Esileht Ajaviite- ja muud jutud Apollo kino iseteenindusest snäkkide-jookide võtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Apollo kino iseteenindusest snäkkide-jookide võtmine

Postitas:
Kägu

Keegi või miski üldse ju ei kontrolligi, kas sa toodete eest maksid 😀

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas seal mitte kaameravalve pole?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võib-olla tõesti, aga mul oli oma noore sugulasega selleteemaline vestlus mõnda aega tagasi. Sattusime temaga koos Solarisse ja ta jumala rahus ütles, et see Apollo on täiega chill, käivad sõpradega, asjad märgivad kas väiksemaks või üldse ei sisesta ja kedagi ei huvita. Ma muidugi ütlesin, et see pole ok ja tegelt on see vargus ja minu soe soovitus oleks mitte nii teha. Mille peale ta vastas tegelikult üsna targalt (mitte, et ma seda õigustaks ega heaks kiidaks, et noored nii teevad, aga lihtsalt vastus oli mõtlemapanev): “Need töötajad põhimõtteliselt varastavad Apollo tagant iga päev. Nad on palgatud, et kontrollida ja kliente teenindada, aga neil on sügavalt suva, scrollivad telefonis, tukuvad ja võtavad ainult palgapäevast raha välja.” Point taken.

+5
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võib-olla tõesti, aga mul oli oma noore sugulasega selleteemaline vestlus mõnda aega tagasi. Sattusime temaga koos Solarisse ja ta jumala rahus ütles, et see Apollo on täiega chill, käivad sõpradega, asjad märgivad kas väiksemaks või üldse ei sisesta ja kedagi ei huvita. Ma muidugi ütlesin, et see pole ok ja tegelt on see vargus ja minu soe soovitus oleks mitte nii teha. Mille peale ta vastas tegelikult üsna targalt (mitte, et ma seda õigustaks ega heaks kiidaks, et noored nii teevad, aga lihtsalt vastus oli mõtlemapanev): “Need töötajad põhimõtteliselt varastavad Apollo tagant iga päev. Nad on palgatud, et kontrollida ja kliente teenindada, aga neil on sügavalt suva, scrollivad telefonis, tukuvad ja võtavad ainult palgapäevast raha välja.” Point taken.

Mis selles vastuses nii mõtlemapanevat on? Sama hästi võiks õigustada poest varastamist ka – kui vahele ei jää, järelikult on hoopis laisad turvamehed süüdi, sest nemad ei viitsinud piisavalt tähelepanelikult kaameraid jälgida ja märgata, kuidas ma enda seljakotti kaubast täis laon.

Vastikud inimesed, kes nii teevad. Tavapoe iseteeninduskassades ju samuti keegi ei hinga kuklasse ega jälgi, kas sa nüüd sisestasid tavalise Hispaania kurgi või Luunja kurgi vm, aga ometi mul pole tulnud mitte kordagi isegi pähe mõtet seda süsteemi kuritarvitada.

+46
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu meelest on targalt ja mõtlemapanevalt öeldud, et “kellegi tagant varastamine on OK, kui teised varastavad ka tema tagant”?

+24
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastikud inimesed, kes nii teevad. Tavapoe iseteeninduskassades ju samuti keegi ei hinga kuklasse ega jälgi, kas sa nüüd sisestasid tavalise Hispaania kurgi või Luunja kurgi vm, aga ometi mul pole tulnud mitte kordagi isegi pähe mõtet seda süsteemi kuritarvitada.

