Esileht Koroonaviirus COVID-19 Antikehade hulk ja tõhustusvaktsiin

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Antikehade hulk ja tõhustusvaktsiin

Postitas:
Kägu

Kas keegi targem oskab öelda, milline antikehade hulk on madal ja tuleks kindlasti teha tõhustusvaktsiin? Või milline piisavalt kõrge, et oodata veel 3. süstiga? Kust leida infot?

Veenivere analüüsi tulemus:

SARS koroonaviirus 2 IgG- 91.61 COI

 

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei ole kindlat teaduspõhist uuringut, mis määraks referentsvahemiku, et milline antikehade hulk takistab nakatumist

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks oodata, kui on piisavalt aega möödas esmasest vaktsineerimiskuurist? Praeguses epidemioloogilises situatsioonis? Kui ei ole küllalt aega möödas, siis antikehade vähese hulga põhjal niikuinii varem ei saa kolmandat doosi kahjuks.

 

Ise sain esmase vaktsineerimiskuuri tänavu jaanuaris. Septembris käisime Synlabis oma väikest last testimas, et kas tal on antikehi (oli suvel lähikontaktis, haigeks ei jäänud ja nüüdse teadmise järgi ka antikehi pole üldse). Tookord lasksin ka endal antikehad määrata, oli Synlabi väärtuste järgi 2000 ringis. Kui oktoobris tekkis võimalus kolmas doos saada, läksin esimesel päeval. Nüüd ootame pikisilmi, et mu vanematel saaks 6 kuud teisest doosist täis ja õnnestuks neil kolmas doos saada, enne kui haigus nendeni jõuab. Ja muidugi, et 5–11 a lapsed saaksid ka ükskord ometi oma vaktsiinid kätte.

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan kunagi kevadel juttu, et perearst soovitas haiguse läbipõdenul, kellel pärast põdemist ainult 300 ühikut antikehi oli, varsti ikka vaktsineerida ka. Mina lähtuks vaktsineerimisest möödunud ajast, mitte nii palju antikehadest, eriti kui oled 50+ ning kui tervisel ka midagi ikka viga juba on, vererõhk, ülekaal vms. Ise lähen ka nädala lõpus, perearst teeb sutsu ära.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud teadlased on seisukohal et vaktsiinist saadud immuunsus on oluliselt keerulisem mehanism kui lihtlabane antikehade otsimine verest.Kolmandaks süstiks ei ole mingit alust.

+5
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Paljud teadlased on seisukohal et vaktsiinist saadud immuunsus on oluliselt keerulisem mehanism kui lihtlabane antikehade otsimine verest.Kolmandaks süstiks ei ole mingit alust.

Kui praegusel ajal kevadel 2 doosi saanud õpetajad ja vanurid massiliselt haigestuvad, siis ikka nagu oleks kolmandaks süstiks alust.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu haigestuvad need, kes on valdavalt saanud aasta algusest vaktsineeritud ja AstraZenecaga, Moderna ja Pfizeriga on kaitse on tugevam.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu haigestuvad need, kes on valdavalt saanud aasta algusest vaktsineeritud ja AstraZenecaga, Moderna ja Pfizeriga on kaitse on tugevam.

Haigestuvad ka aasta alguses Pfizerit saanud. Tugevam võib see kaitse olla, aga enam mitte piisav. AZ-ga on muidugi asi üldse nutune.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul saab homme kuus kuud viimasest süstist mööda ja ülehomme saan kolmanda doosi. Eks huvitav oleks teada küll, palju siis neid antikehi on, aga ei täi selle teadmise eest 20 eurot maksta. Aga keegi muidugi võiks seda antikehade hulka selgitada küll – kuidas on võimalik, et täpselt sama vaktsiini saadud inimeste antikehade hulgad saavad nii erinevad olla. Mõnel alla saja, mõnel mitu tuhat?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga keegi muidugi võiks seda antikehade hulka selgitada küll – kuidas on võimalik, et täpselt sama vaktsiini saadud inimeste antikehade hulgad saavad nii erinevad olla. Mõnel alla saja, mõnel mitu tuhat?

