Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ansip: peretoetuste suurendamine on maksumaksja raha raiskamine!

Näitan 20 postitust - vahemik 121 kuni 140 (kokku 140 )

Teema: Ansip: peretoetuste suurendamine on maksumaksja raha raiskamine!

Postitas:
Kägu

RE: Ansip: peretoetuste suurendamine on maksumaksja raha raiskamine!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Karistamine? Ei saa last 20a vaid saad 21a?[/tsitaat]

kui ei ole tööd teinud ja tänu sellele ei saa vanema hüvitist nagu siin välja pakuti

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Pennywise

Lugedes seda teemat siin, peab tõdema, Põhjamaadest( mille hulka Eesti tahab kuuluda) ollakse valgusaastate kaugusel…Nii riigipoolses, kui ka inimeste endi suhtumises. Mitte ükski endast lugupidav riik ei käenda teiste riikid laene, kui suur osa enda riigi normaalsetest töölkäivatest kodanikest ei suuda endale tagada inimväärset elu ja kuskil mujal ei toimu sellist välistele näitajatele rõhumist enda kodanike heaolu hinnaga, kui Eestis. Ja lollid eestlased peksavad veel rusikaga rinnale ja kiidavad valitsuse oma rahva vastasele tegevusele usinalt kaasa. Potjomkinlus kuubis. PS! Soomes on keskmine palk 3127 eurot (bruto), laste koolitoit on tasuta, lasteaia maks sõltub vanemate sissetulekust ja lastetoetust tõsteti selle aasta algusest, nüüd on see esimese lapse pealt 104.19, teise lapse pealt 115.13 jne.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

No ja ongi nii. Loodad, et Eesti selle 50 aastat mahajäämust 20 aastaga tagasi teeb? Täiesti mõttetu on võrrelda Eestit Soomega ja süüdistada selles valitsust. Võrdle parem teiste idabloki riikidega, kes vene ikkest pääsenud.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Kui see jutt siin poleks juba olnud absurdne, poleks ma siia teemasse sattunudki.
Sina lähed isiklikuks, kui räägid kellegi isiklikust alkoholiprobleemist.’
Sellega peaks tegelema meie sotsiaalsüsteem, et peredes poleks seda mure.
Samas, alkohoolikut on vaja, et koguda makse, jne.
See jutt sellest lapsehoiust jne, ma ei lasku sellesse. See ei ole teema.
Siin oli teemaks lapsetoetuse tõstmine. Sellest pole mõtet kõrvale hiilida, üks asi on toetus, teine asi lastehoid, mis nii ehk naa on muutumas aina tasulisemaks.
Ära räägi sellest ühest hirmsast loost. Mis see siia puutub? Tõhustage siis probleemsete perede järelvalvet!
Saa aru, kõigil ei ole normaalset võimalust tööl käia- sellest saabki rääkida vaid riigiteenistuja.
Eraettevõttes pead tööd tegema, ei piisa käimisest (tavaliselt töötegija kõneleb töö tegemisest, mitte tööl käimisest).
Ei jätku kõigile töökohti siin Eestis , nagu näha.
Miks peavad kõik mitteriigitöötajad ( mõtlen ka neid riigitöötajatena, kes palgarahaks laekunud raha on mingil viisil riigikassast saanud), siit emigreeruma?
Miks igal võimalikul hetkel ja viisil öeldakse: sa oled haige, mine ravile, mine ära, loll jutt, jne? Miks?