No täpselt, lihtsalt halva kasvatusega lapsed.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pakutava palga eest tulevad tööle vaid hilisteismelised, kellel eakaaslaste tegudest ilmselt ükskõik. Tegemist on eraettevõttega, ju nad on välja arvutanud, et pole mõtet rohkem jälgida- need, kes ausalt maksavad, maksavad kinni ka vargused.
Olen ise poes töötanud, brutopalk oli 750 eurot. Meil käis ka igasuguseis vargaid, osa neist alkojoobes või narkarid. Kaamerapilt näitas vaid udukogusid (ja mis sellest vahtidagi- hakkan mööda tänavat teismelisi taga ajama?) ja turvamehe palkamist ei pidanud omanikud vajalikuks. Mina tegin oma tööd – müüsin kaupa. Varaste tagaajamise ja nendega võitlemise eest mulle ei makstud. Pood olid kenasti kasumis, kate on lihtsalt nii suur.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu meelest on targalt ja mõtlemapanevalt öeldud, et “kellegi tagant varastamine on OK, kui teised varastavad ka tema tagant”?

Mõtlemapanev on pigem see, et ei sina ega need Apollo töötajad ise ei võta seda enda tegevusetust vargusena. Tegelikult on see reaalselt täpselt samasugune vargus, mida need noored seal korraldavad. Ja no ilmselt on ka juhtkonnal suva, sest muidu ju keegi uuriks, et kust need puudujäägid tulevad jne.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on ebaõiglane see, et ausad inimesed maksavad vargused kinni. Ega omanik midagi ei kaota. Ka mõningatele vargustele vaatamata on tal odavam osta iseteeninduskiosk kui palgata inimene müüma või pidevalt valvama. Sellistest varastest ei pea midagi, kui mõne kohta midagi sellist tean, siis räägin kõigile, et tööle teda ei soovita. Meie tutvusringkonnas on kombeks, et võetakse teismelisi (oma lapsi ja nende sõpru) suvel oma firmadesse tööle, kus teenivad päris head raha. Selliseid tüüpe ei võta keegi. Ka oma lapsega oleme rääkinud, et midagi sellist teha on lihtsalt väga rumal. Kui tahad elus kuskile jõuda, on su maine kõige suurem väärtus, mis sul on. Ja mida sa võidad sellega, mingi tühise rahasumma.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina käin Apollo ( ja teistes kinodes) kinos nii, et vōtan toidupoest näksid kaasa. Palju odavam ja vargus see pole.

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlemapanev on pigem see, et ei sina ega need Apollo töötajad ise ei võta seda enda tegevusetust vargusena.

Kui töötaja ei tee oma tööd korralikult, siis ei olegi see otseselt vargus, vaid kehv suhtumine töösse (pole ilmselt ainult Apollo töötajate probleem), oma töölepingu mittetäitmine. Ja selle mittetäitmisega tegelemine on tööandja ülesanne. Iseasi, kas sina kõrvaltvaatajana tead nende lepingu sisu. Võib-olla ongi nii ette nähtud, et ei pea tõmblema end ribadeks selle palga eest.

Kinos asjade eest mittemaksmine on otseselt vargus. Ja ei muutu vähem varguseks ka siis, kui keegi teine veel varastab.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla tõesti, aga mul oli oma noore sugulasega selleteemaline vestlus mõnda aega tagasi. Sattusime temaga koos Solarisse ja ta jumala rahus ütles, et see Apollo on täiega chill, käivad sõpradega, asjad märgivad kas väiksemaks või üldse ei sisesta ja kedagi ei huvita.

Nii võib mingi bussist inimesel rahakoti võtnu ka öelda, et ta võttis tagataskust vaikselt, kedagi ei huvitanud, sest inimene ei pannud tähele lihtsalt teha. Vargus on vargus. Ja mu meelest on loogiline, et ma ei võta seda snäkki, kui tundub liiga kallis. Aga varastama ei hakka. Kahju, kui selliseid inimesi  aina rohkem on, kes siis kohe vargile kukuvad, kui vahelejäämise tõenäosus piisavalt väikseks viia. Ei au ega häbi.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Kusjuures mulle keelduti teenindusest popcorni müümast, öeldi, et iseteeninduses on suurem valik.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Kusjuures mulle keelduti teenindusest popcorni müümast, öeldi, et iseteeninduses on suurem valik.

