Esileht Ilu ja tervis Antidepressandid

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Antidepressandid

Postitas:
Kägu

Kirjutage kogemustest antidepressantidega. Kuidas olid? Millise enesetunde tekitasid?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minule sobisid.  Ei pidanud isegi neid vahetama nagu mõned peavad.  Eks iga inimene on siiski erinev.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks esimest nädalat oli väga hull. Peale seda kõrvalmõjusid ei olnud ja abi oli suur.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja abi oli suur.

Mida need tegid siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks esimest nädalat oli väga hull.

Mille poolest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

AD toime ei rakendu koheselt ja see nõme tunne, mille pärast neid määratakse  kestab edasi.

Mina ntx suutsin taas inimestega suhelda, välja minna.

Pereliikmetega rahulikum olla. Ennem ma ärritusin ikka väga kergelt.

Suutsin jälle normaalselt magada.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin, mis mulle välja kirjutati – Elicea. Mingit kohanemisraskust mul nendega ei olnud.

Tegid oma töö ära, mis nad tegema pidid. Tõmbasid emotsionaalsust tagasi, aitasid selgelt ja kaalutletult mõelda, sain ärevuse kontrolli alla. Tänu nendele tulin eelkõige igapäevaeluga toime (ärevushäire tõttu oli töö tegemine juba tõsiselt raskendatud) ja sain oma elus hakata muudatusi tegema selles osas, mis mind auku olid vedanud. See hõlmas ka halva suhte lõpetamist, mis kaotas 80% mu probleemidest.

Kõrvalmõjud olid tarvitamise ajal küll, libiido oli 0 ja tundlikkus vähenes. Tulin nendelt liiga järsku maha ka, aga see andis tunda alles nädalaid hiljem. Tavaliselt peaks vist vahetult pärast lõpetamist andma. Ei mäleta, mis kõrvalnähud kõik tekkisid, neid oli mitu, aga see on küll meeles, et ärevus tuli tagasi. Mõne aja pärast siis jälle taandus ja kadus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üsna mitu korda elus olen neist abi saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan teemat ära ja uurin kas siit kellelgi on kogemusi AD-ga nimega Trarett? (toimeaine tradosoon). Arst kirjutas ja väitis, et tegu on suhteliselt uue SARI tüüpi antidepressandiga, mida palju kiidetakse – hakkab mõjuma kõige kiiremini, juba 10-14 päeva jooksul ning ei ole olulisi kõrvalmõjusid. Googeldades väga eestikeelseid kogemusi/kommentaare tõesti ei leia.
Hetkel käsil üheksas päev, kõrvalmõjusid tõesti ei ole aga muud mõju ka ei ole 🙂 Isegi mitte unele, kuigi pidi aitama ja võtan õhtuti.
Tänan kui keegi jagab ka oma kogemust selle ravimiga.

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Esimesed välja kirjutatud ADd sobisid kohe. Ma arvasin küll ise, et ma ei olnudki depressioonis, sest olin omast arust sellest juba omal käel üle saanud, ja see oli olnud tõesti selline tohutu pime auk, millega võrreldes oli kõik pärast selle möödumist puhas lust. Pigem kaebasin muid muresid, keskendumishäireid eelkõige, ja ärevust. Arst vaatas mu küsimustiku vastuseid ja arvas, et võiks ikka ADsid proovida ja otsustasin katsetada, kuigi olin pikalt ennast sellistest ravimitest eemale hoidnud, ka kõige raskemal ajal.

Ootamatul kombel mõjusid need otsekohe, mitte alles paari nädala pärast, nagu lubati. Põhimõtteliselt kohe esimesel päeval oli painav pidev ärevus kadunud, üliselgelt oli see tunda. Mõtlesin et kas platseebo või mis. Aga nüüd läheb kolmas kuu, ja ikka toimib samamoodi. Selline kuidagi nagu loogiline tunne on: suudan rõõmu tunda, et paljud asjad mu elus on korras ja liiguvad õiges suunas, mitmeid asju olengi suutnud mulle kasulikus suunas mõjutada ja muuta; need asjad, mis pole korras ja on lahendatavad, nendega tegelen, ja mis pole lahendatav, see ei rusu hirmsasti.

Ma ei olnud arugi saanud, kui viletsalt ma ennast tegelikult varem tundsin. Olin ilmselt aastatega harjunud, et olen pidevalt ärevil, kõhus kogu aeg midagi nagu pitsitaks, kord rohkem kord vähem, et pisiasjad ajavad endast välja, iga veidi keerukam vestlus ajab nutma, kõik läheb südamesse, mistõttu on raske üldse inimestega suhelda ja ma praktiliselt enam ei suhelnudki, et ma ei suuda otsustada, väikeste sammude ees on hirm, et kas nüüd satun jälle mingisugusesse olukorda, mis väljub minu kontrolli alt ja ma ei oska seda lahendada. Ilmselt eriti kuna olin end mõned aastat tagasi veel oluliselt halvemini tundnud, siis näis, et see on kõik loomulik.

