Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ansip: peretoetuste suurendamine on maksumaksja raha raiskamine!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 140 )

Teema: Ansip: peretoetuste suurendamine on maksumaksja raha raiskamine!

Postitas:
Kägu

RE: Ansip: peretoetuste suurendamine on maksumaksja raha raiskamine!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, elutingimused olid viletsamad. Muru aga ei olnud \”rohelisem\” vaid oli rohelisem.[/tsitaat]

Ja oligi siis rohelisem või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loll on ikka LOLL… Kas sa saad aru, et isegi korrektselt võetud tablettidest ja muid rasestumisvahendeid kasutades võib jääda rasedaks.
Enne tarkuse jagamist õpi seda ise![/tsitaat]

Tegelikult ei või. Olen elanud regulaarset suguelu 20a, mõlemad planeeritud lapsed on paari kuuga \”tehtud\”. See massiline vahendite altminek, millest siin muudkui räägitakse, on täielik jama. Tegelikult ei kasutatud midagi või ei tehtud seda õigesti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellega väljaütlemisega sõnastas Ansip selle, mis Eesti riigile prioriteet ei ole – lapsed. Seda on võimul olev valitsus ju kogu aeg tõestanud, et lapsed ei ole prioriteet, inimene ei ole prioriteet. Lastele toetuse maksmine on raiskamine, koolide pidamine on raiskamine, huviharidusele raha eraldamine on raiskamine. Sünnitusosakonnad on raiskamine jne jne. Mulle ausalt öeldes tundub, et neil üldse puudub huvi riiki toimimas hoida nii, et inimesed siin oleksid ka. Riik oleks nagu nende mingi isiklik aktsiaselts, mis niikuinii varsti ära müüa tahetakse või teise firmaga liita või midagi. Aga mitte ainult see ei ole masendav – masendav on ka see, kui paljud rumalad, kes TAHAKSID olla kõrgepalgalised, ehkki seda ei ole, kaasa kiidavad. Eesti inimene on ikka padurumal ja seda vist ei paranda miski.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 43 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õpetati küll…[/tsitaat]
Paraku kasu ei olnud sellest midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paraku kasu ei olnud sellest midagi.[/tsitaat]
Pea suu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja oligi siis rohelisem või?[/tsitaat]
Jah, oli ja lumi oli valgem ja sitt haises rohkem ja …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pea suu![/tsitaat]
M.O.T.T.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei ole siiani aru saanud, kust need ufod kõik valimise päevaks kohale lendasid, et reformierakond võimule sai!!!!

Please wait...
Postitas:
titattahan

Pole viga. Juba eelmisel aastal vähenes sündivus võrreldes ülemöödunud aastaga ci 10%. See tähendab, et 15800 lapse asemele sündis 14300 last.
Päris karm vähenemine. Ja aastast 1997 kehtiv 19,17 eurone lapsetoetus sellele numbri kasvule küll kuidagi kaasa ei aita. Temal sellest muidugi poogen, sest tal ootamas suur eripension. Mina kardan küll, et kui 24 aasta pärast pensionile lähen, siis enam piisavalt töötegijaid pole, et mulle pensioni maksta. Ansip on arvatavsti selleks ajaks surnud, ei saa talle kaebama ka minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

appii, ma ei või seda Ansipi võltsi nägu enam vaadata, tema aeg on tõepoolest läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No ma ei ole siiani aru saanud, kust need ufod kõik valimise päevaks kohale lendasid, et reformierakond võimule sai!!!![/tsitaat]
E-valimised, nii lihtne see ongi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

19,17 euro suurune toetus pole kohustuslik. Miks siis kirjutate avalduse, et palun mulle maksta. Jätke avaldus kirjutamata kui raha vaja pole. Nii lihtne see ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

riigikogu liikmete palku peaks kümnekordselt vähendama. võibolla pääseksid siis laevaroolile lähemale inimesed, kes ei roni sinna raha pärast, vaid selleks, et laev kari asemel ikka sadamasse juhitud saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]riigikogu liikmete palku peaks kümnekordselt vähendama. võibolla pääseksid siis laevaroolile lähemale inimesed, kes ei roni sinna raha pärast, vaid selleks, et laev kari asemel ikka sadamasse juhitud saaks. [/tsitaat]

Et siis 338 euro eest kuus saaksime Riigikokku pädevad inimesed?

