Esileht Beebi ja mitmikud Appi, beebi ärkab öösel nutuga 5-6x

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Appi, beebi ärkab öösel nutuga 5-6x

Postitas:

Tere! Palun andke nõu, mis võib lapsele muret valmistada ja mida ma peaksin tegema, kui beebi juba kaks kuud väga halvasti öösel magab ja vahel lausa 5-6x ärkab ja suht aint rinnaga uuesti magama jääb. Laps 5kuune.

Vahepeal olid nädalad, kui ta ärkas mõnikord iga 1,5h järel, aga sain ta uuesti magama luti abil. Nüüd üldse enam lutti ei taha, ärkab öösel väga suure nutuga ja miski muu ei lohuta ega aita tagasi unne kui rind. Aga 5-6 korda rinda anda on ikka päris väsitav ja kardan et tekitab halva harjumuse öösel pidevalt süüa. Nii suur laps ei saa ju ometi olla nii tihti näljane, praegu iga 2,5h järel ärkab üles.

Üldiselt ööunne püüan panna nii, et annan rinna ära ja siis ärkvel lapse panen voodisse. Veidi ta küll protestib, aga natukene silitan ta kõhtu ja siis jääb ikkagi ise magama. Seega olen püüdnud teha kõik, et tal poleks suurt seost imetamise ja magamisega ja jääks ikka ise magama. Aga sellest pole öösel justkui mingit kasu, ikka ärkab nii sageli.

Mis võib olla selle sagedase ärkamise põhjust ja kas peaksin muretsema, et ta harjub ära nii tihedalt rinda saama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 07:21; 22.04 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et ei pea muretsema. Ta on alles pisike beebi, see aeg möödub nii kiiresti. Ei jää ta sul rinna otsa. Mul on 8-kuune, annan ka öösel ca 5x. Lutti ei võta, seega kohe kui nihelema hakkab, rind suhu ja magame edasi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-kuune võib tahta küll veel iga 2,5h rinnale. Teise lapsega elasime nii kuni 10k, siis lihtsalt võõrutasin öisest söömisest.

Kui rind teda rahustab, siis mina annaks rinda. Teine variant on mitte anda ja rahustada last, aga siis pead teadlikult valmis olema eriti rasketeks võõrutusnädalateks. Ja ka mees peab valmis olema rasketeks öödeks ja sind toetama selles, mitte targutama, et pane tissi otsa.

Igasugused öised võõrutamised on emotsionaalselt väga pingelised – oluline on enne algust koos mehega seda teadvustada, et te üksteise peale pärast pingeid välja ei elaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 09:38; 22.04 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, eriti ei mõista ikka. Ta ju vastsündinuna ka ei söönud nii tihti. Isegi siis oli toidukorra vahe ju umbes 3 tundi. Ja nüüd võib päeval 4h ka olla söömata ilma, et niimoodi nutaks nagu öösel. Aga tõesti peaksin siis vabalt öösel rinda andma lihtsalt iga ärkamise korral, kuigi viimase söömise algusest möödas ainult 2 või 2,5 h? Pole loogline ju. Tore küll, et rind teda rahustab, aga peab ju olema mingi põhjus, miks ta üldse ärkab ja veel sellise kohutava nutuga. Nii tihti ei saa selleks põhjuseks olla ju nälg.

Olen proovinud päeval ka erinevaid variante- anda pikema ja lühema vahega süüa ka miski ei muuda seda ööst olukorda.

Saan aru, et esmakordse emana olen ilmselt naiivne kui otsin beebi käitumises mingit loogikat, aga lihtsalt pea ei võta, et tõesti nüüd annan muudkui rinda üritamata ärkamise põhjusest aru saada. Uneregressioon vist ka ei kesta kaks kuud nagu meil see trall juba kestab? Uneassosatsiooni olen püüdnud meeleheitlikult ka vältida nagu juba ütlesin. Hambavalu ka vist ei tekita sellist olukorda kaheks kuuks ja ühtegi hammast ei paista ka. Äkki midagi muud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 07:21; 22.04 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambad võivad vaeva teha. Rinda ta vb üldse söömise pärast ei tahagi. Vaid lihtsalt, lähedus, lõhn ja soojus lohutavad.
Proovi üks öö valuvaigistit anda, kui mõjub, teevad igemed haiget.

Või on päeval liiga ülestimuleeritud(mida ma muidigi koroonaajal ei usu eriti). Päeval kodus taustaks mängiv telekas näiteks stimuleerib liigselt. Vilkuv ekraan ju

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla tulevad hambad, b12 vitamiini madal tase, ajutine uneregressioon või kasvuspurt, ei tea. Ma magasin beebi kõrval, sest ei suutnud nii tihti oma voodist välja tulla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ta lisatoitu juba saa? Lihtsalt mõte, et äkki see tekitab vaevusi? Vb on kogused väga suured juba, lapsel on janu, mitte nälg (rp kustutab ka janu).

Aga kui ta rinnal kohe rahuneb, siis lihtsam on ehk rinna otsa panna ja edasi magada, kui võidelda?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 09:38; 22.04 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ongi laps öösel non-stop rinnal. Lutti ei tunnista. Mul läheb sellest külitamisest häbemeluu jube valusaks. Aga ju kannatan ära. Natuke saan ikka ise ka tukkuda ja vahel undki näha. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihti ei saagi teada täpset vastust, et miks laps nii tihti ärkab (on see siis B12 madal tase või kasvuspurt või midagi muud). Minu laps ka alguses magas nagu kukupai ja siis alates 4. elukuust läks aina hullemas. Tema ärkas minimaalselt 5x igal ööl. Mõnikord ärkas iga 40 min tagant. Proovisime igasugu nippe, käisime arsti juures, unenõustamises jne… Aitas ainult aeg. Siiani ei maga tervet ööd ja ta on nüüd 5-aastane. Õnneks teine laps magab paremini meil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Appi, beebi ärkab öösel nutuga 5-6x