Kas sa neid linke vaatasid, võrdlesid? Kas ei oleks raha Lapsetoetuse tõstmiseks?
[/tsitaat]

Pigem on ikka vastupidi – kui sina siia teemasse poleks sattunud, poleks see teema absudne.
Mismoodi on riigi alkoholiprobleemidele viitamine isiklik? Sina oled riik või misasja? Kogu su jutt on täiesti segane udutamine, mille sa miskipärast mulle oled adresseerinud. Mina pole sind kuhugi saatnud (ma ei usu, et sinu kehva väljendus- ja argumenteerimis oskust ravida saab) ja mingeid linke ma ka uurida ei viitsi, see vaidlus käis sul kellegi teisega. Riigitöötaja ja töölkäimise jutust ei saa ka aru, mina pole mingi riigitöötaja, wtf? Ja millal see emigreerumisbuss siis välja läheb, kas pean pileti bronnima?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suudad kujutleda, kui kulukas see vajajate väljaselgitamine oleks? [/tsitaat]

Kui kulukas see olla saab? Ainult vedi progemist. Inimeste isikustatud tuluandmed on ju kõik maksuameti andmebaasis olemas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Pennywise

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat]No ja ongi nii. Loodad, et Eesti selle 50 aastat mahajäämust 20 aastaga tagasi teeb? Täiesti mõttetu on võrrelda Eestit Soomega ja süüdistada selles valitsust. Võrdle parem teiste idabloki riikidega, kes vene ikkest pääsenud.[/tsitaat]
Vaata, Eesti riik ISE on deklareerinud kuulumist Põhjamaade hulka, millegipärast ei taheta kuuluda idablokki, vaid ikka püritakse sinna 5 rikkama hulka või kuidas see nüüd oligi… Lihtsalt häirib see, et endast paremal järjel riikide laenude käendamist (loe: maksmist)ja nende riikide elanike elatustaseme endisel tasemel hoidmist, ei peeta maksumaksja raha raiskamiseks, aga kui kõne alla tuleb oma riigi elanike toetamine, pensionide tõstmine, lasteraha tõstmine, on see kohe raiskamine. Kui võrdlus Soomega ei meeldi, võin ma tuua teise võrdluse: Eesti on nagu perekond, kui pereisa ringi tõmbab ja kõigiga valimatult flirdib, armukeste peale raha raiskab, naine (eesti rahvas)samal ajal pigistab silma kinni, praeb veega kartuleid ja teeb avalikkuse ees head nägu, meil on kõik parimas korras.
Ja 50 aastane mahajäämus Soomest ei ole minu arvates vaid majanduses, vaid inimeste suhtumises üldiselt. Nõrgemat ja maaslamajat võib jalaga togida, tugevamate ees peab koogutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No ja ongi nii. Loodad, et Eesti selle 50 aastat mahajäämust 20 aastaga tagasi teeb? Täiesti mõttetu on võrrelda Eestit Soomega ja süüdistada selles valitsust. Võrdle parem teiste idabloki riikidega, kes vene ikkest pääsenud.[/tsitaat]

kaua me veel selle 50 aasta taha peitu poeme? sajandi?
ikka oleme 50 aastat maas….
nõrk lugu küll siis:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 43 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pigem on ikka vastupidi – kui sina siia teemasse poleks sattunud, poleks see teema absudne.
Mismoodi on riigi alkoholiprobleemidele viitamine isiklik? Sina oled riik või misasja? Kogu su jutt on täiesti segane udutamine, mille sa miskipärast mulle oled adresseerinud. Mina pole sind kuhugi saatnud (ma ei usu, et sinu kehva väljendus- ja argumenteerimis oskust ravida saab) ja mingeid linke ma ka uurida ei viitsi, see vaidlus käis sul kellegi teisega. Riigitöötaja ja töölkäimise jutust ei saa ka aru, mina pole mingi riigitöötaja, wtf? Ja millal see emigreerumisbuss siis välja läheb, kas pean pileti bronnima?[/tsitaat]

