Esileht Tööelu, raha ja seadused. Apii, see emapalk ajab huluks :(

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Apii, see emapalk ajab huluks :(

Postitas:

Tere, tüdrukud päästke mind. kui mul arvatav lapsesünd on 7-11 november 2012. siis dekreeti ma lähen 1-2september ja seda makstakse 2011 tulude järgi. aga muret pakub teine osa, sest dekreet lõpeb 7-10 jaanuar 2013, seega emapalka arvestatajse 2012 tulude järgi, aga seal ju ainult 8-kuud tööl käidud saab omeas. kas ma siis ei saagi tibule pakuda midagi eriti? 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemahüvitise arvestamisel jäetakse välja töövõimetusperioodid (haigusleht, hooldusleht, sünnitusleht ehk nn dekreedileht).

Ehk siis keskmise leidmisel jagad töise tulu aasta päevade arvuga, millest on töövõimetuspäevad maha lahutatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahu.

Kuna töövõimetusperiood(haigusleht ja ka sünnitusleht=dekreedileht) jääb aasta keskmise arvestusest välja VH arvutamisel,
siis
jagatakse 2012.a saadud töine tulu (palk, preemia, puhkusetasu jne) töötatud kuudega st sinu puhul mitte rohkem kui 8,… kuuga (kui rohkem haiguslehti pole kui dekreet).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ooo aitäääh. kui kõik nagu ütleb \”kohalik\” siis ma saan nüüd rahulikult magada 😀
Aitäääh tüdrukud toetuse eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemahüvitist saad arvutada siin http://www.kalkulaator.ee/?lang=1&page=14
Lisa sinna siis haiguspäevade hulka ka kõik 2012 aasta dekreedipäevad.
Selleks, et saaksid kauem töötasu ja selle võrra algaks ja lõpeks vanemahüvitis hiljem, kui laps juba suurem, on soovitav dekreeti minna 30 päeva enne sünnitähtaega, mitte esimesel võimalusel – nagu sina hetkel planeerid. Kui tervis muidugi võimaldab. mõistlikum on igaks juhuks jätta selle aasta puhkus parem täpselt enne dekreedi algust ja selle arvelt varem koju jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oo jaaa tean mis tunned, meil oli ka lapse sünniga ilge arvutamine kas ikka saab seda \”head suuremat\” emapalka või siis kesist.
kui laps oleks nädalake max 2 hiljem sündinud oleksin saanud vähem kui pool oma praegust emapalka.

nb! raha tõesti ei kasvata last aga ei maksa naiivi ka mängida, et raha pole vaja, elame miinimumi eest. Suurema palgaga saab ju rohkem kõrvale panna, et lapsega kodus kauem olla ja ei pea nii kramplikult kõiki eurosid lugema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru,mis kõrvale panemisest te räägite.:-)See teeb lihtsalt võimalikuks,et saaks lapsegkauem kodus olla.
Siis kui tööl käite,ei panegi kõrvale? Emapalk on nagu kingitus? Siis teile endale ei kulugi raha,kuna olete kodune? Siis te ei söö ,ei vaja riideid jms.Lapsega kulutused ju veel rohkem suurenev.Enne sündi tuleks kõrvale panna.Mul selline loogika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emapalgaga kodus olles kulub ju oluliselt vähem raha, siis just ongi võimalik kõrvale panna. Ei ole kõiki töötamisega seotud kulusid – transport, riided, söök jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Emapalgaga kodus olles kulub ju oluliselt vähem raha, siis just ongi võimalik kõrvale panna. Ei ole kõiki töötamisega seotud kulusid – transport, riided, söök jne. [/tsitaat]

See on vägagi suhteline.
Minul just kulud kodus olles suurenevad, sest tööl käies on tasuta transport, vormiriietus ja tasuta lõuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei õnnestu hiljem dekreeti minna, tööandja ei lase kauemaks jääda 🙁 ja ise ei taha 13 tundi istuvat tööd teha, ja närviline amet kah. liikuda ringi ei lasta 🙁 Aga rahad juba vaikselt kõrvale panen, tahan ikkagi tibukesega 3-aastati koos olla. Ta ju 10 aastat oodatud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]murka111 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere, tüdrukud päästke mind. kui mul arvatav lapsesünd on 7-11 november 2012. siis dekreeti ma lähen 1-2september ja seda makstakse 2011 tulude järgi. aga muret pakub teine osa, sest dekreet lõpeb 7-10 jaanuar 2013, seega emapalka arvestatajse 2012 tulude järgi, aga seal ju ainult 8-kuud tööl käidud saab omeas. kas ma siis ei saagi tibule pakuda midagi eriti? :([/tsitaat]

Siinkohal küsin mina, kas konkreetsel juhul arvutatakse dekreediraha ikka 2011 aasta tulu järgi või hoopis 2012 järgi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 18:34; 23.04 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui dekreet algab 2012, siis ikka 2011 järgi – alati esimesele päevale eelneva aasta põhjal, olgu tegu dekreediraha või vanemahüvitisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 20:00; 23.04 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru!Õnnetu inimene esitab perekooli foorumis küsimuse ja otsib oma murega tuge, milleks perekoolifoorum ju ongi enam-jaolt ja juba küsimust hakatakse halvustavalt miinustama.Kas teie ei loe siis juba küsimusest välja, et inimene on niigi masendunud ja oma murega üksi, sama hea kui maaslamajat lüüa.Olgem siiski üksteisele toeks ja arvestagem, et tugevate seas on ka nõrgemaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 18:34; 23.04 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on vägagi suhteline.
Minul just kulud kodus olles suurenevad, sest tööl käies on tasuta transport, vormiriietus ja tasuta lõuna.[/tsitaat]
See on siiski erandlik olukord. Väga paljud peavad tööl käies väljas lõunatama, ostma piisavas koguses esinduslikke rõivaid, rohkem meiki, rohkem juuksurit, transport ja lapsehoid. Kodus olles ka perelõunaid võimalik odavamalt majandada, kuna aega järgida soodusmüüke jne. Mina näiteks ei ostnud lapsega kodus olles endale üldse uusi riideid, käisin nendega, mis varem ostetud, ainult pesu. Ikka palju odavam oli kodus olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 20:00; 23.04 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Minul just kulud kodus olles suurenevad, sest tööl käies on tasuta transport, vormiriietus ja tasuta lõuna.[/tsitaat]

Alla 3 aastase lapse emana on sul samuti tasuta transport. Vormiriietus ei tohiks asjasse puutuda, sest eeldatavasti olid sul kodus olemise riided ja tööl käimise ajal olemas, samuti riided, millega kodust väljas käia.

Lõunat pead nüüd küll kodus sööma, samas on sul võimalik söök ise valmis teha ja kulusid all hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 10:56; 24.04 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]murka111 kirjutas:[/small]
[tsitaat] kas ma siis ei saagi tibule pakuda midagi eriti? :([/tsitaat]

Ma arvan, et kui teemaalgataja oleks selle viimase lause kirjutamata jätnud, oleks ta kõigist miinustest pääsenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 10:56; 24.04 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, info est tüdrukud. mul hakkas kergem nüüd tean et tulen oma lapsukesega toime.

Miinused mind ei häiri, info on tähtsam. Aitäh toetamise eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arust kui dekreet algab 2012 aga lõpeb 2013. siis dekreeti makstakse 2011 aasta järgi aga emapalk 2012 järgi. 🙁 nii kurb kui see ka ei ole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Apii, see emapalk ajab huluks :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.