Esileht Pereelu ja suhted Antidepressandid, seks jm.

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Antidepressandid, seks jm.

Postitas:

Palun rääkige oma kogemusest antidepressantidega. Kuidas on muutunud seks, voodielu? Kuidas on lood söögiisuga, kas kehakaal on palju tõusnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen antidepressante võtnud 4 aastat (mul on krooniline depressioon ja ärevushäire, nende põhjust ei saa kõrvaldada).

Seksiga on lood kehvad, sest AD-d ja rahustid teevad tuimaks.
Õnneks on mul mõistev mees.

Kehakaal tõusnud pole, aga allapoole ka ei lähe, kuigi söön tervislikult ja järgin rangelt dieeti.

Alguses panid antidepressandid mind rohkem sööma, midagi oli vaja kogu aeg närida, aga selle nalja lõpetasin ruttu ära.

Võtsin oma tahtejõu kokku, sest tõsi ta on, muidu võib tõesti paksuks minna ja siis on ju hea antidepressante süüdistada, et näe, mind teevad need paksuks.

Paksuks ei tee ükski AD.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Võtsin oma tahtejõu kokku, sest tõsi ta on, muidu võib tõesti paksuks minna ja siis on ju hea antidepressante süüdistada, et näe, mind teevad need paksuks.

Paksuks ei tee ükski AD.[/tsitaat]

Kui tahtejõud tõeliselt kokku võtta, siis pole AD-d reeglina vajagi. Muidu olen ise ka tõdenud, et AD vähendab märkimiväärselt seksuaalsust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 12:29; 28.08 14:33; 28.08 15:47; 31.08 01:47; 14.09 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ADd tapavad seksiisu küll. Just sellise loomingulisuse ning tunnetuse.
Ma olin oma eluga etapis, kus ADd olid hädavajalikud ning tegelikult oli isegi tore, et rohtudega seksuaalsus kadus, sest ma lihtsalt tahtsin oma elus sellist stabiilsust. ADde mõjusid mulle hästi, kuid siis ma lõpetasin nende võtmise, sest ma ise tahtsin kujundada oma elu ja meeleolusid, mitte ADd ning ma tahtsin tagasi oma seksuaalsust. Muuseas, ADd takistavat ka armumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui tahtejõud tõeliselt kokku võtta, siis pole AD-d reeglina vajagi. Muidu olen ise ka tõdenud, et AD vähendab märkimiväärselt seksuaalsust.[/tsitaat]

Kui tahtejõud tõeliselt kokku võtta, pole vaja ravida ka diabeeti, vähki, kõrget vererõhku jne. Küll lähevad ise üle, kui hästi pingutada.
Jälle kommenteerib inimene, kes ei tea depressioonist, pean silmas tõelisest, kliinilisest depressioonist tuhkagi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 14:11; 28.08 14:20; 28.08 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi sellist depressiooni põhjustab, et ravimiteta ei saa elada? Ma küsin seda seetõttu, et mingi hetk oli mul ka depressioon kuid kerge variant. Sain trenni ja sõprade abil sellest lahti. Mitte ühtegi rohtu ei võtnud. Arst kirjutas välja kuid retsept lendas prügikasti..(siis veel kirjutati paberil retsepte)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis asi sellist depressiooni põhjustab, et ravimiteta ei saa elada? Ma küsin seda seetõttu, et mingi hetk oli mul ka depressioon kuid kerge variant. Sain trenni ja sõprade abil sellest lahti. Mitte ühtegi rohtu ei võtnud. Arst kirjutas välja kuid retsept lendas prügikasti..(siis veel kirjutati paberil retsepte)[/tsitaat]