Ei saanud selle märkuse vajalikkusest aru? See on mingi vabandus varastamiseks või mis sa tahtsidki öelda?

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Apollo maksab nii vähe oma töötajatele, vaevalt, siis vargaid viitsid taga ajada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Apollo maksab nii vähe oma töötajatele, vaevalt, siis vargaid viitsid taga ajada.

Võib ka see olla, et töötajate turvalisuse huvides ei tohigi.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA, kas tunnistasid just oma varguse ülesse? 😀

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saanud selle märkuse vajalikkusest aru? See on mingi vabandus varastamiseks või mis sa tahtsidki öelda?

Miks peab märkus vajalik olema. Ei ole mingit vajalikkust. Lihtsalt nii minuga käituti. Mis on natuke kummaline. Ja ma ei varastanud midagi. Popcorni mõtlesin esialgu osta, aga seal ei müüda väikest kogust. Ostsin hoopis veini.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peab märkus vajalik olema. Ei ole mingit vajalikkust. Lihtsalt nii minuga käituti. Mis on natuke kummaline. Ja ma ei varastanud midagi. Popcorni mõtlesin esialgu osta, aga seal ei müüda väikest kogust. Ostsin hoopis veini.

Ok, niisama läterdad asjassepuutumatut juttu. Selge.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uskumatu suhtumine, et kui ei kontrollita, siis võib varastada ja varguse eest vastutavad töötajad, kes ei valva. Kangesti meenutab seda Bangladeshist pärit füsioterapeuti, kes arvas, et kui teda ei jälgita, siis võib patsienti vägistada küll ja süüdi on tööandja.  Vargus on vargus. Pole ju mingit vahet, kas sa varastad poest, kus valve puudub, või lähed varastad naabri korterist kui naaber on kogemata ukse lahti unustanud. No aga kui naaber on veel ärimees ja kapitalist ja röövib vaeseid? Inimene vastutab ikka alati ise oma tegude eest. Kui mu noor sugulane mulle varguse üles tunnistaks, ma ikka räägiks temaga tõsiselt, mitte ei tuleks siia Apollo töötajaid süüdistama. Maailm liigub järgest ja järjest selle poole, et iseteenindusi tuleb juurde, väga kahju on kui me ei saa neid kasutada meile sobival ajas ja kohas, sest mingite inimeste meelest on normaalne sealt varastada.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iseteeninduskassasid jälgivad turvakaamerad ning see kõik salvestatakse. Kui keegi arvab, et võibki varastama jääda ning seda ei avastata, siis palju õnne!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mu noor sugulane mulle varguse üles tunnistaks, ma ikka räägiks temaga tõsiselt, mitte ei tuleks siia Apollo töötajaid süüdistama.

Oot, mul see koht jäi vist vahele, kus postitaja Apollo töötajaid süüdistas – postitust on hiljem muudetud või?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui mu noor sugulane mulle varguse üles tunnistaks, ma ikka räägiks temaga tõsiselt, mitte ei tuleks siia Apollo töötajaid süüdistama.

Oot, mul see koht jäi vist vahele, kus postitaja Apollo töötajaid süüdistas – postitust on hiljem muudetud või?

Ei ole ma midagi muutnud ega ka süüdistanud.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, tere tulemast arenenud maailma! Elan Rootsis ja meie ümbruskonnas on küll ja veel neid müügikohti, kus raha tuleb topsi panna või telefoniga makse teha ja müüjat ei kohtagi. Väikestes kohtades muidugi, kus inimesed veel ausad on. Suurlinnades ilmselt mitte (ei ole kursis).

Meil on läheduses üks marjakasvatus, kus müüakse marju isekorjamise põhimõttel. Korjad, palju tahad, ja siis kassas maksad kaalu järgi. Varem oli sissepääs tasuta, kuid mõni aasta tagasi hakati sissepääsu eest kopsakat tasu küsima, mis pärast korjatud marjade hinnast maha arvatakse. Sest just sellise “keegi ju ei kontrolligi 😃”-suhtumisega muulased hakkasid seal käima oma suurte lastekarjadega, sõid kõhud täis ja ostsid siis vaid pisikese peotäie.

