Esileht Ilu ja tervis Antidepressandid ja nende kõrvaltoimed

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Antidepressandid ja nende kõrvaltoimed

Postitas:

Tean, et AD-g aalustades võib alguses isegi hullemaks minna, kas hullemaks lähevadki enamasti juba avaldanud ärevuse, depressiooni sümptomid või tuli teil midagi “toredat” juurde? Ma alles alustasin võtmist, kui muude asjadega oleks veel kuidagi suutnud edasi elada, siis kõrvakohin ajas nii hulluks, et enesetapumõtted käisid pidevalt peal. Olen küll ainult paar päeva võtnud, aga hirm, et tinnitus läheb veelgi hullemaks on suur, ja näib, et hetkel lähebki. Tahaks lohutavaid lugusid, et paari nädala pärast võiks siiski leevendust oodata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 17:07; 31.01 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka mingi väga järsk ja võimatu kõrvaltoime on, soovitaks kohe arstiga konsulteerida. Nüüd on küll nädalavahetus, aga siis näit3ls esmaspäeval. Sellest kõrvakohina kõrvaltoimest polegi kuulnud. Mida infoleht ütleb? Kui tavaline selline kõrvaltoime on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka mingi väga järsk ja võimatu kõrvaltoime on, soovitaks kohe arstiga konsulteerida. Nüüd on küll nädalavahetus, aga siis näit3ls esmaspäeval. Sellest kõrvakohina kõrvaltoimest polegi kuulnud. Mida infoleht ütleb? Kui tavaline selline kõrvaltoime on?

Kõrvakohin oli osaliselt põhjus, miks hakkasin AD võtma, ei suutnud sellega enam toime tulla. Nüüud aga tundub, et justkui on hullem isegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 17:07; 31.01 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on nende erinevatega väga hullud kõrvaltoimed olnud, et pole tahtnud enam näha ka neid. Perearst ei aktsepteerinud mu juttu ja üks arst keelas ära ühe haiguse pärast ja ei mõju sellised rohud hästi sellele. Sain tunda ka seda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka mingi väga järsk ja võimatu kõrvaltoime on, soovitaks kohe arstiga konsulteerida. Nüüd on küll nädalavahetus, aga siis näit3ls esmaspäeval. Sellest kõrvakohina kõrvaltoimest polegi kuulnud. Mida infoleht ütleb? Kui tavaline selline kõrvaltoime on?

Kõrvakohin oli osaliselt põhjus, miks hakkasin AD võtma, ei suutnud sellega enam toime tulla. Nüüud aga tundub, et justkui on hullem isegi.

Kas sain õigesti aru hetkel et hakkasid AD kasutama kõrva kohina pärast ???

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tinnitust toesti voivad antidepressandid suurendada/tekitada. Kas see tinnitus tekkis sul ysna hiljuti? Mul on see ka. Algul olin samuti ehmunud ja vaga hairis. aga usu mind, sellega harjub ara. Mina absoluutselt ei kuulegi seda enam. Inimesed harjuvad ju suurlinnamuraga, igasugu surinatega. Ja syvenenud see pole mul ka. Kerge surin on vaikuses, kui kuulatan. Kui see on ainus pohjus antidepressandi votuks, siis pole ehk koige parem lahendus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suitsiidimõtted on loomulikult AD kõrvaltoime ja seda ei pea taluma ega ootama, et äkki läheb üle. Tuleb teavitada arsti ja lõpetada ebasobiva ravimi võtmine. Suitsiidimõtted on kõige hullem kõrvaltoime AD-l ning ükski arst ei nõua iial ravimi võtmise jätkamist kuna see muudab su ju enesele ohtlikuks.

Aga räägiks hoopis su tinnitusest – oled sellega ka nina-kurgu-kõrvaarstil käinud või ainult perearstil? Kas liigset vaiku pole kõrvas? Kuulmise langus on esimene põhjus, miks tinnitus tekib, nii et külasta LOR-i.

Teiseks põhjustajaks on tugev stress. AD asemel pigem kognitiivne käitumisteraapia on abiks tinnituse puhul. Palu perearstilt saatekirja ja leia psühhoterapeut, kes on sellele spetsialiseeritud.

Seniks aga proovi müra summutamist – valge müra ja roosa müra on leitavad Youtube’ist, loodushelid võivad ka aidata. Proovi, mis rahustab paremini.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Antidepressandid ja nende kõrvaltoimed