Tule taevas appi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pooldan selle toetuse muutmist vajaduspõhiseks – ära võtta kõikidele valimatult ülekandmine nii naeruväärses summas. Minu jaoks on see nagu mõnitamine. Väärikam oleks seda mitte saada. Kuigi ka vajaduspõhiseks muutmine on libe tee, kuna paljud, kes ametlikult sissetulekuid ei oma, võivad elada tegelikult nagu kuningakassid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]19,17 euro suurune toetus pole kohustuslik. Miks siis kirjutate avalduse, et palun mulle maksta. Jätke avaldus kirjutamata kui raha vaja pole. Nii lihtne see ongi.[/tsitaat]

Mina pole kuhugi mingit avaldust kirjutanud. Makstakse automaatselt lapse sünni ametliku registreerimise kaudu.

Mida kuradit te miinustate? Nii lihtsalt on, et ma EI OLE esitanud avaldust. Mitte ühegi lapsega. Igakuine pisku laekub sellegi poolest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et siis 338 euro eest kuus saaksime Riigikokku pädevad inimesed?

Tule taevas appi![/tsitaat]

Ansip on rääkinud 😀

Please wait...
Postitas:
Charls

[tsitaat]kas annan sulle selle toa võtmed ka, kus mu raha lebab? :)[/tsitaat]
[tsitaat]Üritasid nalja visata vä? Järjekordne algharidusega ennasttäis ehitaja naine :D[/tsitaat]
kohe lust näha, kuidas harimatus mööda külge maha ei jookse

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üritasid nalja visata vä? Järjekordne algharidusega ennasttäis ehitaja naine :D[/tsitaat]

Selliste kommentaaride autorid ongi tüüpilised valitsuse kirujad. Kirjastiil reedab, et vajaka jääb nii haridusest kui haritusest ja põhimõtteks on \”Anna, anna ja anna rohkem, ikka saan liiga vähe\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Superhüperrikas kasvatavad oma lapsi peale VH-d ise edasi ja maksvad makse. Tööl mittekäinud ei tohiks mitte mingil juhul VH-d saada![/tsitaat]

No ja siis – makse makstaksegi selleks, et riigi elu edendada ja solidaarselt aidata neid, kes ise endaga hakkama ei saa, mitte selleks, et see teise käega riigilt endale tagasi kahmata.

Näiteks, kui lapsevanema kuupalk on 2000 eurot kätte ning pärast lapse sündi saab ta seda poolteist aastat, siis on see summa kokku pisut rohkem kui tema 7 aasta tulumaks riigile. Poolteist aastat vanemahüvitist annulleerib seega inimese 7 aasta tulumaksu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ansipiga põhimõtteliselt nõus. Lisaks töökohtade loomisele peaks palku suurendama. Tahaksin oma õpetajapalgast ise lapsi ülal pidada, mitte toetusi saada. Kiiremas korras tuleks ära lõpetada VH maksmine tööl mittekäinutele.[/tsitaat]
kuule maga kaineks, sa oled ikka wto jobu, sinu arust tohivad vaid sünnitada vanakesed. tegelikult peaks lõpetama vh maksmise üle 35 aastastele siis lópetavad vanaemad laste tegemise ära ja sünnivad tervemad lapsed ning ravi kulud vähenevad, need suure vh saajad tuleks ka ilma jätta ja riik oleks poole rikkam, see ei pkw normaalne ,et üks saab 35000 ja teine 4000 .

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]riigikogu liikmete palku peaks kümnekordselt vähendama. võibolla pääseksid siis laevaroolile lähemale inimesed, kes ei roni sinna raha pärast, vaid selleks, et laev kari asemel ikka sadamasse juhitud saaks. [/tsitaat]’

sa mõtled, et Veiko Näljas ja Piret Paljas pääseksid siis ka riigikogusse, kes rahalaeva õigesse sadamasse juhiks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Lõpuks hakate aru saama, et Ansip viis riigi sellise taseme juurde nagu ta praegu on:
*rahvas massiliselt immigreerib parema elu eesmärgil;
*tööpuudus suureneb;
*pidev hinnatõus;
*naeruväärsed palgad;
*kehvad sotsiaaltoetused;
* lagunenud majandus.