Eesti kodanik ei viitsi isegi riigi eelarvetega tutvuda- mis siin siis üldse rääkida on?
Kas kaasvestleja argumenteerimisoskusele viitamine on argumenteerimisoskus?
\” Riik- see olemegi meie\”- vaat seda peab ka oskama õiges kohas kasutada?
Niikaua, kui keegi ei kritiseerinud valitsuse rahasuunamispoliitikat, oli teema täiesti kontrollitav ja vastuvaidlejad sai lihtsalt miinustades minema tõrjuda?
Nõuate mult linke ,mida ise avada ei oska ning ei viitsigi. Ja ikkagi tuled mind õpitud abitusega tituleerima?
Kõik sinu mulle suunatud sõnavõtud on puhas demagoogia ja peale solvamise ning isikliku viha lapsetoetuse saajate vastu ei ole seal midagi informatiivset.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin on paljud väitnud, et kutseharidus ole haridus! Lõpetad kooli kui oled 23 aasta otsid tööd siis käid tööl aasta, tahad kodu osta ei saa laenu kuna palk väike, otsid aasta veel paremat tööd, käid aasta parema töö koha peal kraabid raha kokku, et sissemaks ära teha ja saad oma kodu, siis maksad laenu ja tahaks nagu ise elada ja nii oledki 35 ja lastetu. Ja kas see on parem kui laps on 15 ja ilma vanemateta. AAA ja ülatus üllatus ka 20 aastased suudavad ennast nii majandanda, et lasel on soe ja hubane kodu ja kõht täis, kas selle pärast, et üks osa hakkama ei saa tuleb karistada kõiki ja nende vanemate emmede seas on täselt samasuguseid kes oma eluga hakkama ei saa.[/tsitaat]

Kutseharidusest rääkides, siis tänane hetk ja päev näitavad täpselt, kui hinnas ja vajalikud on oskustöölised. Kuldsete kätega autoremondilukksepp või nt inimene, kes oskab perfektselt parandada kodutehnikat jmt, need ei jää mitte kunagi nälga! Nad elavad hästi. Nii paljud magistriharidusega noored on hetkel täiesti tööta. Mina võtan oma kõrgharidust nt nagu hobiga tegelemist. Igal ühel on omad hobid. Mulle meeldis õppida. Andis see mulle siis mida? Mitte midagi enamat, kui kitsas valdkonnas ja alal spetsiifilisi teadmisi. Sama annab ka kutseharidus. Meil on kastiühiskond ja ilma naljata. Kõrghariduse omamine ei ole hetkel enam vajadus, vaid prestiizhiküsimus. Nagu siin eelpool keegi ütleb: \”et olla keegi, peab olema magistriharidus\”. Ahhoi, mida avaldust! Mul on magistriharidus ja tõesti ei tunne, et ma oleksin rohkem \”keegi\”, kui keegi teine. Kas need teised on siis selle eelkõneleja arvates \”mitte keegid\”?

Please wait...
Postitas:
rebitsa reba

[small]Pennywise kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lugedes seda teemat siin, peab tõdema, Põhjamaadest( mille hulka Eesti tahab kuuluda) ollakse valgusaastate kaugusel…Nii riigipoolses, kui ka inimeste endi suhtumises. Mitte ükski endast lugupidav riik ei käenda teiste riikid laene, kui suur osa enda riigi normaalsetest töölkäivatest kodanikest ei suuda endale tagada inimväärset elu ja kuskil mujal ei toimu sellist välistele näitajatele rõhumist enda kodanike heaolu hinnaga, kui Eestis. Ja lollid eestlased peksavad veel rusikaga rinnale ja kiidavad valitsuse oma rahva vastasele tegevusele usinalt kaasa. Potjomkinlus kuubis. [/tsitaat]

Nõus. A ehk point selles, et ühiskond on süstemaatiliselt kasvatanud inimesi nii, et nad ei saaks aru, mida nendega tehakse? Või kui saavadki, siis neil puuduks ettevõtlikkus mõttekaaslastega koopereeruda ja kutsuda esile suuremaid muutusi ühiskonnas?