Sul oli ilmselt tavaline stress, kui sa trenni ja sõprade abiga üle said, Perearst kirjutab rohud muidugi, sest nad ei viitsi üldjuhul sind kusagile edasi saata. Õiget depressiooni põhjustavad teatud keemilised muudatused ajus, mida pole kuidagi võimalik ennetada. Pole siiani veel teada, millest need tulevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 14:11; 28.08 14:20; 28.08 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui tahtejõud tõeliselt kokku võtta, pole vaja ravida ka diabeeti, vähki, kõrget vererõhku jne. Küll lähevad ise üle, kui hästi pingutada.
Jälle kommenteerib inimene, kes ei tea depressioonist, pean silmas tõelisest, kliinilisest depressioonist tuhkagi[/tsitaat]

Sa hakkad diabeeti, vähki, kõrget vererõhku jne. võrdlema tänapäeva moehaigusega? Kliiniline depressioon on lausa parim vabandus laiskuse ja tahtejõuetuse puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 12:29; 28.08 14:33; 28.08 15:47; 31.08 01:47; 14.09 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa hakkad diabeeti, vähki, kõrget vererõhku jne. võrdlema tänapäeva moehaigusega? Kliiniline depressioon on lausa parim vabandus laiskuse ja tahtejõuetuse puhul.[/tsitaat]

Eks muidugi. Minu pärast ole oma rumaluses õnnelik edasi, mul kama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 14:11; 28.08 14:20; 28.08 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eks muidugi. Minu pärast ole oma rumaluses õnnelik edasi, mul kama.[/tsitaat]

http://et.depnet.org/universe6/testyourself/mdi

Hetkeseisuga sain 39 punkti, mida eelnevalt on kinnitanud ka kahelt psühhiaatrilt saadud diagnoos. Seega on mul kama, kui mõni kägu arvab, et ma ei tea antud teemast tuhkagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 12:29; 28.08 14:33; 28.08 15:47; 31.08 01:47; 14.09 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

http://et.depnet.org/universe6/testyourself/mdi

Hetkeseisuga sain 39 punkti, mida eelnevalt on kinnitanud ka kahelt psühhiaatrilt saadud diagnoos. Seega on mul kama, kui mõni kägu arvab, et ma ei tea antud teemast tuhkagi.[/tsitaat]
Depressioon on haigus, sest on olemas ka tõsised sümptomid – iiveldus, pearinglus, peavalud, magamatus jne.
Sinu arvamusel puudub loogika. Kui inimene on vaivatud sümptomidest, siis kuidas ta peaks töötama ja muud asjadega tegelema?!
Eks inimene siis puksib ja meeleolu on nuttune, mis viib tulemuseks, et rahugarmoon kehas taastub väga aeglaselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 16:25; 28.08 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on langenud peale kaalu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 16:25; 28.08 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antidepressandid aeglustavad ainevahetust, samuti mõjutavad hormoonsüsteemi, seega vägagi mõjutavad kehakaalu. Antidepressante on muidugi erinevat sorti ning pisut erinevad on seega ka nende kõrvaltoimed (see, kui palju kehakaalu suurendavad ja kuidas seksuaalsust mõjutavad). Väga palju sõltub ka konkreetsest inimesest, kuidas talle teatud ravim mõjub, kuna ajukeemia on meil kõigil erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul langes ainsana just kaal. Lausa 10 kilo, alla normaalkaalu piiri (olin juba enne sale). Toit ei läinud enam alla lihtsalt.
Seksiisu on kogu aeg sarnane olnud (pigem väike). Tegemist siis Zolofti tüüpi ravimiga.
Kusjuures selles kaalus olen nüüdseks olnud juba kolm aastat, ka pärast ravimitest loobumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]..Tegemist siis Zolofti tüüpi ravimiga…[/tsitaat]

