Esileht Rasestumine ja lapse ootamine antifosfolipiidsündroom

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: antifosfolipiidsündroom

Postitas:

Palun kogemusi, kel diagnoositud antifosfolipiidsündroom (aps või hughes sündroom või kleepuv veri).

Milliseid muudatusi toob kaasa elus üldiselt? Ravimid?

Kuidas kulgenud rasedused?

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 01:40; 22.04 15:33; 22.04 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, mina hetkel rase ja see haigus diagnoositud. Iga päev teen clexane süsti ja võtan aspiriini, ultrahelisid on rohkem kui rasedatel tavaliselt.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 06:52; 22.04 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, minul on ka. Rasedus oli raske, olin mitu korda haiglas jälgimisel, kuid laps on käes. Süstisin igapäevaselt clexane. Selle haigusega peab jälgima sind arst, mitte tavaline ämmaemand.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Suur tänu vastuse eest.

Mina veel rase pole, on olnud kaks katkemist.

Kuidas teie raseduseni jõudsite? Kas tuli kergelt? Mitmendast nädalast hakkasite aspiriini ja süste tegema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 01:40; 22.04 15:33; 22.04 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, mina hetkel rase ja see haigus diagnoositud. Iga päev teen clexane süsti ja võtan aspiriini, ultrahelisid on rohkem kui rasedatel tavaliselt.

Tere ka teile ja suuur tänu vastamast.

Küsisksin ka teilt sellekohast nõu, et kuidas teie raseduseni jõudsite? Kas tuli kergelt? Minul on olnud kaks katkemist. Mitmendast nädalast hakkasite aspiriini ja süste tegema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 01:40; 22.04 15:33; 22.04 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedus ei tulnud kergelt, käisin dr Erlangu vastuvõttudel, tema määras mulle rohud, mis aitasid munarakkudel küpseda, siis ovitrelle süst ja õigel päeval vahekord. Muidu enne seda proovisin umbes 1,5 aastat ja oli 2 peetumist järjest. Clexane ja aspiriin määrati kohe kui rasedustest triipe näitas, kirjutasin arstile. Kuni 12.nädalani võtsin ka duphastoni.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 06:52; 22.04 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

IVFi ajal (ainult mitte punktsiooni paiku, verejooksuohu pärast) ja raseduse esimesel poolel võtsin südameaspiriini 50mg iga päev. Sama verd vedeldav efekt on (minu puhul) ka suuremas koguses omega- 3 kalaõlikapslite söömisel (800-1000mg päevas, hakkavad sinikad tekkima).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,
Kas need kellel antifosfolipiidsündroomi diagnoos käes on saanud 100%  soodustuse clexane-i ravimile?

 

Ma hetkel veel kahtlusega, sest kaks katkemist (mitte kolm), aga just ebaõnnestus üks IVF (kus hcg tekkis aga ei tõusnud), kas selle nad saavad ka AFLS diagnoosi alla panna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul samuti see diagnoositud. Hetkel rase ja süstin iga päev Clexane. Ostan 90% soodustusega.

Diagnoosini jõudsin läbi viljatusravi. Kõigepealt üks loomulikul teel tulnud rasedus, mis lõppes keemilisena. Siis 3x IVF mis kõik ebaõnnestusid. Jäin rasedaks lõpuks loomulikul teel peale ebaõnnestunud ivf katset. Kokku kulus täpselt 2 aastat.

Hetkel kulgeb rasedus hästi, olen jälgimisel endiselt erakliinikus oma viljatusravi arsti juures ja ilmselt jäängi sinna. On küll kallis, aga kuna ta on minu haiguslooga kursis, siis parema meelega olen seal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul samuti see diagnoositud. Hetkel rase ja süstin iga päev Clexane. Ostan 90% soodustusega.

Diagnoosini jõudsin läbi viljatusravi. Kõigepealt üks loomulikul teel tulnud rasedus, mis lõppes keemilisena. Siis 3x IVF mis kõik ebaõnnestusid. Jäin rasedaks lõpuks loomulikul teel peale ebaõnnestunud ivf katset. Kokku kulus täpselt 2 aastat.

Hetkel kulgeb rasedus hästi, olen jälgimisel endiselt erakliinikus oma viljatusravi arsti juures ja ilmselt jäängi sinna. On küll kallis, aga kuna ta on minu haiguslooga kursis, siis parema meelega olen seal.

Kuidas sul see loomulik rasedus kestma jäi, kas kohe kui positiivne test, said clexane peale? Olen mõelnud, et kui jätkan loomulikul teel, siis kuidas ma saan clexane õigel ajal peale.

 

Huvitav, minu arst ütles, et sellel “diagnoosil” pole 90% soodustust, huvitav kas see tuleb siis kui rasedus saavutatud? Ma pean maksma 50%.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul samuti see diagnoositud. Hetkel rase ja süstin iga päev Clexane. Ostan 90% soodustusega.

Diagnoosini jõudsin läbi viljatusravi. Kõigepealt üks loomulikul teel tulnud rasedus, mis lõppes keemilisena. Siis 3x IVF mis kõik ebaõnnestusid. Jäin rasedaks lõpuks loomulikul teel peale ebaõnnestunud ivf katset. Kokku kulus täpselt 2 aastat.

Hetkel kulgeb rasedus hästi, olen jälgimisel endiselt erakliinikus oma viljatusravi arsti juures ja ilmselt jäängi sinna. On küll kallis, aga kuna ta on minu haiguslooga kursis, siis parema meelega olen seal.

Kuidas sul see loomulik rasedus kestma jäi, kas kohe kui positiivne test, said clexane peale? Olen mõelnud, et kui jätkan loomulikul teel, siis kuidas ma saan clexane õigel ajal peale.

Huvitav, minu arst ütles, et sellel “diagnoosil” pole 90% soodustust, huvitav kas see tuleb siis kui rasedus saavutatud? Ma pean maksma 50%.

Siis kui positiivse rasedustesti tegin saatsin oma arstile e-maili, käisin hcg mõõtmas ja sain kohe Clexane süstid peale.

Vaatasin nüüd digiloost järgi, seal on kirjas isegi 100% soodustus, mitte 90%. Siis kui rase polnud sain 50% soodustusega ehk siis ilmselt tõesti saab alles rasedana suurema soodustuse.

Ei tea palju see Clexane nüüd aitab, minu ema sai alles hilisemas elus sama diagnoosi ja kandis nooruses probleemideta 2 last lõpuni. Meil oli tegemist pigem mehepoolse probleemiga.  Aga kui juba avastatud, siis miks mitte võtta kõik abinõud käiku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin nüüd digiloost järgi, seal on kirjas isegi 100% soodustus, mitte 90%. Siis kui rase polnud sain 50% soodustusega ehk siis ilmselt tõesti saab alles rasedana suurema soodustuse.

Ok, tundub siis jah, et alguses 50% ja rasedana max soodustus. Maksad ainult retseptitasu 2.50 vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine antifosfolipiidsündroom