No aga kohtudes kuskil viirusega käituvad meie kehad ka erinevalt ja ettearvamatult. Inimene on nii keeruline ehitis, et ei maksa imestada millegi üle. Pealegi liiguvad need inimesed väga erinevates oludes – need, kes rohkem ringi liiguvad, neil on tõenäoliselt aktiivsem immuunsüsteem kui teistel, kes oma kodus peamiselt toimetavad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu jah ei ole ühtset seisukohta, kas antikehade olemasolu/tase pärast põdemist on oluline. Seda infot me tegelikult veel ei tea. Lisaks on seda ka väga keeruline uurida. Näiteks Heidi Hanso põdes covidit, aga hiljem tegi antikehade testi – tulemus – antikehad puuduvad. Mis ei tähenda, et tal puudub kaitse uue nakatumise vastu.

Fakt on see, et varem põdenud ei nakatu teistkordselt üldjuhul. Vahel siiski, kuid see on siiski pigem harv.

Teine fakt on see, et vaktsineeritud inimesed on samuti oluliselt paremini kaitstud raske põdemist eest.

Nendele kahele faktile on raske vastu vaielda ja õnneks on ka piisavalt uuringuid.

Kuid see antikehade tase, rakuimmuunsus jne. Vot see on keerulisem, kuigi väga hea oleks kui k keegi saaks need teemad paremini läbi uuringute lahti seletada. Või leida parema viisi, kuid tuvastada, kas inimene on nakkusele vastuvõtlik või mitte, kas eelnev põdemine või vaktsiini kuur on osutunud piisavalt tõhusaks jne.

 

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu immuunpuudulikkusega teismelisel lapsel 3k peale Pfizerit antikehi 90, mul 3000. Arsti soovitusel peaks laps saama 3. doosi 7,5k hiljem (see ajavahemik sõltub ka tema muust ravist).  Ise mõtlen tõhustuse peale uuesti siis kui 6k möödas ja otsustan sõltuvalt selle hetke üldistest teadmistest ja olukorrast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

91 on igatahes madal tase, nii et oodata ei ole põhjust. Jah, antikehade tase ei ole ainus ega absoluutne kriteerium, aga nii palju on meil kogemust küll, et ei peaks tõhustusdoosiga liiga pikka vahet, kui tegu vanema inimesega; mehega: ülekaalulisega; kaasuvate haigustega inimesega; palju kontakte või habraste inimeste kontakte omava inimesega; antikehade tasemega alla 300. Ehk mida rohkem punkte täidetud, seda kindlamalt 3. doosi ära teeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

91 on igatahes madal tase, nii et oodata ei ole põhjust. Jah, antikehade tase ei ole ainus ega absoluutne kriteerium, aga nii palju on meil kogemust küll, et ei peaks tõhustusdoosiga liiga pikka vahet, kui tegu vanema inimesega; mehega: ülekaalulisega; kaasuvate haigustega inimesega; palju kontakte või habraste inimeste kontakte omava inimesega; antikehade tasemega alla 300. Ehk mida rohkem punkte täidetud, seda kindlamalt 3. doosi ära teeks.

Rumal ja võhiklik seisukoht.Immuunsus on hulga keerulisem kui sinu loetud antikehad veres. Pigem kiiruga kokku pandud vaktsiinid kaitsevad vähe.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumal ja võhiklik seisukoht.Immuunsus on hulga keerulisem kui sinu loetud antikehad veres. Pigem kiiruga kokku pandud vaktsiinid kaitsevad vähe.