Keegi venelanna.[/tsitaat]

ee, kas enne Ansipit oli siis elu parem v?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selles just asi ongi, et õpilane või üliõpilane ei peaks lapsi saama. Enne tuleb ikka pisutki karjääri teha, et last pärast VH-d ka ülal pidada jaksaks. Mitte aborti pole vaja teha, vaid vahendeid õigesti kasutada![/tsitaat]
Ma nüüd ei tea, mis takistab seda karjääri pärast VH-d teha. Sünnitasin oma esimese lapse 19-aastaselt peale keska lõppu, olles sünnile eelnenud aastal käinud vaid koolis, olin temaga poolteist aastat kodus ja läksin siis tööle tagasi (enne lapse sündi töötasin). Sinu jutu järgi poleks ma siis pidanud VH saama praeguste VH tingimuste järgi – et palgapõhist VH saada, peaks töötanud olema EELMISEL AASTAL.
Rasestusvastaseid vahendeid kasutasin selle aja õpetuste kohaselt (20 a. tagasi).

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

Mina pole kuhugi mingit avaldust kirjutanud. Makstakse automaatselt lapse sünni ametliku registreerimise kaudu. [/tsitaat]

Nüüd sa küll eksid rängalt. Mitte ühtegi toetust ei maksta automaatselt. Pärast sünni registreerimist taotlesid sünnitoetust, koos selle avaldusega ka lapsetoetust ja lapsehooldustoetust.

Ja tuletaksin meelde, et VH on samasugusena säilinud ikka tänu Reformierakonnale.

Muide, mind ka see lapsetoetus ei koti. Hoopis suurem kasu oleks sellest, kui hariduse omandamine oleks täiesti tasuta (mingit TV raha ei korjataks) ja tulumaksuvabastust arvestataks juba esimeselt lapselt ning vähemalt kuni tema 21-aastaseks saamiseni juhul, kui laps gümnaasiumiastmes edasi õpib – täpselt niikaua, kui perekonnaseaduse alusel kehtib vanemal lapse ülalpidamiskohustus.

Lisaks oleks palju kasu sellest, kui pärast VH lõppu töölenaasvale vanemale tagataks 100% kas lasteaiakoht või makstaks OTSE TEENUSE OSUTAJALE kinni lapsehoiukulud erahoius (lapsevanema osa võiks olla sama palju, kui kuluks riiklikus lastehoius). Praegusel juhul hüvitatakse küll vanematele teatud summa, agakõigepealt peab vanem ise kinni maksma 400-500 eurose lasteaiaarve ja siis saab mingi aja pärast 100-200 ¤ tagasi. Kui palk ongi umbes 600 eurot (täiesti tavaline palk, paljud saavad vähem), siis on selline viis tohutult koormav või lausa võimatu.

Kes minuga nõus on – miks mitte alustada ise petitsiooni nende punktide osas? Ainult üks virisemine käib, aga me võime ise ka ettepanekuid teha ja neid allkirjade kogumisega toetada. Teeme oma eelnõu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga ongi ju.
Kes maksavad suurema osa laekuvatest maksudest? Tööl käivad inimesed, kes teenivad korralikku palka.

Kes peavad peretoetust arvestatavaks sissetulekuallikaks? Kodused või kehva sissetulekuga inimesed.
Seega peavad nad minupoolt riigikassasse makstud makse arvestatavaks sissetuleku allikaks.

Huvitav, miks mina peaks üleval pidama inimesi, kes ise ei teeni tööga piisavalt või niisama kodus passivad?

Mina käin tööl, teenin kõrget palka ja maksan iga kuu arvestatava summa maksudeks.
Peretoetus võib minu jaoks ka olemata olla ja tõstmisega ma küll nõus ei oleks.
Loomulikult on see minu raha raiskamine.

Pigem tõstku mõnda sellist toetust, mis mulle ka midagi tähendab.
Näiteks suurendagu tasuta arstiabi osakaalu või mu vanaema pensioni, kui just on vaja midagi suurendada.[/tsitaat]