Nii et jah, millist maailma me tahame?

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asi on natuke erinev, kui tegu on väikese taluga, kes müüb oma tooteid, et kogukonnale rõõmu teha.

Mul küll ausalt öeldes Apollost, Selverist vms kahju pole, mõeldes sellele, kuidas nad kliente ja eriti oma töötajaid koorivad. Eriti, kui neid ei huvita ka, kas keegi näppab midagi või ei. Ainult turvamees saab seal jõumänge mängida, kui kellelgi on sidrun piiksutamata jäänud.

(Ma ei käi kummaski, elan välisriigis ja käin teistsugustes poodides).

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahju küll, kui vanemad pole suutnud lastele selgeks teha, miks varastada pole ok, vaid on nad kasvatanud stiilis, et varastamine on ok kui keegi ei märka.

Kui asust hinnata ei oska, siis vähemalt võiks selle peale mõelda, et ühel päeval see ettevõte siiski võtab turvakaamerate videod välja ja annab asja politseisse. Siis tuleb papal ja mammal plekkida. Noorel endal juba enne täiskasvanuks saamist jäljed politsei registrites. Võib olulise määral ka hiljem elu mõjutada, sest egas need suliteod kappi jää. Meenutagem üht lauljana tuntud meest, kes noorena ühe rumala varguse teo sooritas. No on ikka mark küll hiljem seda seletada, oi kui loll ma olin. Varganäoks olemine ei ole prestiiž.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Asi on natuke erinev, kui tegu on väikese taluga, kes müüb oma tooteid, et kogukonnale rõõmu teha.

Mul küll ausalt öeldes Apollost, Selverist vms kahju pole, mõeldes sellele, kuidas nad kliente ja eriti oma töötajaid koorivad. Eriti, kui neid ei huvita ka, kas keegi näppab midagi või ei. Ainult turvamees saab seal jõumänge mängida, kui kellelgi on sidrun piiksutamata jäänud.

(Ma ei käi kummaski, elan välisriigis ja käin teistsugustes poodides).

Arvad, et tüübid, kes apollos ja selveris varastavad, käituks seal küla põllul ausamalt? Varas on varas ja varastab alati kui vähegi saab. Ka seal põllul leiab ta tuhat vabandust, et omanik on nõme või tal ju marju siin küll ja küll või õuel liiga uhke auto. Müüakse ja kasvatatakse neid saadusi ikka pere elatamiseks, mitte kogukonna rõõmustamiseks. Mine ole näiteks mõnes sellises talus vabatahtlikuks. See on nende sissetulek ja raske töö. Kui mingi ettevõte ei meeldi, siis ära tarbi nende teenuseid, aga minna sinna varastama ja kotti kühveldama õigustusega, et nad sulle ei meeldi… kuigi miskipärast oled seal kohal.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda silmas pidasingi, et minu meelest väiketootjalt varastamine on ikka mitu kraadi kangem.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Varastamine on varastamine. Suures ettevõttes on samuti palgalised inimesed tööl, kes palgatõusu ootavad. Sina varastad selle ära. Teed oma toa seinale suured kraadide graafikuid, kust võib rohkem varastada ja kust võib natuke vähem varastada? A võibolla on ok ka sinu koju tulla ja sealt mõni asi kaasa võtta, sest sa ju ei kasuta seda või sul nii hea sissetulek ja nagunii ei pane tähele.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ja ta sugulane on hea näide geenibaasist, mida tegelikult ei tohiks paljundada, kuna inimkonna intelligentsitase iga järgmise nendesuguse lisandumisega aina langeb.

+4
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Apollo kino iseteenindusest snäkkide-jookide võtmine