna “neeger” käib ca 10x päevas suust välja. Naiste halvustamine, alla naba jutud pidevalt. Ebaviisakad kommentaarid noorematele kenadele naistele jne. Ta ise vist leiab, et on kõva mees. Minul on väga piinlik.

+39
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ütleksin, et teemaalgataja on täpselt oma isa suust kukkunud: kui ei mõelda nagu tema, on rõve ja piinlik. Ei ole kindel, kas isa nii kitsarinnaline kui antud teemaalgatus.

+13
-30
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see ei ole rassistlik, et kellegi poliitilist eelistust maha teed ja selle pärast teda rõvedaks ja piinlikuks pead? Puhtalt poliitilise eelistuse pärast?

+19
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see ei ole rassistlik, et kellegi poliitilist eelistust maha teed ja selle pärast teda rõvedaks ja piinlikuks pead? Puhtalt poliitilise eelistuse pärast?

Rassism ei ole poliitiline eelistus. St mõne jaoks on, aga oma sisult tegelikult mitte.

+17
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

See teema läks mulle hinge ja avan ka lõpuks peale aastatepikkust kannatamist oma suu. Mu isa on sots ja sotside valija. Mul on nii piinlik, aga loodan, et see postitus teeb paremaks.

+34
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ebaviisakad kommentaarid noorematele kenadele naistele jne. Ta ise vist leiab, et on kõva mees. Minul on väga piinlik.

Sellest polegi suurt midagi, et ta ise nii leiab.

Piinlik on hoopis see, et SINA leiad, et ta on lahe mees.
Muidu sa mingist kärbsest nii pikalt siin ei jahuks. Ma ei paneks sellist tähelegi, töökaaslasi ei saa ju alati ise valida.

+4
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ämm ja äi on enam-vähem eluaegsed keskerakonna valijad. Vahet pole, mis sigadusega see erakond hakkama saab või mis sodi Savisaar suust välja ajab, neil kahel on nagu klapid ees. Vot see on piinlik.

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tädi valis aastaid reformi…käisin seepärast mitu aastat teraapias. Kohutav häbi oli elada selle teadmisega. Tuttavatele salgasin maha, et minu tädi ja tänaval keerasin pea kõrvale, kui vastu tuli. Siis jäi tädi vanaks ja ei jaksanud valima minna. Kohe tundsin, et väga tore inimene ja kuna tal pärijaid polnud, siis lausa ülitore inimene. Nüüd elan tädi majas mändide all. Kaalun reformi liikmeks astumist.

+23
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu vanemad justkui oleks tüüpilised EKRE valijad – elavad maapiirkonnas, pelgavad suuremaid uuendusi, sh mustanahaliste ja pagulaste sisserännet, on eluaeg teeninud vähem kui võib-olla väärt oleks… Aga nad ei salli kummatki Helmet ja ei vali EKREt. Ja ma olen lausa uhke nende üle!

+21
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väärkohtlemise tõttu, mida Ekre valimine kaasa toob, peabki piinlik olema. Raske on taluda, et inimestele tehakse liiga nende nahavärvi ja seksuaalse orientatsiooni pärast.
Kes toetab teistele haiget tegemist, see ei olegi normaalne inimene.

+17
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

See teema läks mulle hinge ja avan ka lõpuks peale aastatepikkust kannatamist oma suu. Mu isa on sots ja sotside valija. Mul on nii piinlik, aga loodan, et see postitus teeb paremaks.

Kahju. Parem oleks rassist olla, sest see teema ei aegu ja ei paista ka ise rumal välja sellel taustal aga sots.olla on ilmselge jaburus ja lollus. See süteem kukkus juba kokku ja kangekaelselt sama jama üritada ülesse ehitada , et jälle kokku kukkuda näitab kõige tavalisemat inimlikku rumalust. Inimene siiski õpib oma vigadest, vaid vähesed loomad on võimelised sama tegema.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ebaviisakad kommentaarid noorematele kenadele naistele jne. Ta ise vist leiab, et on kõva mees. Minul on väga piinlik.

Sellest polegi suurt midagi, et ta ise nii leiab.

Piinlik on hoopis see, et SINA leiad, et ta on lahe mees.

Muidu sa mingist kärbsest nii pikalt siin ei jahuks. Ma ei paneks sellist tähelegi, töökaaslasi ei saa ju alati ise valida.

Oi, ei! Ei ole minu silmis lahe mees! See ei ole kärbes, kui pead silmi peitma, kuna inimene kes on sinuga samas vormis ja ametikohal, kus viisakus on elementaarne, käitub nagu ehe onu Heino. Vanus tal kusjuures 40+. Ma tõesti loodan, et niipea jälle ei pea temaga kokku puutuma.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõistan, mul oleks ka piinlik.
Ongi piinlik oma vanemate ja vanavanemate pärast, kes kasutavad sõna neeger ja peavad end vist ülemrassiks. Ma ei tea, kas nad EKREt valinud on, loodan et mitte.

