Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Antifosfolipiidsündroom ehk kleepuv veri

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Antifosfolipiidsündroom ehk kleepuv veri

Postitas:

Tere. Sain mõned päevad tagasi teada, et mul on autoimmuunhaigus nimega antifosfolipiidsündroom ehk kleepuv veri. Antud sündroom raskendab ka rasestumis, suurendab peetumise/katkemise ja surnult sünni riski. Kuna mul on eelnevalt olnud üks peetumine siis võibolla see oligi sellest tingitud. Kas kellelgi on antud sündroomi diagnoositud? Kuidas on see mõjutanud rasestumist, lapse lõpuni kandmist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 23:05; 03.12 03:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul diagnoositi aasta tagasi, kui alustasin IVF teekonda. Pole rasestuda õnnestunud, aga ei tea, kas seetõttu või on muud põhjused. Immuunsust allasuruvad ravimid pannakse vahel peale, et autoimmuunhaiguste mõju vähendada, mul pole need ka seni aidanud.
Mu arsti sõnul võib osadel selle diagnoosiga naistel minna rasedus täiesti muredeta, seega kõik jälle väga individuaalne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige lihtsam asi on südameaspiriin igapäevaselt, osadel kasutatakse süstitavat hepariini, mis on ka verd vedeldav. Tihti kasutatakse ivfi ajal prednisolooni või muid immuunsust vähendavaid rohtusid.
Teine looduslik asi on omega3 kalaõli (mitte kalamaksaõli), suuremates kogustes 500mg-1g on sellele ka põletikuvastane ja verd vedeldav toime (nt kui ma kunagi võtsin ühegrammiseid kalaõli kapsleid, hakkasid iseeneslikud sinikad tekkima, järelikult sai liiga palju). Muidugi võiks neid asju soovitada arst.
Mul on tuumavastased antikehad, millel on samamoodi “kleepuv veri” ja samad komplikatsioonid rasestumisel ja raseduse kandmisel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 12:54; 03.12 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Uurin teilt, kellel kogemused, et millised näitajad aitavad seda seisundit diagnoosida? Midagi vereproovis? Mis täpselt? Kas mingeid sümptomeid endal tunnete?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diagnoosimiseks peavad olema veres positiivsed antikehad APS ja APLS. Just koos ja proovid võetakae kolme kuuse vahega. Kui kahel korral analüüsid on positiivsed saab haigus kinnitatud.
Enesetundes mingeid muutusi ei täheldanud. Trombe pole esinenud. Samuti ei tea peres noorelt insuldi, infarkti surnuid või sama haigusega inimesi. Kuigi jah, õel oli raseduse ajal jalatromb, nii et temagi peaks kontrollima.
Kaua mul haigus olnud on ei oska ka arst aravata. Võimalik, et juba aastaid. Mul on kaks väikese vanusevahega last (rasedused kulgesid normaalselt, kuigi ülekantult ja lapsed olid kaalult väiksemad), võib olla läks immuunsüsteem pärast neid segi ja tekitas haiguse. Samas on võimalik, et ülekantus, madalam norm sünnikaal olid just samast haigusest tingitud.
Reumatoloog võttis antud analüüsi, sest varasemalt olid tõusnud reumatoidartriidi antikehad (praeguseks alanenud normi piiresse) ja olin tema juures jälgimisel. Tegemist siis mõlema puhul autoimmuunhaigusega.
Raseduse peetumine seitsmendal rasedusnädalal võis olla tavapärane nn looduse valik, kuid võis olla tingitud ka verevarustuse häiretest, mida antud haigus tekitab. Esimest peetumist ei uurita ju väga põhjlaikult. Eriti kui olemas juba terve laps.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Antiphospholipid_syndrome

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 23:05; 03.12 03:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda haigust on ka erinevatel inimestel eri raskusastme ja kuluga, õde peaks ka ennast kontrollima tõesti, tegu ju päritava veaga. Kergemad vormid ravi ei vajagi (va rasestumine ja raseduse ajal, loote ohutuse jaoks nt).
Kui kimbutab juba mitu autoimmuunhaigust, äkki peaks mõtlema, ega ei ole midagi, mis kehas põletikufooni pidevalt üleval hoiab, nt varjatud gluteenitalumatus või piimavalgutalumatus. Võiks proovida dieeti. Meil soovitas reumatoloog ise nt, et gluteenivabalt toituda, mis aitaks kehal põletikulisi protsesse alandada, aitab muide ka (aga seda ei saa kunagi teada, kas haigus on leebe (ja loodetavasti juba kadunud, olen jälgimisel) tänu dieedile, või olekski kergem vorm nt artriidist ka ilma dieedita). Mulle mõjub lehmapiim isegi hullemini kui gluteen, sellega on ägenemine mõne päeva jooksul väga tõenäoline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 12:54; 03.12 10:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Antifosfolipiidsündroom ehk kleepuv veri