Esileht Ilu ja tervis Appi, miks ma ära põlen! Kuidas õigesti päikest võtta?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Appi, miks ma ära põlen! Kuidas õigesti päikest võtta?

Postitas:

Tere!

Käisin soojamaareisil ja kasutasin spf 30 päevituspiima päikest võttes ning PÕLESIN ÄRA. Eelnevatel päevadel kasutasin reisil spf 50 ja mitte midagi ei hakanud peale.

Kuidas järgmine kord õigesti toimida, et saaks ilusa jume peale?

Mida eelistada- kreem, piim, õli? Miks?

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstid ütlevad, et Eesti inimesed peaks lõunamaal 50 kasutama, ainult päris pruunid inimesed võivad lõunamaal 30 kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soojamaareis on liigne üldistus. Sõltub aastaajast, laiuskraadist, kellaajast, päikese aktiivsusest jne. Üldiselt mina olen esimesel päeval kasutanud 50, siis õhtul vaatan, kas on midagi või liiga/vähe, järgmine päev vastavalt siis kas veel rohkem 50 või hoopis 30. Reegel see, et esimestel päevadel mitte ära põleda, siis on reis rikutud. Keskpäevast päikest väldin üldse soojadel maadel, siis püüan lõunatada või varjus istuda.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 23:28; 17.07 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minestage nüüd, mina ei kasuta midagi, kui vaid beetakarotiini. Päikese käes olen 20 min järjest, siis varjus. Ei põleta midagi, jume korralik.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.07 07:30; 17.07 10:26; 20.07 08:27; 21.07 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kasuta ka midagi. Aga ei prae ka ennast päikese käes. Kannan rannas mütsi ja särki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minestage nüüd, mina ei kasuta midagi, kui vaid beetakarotiini. Päikese käes olen 20 min järjest, siis varjus. Ei põleta midagi, jume korralik.

Siis sa pole lihtsalt paljudes kohtades käinud. Ekvaatori lähedal viibimine ei võrdu jaanuarikuise Egiptusega. Oleme täiesti pilves ilmaga saanud veriville päikesepõletusest näiteks Malaisias, kogu päev oli pilves, me ei päevitanud ja päikesekreem oli ka peal.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 23:28; 17.07 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minestage nüüd, mina ei kasuta midagi, kui vaid beetakarotiini. Päikese käes olen 20 min järjest, siis varjus. Ei põleta midagi, jume korralik.

Siis sa pole lihtsalt paljudes kohtades käinud. Ekvaatori lähedal viibimine ei võrdu jaanuarikuise Egiptusega. Oleme täiesti pilves ilmaga saanud veriville päikesepõletusest näiteks Malaisias, kogu päev oli pilves, me ei päevitanud ja päikesekreem oli ka peal.

Tõsi, pole käinud ei ekvaatoril ega egiptuses. Kõigest paarkümmend korda lõuna-itaalia rannad.
PS ma spetsiaslselt märkisin “varjus”. See ei tähenda “riietega päikese käes”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.07 07:30; 17.07 10:26; 20.07 08:27; 21.07 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina põlen nüüd ka Eestis ära. Kui vahepeal oli üle 20 soojakraadi ja olin mõne tunni väljas, olid kätel nahast kõrgemad punased laigud. Ka villid tulevad kergesti. Peal oli mul 30 spf kaitsekreem. Nahk on üldse väga õrnaks läinud, läbipaistvaks ja midagi ei kannata. Ka rinnahoidja paeladest vahest jäävad punased jutid järgi. Vahest on sinikad peal ja pole aimugi, et kuidas need saanud. Peale üht Vahemere reisi sain veel vitiliigo ja peale seda ongi nahk väga imelik ja midagi ei kannata. Läbi riiete võtab ka vahest päike. Näos kasutan päevakreemi, mis on 35 ja peal 30-st jumestuskreemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnevatel päevadel kasutasin reisil spf 50 ja mitte midagi ei hakanud peale.