Blaa blaa blaa.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu haigestuvad need, kes on valdavalt saanud aasta algusest vaktsineeritud ja AstraZenecaga, Moderna ja Pfizeriga on kaitse on tugevam.

ei, haigestuvad ka paljud suvel vaktsineeritud noored

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu haigestuvad need, kes on valdavalt saanud aasta algusest vaktsineeritud ja AstraZenecaga, Moderna ja Pfizeriga on kaitse on tugevam.

ei, haigestuvad ka paljud suvel vaktsineeritud noored

Ei haigestu, ära valeta. Väga ilmekas on päris noorte, 12-15 vanusegrupp, kes said vaktsineerimisloa alles juulist, st. 2. süst on kõigil tehtud kõige varem augustis. 100 tuhande vaktsineerimata 12-15 noore hulgast haigestus oktoobris 1287 noort, 100 tuhande vaktsineeritu hulgast samal ajal aga 42 noort. 30 korda vähem! Nii võimsalt toimib vaktsiin noortel, kes on värskelt vaktsineeritud.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei haigestu, ära valeta. Väga ilmekas on päris noorte, 12-15 vanusegrupp, kes said vaktsineerimisloa alles juulist, st. 2. süst on kõigil tehtud kõige varem augustis. 100 tuhande vaktsineerimata 12-15 noore hulgast haigestus oktoobris 1287 noort, 100 tuhande vaktsineeritu hulgast samal ajal aga 42 noort. 30 korda vähem! Nii võimsalt toimib vaktsiin noortel, kes on värskelt vaktsineeritud.

Lisan lingi Krista Fischeri vastavale statistikale ka, enne unustasin, vabandust. http://www-1.ms.ut.ee/krista/covid/vakts_nakat.html?fbclid=IwAR3nHddSGU_UbOIul-qrollsqCi81_vCFZ6tzC5zr-8XOnkIkswnQ_zqiD0

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul näide kodus mitte haigestuvast 15a noorest, sept. keskel sai 2.doosi.  Meil praegu 3 pereliiget haiged juba nädal. 15a ei tunne midagi kuskilt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsustan, et 12-15aastaseid hakata lubama vaktsineerida siiski 17. juunil (Tartus veelgi varem) ja minu oma sai teise doosi juba 23. juulil. Teisalt tähendab see, et varem kustub ka tugev kaitse, varakevadel ilmselt tuleb uus doos teha. Minu lapse klassis haigestus septembris-oktoobris koroonasse vähemalt 5 last, tema mitte. Keegi vaktsineeritutest ei haigestunud, ka mitte need, kel sel ajal veel teine doos oli tegemata.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsustan, et 12-15aastaseid hakata lubama vaktsineerida siiski 17. juunil (Tartus veelgi varem) ja minu oma sai teise doosi juba 23. juulil. Teisalt tähendab see, et varem kustub ka tugev kaitse, varakevadel ilmselt tuleb uus doos teha. Minu lapse klassis haigestus septembris-oktoobris koroonasse vähemalt 5 last, tema mitte. Keegi vaktsineeritutest ei haigestunud, ka mitte need, kel sel ajal veel teine doos oli tegemata.

Kõik ei haigestu ju mitte kunagi, olgu nad vaktsineeritud või vaktsineerimata. Selle ilmekaks näiteks on perekolded, kus 1-2 liiget positiivsed ja teistel pole häda midagi, kuigi elatakse pead-jalad koos.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Synlabis öeldi mulle, et kui on üle 50, siis on kaitse olemas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpsustan, et 12-15aastaseid hakata lubama vaktsineerida siiski 17. juunil (Tartus veelgi varem) ja minu oma sai teise doosi juba 23. juulil. Teisalt tähendab see, et varem kustub ka tugev kaitse, varakevadel ilmselt tuleb uus doos teha. Minu lapse klassis haigestus septembris-oktoobris koroonasse vähemalt 5 last, tema mitte. Keegi vaktsineeritutest ei haigestunud, ka mitte need, kel sel ajal veel teine doos oli tegemata.

