Esileht Koroonaviirus COVID-19 Antivaxxerist hooldekodu töötaja töösaavutus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Antivaxxerist hooldekodu töötaja töösaavutus

Postitas:
Kägu

Oioioi

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/94574205/lahikontaktsena-toole-tulnud-vaktsiinivastane-hooldaja-nakatas-18-patsienti-kolm-neist-suri

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind pani selles loos hämmastama Maire Aunaste saamatus. Kaastunne talle muidugi ema kaotuse puhul, aga see eakas inimene oli jäänud vaktsineerimata, sest ta ei käinud nagunii kuskil. Ja kui siis selgus, et minek hooldekodusse, hakkas Aunaste uurima, kust saaks Janssenit, aga seda ei olnud kuskil ja siis nii see ema vaktsineerimata jäigi. Nagu… parem vaktsineerimata kui Pfizeriga vaktsineeritud? 91aastane, tõesti?

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärgu rääkigu, et Janssenit ei olnud kuskil.
Mina käisin 02.09 Jansseni vaktsiini saamas. Järvamaal väikeses perearstikeskuses oli seda täitsa saada veel mõned doosid ja ma ei pidanud paljuks sinna sõita.
Samal ajal oli Janssenit veel Räpinas ja päris mitmes Valgamaa väiksemas kohas olemas.
Isegi hetkel on vaktsineeri.ee näha, et Valga Sleveri parklas saab 17.09 Jansseniga vaktsineerida.
Lihtsam on ikka teisi süüdistada ja lisaks võib ka vaktsineeritud inimeselt nakkuse saada.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina käisin 02.09 Jansseni vaktsiini saamas. Järvamaal väikeses perearstikeskuses oli seda täitsa saada veel mõned doosid ja ma ei pidanud paljuks sinna sõita.

Samal ajal oli Janssenit veel Räpinas ja päris mitmes Valgamaa väiksemas kohas olemas.

Isegi hetkel on vaktsineeri.ee näha, et Valga Sleveri parklas saab 17.09 Jansseniga vaktsineerida.

Lihtsam on ikka teisi süüdistada ja lisaks võib ka vaktsineeritud inimeselt nakkuse saada.

Muidugi igal juhul kaastunne ema surma pärast.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole vist õiget ettekujutust, mida tähendab 90+ vanuses vanainimene. Mul on selles vanuseklassis sugulane, kes saab oma kodus üksi elatud, aga võimalus, et temaga saaks autoga mööda Eestit vaktsiini taga ajada, oleks välistatud. Kui autoga viiduna 5 km kaugusele läheb, on kõva sõna.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole vist õiget ettekujutust, mida tähendab 90+ vanuses vanainimene. Mul on selles vanuseklassis sugulane, kes saab oma kodus üksi elatud, aga võimalus, et temaga saaks autoga mööda Eestit vaktsiini taga ajada, oleks välistatud. Kui autoga viiduna 5 km kaugusele läheb, on kõva sõna.

Mul oli vanaema, kes elas 94 aastaseks. Seega on ettekujutus täiesti olemas.
Kuid asi polegi selles ja inimesed ning nende seisukorrad on erinevad. Asi on selles, et väide, et kusagil ei olnud seda vaktsiini saada on vale.
Ja igal juhul oleks ju saanud ka mõne muu vaktsiiniga kas või esimese süsti ära teha.
Aga inimlikult on täiesti arusaadav, et teisi süüdistatakse. Väga kurb juhus iga nurga alt vaadates.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kurb.. pigem isegi kuritegelik. Ja nende vaktsiinivastaste mõttemaailma arvestades ta ilmselt ei tunne ennast süüdi ka. arvab, et tema õigus mitte vaktsineerituna riskigrupi inimeste lähedal viibida on olulisem, kui teiste õigus elule. Vastikud egoistlikud oma naba imetlejad. Teiste elude arvelt.

+13
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kurb.. pigem isegi kuritegelik. Ja nende vaktsiinivastaste mõttemaailma arvestades ta ilmselt ei tunne ennast süüdi ka. arvab, et tema õigus mitte vaktsineerituna riskigrupi inimeste lähedal viibida on olulisem, kui teiste õigus elule. Vastikud egoistlikud oma naba imetlejad. Teiste elude arvelt.

Tööst ilma ja häbimärk selga. Mida perekonda. Ema ja poeg vaktsiinivastased. Lollus sünnitab lollust.

+12
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks see ole vaatenurga küsimus, aga kui mina viiks oma ema hooldekodusse, siis ma eeldaks, et töötaja, kes ei saa üldse aru, et ta töötab riskirühmaga (mitte ajutise riskirühmaga, vaid aastast-aastasse), lahkub ise töölt. Mitte ei peaks sellise töötaja töölhoidmiseks 90-seid mööda Eestit sõidutama.