+7
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt pole probleem ju selles, et inimene on rassist. Ma näiteks tean paarist oma vanaema pillatud sõnast, et ega talle tumedanahalised ei meeldid – konkreetselt kogu oma elu jooksul olen ehk 2 korda kuulnud teda vihjamisi midagi sellist ütlemas eravestluses. Ja seda on ta avalikult öelnud, et ta armastaks oma poegi küll, kui selguks, et nad on geid, aga sisimas oleks tal väga raske sellega leppida (mõlemal juba mitu last, vestlus oli teoreetiline). Meil on erinevad vaated, mina ei räägi talle sellest, et mu mustanahaline kolleeg on minust neli korda targem, aga õnneks väga abivalmis, tema ei räägi mulle, et kõik mustanahalised on lollid, kõik on hästi.

Aga isa pärast on ka mul konkreetselt piinlik. Esiteks joob ta alati rohkem kui peaks. Ja teiseks hakkab ta iga kord pärast esimest õlut rääkima sellest, et Rootsi on immigrandid juba ära rikkunud ja igaks juhuks tuleks kõik ka siit välja saata. Kusjuures ta paneb ühte patta välistudengid, lihtsalt immigrandid ja pagulased. Rahvuste erinevustest ka aru ei saa, näiteks kirub seda, et miks peab meil nii palju indialasi olema – no nimetage mulle üks riik, kus INDIALASED korralikult tööl ja koolis ei käiks? India ilmselt, aga need, kes sealt Euroopasse ja USAsse jõuavad, on ju kõik korralikud inimesed, ma tõesti ei saa aru, mis peaks kellelgi nende vastu olema. Paari päeva eest kurtis, et ei saa Woltist süüa tellida, sest iial ei tea, millal mõni mustanahaline on (läbi mitme pakendi) su toitu katsunud, et võiks ikka olla võimalus valida, et sinu toitu toob valge kuller. Ja ta räägib seda juttu ka avalikult kõigi kuuldes, mitte ainult oma kodus. See ei ole ju normaalse inimese jutt, muidugi on piinlik.

Aa, mingil hetkel oli isal jalaluumurd, nii et ei saanud autot juhtida ja pidi Tallinnas igapäevaselt taksoga ringi liikuma. Siis ei jaksanud ära kuulata seda juttu teemal “pooled neist ei räägi eesti keelt, mõni üksik sõna eesti keelt ja muidu vahutavad inglise keeles”. Kui ma ütlesin, et see on küll huvitav, mulle tundub taksoga liikudes just, et rohkem on venelastest juhte, kes ei räägi MITTE ÜHTKI SÕNA ei eesti ega inglise keelt, nii et pean oma hädised vene keele riismed pidevalt välja võtma, selgus, et tegelikult oli ka tema mitmeid selliseid venelasi kohanud, aga seda ta ei pidanud mainimisväärseks, sest nendega saab ju lihtsalt vene keeles rääkida, milles probleem. Et elu aeg siin elanud venelane, kes sõnakestki eesti keelt ei räägi, ei ole probleem, aga välisüliõpilane, kes töö kõrvalt Bolti sõidab, aga on viitsinud siiski mõne sõna selgeks õppida, ON probleem? Mis kuradi loogika see on selline? Kui me nõuame, et kõik inimesed Eestis eesti keelt räägiksid, peaks see siiski ka Vitalile ja Vladimirile kehtima.

P.S. Minu kogemus kinnitab, et sellised inimesed tõesti on ka seksistid. Minu isa näiteks ei suuda kirjeldada isegi apteegis käiku ilma mainimata, kui suured olid apteekri rinnad.

+17
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ongi piinlik oma vanemate ja vanavanemate pärast, kes kasutavad sõna neeger ja peavad end vist ülemrassiks. Ma ei tea, kas nad EKREt valinud on, loodan et mitte.

Sõna “neeger” kasutamine ei ole mingi ülemrassi tunnuse esitlemine. See ongi eesti keeles normaalne nimetus Aafrikast pärit inimese kohta. Samamoodi võib eestlasi nimeteda eurooplasteks ja hiinlasi asiaatideks. See ei ole rassism vaid maailmajagude järgi rahvusselekteerimine. See, et mõni neeger on sündinud Soomes Lapimaal ei tee temast ju saami ega eurooplast. Tema rass jääb ikka neegriks. Kodakondsus võib vaid muutuda.