Please wait...
Postitas:
delta

Nõus. A ehk point selles, et ühiskond on süstemaatiliselt kasvatanud inimesi nii, et nad ei saaks aru, mida nendega tehakse? Või kui saavadki, siis neil puuduks ettevõtlikkus mõttekaaslastega koopereeruda ja kutsuda esile suuremaid muutusi ühiskonnas?[/tsitaat]

Ækki avaksid natukene oma møttekæiku: kuidas saab yhiskond systemaatiliselt kasvatada inimesi, kes ei saa aru, mis nendega tehakse vøi kuidas manipuleeritakse? Euroopas? Pøhja-Korea on vast ekstreemne næide ja erandlik.
Eestis on demokraatliku riigi tunnused tæidetud, olemas opositsioon ja sønavabadus jne.
Savisaar saab teha ajupesu oma valijaskonnale, aga iga møtlemisvøimega inimene suudab møelda ka kriitiliselt ja analyysida allika tøsiseltvøetavust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Lihtsalt häirib see, et endast paremal järjel riikide laenude käendamist (loe: maksmist)ja nende riikide elanike elatustaseme endisel tasemel hoidmist, ei peeta maksumaksja raha raiskamiseks, aga kui kõne alla tuleb oma riigi elanike toetamine, pensionide tõstmine, lasteraha tõstmine, on see kohe raiskamine. [/tsitaat]
Kas sa seda käendusraha üle lugedes lugesid ka kokku Euroopa Liidult Eestile laekunud toetused ning tegid siis sellise järelduse? Või tahad ikka ainult käsi pikal kaevelda \”andke, andke,\” ise midagi vastu andmata?

Mis puutub näiteks Soome toetustesse, siis kas oled ka seda arvestanud, et Soome riigivõlg on pea pool selle riigi SKTst ning et mingil hetkel tuleb ka sel riigil hakata oma võlgu tasuma?

Muidugi võib eldada ka nagu tavaline kiirlaenuvõtja, mõeldes ainult tänasele päevale ja peites pea tuleviku eest liiva alla, aga kas see on tõesti see mudel, mida peaks nui neljaks järgima? Kui nüüd mõtlemisvõimele osutada.

Need, kelle meelest palgad on Eestis liiga madalad – tehke siis ometi midagi ise ja lõpetage virisemine. Kes peaks teie sissetuleku maailma mõistes konkurentsivõimelisemaks muutma. Ansip, jah? Tehke parem ise niimoodi tööd, et teie firma poolt toodetav oleks välisturgudel konkurentsivõimeline. Veel parem, asutage oma firma, tootke konkurentsivõimelisi tooteid ja makske seda kõrget, inimväärset palka, millest te siin jutustate. Küll siis saab ka lapsetoetusi selle arvelt tõsta.

Please wait...
Postitas:
delta

[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Vaata, Eesti riik ISE on deklareerinud kuulumist Põhjamaade hulka, millegipärast ei taheta kuuluda idablokki, vaid ikka püritakse sinna 5 rikkama hulka või kuidas see nüüd oligi… Lihtsalt häirib see, et endast paremal järjel riikide laenude käendamist (loe: maksmist)ja nende riikide elanike elatustaseme endisel tasemel hoidmist, ei peeta maksumaksja raha raiskamiseks, aga kui kõne alla tuleb oma riigi elanike toetamine, pensionide tõstmine, lasteraha tõstmine, on see kohe raiskamine. Kui võrdlus Soomega ei meeldi, võin ma tuua teise võrdluse: Eesti on nagu perekond, kui pereisa ringi tõmbab ja kõigiga valimatult flirdib, armukeste peale raha raiskab, naine (eesti rahvas)samal ajal pigistab silma kinni, praeb veega kartuleid ja teeb avalikkuse ees head nägu, meil on kõik parimas korras.
Ja 50 aastane mahajäämus Soomest ei ole minu arvates vaid majanduses, vaid inimeste suhtumises üldiselt. Nõrgemat ja maaslamajat võib jalaga togida, tugevamate ees peab koogutama.[/tsitaat]

Ytled, et millegipærast ei taheta kuuluda idablokki, justkui imestaksid selle yle.
Ækki seostub nø. ida-blokki kuulimine stagnatsiooniga ja væærtusetega, millega ei taha end yks demokraatlik riik seostada?

Pigem næeksin Eestit rinda pistmas arenenud Euroopa riikidega kui nt. Rumeenia, Ungari vøi nt. Ukrainaga, siis ilmselt ka suurem tøenæosus elustandardit parandada ja inimeste vaimset heaolu suurendada (møtle inimøigustele nt. Ukrainas…).