Risk ei ole kunagi 0, aga see töötaja oli ikka väga otseselt nagu viitsütikuga pomm – ainult aja küsimus…

Mingi loogiline seos peaks ikka inimese ja töö vahel olema. Kui ma verd ei kannata, siis ma ei lähe haiglasse tööle. Kui mulle lapsed ei meeldi (või tahan olla nt 100% kindel, et ma püsin viirushaigustest vaba), siis ma ei lähe lasteaeda tööle.

+12
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas juuli lõpus oli ka Janssenit saada?

——–
FB-s jäid Delfi jagatuna need artiklid ette. Ja mind tõsiselt jahmatas, kui südametud ja küünilised võivad inimesed olla. Sellisele artiklile panna reaktsiooniks naerunägu?! Ja ilkuda, et Aunaste kui roolijoodik on hoopis ise teistele ohtlik…
Olgu, ma saan aru, et nad ei saa tunnistada, et selline asi üldse juhtuda sai. Vaja on eitada ja Delfi valetajate kambaks tembeldada. Aga, krt, keri siis edasi. Mida sa laksid oma naerunägusid ja ilgud? Egoism ja ärapanemisvajadus on nii suur? Oleks siis sihukesi üks-kaks olnud – ei, neid naerunägusid oli saja kanti ja Aunaste roolijoodikukommentaari oli ikka mitusada korda laigitud. Masendav enesekesksus.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma seda janssenit juba kuu aega otsin ja tõesti pole kuskil. Digilugu null. Vaktsineeri.ee tõesti näitab, et Valga selveri parklas on, aga see on eelregistreerimiseta, mis tähendab, et sõidan Tallinnast kohale ja tegelikult seda ilmselt pole.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma seda janssenit juba kuu aega otsin ja tõesti pole kuskil. Digilugu null. Vaktsineeri.ee tõesti näitab, et Valga selveri parklas on, aga see on eelregistreerimiseta, mis tähendab, et sõidan Tallinnast kohale ja tegelikult seda ilmselt pole.

Augusti lõpus oli palju rohkemates kohtades olemas ja ka väikestes perearstikeskustes, mitte ainult vaksineerimisbussides. Mina käisin sept alguses just perearstikeskuses ja registreerusin augusti lõpus. Digiloos jah ei näidanud, kuid vaktsineeri.ee leht näitas. Ei tea, miks selline jabur süsteem üles ehitatud on. Veel eelmisel nädalal oli Valgamaal paaris perearstikeskuses olemas, otsisin lähisugulasele võimalust Janssenit saada.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas juuli lõpus oli ka Janssenit saada?

Kui augusti lõpus oli, siis oli ka juuli lõpus ilmselgelt olemas. Vahepeal ju juurde seda ei tulnud.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa oleksid kuu tagasi pfizeri või moderna teinud, oleks sul mõne nädala pärast immuunsus käes. Aga sina erlistad selle asemel lõpmatult jansseni jahtimisele aega kulutada? Miks küll?

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1em; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Närvitseda pole vaja, aga inimesed võiks kord aru saada et selle vaktsiini kasutegur on meie kogemuste põhjal üsna olematu. Ma pole vandenõuteoreetik ega loll ning räägin oma kogemuse mis põhineb viimase 1.5 nädala jooksul kogetule. Minu abikaasa käis sünnipäeval kus oli tore tavapärane sõpruskond koos. Vaktsineeritud olid 70%,teised 30% mitte. Peale seda pidu haigestus enamik vaktsineerituid, tegid kiirtesti mis positiivne ja järgi ka pcr testi. Nad on karantiinis ja päriselt haiged. Üks neist õpetaja. Tema väikelapsel oli vaid ühe päeva palavik 37.5 ja nohu-et õnneks kerge täiesti nagu lastel ikka. Õpetajal muidugi halvem ja ikka täitsa siruli maas kolmas päev. Ülejäänud sealt sünnipäevapeolt ka just terved ei ole ning testid positiivsed. Vanusegrupp nii 35-50a. Ja asja tuum on nüüd selles mida ilmselt keegi ei usu, aga mittevaktsineeritud sealt seltskonnast on terved kõik peale ühe!</p>
<p style=”box-sizing: border-box; margin-top: 0px; margin-bottom: 1em; color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>Ilmselgelt seda lugu ju keegi ei usu, ka minu silmad ega kõrvad ei taha uskuda, aga nii on. Ise olen vaktsineeritud, aga mees on hetkel peale seda istumist linnakodus üksi,sest minu kevadine astrazeneca on nende nakatunud pfizeri omade kõrval ikka päris mõttetu, teised nakatunud seal alles suvel süstid saanud. Eks ootame ja vaatame, asi on enam, kui segane. Ilmselt on antud juhumeid kordades rohkem kui meie seltskonna oma, sest igapäevaselt neid vaktsineeritud positiivseid lisandub ja ilmselt on nad ka haiged,miks muidu testima saadetakse. Eks me kõik lootsime et vaktsiinid peatavad selle pandeemia, aga paistab,et mitte. Ka who vist kirjutas paari päeva eest, et sellest pole tolku.</p>