+19
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa unustad ühe asjaolu. Julgelt pool elanikkonnast õppis kooliõpikust just seda sõna. Mina kaasaarvatud. Sõna neeger oli nii Pipi lugudes kui ka paöjudes teistes. Nad ei mõtle seda sõna kasutades selle sõna halvustavat tähendust. Nii lihtsalt on kinnistunud.
Ja kõikide muude murede taustal on neile tühine teema, et see kedagi kusagil solvab. Aastatega vaikselt muutub. Kreisiraadio šketsi mäletad? Kõik naersime. See ei tähenda, et nüüd peaks silmad peast häbenema ja hüsteeriliselt rassistiks tembeldama.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt pole probleem ju selles, et inimene on rassist. Ma näiteks tean paarist oma vanaema pillatud sõnast, et ega talle tumedanahalised ei meeldid – konkreetselt kogu oma elu jooksul olen ehk 2 korda kuulnud teda vihjamisi midagi sellist ütlemas eravestluses. Ja seda on ta avalikult öelnud, et ta armastaks oma poegi küll, kui selguks, et nad on geid, aga sisimas oleks tal väga raske sellega leppida (mõlemal juba mitu last, vestlus oli teoreetiline). Meil on erinevad vaated, mina ei räägi talle sellest, et mu mustanahaline kolleeg on minust neli korda targem, aga õnneks väga abivalmis, tema ei räägi mulle, et kõik mustanahalised on lollid, kõik on hästi.

Aga isa pärast on ka mul konkreetselt piinlik. Esiteks joob ta alati rohkem kui peaks. Ja teiseks hakkab ta iga kord pärast esimest õlut rääkima sellest, et Rootsi on immigrandid juba ära rikkunud ja igaks juhuks tuleks kõik ka siit välja saata. Kusjuures ta paneb ühte patta välistudengid, lihtsalt immigrandid ja pagulased. Rahvuste erinevustest ka aru ei saa, näiteks kirub seda, et miks peab meil nii palju indialasi olema – no nimetage mulle üks riik, kus INDIALASED korralikult tööl ja koolis ei käiks? India ilmselt, aga need, kes sealt Euroopasse ja USAsse jõuavad, on ju kõik korralikud inimesed, ma tõesti ei saa aru, mis peaks kellelgi nende vastu olema. Paari päeva eest kurtis, et ei saa Woltist süüa tellida, sest iial ei tea, millal mõni mustanahaline on (läbi mitme pakendi) su toitu katsunud, et võiks ikka olla võimalus valida, et sinu toitu toob valge kuller. Ja ta räägib seda juttu ka avalikult kõigi kuuldes, mitte ainult oma kodus. See ei ole ju normaalse inimese jutt, muidugi on piinlik.

Aa, mingil hetkel oli isal jalaluumurd, nii et ei saanud autot juhtida ja pidi Tallinnas igapäevaselt taksoga ringi liikuma. Siis ei jaksanud ära kuulata seda juttu teemal “pooled neist ei räägi eesti keelt, mõni üksik sõna eesti keelt ja muidu vahutavad inglise keeles”. Kui ma ütlesin, et see on küll huvitav, mulle tundub taksoga liikudes just, et rohkem on venelastest juhte, kes ei räägi MITTE ÜHTKI SÕNA ei eesti ega inglise keelt, nii et pean oma hädised vene keele riismed pidevalt välja võtma, selgus, et tegelikult oli ka tema mitmeid selliseid venelasi kohanud, aga seda ta ei pidanud mainimisväärseks, sest nendega saab ju lihtsalt vene keeles rääkida, milles probleem. Et elu aeg siin elanud venelane, kes sõnakestki eesti keelt ei räägi, ei ole probleem, aga välisüliõpilane, kes töö kõrvalt Bolti sõidab, aga on viitsinud siiski mõne sõna selgeks õppida, ON probleem? Mis kuradi loogika see on selline? Kui me nõuame, et kõik inimesed Eestis eesti keelt räägiksid, peaks see siiski ka Vitalile ja Vladimirile kehtima.

P.S. Minu kogemus kinnitab, et sellised inimesed tõesti on ka seksistid. Minu isa näiteks ei suuda kirjeldada isegi apteegis käiku ilma mainimata, kui suured olid apteekri rinnad.

Sinu isa on lihtsalt nn. vana kooli mees. Veits ka onu Heino. Aga kindlasti mitte rassist. Maailm muutub. Vanematel inimestel on raskem sellega kaasa minna. Eriti meie lähiajaloo taustal. Mõista isa hukka selle põhjal? Häbi peaks sul endal olema…

+10
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu äi on ka. Ega väga mehe vanemate juures ei tahagi käia enam.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõna “neeger” kasutamine ei ole mingi ülemrassi tunnuse esitlemine. See ongi eesti keeles normaalne nimetus Aafrikast pärit inimese kohta. Samamoodi võib eestlasi nimeteda eurooplasteks ja hiinlasi asiaatideks. See ei ole rassism vaid maailmajagude järgi rahvusselekteerimine. See, et mõni neeger on sündinud Soomes Lapimaal ei tee temast ju saami ega eurooplast. Tema rass jääb ikka neegriks. Kodakondsus võib vaid muutuda.

