Esileht Ilu Appi, kas sekundaarne laktoositalumatus.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Appi, kas sekundaarne laktoositalumatus.

Postitas:

Tere!

Äkki keegi oskab nõu anda.
Nimelt kahtlustan endal üsna kindlalt laktoositalumatust, mis tekkis väga järsku.
Algas asi nii, et põdesin paaripäevast kõhuviirust (nii 4-5 nädalat tagasi) oksendamise ja palavikuga. Tegin pärast Enteroli ja probiootikumi kuuri ja paar päeva sõin tagasihoidlikult ja vältisin oiima jne, nii nagu kõhuviiruse puhul soovitatakse. Mis aga alates kõhuviiruse põdemisest on see, et piimatoodete tarbimise järel piinlen suurtes valudes. Kuskil poole tunni jooksul pärast sööki hakkavad haigetegevad kõhukorinad ja ebameeldivad gaasid, kõht läheb paiste. Ikka väga talumatu enesetunne.
Küsimus selles, et kas tõesti see kõhuviirus tegi mu laktoositalumatuks ja nüüd on ja jääbki nii? Või tõesti seedesüsteem veel ei suuda piimatooteid seedida ja ajaga läheb paremaks?

Aitäh, kes oskavad nõu anda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan, teema sai valesse kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 20:04; 23.02 20:24; 24.02 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist probiootikumi kasutasid? Mul tekkisid täpselt samad sümptomid ühe probiootikumiga, hetkel ei mäleta nime, hiljem saan kirjutada, kui meelde tuleb. Valge plastpurk sini-kollase sildiga.
Ainult et mul polnud ei kõhuviirust ega midagi. Lihtsalt mõtlesin, et turgutan tervist. Aga säh sulle kooki moosiga, kuude kaupa vaevlen kohutava kõhupuhituse ja röhitsuste käes, mis kõik muidugi piimatoodete söömisel veel eriti hulluks läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist probiootikumi kasutasid? Mul tekkisid täpselt samad sümptomid ühe probiootikumiga, hetkel ei mäleta nime, hiljem saan kirjutada, kui meelde tuleb. Valge plastpurk sini-kollase sildiga.

Ainult et mul polnud ei kõhuviirust ega midagi. Lihtsalt mõtlesin, et turgutan tervist. Aga säh sulle kooki moosiga, kuude kaupa vaevlen kohutava kõhupuhituse ja röhitsuste käes, mis kõik muidugi piimatoodete söömisel veel eriti hulluks läheb.

Tegin 2 kuuri. Esimesed olid Ratiopharmi omad, valge ja oranziga karbis. Nüüd on võtmisel Linex Comfort 3. Uue kuuri võtsin ette apteekri soovitusel. Piimatoodetest käin hetkel kaarega mööda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 20:04; 23.02 20:24; 24.02 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt, kui laktoositalumatus on tekkinud ajutise sooleärrituse tõttu, siis reeglina see läheb üle – sool rahuneb, ensüümi tootmine taastub ja laktoos hakkab taas seeduma.

Aga proovi laktoosivabu piimatooteid – kas neid saad süüa probleemideta? Kui neid ka ei saa, pole probleem ilmselt üldse laktoosis. Lõpeta probiootikiumikuurid ära (äkki probiootikumid ergutasid seedimist pisut liialt?) ja lase seedimisel rahuneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu Appi, kas sekundaarne laktoositalumatus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.