ADga on see kõik kadunud. Suudan enda eest seista, saan aru, mida ma tahan ja mida mitte, mõte on selge, tuju on normaalne, väiksed tobedused ei häiri. Kõige muu osas olen ikka nagu mina ise, tunnen ennast nii, nagu mäletan et tundsin end kunagi 10-15 aastat tagasi.

Aga asi millest ma aru ei saa on see, kuidas see ravim mind pikas perspektiivis aitab või ravib. Vististi peaks selle abil suutma lihtsalt oma elu paremini korda teha nii et saaks ühel hetkel asjadega ka ilma ADta hakkama. Ja jah, ma olen suutnud oma elu paremaks muuta, aga ma hästi ikkagi ei näe, kuidas see mõju pikalt püsima peaks jääma. Sest tundub et lihtsalt mingit ainet mul toodetakse kuskil organismis liiga vähe või liiga palju ja AD ajas selle paika, ja kui see ära jääb, siis ju lihtsalt läheb jälle paigast ära, võib-olla mitte kohe, aga järk-järgult ilmselt paratamatult. Kui kellelgi on sellega kogemusi, oleks põnev lugeda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesed välja kirjutatud ADd sobisid kohe. Ma arvasin küll ise, et ma ei olnudki depressioonis, sest olin omast arust sellest juba omal käel üle saanud, ja see oli olnud tõesti selline tohutu pime auk, millega võrreldes oli kõik pärast selle möödumist puhas lust. Pigem kaebasin muid muresid, keskendumishäireid eelkõige, ja ärevust. Arst vaatas mu küsimustiku vastuseid ja arvas, et võiks ikka ADsid proovida ja otsustasin katsetada, kuigi olin pikalt ennast sellistest ravimitest eemale hoidnud, ka kõige raskemal ajal.

Ootamatul kombel mõjusid need otsekohe, mitte alles paari nädala pärast, nagu lubati. Põhimõtteliselt kohe esimesel päeval oli painav pidev ärevus kadunud, üliselgelt oli see tunda. Mõtlesin et kas platseebo või mis. Aga nüüd läheb kolmas kuu, ja ikka toimib samamoodi. Selline kuidagi nagu loogiline tunne on: suudan rõõmu tunda, et paljud asjad mu elus on korras ja liiguvad õiges suunas, mitmeid asju olengi suutnud mulle kasulikus suunas mõjutada ja muuta; need asjad, mis pole korras ja on lahendatavad, nendega tegelen, ja mis pole lahendatav, see ei rusu hirmsasti.

Ma ei olnud arugi saanud, kui viletsalt ma ennast tegelikult varem tundsin. Olin ilmselt aastatega harjunud, et olen pidevalt ärevil, kõhus kogu aeg midagi nagu pitsitaks, kord rohkem kord vähem, et pisiasjad ajavad endast välja, iga veidi keerukam vestlus ajab nutma, kõik läheb südamesse, mistõttu on raske üldse inimestega suhelda ja ma praktiliselt enam ei suhelnudki, et ma ei suuda otsustada, väikeste sammude ees on hirm, et kas nüüd satun jälle mingisugusesse olukorda, mis väljub minu kontrolli alt ja ma ei oska seda lahendada. Ilmselt eriti kuna olin end mõned aastat tagasi veel oluliselt halvemini tundnud, siis näis, et see on kõik loomulik.

ADga on see kõik kadunud. Suudan enda eest seista, saan aru, mida ma tahan ja mida mitte, mõte on selge, tuju on normaalne, väiksed tobedused ei häiri. Kõige muu osas olen ikka nagu mina ise, tunnen ennast nii, nagu mäletan et tundsin end kunagi 10-15 aastat tagasi.

