Esileht Kodunurk APPI – kirbud!!!

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: APPI – kirbud!!!

Postitas:

Peres kass ja kassil kirbud! Ostsin apteegist vahendi, ajasin kassile selga, koristasin, lasin mingit aerosooli elamisse – ei midagi! Tõin loomaarsti käest mingi täpplahuse – ikka loomal loomad seljas! Palun KOGEMUSI, kuidas neist rõvedatest elukatest lahti saada!!!!

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 23:06; 13.10 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas õuekass või toakass? Mina omal ajal, nüüd juba 10 aastat tagasi, sain kassil kirpudest lahti 1 korraga , loomaarstilt sain mingit kirbuvastast vahendit, tilgutasin 1 tilga kaela peale ja nädala pärast kordasin. kirbud kadusid ära ja rohkem pole olnud. muidu üldjuhul peaks terves elamises ka kirbutõrje tegema, kuid ma ei teinud rohkem kui tavakoristus. Nüüd kass üle 20-aastane ning tubane (noore kassina elasime üürimajas ning kass käis õues iga päev), nüüd juba 13-aastat korteris, ning loom õues ei käi, rõdul tiirutab, kuid enamuse ajast magab pappkastis või radiaatori peal

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt toakass, tiirutas niisama päeval õues järelvalve all, oma hoovis ainult. Kirpude avastamisest saadik ainult tubane (ilmselt surmani).

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 23:06; 13.10 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi väike krants, kes päeval oli väljas, öösel toas. Aegajalt oli hirmsasti kirpe täis, mitte kogu aeg. Kust ta need sai, ei tea, sest teiste koertega kokku ei puutunud. Igal juhul ei olnud inimestel meie peres mitte kunagi kirpe.

Kirbud, nagu sügelisedki, ei pruugi nende “omaniku” kohta mitte midagi näidata. Küll aga näitab see midagi inimese kohta, kes arvab, et kirbud on  ainult “fuih” ja “päh”…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on koerad ja õuekassid, kord kvartalis panen turjale mõnd vahendit, mis võtab nii välis- kui siseparasiidid ära. On muidugi eraldi kirbu- ja puugitõrjeks ka ravimid.  Tavaliselt surevad kirbud paari päevaga. Kui ühest korrast ei aita, tuleb teist korda veel kasutada (sõltub preparaadist, millal).

Põhiline, et tilgutaksid vahendit õigesti turjale – karvad lükkad eemale, paned paar tilka otse nahale. Siis sentimeetri eemalt kordad, kuni ravimit jätkub. Kindlasti peab nahale panema, karvadesse tilgutamisest on vähe abi.

Kui ka majja on mõni loomakirp hulkuma pääsenud, siis üldse ei põe – kirbud on liigispetsiifilised, võõral liigil ei paljune. Elavad ca 2 nädalat, võivad inimest ka hammustada, aga lõpuks surevad ikka maha, kui loomade verd ei saa.

Vaat siis on jube koristus ja tõrje, kui mõni inimese kirp elamisse pääseb. Vanasti magalas elades neid keldris ikka sügiseti oli, sinna ei tahtnud üldse minna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk APPI – kirbud!!!