Please wait...
Postitas:
rebitsa reba

[small]delta kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Ækki avaksid natukene oma møttekæiku: kuidas saab yhiskond systemaatiliselt kasvatada inimesi, kes ei saa aru, mis nendega tehakse vøi kuidas manipuleeritakse? Euroopas? Pøhja-Korea on vast ekstreemne næide ja erandlik.
Eestis on demokraatliku riigi tunnused tæidetud, olemas opositsioon ja sønavabadus jne.
Savisaar saab teha ajupesu oma valijaskonnale, aga iga møtlemisvøimega inimene suudab møelda ka kriitiliselt ja analyysida allika tøsiseltvøetavust.[/tsitaat]

Äkää. Meil on näiline demokraatia. See on see \”potjomkin kuubis\”, millest pennywise (vist) kirjutas.

Sealt tulenebki see, et rahva seast valitud isikutel on rahvaga mõningane kontakt vaid valimiste ajal ja siis kuni järgmiste valimisteni \”mul on rahva raha, mina teen mis tahan\”, sry. Pühajärve kool on heaks näiteks, mis toimub. Ja igal pool ja igal tasandil toimub, alt üles välja.

Kriitiline mõtlemine toimub ainult ette näidatud suunas. Noh, nagu õps kunagi koolis käskis. Igasugune muu mõttearendus tuli summutada, sest see raiskas tunniaega ja üldse. Kui siis kodus ka eeskätt kuuletumist nõuti ja vagurust väärtustati, on tulemuseks tahteta inimene, kes teeb seda, mida kästakse ja usub seda, mida öeldakse.

Kui Eesti ühiskonnas kiidavad võimu need, kellele seesama võim haiget teeb ja kohta kätte näitab, ja on uhkedki, et ei kurda… :(((

Please wait...
Postitas:
delta

Millist kontakti sa vøimuesindajaga tahaksid?
Nt. et Edgar tuleb ja paitab pead, lubades midagi ajuvaba. Kas see teeks meele røømsaks?

Please wait...
Postitas:
delta

[tsitaat] [small]Pennywise kirjutas:[/small]

Kas sa seda käendusraha üle lugedes lugesid ka kokku Euroopa Liidult Eestile laekunud toetused ning tegid siis sellise järelduse? Või tahad ikka ainult käsi pikal kaevelda \”andke, andke,\” ise midagi vastu andmata?

Mis puutub näiteks Soome toetustesse, siis kas oled ka seda arvestanud, et Soome riigivõlg on pea pool selle riigi SKTst ning et mingil hetkel tuleb ka sel riigil hakata oma võlgu tasuma?

Muidugi võib eldada ka nagu tavaline kiirlaenuvõtja, mõeldes ainult tänasele päevale ja peites pea tuleviku eest liiva alla, aga kas see on tõesti see mudel, mida peaks nui neljaks järgima? Kui nüüd mõtlemisvõimele osutada.

Need, kelle meelest palgad on Eestis liiga madalad – tehke siis ometi midagi ise ja lõpetage virisemine. Kes peaks teie sissetuleku maailma mõistes konkurentsivõimelisemaks muutma. Ansip, jah? Tehke parem ise niimoodi tööd, et teie firma poolt toodetav oleks välisturgudel konkurentsivõimeline. Veel parem, asutage oma firma, tootke konkurentsivõimelisi tooteid ja makske seda kõrget, inimväärset palka, millest te siin jutustate. Küll siis saab ka lapsetoetusi selle arvelt tõsta.
[/tsitaat]

High five!

Please wait...
Postitas:
rebitsa reba

[tsitaat]Millist kontakti sa vøimuesindajaga tahaksid?
Nt. et Edgar tuleb ja paitab pead, lubades midagi ajuvaba. Kas see teeks meele røømsaks?[/tsitaat]

Kui Pühajärvel on vaja kooli, siis kohalik võim leiab lahenduse, kuidas saab. Mitte ei aja oma asja, tõmmates samal ajal rahvale kotti pähe. Näiteks.

