Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Appi! Kiiresti hyva nou vaja

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Appi! Kiiresti hyva nou vaja

Postitas:
Kägu

Mind jäi see sleepover sõna kummitama. Sattusin ühele filmisaidile, kuhu sisestasin selle sõna. Uskuge mind, ei mingeid patside punumisi, ikka tõsisemad toimetused. Eriti meeldis stseen, kus osales Melody-sleepover:)

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina keelduks sellises asjas valetamast. 17-aastased on juba piisavalt suured, et asjad oma vanematega ise korda ajada, mina kellegi heaks valetama ei hakkaks. Ütleksin  oma lapsele, et tehku valik: kas kutsub selle tüdruku või poisi.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eraldi teema on muidugi see, kui teemaalgatajat kehutatakse teise lapse emale tema lapsega seonduvas valetama. Ema ja lapse vahele trügimine kellegi kolmanda isiku poolt on alati problemaatiline ja võib tuua kaasa rohkem kahju kui kasu.

Kui kui ikka kodune taust on selline natuke imelik ja ma vanemana näen, et lapse sõpra või sõbrannat liialt rangelt näiteks usulistel põhjustel piiratakse, hüsteeriliselt kahtlustatakse , siis mina oleks ka selle lapse poolel ja varjaks tema vanemate eest, et ta saaks nagu normaalne noor teistega aega veeta. Seda enam, kui ma ise hoiaks silma peal, et kõik on kontrollil all. Pole mingit läbrakat.

Vaata, sinul ei ole käes kogu infot, vaid ainult mõni üksik fragment. Sa ei tea kõike ja selle teise pere liikmed ei pruugi sulle kõike rääkida ka (ega peagi). Kui me igaüks siin hakkaksime oma peakuju järgi sekkuma teiste pereellu, eriti ema-lapse vahelistesse suhetesse, siis tuleb sellest harva head nahka. Ka meil endil võivad olla mingisugused põhimõtted, mis teisele perele “imelikud” tunduvad. Meile meeldiks, kui neid aktsepteeritaks, mitte ei sõidetaks neist üle.

Siin pole ju midagi nuputada, mida see ema kardab. Mamma kardab, et tema tütart vägistatakse. Teatud kultuurides see paraku nii ka on, et naised ja mehed koos mitte kunagi aega ei veeda ja nende jaoks võib see eestlaste komme olla võõras, et mida nad seal siis koos teevad. No hängivadki niisama sõbralikult koos ja meestel ei mõlgugi kogu aeg mõte, et kui naine on üksi, siis haaran kõrist.  Eestis elades tuleb ikkagi koheneda meie kultuuriruumiga. Kui ei meeldi, siis tuleb naaseda oma riiki.  See ema ju on ise kodus ja teab, mis seal toimub.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eraldi teema on muidugi see, kui teemaalgatajat kehutatakse teise lapse emale tema lapsega seonduvas valetama. Ema ja lapse vahele trügimine kellegi kolmanda isiku poolt on alati problemaatiline ja võib tuua kaasa rohkem kahju kui kasu.

Kui kui ikka kodune taust on selline natuke imelik ja ma vanemana näen, et lapse sõpra või sõbrannat liialt rangelt näiteks usulistel põhjustel piiratakse, hüsteeriliselt kahtlustatakse , siis mina oleks ka selle lapse poolel ja varjaks tema vanemate eest, et ta saaks nagu normaalne noor teistega aega veeta. Seda enam, kui ma ise hoiaks silma peal, et kõik on kontrollil all. Pole mingit läbrakat.

Vaata, sinul ei ole käes kogu infot, vaid ainult mõni üksik fragment. Sa ei tea kõike ja selle teise pere liikmed ei pruugi sulle kõike rääkida ka (ega peagi). Kui me igaüks siin hakkaksime oma peakuju järgi sekkuma teiste pereellu, eriti ema-lapse vahelistesse suhetesse, siis tuleb sellest harva head nahka. Ka meil endil võivad olla mingisugused põhimõtted, mis teisele perele “imelikud” tunduvad. Meile meeldiks, kui neid aktsepteeritaks, mitte ei sõidetaks neist üle.

Siin pole ju midagi nuputada, mida see ema kardab. Mamma kardab, et tema tütart vägistatakse. Teatud kultuurides see paraku nii ka on, et naised ja mehed koos mitte kunagi aega ei veeda ja nende jaoks võib see eestlaste komme olla võõras, et mida nad seal siis koos teevad. No hängivadki niisama sõbralikult koos ja meestel ei mõlgugi kogu aeg mõte, et kui naine on üksi, siis haaran kõrist. Eestis elades tuleb ikkagi koheneda meie kultuuriruumiga. Kui ei meeldi, siis tuleb naaseda oma riiki. See ema ju on ise kodus ja teab, mis seal toimub.