+9
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegu polnud ju ainult mittevaktsineeritu, vaid ka teadlikult lähikontaktsena tööle läinud töötajaga. Päris huvitavaid tulemusi annaks, kui me lähtuks sellest, et kuna ka mingi osa vaktsineeritud haigestub, siis jätame üldse kõik arstid, õed jne vaktsineerimata.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin nüüd pika jutu läbi. Tegu oli ikka põhimõttelise vastasega, kes keeldus nii vaktsineerimisest kui ka testimisest ja kaitseriietust kandis ka nii, nagu tuju tuli.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see oleks kuidagi vähem kole olnud, kui vaktsineeritud töötaja seal nakatanud oleks või milleks seda mittevaktsineerimist eraldi rõhutatud on?

+7
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see oleks kuidagi vähem kole olnud, kui vaktsineeritud töötaja seal nakatanud oleks või milleks seda mittevaktsineerimist eraldi rõhutatud on?

Jah, oleks moraalselt veidi vähem kole olnud.

Toon võrdluse autosõiduga. Pidevalt räägitakse, et nutitelefonis istudes ei tohiks roolis olla, purjus peaga ei tohiks rooli istuda ning arutuid möödasõite pole tarvis teha. Kui nüüd keegi istub purjus peaga rooli, nutitelefon näpus, hakkab kurvis möödasõitu tegema ning sõidab kellegi surnuks, siis on see moraalselt hullem kui sama tulemusega õnnetus, kus juht järgis kõiki reegleid, aga õnnetus juhtus ikka, juhist olenematutel põhjustel (nt terviserike).

Praegune juhtum on järjekordne näide mina-mina-mina mõtlemisest. Kahjuks jah, sellised inimesed süüd ega kahetsust ei tunne – kuna kuskil mujal ka mõni vaktsineeritu on eneselegi teadmata teisi nakatanud, siis on ju p****i… peaasi et ise ellu jäin.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa oleksid kuu tagasi pfizeri või moderna teinud, oleks sul mõne nädala pärast immuunsus käes. Aga sina erlistad selle asemel lõpmatult jansseni jahtimisele aega kulutada? Miks küll?

Seda enam, et juba üks süst kaitseb rohkem kui Jannseni null süsti.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jumal, sa näed, aga ei mürista 🙁

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin ka seda artiklit. Kui natuke detaile vaadata, siis teised 2 surnut olid ju vaktsineeritud? Miks rõhutatakse (ikka ja jälle), et süüdi on vaktsineerimatus? Ja see, et just see hooldaja teisi nakatas, on ka savijalgadel. Lihtsalt, kuna tema tunnistab, et oli lähikontaktne, siis on hea näpuga näidata. Kui uuritaks kõiki teisi hooldajaid, testitaks, võib ilmneda, et hoopis mõni neist oli juba ise haige ja nakatas kõik teised. Tobe artikkel. Kallutatud.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin ka seda artiklit. Kui natuke detaile vaadata, siis teised 2 surnut olid ju vaktsineeritud? Miks rõhutatakse (ikka ja jälle), et süüdi on vaktsineerimatus? Ja see, et just see hooldaja teisi nakatas, on ka savijalgadel. Lihtsalt, kuna tema tunnistab, et oli lähikontaktne, siis on hea näpuga näidata. Kui uuritaks kõiki teisi hooldajaid, testitaks, võib ilmneda, et hoopis mõni neist oli juba ise haige ja nakatas kõik teised. Tobe artikkel. Kallutatud.

Aga testitigi ju kõiki. Või mida sinu meelest see masstestimine, mida artiklis nimetati, tähendab?

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleks keegi oma 3a (natuke nohuse) lapsega käinud vanaema vaatamas, siis süüdistate last ka 90 aastaste MÕRVAS? Või nõuaksite vaxximist?

Palun inimesed, jooge klaas vett ja natuke mõelge ka kui vihkamist täis te olete!? Miks te vihkate?