Sellega olen isegi eksperimenteerinud, max. pool karpi pluss pool karpi rahusteid. Sai vähemalt ennast korralikult välja magatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 12:29; 28.08 14:33; 28.08 15:47; 31.08 01:47; 14.09 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule pole AD-d midagi muutnud, olen söönud neid 2 aasta. Kaal sama, söögiisu sama, seks sama. Tunne on ainult teine, hea on olla. Tuju on parem. Hetkel pole söönud AD-sid juba mõned kuud ja jube uimane on olla koguaeg, ei viitsi midagi teha ja tuju on ka halb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule on just AD-d just paremini mõjunud, olen aktiivsem ja tahan rohkem seksida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa hakkad diabeeti, vähki, kõrget vererõhku jne. võrdlema tänapäeva moehaigusega? Kliiniline depressioon on lausa parim vabandus laiskuse ja tahtejõuetuse puhul.[/tsitaat]isegi aju pildilt on võimalik näha depressiooni jälgi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psyhhiaater ei saada yldjuhul MRT-d tegema, lihtsalt ytleb depressiooni puhul, et ajukeemia on paigast ära ja määrab depressandid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neg. kõrvalmõju olid seksivajadus vähenes, orgasmi saada ei õnnestunud, öised higistamised, hommikul kell 4 uni läinud, tsükli häired, ülirealistlikud unenäod (vahel ka positiivne).
Positiivsed olid säravad silmad, hea toonus, kõrge enesehinnang, suunurgad ülespoole, tuttavad ei tunne ära, sooritusvõime tööl suurem, parem keskendumisvõime, vähem muretsemist,magusaisu väiksem (suurem kontroll isude üle), vähem maovaevusi, roosam ja ilusam ja õnnelikum elu. Peale võtmise lõpetamist suhteliselt kõrgem enesehinnang ja roosam maailm säilis. Kohvi läheb rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle kirjutati antidepressante, mis seksuaalsusele ei mõjugi peale seda, kui esimestega orgasmisaamine võimatuks kujunes (neil ka infolehel kirjas, et seksuaalsust ei mõjuta), aga neid on vaid mõni üksik olemas vist, vähemalt paar aastat tagasi oli nii.

Mirtazepam – magasin KOGUAEG ja võtsin 1,5 kuuga 10kg juurde. Aga samas, sain magada… imeline.

Wellbutrin (nüüd vist mingi teise nimega, Elontril äkki?) – und ei olnud, isu läks väiksemaks ja suitsetamise jätsin ka kogemata maha (arst hiljem ütles, et seda kirjutatakse ka neile, kes suitsetamisest loobuda üritavad – muudab suitsetamise vastikuks)

seni kõikidel AD-del kahjuks mingisugune häiriv kõrvalmõju olnud lisaks headele mõjudele, nii et üle aasta pole midagi süüa tahtnud.

samas koos AD-dega kadusid depressiooni füüsilised sümptomid ja ilma kipuvad ikka tagasi tulema aegajalt 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul kadusid orgasmid, lõpetasin mõned kuud tagasi aga tagasi pole tulnud 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei julge mina enam nende AD-ga jamade, natuke üht ja natuke teist ja vist nii paar millimeetrit jäi surmast puudu. Vähemalt sain teada, et uus nuga on tõesti terav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.08 12:29; 28.08 14:33; 28.08 15:47; 31.08 01:47; 14.09 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kahjuks pidin hakkama antitepresante võtma,sest mul oli raskekujuline depressioon.Tekkis raskest elust.ilma nendeta poleks kuidagi saanud normaalselt edasi elada.Mul oli unetus,mis kestsid päris pikalt.mitu päeva ei saanud magada,jubedat peavalud,kõrvus kohises midagi ei kuulnud,enesetapu mõtted,süda koguaeg tagus ja pidevalt kukkusin kokku.Rohud on hästi aitand.ja varsti vist saan isegi nendest lõplikult lahti=) Isegi vaenlasele seda läbielamist ei sooviks.see kõik oli lihtsalt jube.Kui mul poleks sellisel raskel ajal kedagi kõrval olnud,siis arvatavasti mind praegu ei oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tarvitan neljandat kuud AD, kaal on kõvasti langenud, tuju hea ja seks samuti suurepärane. Minu jaoks tõeline “õnnepill”, enne olin masenduses, õgimishoogudega, tige ja vihane kõigi peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Antidepressandid, seks jm.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.