Esileht Lapse ootamine Antibiootikumid raseduse ajal

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Antibiootikumid raseduse ajal

Postitas:

Arst kirjutas 10p Amoxillini kuuri. Olen 5-6 ndl rase.

Kas see võib rasedusele kuidagi halvasti ka mõjuda? 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst teab, et rase oled?
Kui jah, siis järelikult tema hinnangul mõjuks rohtude mitte võtmine halvemini kui nende vanemad võtmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli raseduse väga varases järgus põskkoopapõletik. Arst kirjutas igaks juhuks ab välja, aga soovitas mitte võtta. Ise lugesin ka mingit teaduslikku artiklit, et ab võtmine raseduse alguses võib suurendada suu/huulelõhe tekke tõenäosust. Mina ab ei võtnud ja sain terveks. Eks pead ise/koos arstiga otsustama, mis sinu jaoks parim lahendus on. Üldiselt ab ei ravi ühtki haigust, vaid tapab kõik bakterid kehas ära ja sellele järgnevalt immuunsüsteem hoopis nõrgeneb.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa siis tõesti arstilt ei küsinud? Teab ta ikka, et sa rase? Mis infolehel kirjas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Amoxicillin on raseduse ajal lubatud võtta ja see ei põhjusta suulae- ja huulelõhet, seda põhjustab hoopis teine antibiootikum.
Kõik oleneb ju ka haigusest, lihtsalt igaks juhuks ei võtaks ab, aga kui põletikunäit kõrge, siis ikka tuleb võtta. Hiljem tüsistusi raskem ravida ja lootele lõpuks kshjulikum kui see üks ab kuur.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti peab arsti teavitada rasedusest ja selle suurusest, võttaks vereanalüüsi põletikunäitajate kontrollimiseks. Peale analüüside vastust arst kaalub AB vajalikust. Ravi peab olema põhjendatud. Antibiotikum Amoxicillinum on lubatud raseduse ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olin nii gripis kui väga raskes põskkoopapõletikus raseduse ajal. võtsin mitu kuuri antibiootikume. kõik antibiootikumid ei ole rasedusele ohtlikud, on lokaalsed ja ei mõjuta loodet üldse. samas alati võiks arstile öelda, võibolla kirjutaks midagi paremat raseduse ajal, võibolla see ongi parim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Antibiootikumid raseduse ajal