Kuidas järgmine kord õigesti toimida, et saaks ilusa jume peale?

sulle ainult tundus, et ei hakanud peale. tegelikult sa ei saanud lihtsalt seda punetavat põletust, aga nahk läks tõmmumaks ikka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnel ei toodagi nahk korralikult melaniini ja sellisel polegi mõtet päevitada, sest ainus päevitus, mis tekib, on punane nagu vähk ärapõlemine (nahale väga kahjulik).

spf pikendab päikese käes ohutut viibimise aega, aga ega seegi mingi imevahend pole ja pole sugugi kindel kas need keemilised päikesekaitsevahendid üldse organismile pikemas plaanis ohutud on.
Mina ei päevita ega kasuta ka päikesekaitsekreeme, selle asemel olen varjus ja/või pikkade riietega, kübaraga. Kui päikese käes palja nahaga olen, siis max pool tundi keskpäeva kanti meie laiuskraadil (mulle sobiv aeg päikese saamiseks, mõnele teisele liig).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas järgmine kord õigesti toimida, et saaks ilusa jume peale?

Ilusa jume saamiseks piisab viibida päikese käes 15-20 minutit päevas päiksekiirguse intensiivsemal perioodil. Umbes nädalaga saab väga kena jume. Ei pea isegi tegelikult mingeid erilisi kreeme kasutama.

Kui aga soovid kiirelt ja nahka rikkudes pruuni värvi saada, kes oskab sulle vastata, see sõltub ju nahatüübist, kohast kus viibid, mis su “ilus jume” üldse tähendab ja veel sajast muust asjast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ikka nahast oleneb.
Vahemere ääres kasutan SPF 30 kreeme, näole lisan ca kord tunnis ja kehale alati peale veeskäimist. Rannas päevavarju all, pikkade käistega linane pluus seljas. Otsest päikest tulebki ainult vees ja vette minnes, tänaval käies ka. Täpselt paraja jume saan nii, midagi ei põle ja ilus helepruun jume.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestlane ei tohikski lõunamaal käies päevitada. Kui me oleks loodud päikest taluma Siis näeksime loomu poolest tõmmud ja tumedad välja. Põlenud valge nahk EI OLE ilus mitte kuidagi.
Mina kannan lõunamaal ninal, dekolteel ja õlgadel 50 ja muudel riiete alt paistvatel kohtadel 30.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 12:10; 19.07 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestlane ei tohikski lõunamaal käies päevitada. Kui me oleks loodud päikest taluma Siis näeksime loomu poolest tõmmud ja tumedad välja. Põlenud valge nahk EI OLE ilus mitte kuidagi.
Mina kannan lõunamaal ninal, dekolteel ja õlgadel 50 ja muudel riiete alt paistvatel kohtadel 30

Et kui oled sinakasvalge nahaga kole eestlane, siis peadki jääma selliseks, nagu jumal sind lõi. Pole ammu nii rumalat juttu kuulnud! Põlenud nahk ei ole ilus ega tervislik mitte kellelgi, kui jumekas nahk teeb iga inimese ilusamaks. Igal pool võib päevitada, tuleb lihtsalt päikese kõrgusega arvestada ning õigeid tooteid kasutada.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 21:56; 20.07 14:59; 20.07 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervislik jume on meie jaoks see mida saad eestis õues liikudes. Natuke õhetav ja päikest näinud. See mida saad lõunas käies päikese käes lamades ei ole mitte kellegi jaoks tervislik. Ei eestlase ega makedoonlase. Olete näinud kunagi mõnda kohalikku päevitamas? Ikka ära kõrbenud põhjamaalased on need kes lõunas ennast praadima käivad. Kohalikud hoiavad päikeselisel ajal varju ja kindlasti ei koori seal kõiki riideid ara, päikest saavad ka nemad nii palju kui päeval õues liiguvad.
Ja mina pean tõesti puhast valget nahka kaunimaks kui ära kärsatatud