Jah, Ameerikas öeldakse europiidse rassi kohta lausa ametlikult “caucasian” – mis pagana kaukaaslasteks meid kõiki tituleeritakse? Aga Euroopas keegi ei kobise, kannatame ära. Mis peaks neil üle ookeani väikese võõramaise Eesti “neegriga” pistmist olema – oma maa, oma keel ja selle eripärad, nemad ei jaga meie kultuurist ja konnotatsioonidest midagi, aga kohe keelama, käskima ja dikteerima.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on kasuisa EKRE liige, tema ja mu ema valisid loomulikult EKRE’t ja vennad ning õde samuti. Sealjuures vennad on nii lollid, et nad isegi ei saa aru, mille eest EKRE seisab, aga kasutavad muudkui väljendeid “neegrid ahju” ja “traditsioonilised pereväärtused”. Üks on ise kapihomo ja teine vahetab (abielu)naisi nagu sokke. Perekondlikud koosviibimised on nagu istuks kamba onu Heinodega laua ääres. Õnneks ei toimu neid tihti.

PS! Kõik need suured eestimeelsed elavad pea kümme aastat Soomes ja maksavad oma maksud sinna.

+13
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu isa on kunagi rahvarindesse kuulunud, hiljem ERSPsse
ja ma ei põe selle pärast, vaid olen uhke, sest tänu temasugustele eesti vabariik taastati.

samuti luges mulle lapsepõlves ette pipi pikksuka raamatut ning käisime pipi filme koos kinos vaatamas ning ka estonias pipi muusikali, kus pipi isa neegrikuningas oli.
ma ei kavatse lindgrenit ega tema raamatuid sellepärast ära põletada, et mõnele Lumehelbekesele mõned eestikeelsed sõnad seal ei meeldi.

mis aga neisse võõrkeelsetesse tallinna taksojuhidesse puutub, siis inimesena, kes on inglise keelt õppinud alles 2.võõrkeelena, ei pea ma normaalseks et mul on vaja oma kodulinnas linna mittetundvatele “taksojuhtidele” käte ja jalgade abil selgitama, kuhu pöörata on vaja ja et ühesuunalisel tänaval ei tohi sõita vastassuunas.
kõigile, kes taksoga sõidavad, soovitaks vaadata äppidest, kuhu need juhatavad, nt meie kodu juurest bussijaama on linnulennult 1,5km. vaid yander suutis selle tee maha märkida nii, nagu ma autoga ise sõidaks (õiges suunas ja ca 2km), taxify ja uber pakkusid ca 5-7km ringi ning osa sellest oli 1-suunalisel teel vastassuunas.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

samuti luges mulle lapsepõlves ette pipi pikksuka raamatut ning käisime pipi filme koos kinos vaatamas ning ka estonias pipi muusikali, kus pipi isa neegrikuningas oli.

ma ei kavatse lindgrenit ega tema raamatuid sellepärast ära põletada, et mõnele Lumehelbekesele mõned eestikeelsed sõnad seal ei meeldi.

Siin oleks ehk paslik mainida, et tegelikult ütles ka Astrid Lindgren enne surma, et ajad on vahepeal muutunud ja tema ise enam ei kasutaks selliseid sõnu.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

tegelikult ütles ka Astrid Lindgren enne surma, et ajad on vahepeal muutunud ja tema ise enam ei kasutaks selliseid sõnu.

Enne surma pööravad paljud hulluks.
Perekoolikatel emad tunnistavad surivoodis kummalisi asju jne. Oled ju lugenud?

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

tegelikult ütles ka Astrid Lindgren enne surma, et ajad on vahepeal muutunud ja tema ise enam ei kasutaks selliseid sõnu.

Enne surma pööravad paljud hulluks.

Perekoolikatel emad tunnistavad surivoodis kummalisi asju jne. Oled ju lugenud?

“Surivoodil” ja “enne surma” on siiski väga erinevad asjad.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin oleks ehk paslik mainida, et tegelikult ütles ka Astrid Lindgren enne surma, et ajad on vahepeal muutunud ja tema ise enam ei kasutaks selliseid sõnu.

Sa vist ajad natuke segamini. Astrid Lindgren ütles, et ta ei oleks teinud Pipi isast neegrikuningat, kuna idee valgest mehest selles rollis on naeruväärne, aga tema tütar, kes varem võitles selle eest, et raamatuid ei muudetaks, mõtles vanast peast ümber.

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Anonüümne ülestunnistus