Please wait...
Postitas:
Pennywise

[tsitaat] [small]Pennywise kirjutas:[/small]

[/tsitaat]
Tulles tagasi Kreekade ja Portugalide juurde, siis elu on näidanud, et üüratu riigivõlg ei mõjuta absoluutselt selle riigi elanike heaolu, pigem on põhjust muretseda eestlastel, sest lisandub lihtsalt üks riik, kelle elanike elatustaset tuleb hoida samal tasemel ja teistele eurotsooni riikidele, kaasa arvatud Eestile lisandub veel üks hädas vend, kelle võlgu käendada, ennustan, et soomlaste lastetoetust ja pensione keegi kärpima ei hakka. Mina lihtinimesena näen ikka pigem raiskamisena seda, mida makstakse väljapoole, kui seda, mis oma elanike heaolu tõstaks. Ja ma leian jätkuvalt, et on küüniline see, et kreeklase mure on lähemal, kui oma inimese mure.

Please wait...
Postitas:
delta

[small]rebitsa reba kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]delta kirjutas:[/small]

Kui Pühajärvel on vaja kooli, siis kohalik võim leiab lahenduse, kuidas saab. Mitte ei aja oma asja, tõmmates samal ajal rahvale kotti pähe. Näiteks. [/tsitaat]

Suhtle oma kohaliku omavalitsusega, igal vallavalitsusel on kønetunnid ja kodanike vastuvøtt. Kasuta seda.
On ilmselge, et strateegiliselt vøi majanduslikult pøhjendamatuid otsuseid on ei ole møtet teha (ma ei tea seda probleemi, millele viitasid), samuti kuulub otsustatjate igapæevaellu ebapopulaarsete otsuste tegemine. See on elu paratamatus.

Jærgmistel valimistel hææleta neid, kellega sul on kontakt vøi kelle maailmavaade sulle sobib. See ongi sinu kui kodaniku, øigus ja kohustus.

Please wait...
Postitas:
rebitsa reba

[tsitaat] [small]rebitsa reba kirjutas:[/small]
Suhtle oma kohaliku omavalitsusega, igal vallavalitsusel on kønetunnid ja kodanike vastuvøtt. Kasuta seda.
On ilmselge, et strateegiliselt vøi majanduslikult pøhjendamatuid otsuseid on ei ole møtet teha (ma ei tea seda probleemi, millele viitasid), samuti kuulub otsustatjate igapæevaellu ebapopulaarsete otsuste tegemine. See on elu paratamatus.

Jærgmistel valimistel hææleta neid, kellega sul on kontakt vøi kelle maailmavaade sulle sobib. See ongi sinu kui kodaniku, øigus ja kohustus. [/tsitaat]

Ehee. Pühajärve on näide laiemalt toimuvast, mitte minu isiklik probleem. Point on selles, et rahvas mässab seal nende jobudega ja jääbki mässama. Loe artikleid, kui tahad teada, kuidas meil elu käib. Distantsi pealt oleksin ehk isegi tingimusteta patrioot.

Rahvas ja võim on lahutatud. Ja valimised on järjekordne näide, kuidas meil demokraatia ei toimi: valin ühe, aga minu hääl läheb tema asemel teisele. Ja Toompeal istuvad ikka needsamad süldinäod edasi.

Põhimõtteliselt võiks paremaks minna, kui erakondadele vesi peale tõmmata ja üksikkandidaatidega seda mängu mängima hakata. Praegu käivad erakondlikud huvid kõigest üle, järgnevad parteiliikmete erahuvid. Noh, ja selle kõrvalt siis natuke aetakse mingit üldist asja ka, kui rahva kisa juba väga kõvaks läheb.

Aga tavaliselt ei lähe. Sotsiaalne vagurus on meil naha vahel. Kui ikka võim ütleb, et peesse need lastetoetused, siis yes sir…

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 121 kuni 140 (kokku 140 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ansip: peretoetuste suurendamine on maksumaksja raha raiskamine!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.