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 12:10; 19.07 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervislik jume on meie jaoks see mida saad eestis õues liikudes. Natuke õhetav ja päikest näinud. See mida saad lõunas käies päikese käes lamades ei ole mitte kellegi jaoks tervislik. Ei eestlase ega makedoonlase. Olete näinud kunagi mõnda kohalikku päevitamas? Ikka ära kõrbenud põhjamaalased on need kes lõunas ennast praadima käivad. Kohalikud hoiavad päikeselisel ajal varju ja kindlasti ei koori seal kõiki riideid ara, päikest saavad ka nemad nii palju kui päeval õues liiguvad.

Ja mina pean tõesti puhast valget nahka kaunimaks kui ära kärsatatud

Mina olen just täheldanud, et eestis päike vaid kuumutab ja põletab, mingit jumet siin saavutada on üsva võimatu. Vaata neid suviseid eestlasi – tumepunaste dekolteedega naised. Ilus või?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervislik jume on meie jaoks see mida saad eestis õues liikudes. Natuke õhetav ja päikest näinud. See mida saad lõunas käies päikese käes lamades ei ole mitte kellegi jaoks tervislik. Ei eestlase ega makedoonlase. Olete näinud kunagi mõnda kohalikku päevitamas? Ikka ära kõrbenud põhjamaalased on need kes lõunas ennast praadima käivad. Kohalikud hoiavad päikeselisel ajal varju ja kindlasti ei koori seal kõiki riideid ara, päikest saavad ka nemad nii palju kui päeval õues liiguvad.

Ja mina pean tõesti puhast valget nahka kaunimaks kui ära kärsatatud

Naljakas. Itaalias terved linnad sõidavad kuuks ajaks mere äärde ja päevitavad end süsimustaks. Hommikust õhtuni rannas.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.07 07:30; 17.07 10:26; 20.07 08:27; 21.07 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete näinud kunagi mõnda kohalikku päevitamas? Ikka ära kõrbenud põhjamaalased on need kes lõunas ennast praadima käivad.

Kuule, kui ma elaks aastaringselt soojal maal, ei tahaks ma ka päikesest midagi teada ja palvetaks külmade ilmade poole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 21:56; 20.07 14:59; 20.07 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina pean tõesti puhast valget nahka kaunimaks kui ära kärsatatud

Sul on nagu 2 äärmust-puhas valge ja kärsatatud? Nii puhas valge kui kärsatatud on ühtviisi koledad.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 21:56; 20.07 14:59; 20.07 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sõidan soojale maale -võtan kaasa 3 päevituskreemi 50, 20, 8. Mees ja lapsed on valgenahalised – neile läheb ainult 50, reisi lõppedes no 20. Ise päevitan paar esimest päeva 50nega, siis 20 ja lõpuks 8. Kreemitan ennast hommikul korralikult ära, nina määrin veel tugevamalt üle ja peale ujumist uuesti, väga harva põlen ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilus hele päevitusrantideta ja pigmendilaikudeta nahk on kauneim – aga suvel väga raske hoida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoia siis oma valget nahka. Mida sa siin teemas teed? Siin räägitakse päikesevõtust.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.07 07:30; 17.07 10:26; 20.07 08:27; 21.07 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söön astaksantiini, suvel 12mg, ülejäänud aasta 4mg päevas, kena jume säilib ja ei kõrbe. Nahatüüp nr 2, juuksed tume kartulikoor, nahk roosa. Viimased 5-6 aastat mõõdukalt pruun. Lõunamaal päevitan vaid varju all, ninale ja laubale panen spf30, mujale ei midagi. Niisutan pärast päevitamist aaloegeeliga ja päevitusjärgse kreemiga. Eestis võtan otsest päikest, ninale ikka spf30.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Appi, miks ma ära põlen! Kuidas õigesti päikest võtta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.