Paraku ei \”passi\” inimesed laiskusest kodus-kas üldse saab kodus laste ja majapidamisega tegelemist passimiseks nimetada ?
Põhjus, miks üldse \”passitakse\” on see, et peale vanemahüvitise lõppemist ei saa last lasteaeda panna, sest pole kohti (sõimekohti), Soomes pannakse alla aastased lapsed sõime ja minnakse tööle. Selles mõttes on meil kordades parem, et vanemahüvitis kestab kauem. Samas tekib puuduvate sõimekohtade tõttu vanemahüvitise ja töölemineku vahele majanduslikus mõttes auk.Niisiis leian, et kuna riik pole loonud võimalusi lasteaiakohtade näol,tuleks peale vanemahüvitise lõppu maksta vanemale suuremat lapsetoetust nt. 200 EUR kuus.
Kõigil ei ole paraku võimalust panna laps eralastehoidu (ja kui isegi on võimalus, siis paraku ka eralastehoidudes on järjekord ukse taga), litsenseeritud lapsehoidjaid pole ka just jalaga segada .
Riigi asi oleks see ära korraldada.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

Kui riik toetaks normaalsel määral eralastehoidu, küll need lapsehoidjadki välja ilmusk -pedagoogilise haridusega naisi peaks meil ju küllalt olema, kogu aeg otsivad siin tööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paraku ei \”passi\” inimesed laiskusest kodus-kas üldse saab kodus laste ja majapidamisega tegelemist passimiseks nimetada ?
Põhjus, miks üldse \”passitakse\” on see, et peale vanemahüvitise lõppemist ei saa last lasteaeda panna, sest pole kohti (sõimekohti), Soomes pannakse alla aastased lapsed sõime ja minnakse tööle. Selles mõttes on meil kordades parem, et vanemahüvitis kestab kauem. Samas tekib puuduvate sõimekohtade tõttu vanemahüvitise ja töölemineku vahele majanduslikus mõttes auk.Niisiis leian, et kuna riik pole loonud võimalusi lasteaiakohtade näol,tuleks peale vanemahüvitise lõppu maksta vanemale suuremat lapsetoetust nt. 200 EUR kuus.
Kõigil ei ole paraku võimalust panna laps eralastehoidu (ja kui isegi on võimalus, siis paraku ka eralastehoidudes on järjekord ukse taga), litsenseeritud lapsehoidjaid pole ka just jalaga segada .
Riigi asi oleks see ära korraldada.
[/tsitaat]

Nõus. Aga ma ei ole nõus, et probleemi lahenduseks oleks lastetoetuse suurendamine. Lahendada tuleb probleemi tekkepõhjust mitte aga tulemust.
Miks vanemad on kodus? Miks nad tööle ei saa minna? Miks nad peavad elama nii, et lastetoetus on oluline sissetulekuallikas?
Seega tuleks tõesti kõigepealt organiseerida paremaid lastehoiuvõimalusi, et vanemad saaks lapsed panna hoidu ja minna tööle – teenida ise oma perele vajalik sissetulek ja maksta makse, millest riik saaks toetada olulisi valupunkte.

Kui riik soodustab kõrgete lastetoetuste maksmisega olukorda, kus vanem ei peagi lõppkokkuvõttes tööle minema, kuna lastetoetus on piisavalt suur, siis ei ole varsti kuskilt enam neid toetusi maksta. Ka mitte seda raha, mida praegu eraldatakse.
Sellepärast ei olegi õige tõsta lastetoetust, vaid panustama peaks sellistesse kohtadesse, mis muudaks lastetoetuste maksmise/saamise ebavajalikuks.

Lastetoetuste suurendamine ei ole probleemi lahendus ja see tõmbab meie niigi kõhnukese riigikassa täiesti tühjaks. Vanemad jäävad südamerahus koju toetustest elama ja maksumaksjaid jääb üha vähemaks.
Kuskohast see toetusraha siis lõpuks võetakse?

Lastetoetuste suurendamine ei ole lahendus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selles just asi ongi, et õpilane või üliõpilane ei peaks lapsi saama. Enne tuleb ikka pisutki karjääri teha, et last pärast VH-d ka ülal pidada jaksaks. Mitte aborti pole vaja teha, vaid vahendeid õigesti kasutada![/tsitaat]

Mis õigusega sina otsustad millal on õige aeg lapsi saada?? Annab ikka olla sellise must-valge maailmavaatega!!!

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

Õigust räägid, õigust räägid, Kägu | 26/01/2012 09:08. Lapsehoiuprobleemi lahendamine elavdaks majanuust, kuna looks uusi töökohti ja suunaks tööturule tagasi kodusistuvaid emasid. Lastetoetuste suurendamine on ainult väljaminek riigile, mis genereerib laiskust.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 140 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ansip: peretoetuste suurendamine on maksumaksja raha raiskamine!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.