+5
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleks keegi oma 3a (natuke nohuse) lapsega käinud vanaema vaatamas, siis süüdistate last ka 90 aastaste MÕRVAS? Või nõuaksite vaxximist?

Palun inimesed, jooge klaas vett ja natuke mõelge ka kui vihkamist täis te olete!? Miks te vihkate?

Appi! Nohuse lapsega ei mindud juba enne koroonat teisi inimesi külastamata, aga ma arvasin, et pärast 1,5 aastat koroonat on kõigile ilmselge, et haiged inimesed (k.a. lapsed) on kodus ja ei levita viirusi mööda ilma.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

On selline aeg, kus ei minda ka natuke nohuse lapsega 90-aastast vanaema vaatama.

Tegu ei olnud mingi – oih-ikka juhtub – õnnetu juhusega. Tegu oli töötajaga, kes töötas riskirühmaga ja ei kasutanud sisuliselt ainsamatki riski vähendada. Lisaks ei olnud talle koroona üllatuseks – tööle minnes ta juba teadis, et ta on sisuliselt lähikontaktne.

Võrreldav mitte 3-aastase lapsega, vaid kirurgiga, kes põhimõtteliselt operatsioonil maski ei kanna maski, käsi ei puhasta enne lõikust jne.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaxivastased arvavad, et inimesed käivad oma lõbuks ja ajaviiteks vaktsineerimas. Keegi ei süsti ju ometi oma lõbuks, vaid et panustada maksimaalselt sellesse, et normaalne elu saaks kuidagi jätkuda. Et sa oled teinud kõik mis teha saab. Paremaid variante ka ei ole ju praegu. Või te teate mõnda?

Inimene polnud mitte ainult vaktsiinivastane, vaid tuli ka lähikontaktsena tööle ega kandnud korralikult kaitseriietust. Kes teab, vbl vaktsineerituna oleks ka vähem viirust levitanud? Igal juhul tundub, et patsientidest oli tal sügavalt savi. Juba sel põhjusel ei tohiks selline inimene sel alal edasi töötada.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tekkis täpselt sama küsimus – mismoodi seda tõestati, et nakkus sai alguse just sellelt töötajalt? Kas testiti kõiki töötajaid? Ka vaktsineerituid? Kes sellele küsimusele vastama peaks? Kas see ajakirjanik? Aunaste? Keegi kolmas?
Ja mis puutub kellegi nurinasse hooldekodu aadressil, siis mul tekib teine küsimus – milline inimene üldse lükkab oma ema hooldekodusse, teades, millised on sealsed tingimused (ka juba enne koroonat). Vastik silmakirjalik üllitis.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaxivastased arvavad, et inimesed käivad oma lõbuks ja ajaviiteks vaktsineerimas. Keegi ei süsti ju ometi oma lõbuks, vaid et panustada maksimaalselt sellesse, et normaalne elu saaks kuidagi jätkuda. Et sa oled teinud kõik mis teha saab. Paremaid variante ka ei ole ju praegu. Või te teate mõnda?

Inimene polnud mitte ainult vaktsiinivastane, vaid tuli ka lähikontaktsena tööle ega kandnud korralikult kaitseriietust. Kes teab, vbl vaktsineerituna oleks ka vähem viirust levitanud? Igal juhul tundub, et patsientidest oli tal sügavalt savi. Juba sel põhjusel ei tohiks selline inimene sel alal edasi töötada.

Kas sinu väikse küla uudistesse ei olegi veel jõudnud, et vaktsiin EI HOIA nakatumast, haigestumast ega ka viirust edasi kandmast? Antud juhul oleks see vaktsiin kaitsenud vaid seda töötajat ENNAST võimaliku raske haigestumise eest, mille eest ta ilmselgelt kaitset ei vaja, kui ta niimoodi märkamatult põdes, eks?
No ja loomulikult oleks vaktsiin teda kaitsenud ka avaliku hurjutamise eest, mis võib vabalt olla täiesti alusetu. Mina selle töötaja asemel pöörduksin õiguskantsleri poole.

+2
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appi! Nohuse lapsega ei mindud juba enne koroonat teisi inimesi külastamata, aga ma arvasin, et pärast 1,5 aastat koroonat on kõigile ilmselge, et haiged inimesed (k.a. lapsed) on kodus ja ei levita viirusi mööda ilma.

See ongi kõigile selge, v.a vaktsineeritutele, kellele ei kehti mingid reeglid peale nende tohutute “vabaduste” ja “õiguste” isegi mitte isolatsiooni jääda, rääkimata enda testimisest.

+2
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Antivaxxerist hooldekodu töötaja töösaavutus