Võib-olla nad ei elagi Eestis.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sleepover tegevus toimub näiteks hoopis Dubais?

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sleepover tegevus toimub näiteks hoopis Dubais?

Ma pakuks, et näiteks Soomes, Rootsis või Inglismaal.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma 1) ei saaks valetamisega hakkama ja 2) ei pea valetamist (ega käskimist valetada) mitmel tasandil õigeks. Võin olla noorte poolt ja nende minu hinnangul süütuid saladusi hoida, aga aktiivse valetamise juurest läheks piir. “Kõik ok, hoian silma peal” oleks veel ok, eeldusel, et info keelu kohta on minuni jõudnud ringiga.

Muus osas super, kui on usaldus oma lapse ja ta sõprade vastu ja vastupidi. Seda väiksem tõenäosus, et sellisel pidžaamapeol midagi keelatut tegema hakatakse.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle jääb hämaraks, kuidas vastutus teise pere perekonnakorralduse eest sinule on libisenud. Kui sealses kodus on lapsele öeldud, et ei lähe või lähed teatud tingimustel, siis nii ongi. Järelikult laps ei tule, kui tingimused pole need.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda väiksem tõenäosus, et sellisel pidžaamapeol midagi keelatut tegema hakatakse.

Ega siis teki all poisi ja tüdruku nahistamine öösel midagi keelatut pole. Noored peavadki ju teineteist tundma õppima.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei valetaks teisele emale. See ei ole sinu otsustada, millised on teise pere reeglid.

See algus muidugi kõlas juba päris kehvasti:

Mulle oli kask antud talle valetada.

Oma laste ees ka siis mingit autoriteeti pole?

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda väiksem tõenäosus, et sellisel pidžaamapeol midagi keelatut tegema hakatakse.

Ega siis teki all poisi ja tüdruku nahistamine öösel midagi keelatut pole. Noored peavadki ju teineteist tundma õppima.

Selleks nahistamiseks pole vaja vanemaid informeerida ega nende tähelepanu sellele ajaperioodile spetsiaalselt juhtida. Ma ei tea küll ühtki noort iseenda noorusest, sõbrannade seast ega ka oma laste seast, kes selleks, et seksida, teavitaks oma ema, isa, veel mitme sõbranna ema ja isa, et ta nüüd ööbib mujal. Lisaks ei kutsuks keegi kohale selleks publikut sõbrannade näol. Lisaks korraaldaks selle seksimise siis, kui ema-isa kodus on.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks korraaldaks selle seksimise siis, kui ema-isa kodus on.

Kas sina tegid 17 aastaselt nii, et sellest nii veenvalt siin räägid?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Saatsin sellise sõnumi tüdruku emale: girls are wery welcome to come around and have a sleepover. Will get them some boardgames and takeaways,  and will keep eye one them. They deserve to have some fun after all the hard work at school. Kind regards,  …

Ja see poiss oli  vööni juustega , lasi tüdrukutel ennast meikida ja kleitidesse riietada ja poseeris siis neile. Nägin neid fotosid pärast.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega tüdruku emal ju selge mure, et ei tuleks poisse pidzaamapeole. Ikka arvad ju et poiss on poiss. Ei tule selle pealegi, et mõni poiss võib olla ka teise orientatsiooniga.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Orientatsioonis ei ole küsimus, vaid usalduses.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Orientatsioonis ei ole küsimus, vaid usalduses.

Ok. Usalduses. Kelle usalduses? Oma lapse? Teise lapsevanema?

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks nahistamiseks pole vaja vanemaid informeerida ega nende tähelepanu sellele ajaperioodile spetsiaalselt juhtida. Ma ei tea küll ühtki noort iseenda noorusest, sõbrannade seast ega ka oma laste seast, kes selleks, et seksida, teavitaks oma ema, isa, veel mitme sõbranna ema ja isa, et ta nüüd ööbib mujal. Lisaks ei kutsuks keegi kohale selleks publikut sõbrannade näol. Lisaks korraaldaks selle seksimise siis, kui ema-isa kodus on.

Kas sina tegid 17 aastaselt nii, et sellest nii veenvalt siin räägid?

Muidugi ei informeerinud ma oma vanemaid, et nüüd hakkan seksima. Aga loomulikult olid kõige ohutumad peod üldse kellegi kodus, vahet pole, päeval või öösel. 17-aastaselt kaotasin süütuse, viimases klassis ja LOOMULIKULT mitte nii, et kamp sõbrannasid vaatab pealt ja ema, isa ja kogu seltskonna vanemad on kikivarvule aetud ja kõrvaltoas. Õnneks ei teinud seda nii ka minu lapsed.

+3
0
Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Esileht Koolilaps Appi! Kiiresti hyva nou vaja