Esileht Ilu ja tervis Antidepressant ja ükskõiksus

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Antidepressant ja ükskõiksus

Postitas:

Kas kellelgi on veel nii, et antidepressant teeb tuimemaks ja ükskõiksemaks? Keerab kõik äärmused maha. Enne olin ülemuretseja, pidevalt ärevus, ülitundlik, stressasin kõige pärast. Nüüd on kõik kuidagi maha keeratud, olen rahulikum, rõõmsameelsem, võtan elu vabalt, pisiasjade pärast ei põe. Nagu täiesti teine inimene. Samas olen ka ükskõiksem, teatud tegevused ei paku enam sellist rõõmu, kuid ka negatiivseid mõtteid vähem. Pole vist head ilma halvata. Mees ka ütles, et olen palju rahulikumaks muutunud. Talle meeldisin sellisena ka nagu enne olin (muretseva ja tundlikuna), ütles et ei tee vahet, kas jätkan raviga või mitte. Peaasi, et oleksin ise õnnelik. Mulle see rahulikkus meeldib, aga ükskõiksus mitte nii väga. Natuke nagu elaksin udus, mingi roosa mulli sees, raske kirjeldada. Need saavad aru, kes on ise kogenud. Ei tea, kas jätkata raviga.

Kas kellelgi veel on selline veider kõrvaltoime tekkinud?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii on jah, et teeb nagu … neutraalseks selle olemise, nii et ei kisu väga negatiivseks ega ka positiivseks. Mina soovitaksin raviarstiga sellest rääkida, sest isegi kui kuur pooleli jätta, siis see peab toimuma vähehaaval kogust vähendades.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitus 1. Räägi arstiga 2. Võimalikud variandid – annust vähendada või ravim vahetada 3. Kui võtad SSRI tüüpi ad, on võimalus lisada bupropioon juurde, 3. Ise saad teha – füüsiline treening sh jõutreening; mitmekesine tasakaalustatud toitumine; toredad tegevused, kvaliteetne uni,, head suhted, vähem ekraane 4. Psühhoteraapia – praegu suht raske saada.

Üldiselt emotsionaalset tuimenemist tunnevad väga paljud ad tarvitajatest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli täpselt sama moodi, kahjuks ka tõmbas praktiliselt nulli seksuaalsed tunded, orgasmi nt polnud võimeline saavutama jms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem nii, et mitte miski ei vaimusta, miski ei innusta. Tihti ei suuda midagi teha ega ette võtta, ka vajalikke asju mitte. Lükkan edasi kõike, mida annab ja mida ei anna, jääbki tihti tegemata. Ja see pole füüsiline väsimus, vaid just vaimne ükskõiksus. Samas ega ma ei tea, võibolla on see ka lihtsalt keskeakriis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul samamoodi. Vist parem ikka kui pideva ärevuse ja paanikahoogudega elada. Ma ei julgenud enam oma kodus ka olla. Aju pidi siis puhkama, kui mõtted ja emotsioonid ei käi üles- alla, kurnab neerupealsed ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et kuur oli käsil ja pidin lendama koolitusele. Esimest ja viimast korda elus läksin lennureisile samade emotsioonidega nagu poodi piima tooma. Üliveider kogemus.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah paraku see ükskõiksus käib antidepressantidega kaasas.Ka tundeelu hääbub.Sul ei teki enam kiindumust vastassoo vastu.Sul on väga raske armuda ja kaaslast leida.Sest tunned end kalana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on veel nii, et antidepressant teeb tuimemaks ja ükskõiksemaks? Keerab kõik äärmused maha. Enne olin ülemuretseja, pidevalt ärevus, ülitundlik, stressasin kõige pärast. Nüüd on kõik kuidagi maha keeratud, olen rahulikum, rõõmsameelsem, võtan elu vabalt, pisiasjade pärast ei põe. Nagu täiesti teine inimene. Samas olen ka ükskõiksem, teatud tegevused ei paku enam sellist rõõmu, kuid ka negatiivseid mõtteid vähem. Pole vist head ilma halvata. Mees ka ütles, et olen palju rahulikumaks muutunud. Talle meeldisin sellisena ka nagu enne olin (muretseva ja tundlikuna), ütles et ei tee vahet, kas jätkan raviga või mitte. Peaasi, et oleksin ise õnnelik. Mulle see rahulikkus meeldib, aga ükskõiksus mitte nii väga. Natuke nagu elaksin udus, mingi roosa mulli sees, raske kirjeldada. Need saavad aru, kes on ise kogenud. Ei tea, kas jätkata raviga.

Kas kellelgi veel on selline veider kõrvaltoime tekkinud?

ma ytleks, et AD kasutades esimest korda oli elu nagu lill. Kui teist korda ravi peale sain, siis oli ravim teine ja ma polnud  nii totu nagu esimene kord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb ravimist ikka vist ka, minu puhul  tundub küll nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on ju loogiline, keerab tuure maha nii positiivsetel kui negatiivsetel emotsioonidel. sellist tabletti, mis nende vahel vahet suudaks teha ei leiutata vist kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeb tuimemaks küll aga parem mitte närveldada, mul on väga stressirohke töö

 

_

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Antidepressant ja ükskõiksus