Vabandan, panin kogemata miinuse, tahtsin tsiteerida hoopis. Mul tekkis küsinus, et kas haigestusid raskelt need noored ja kas oli tüsistusi ja nn long covidit (ehk vinduma jäämist)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul näide kodus mitte haigestuvast 15a noorest, sept. keskel sai 2.doosi. Meil praegu 3 pereliiget haiged juba nädal. 15a ei tunne midagi kuskilt.

Jaa, täitsa nõus, olen igati vaktsiinide poolt. Lihtsalt täpsustan, et 15-a noor võib olla ka asümptomaatiline positiivne st. ise haigustunnuseid ei oma, kuid on nakatunud ning külvab edasi.

Igaks juhuks laske ikka testida.

Endal sarnased näited oma 10-a (vaktsineerimata) ja 16-a (vaktsineeritud) laste pealt. Olid terved kui purikad, aga koroonatestid positiivsed, põdesid sümptomiteta läbi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neist viiest klassikaaslasest, lapsest: ei haigestunud ilmselt raskelt, tüsistustest ka veel ei tea, kuna alles paranesid. Haigusnädalate tegemata töödega ilmselt maadlevad veel tükk aega, kuna nagu igas koolis, tuleb ka kõige pisema töö eest saadud X pärast järele õppida ja teha. Lisaks tegi üks laps kodus väga haigeks oma kodustöötajast vaktsineerimata ema, kes sattus ka haiglasse ja siiani vindub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

poolt. Lihtsalt täpsustan, et 15-a noor võib olla ka asümptomaatiline positiivne st. ise haigustunnuseid ei oma, kuid on nakatunud ning külvab edasi.

Ja millisel viisil see levitamine täpsemalt toimuma peaks? Ma pakun, et suudlemine oleks suht ainus variant, kuidas kedagi nakatada. Mingist külvamisest on küll kohatu rääkida, kui inimene ei köhi, aevasta ega nuuska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

poolt. Lihtsalt täpsustan, et 15-a noor võib olla ka asümptomaatiline positiivne st. ise haigustunnuseid ei oma, kuid on nakatunud ning külvab edasi.

Ja millisel viisil see levitamine täpsemalt toimuma peaks? Ma pakun, et suudlemine oleks suht ainus variant, kuidas kedagi nakatada. Mingist külvamisest on küll kohatu rääkida, kui inimene ei köhi, aevasta ega nuuska.

Noh, naermine ja karjumine või laulmine on ka variandid siiski. Ilmselt ka väga lähestikku rääkimine, nagu koolis tunni ajal pinginaabriga sosistades, näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millisel viisil see levitamine täpsemalt toimuma peaks? Ma pakun, et suudlemine oleks suht ainus variant, kuidas kedagi nakatada. Mingist külvamisest on küll kohatu rääkida, kui inimene ei köhi, aevasta ega nuuska.

Respiratoorsed nakkushaigused levivad hingamisega. Asümptomaatiliselt toimub viiruse paljunemine samamoodi ninas ja neelus. Ei ole nii, et ainult köhimise ja aevastamisega levib 🙂 Köhimiseks ja aevastamiseks on vahest isegi nakkamine madalamal, kui enne nende nähtude väljalöömisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi targem oskab öelda, milline antikehade hulk on madal ja tuleks kindlasti teha tõhustusvaktsiin? Või milline piisavalt kõrge, et oodata veel 3. süstiga? Kust leida infot?

Veenivere analüüsi tulemus:

SARS koroonaviirus 2 IgG- 91.61 COI

KUna tegemist on katsetatava vaktsiiniga, siis üks osa vaktsiine pole üldse vaktsiinid, vaid on platseebo. Sellega peab ka iga vaktsineerija arvestama, et ta ei tea, mis talle süstiti.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KUna tegemist on katsetatava vaktsiiniga, siis üks osa vaktsiine pole üldse vaktsiinid, vaid on platseebo. Sellega peab ka iga vaktsineerija arvestama, et ta ei tea, mis talle süstiti.

Issand, no palu ometi omale tablette juurde hooldajalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Antikehade hulk ja tõhustusvaktsiin