Aga asi millest ma aru ei saa on see, kuidas see ravim mind pikas perspektiivis aitab või ravib. Vististi peaks selle abil suutma lihtsalt oma elu paremini korda teha nii et saaks ühel hetkel asjadega ka ilma ADta hakkama. Ja jah, ma olen suutnud oma elu paremaks muuta, aga ma hästi ikkagi ei näe, kuidas see mõju pikalt püsima peaks jääma. Sest tundub et lihtsalt mingit ainet mul toodetakse kuskil organismis liiga vähe või liiga palju ja AD ajas selle paika, ja kui see ära jääb, siis ju lihtsalt läheb jälle paigast ära, võib-olla mitte kohe, aga järk-järgult ilmselt paratamatult. Kui kellelgi on sellega kogemusi, oleks põnev lugeda.

mis AD sulle kirjutati?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Flux

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind on AD-d aidanud küll. Olin lahkumineku tõttu väga suures ärevuses + miljon muud tunnet meeleheitest vihani, sain AD-d ja teraapiat. Kokkuvõttes väga palju abi, sain mustast august välja ja tunnen taas elust rõõmu, enam AD-sid vaja ei lähe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Flux

Eks see on erinev, kuidas mõjub. Minu jaoks Flux nagu komm, mitte midagi ei tee, mõjuvad teised ravimid.

Flux retseptita ka, ikka ongi komm ju.

+1
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Flux

Eks see on erinev, kuidas mõjub. Minu jaoks Flux nagu komm, mitte midagi ei tee, mõjuvad teised ravimid.

Flux retseptita ka, ikka ongi komm ju.

Fluxi pole kunagi ilma retseptita olnud! Ma ei tea mida sa võtsid, aga Flux see polnud.

Aga endal mõjus samuti Flux väga hästi, tänu sellele sai  lahti, lisaks depressioonile, ka 15 lisakilost (kirjutataksegi muuhulgas ka buliimikutele välja) ja sain oma mustast august välja.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veel kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fluxi pole kunagi ilma retseptita olnud! Ma ei tea mida sa võtsid, aga Flux see polnud. Aga endal mõjus samuti Flux väga hästi, tänu sellele sai lahti, lisaks depressioonile, ka 15 lisakilost (kirjutataksegi muuhulgas ka buliimikutele välja) ja sain oma mustast august välja.

Mul ka Flux, loomulikult retseptiga – ja aitas hästi ning kiiresti depressiooni, kehakaalu (olen kuuga kaotanud 6 kg) ning isegi vererõhu vastu (pinged maha said, siis vererõhk normaliseerus kiiresti).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida see tähendab, et aitas depressiooni vastu? Kas tegi rõõmsamaks? Mis muutus, et depressiooni vastu aitas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida see tähendab, et aitas depressiooni vastu? Kas tegi rõõmsamaks? Mis muutus, et depressiooni vastu aitas?

Enne oli mul kogu aeg nagu mingi äng sees, ma ei oska seda seletada, nagu must filter oli peal, läksin kiiresti närvi ja ärritusin, võtsin kõike jube isiklikult, enesekindlus ja -hinnang oli olematu. Flux võttis selle ängi ära, ma tunnen ennast jälle ära, see on õige mina, kes praegu minu sees on, selline olin ka varem, enne deprekat – rahulik, enesekindel, otsustusvõimeline, liigsete emotsioonideta. Flux ei toimi nagu rahusti, ma ei ole apaatne, vaid just mõistlik, normaalselt funktsioneeriv inimene. Isegi teismelisega ma enam ei lähe tülli, suudan säilitada rahu ja see peegeldub ka temalt tagasi – elu on lill.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uurin kas siit kellelgi on kogemusi AD-ga nimega Trarett?

Ma suht algusjärgus selle Traretti võtmisega, aga tundub, et energiat on rohkem. Uinumisele pole vast nii palju mõjunud, aga unekvaliteet tundub olevat parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Flux

Eks see on erinev, kuidas mõjub. Minu jaoks Flux nagu komm, mitte midagi ei tee, mõjuvad teised ravimid.

Flux retseptita ka, ikka ongi komm ju.

Mõtled äkki Twixi hoopis?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja uurin kas siit kellelgi on kogemusi AD-ga nimega Trarett? (toimeaine tradosoon). Arst kirjutas ja väitis, et tegu on suhteliselt uue SARI tüüpi antidepressandiga, mida palju kiidetakse – hakkab mõjuma kõige kiiremini, juba 10-14 päeva jooksul ning ei ole olulisi kõrvalmõjusid. Googeldades väga eestikeelseid kogemusi/kommentaare tõesti ei leia.

Hetkel käsil üheksas päev, kõrvalmõjusid tõesti ei ole aga muud mõju ka ei ole ???? Isegi mitte unele, kuigi pidi aitama ja võtan õhtuti.

Tänan kui keegi jagab ka oma kogemust selle ravimiga.

kuidas sul traretiga läinud on? mulle ka arst soovitas seda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kaks ravikuuri teinud estsitalopraamiga, esimese kuuri lühema ja teise pikema.
Tundsin ennast hästi, aitas.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Antidepressandid