Esileht Imetamine Appi! Piim tuli ja läks?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Appi! Piim tuli ja läks?

Postitas:

Olen täitsa ahastuses. Olen kuu vanuse imiku ema, ja imetamise algus oli meil väga raske – küll ei tahtnud laps imeda, vaid jäi kogu aeg magama, küll ei olnud üldse piima. Nüüd olen kaks nädalat kenasti imetanud ja kaal on lapsel ilusti tõusnud, aga viimastel päevadel on kaal seisma jäänud ja eile otsustasin teha enne ja pärast sööki kontrollkaalumise, sest kui ma teda pärast söötmist õlal krooksutasin, hakkas ta oma käeselga lutsutama. Selgus, et kui laps oli “söönud”, oli kaalu juurde tulnud vaid 30 g. Öiste imetamistega sama lugu, rinnast saab kätte ainult 25-35 g, aga vaja oleks 65 g. Täna hommikul ei olnud ka seda tavapärast rindade paistetust ja lekkimist. Kas piim saab niimoodi päevapealt kaduda? Ma olen täitsa ahastuses…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 09:12; 27.01 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas piim saab niimoodi päevapealt kaduda?

Väheusutav, et piim päeva pealt kaoks. Keha lihtsalt kohaneb. On täiesti normaalne, et rindade paistetus ja lekked mingi aja pärast kaovad.
Kas tarbid ise piisavalt vedelikku? Sööd korralikult? Saad puhata ja magada?
Proovi last päeval sagedamini rinna otsa panna. Küll ta “tellib” piima jälle juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui juba minema hakkas, siis ehk nii äkki ikka ei kao. Ja tite kaalumine annab mingi pildi pigem nt nädala lõikes. Või ka päeva lõikes, g amitte päris iga söögikorr alõikes. Igatahes, kui sul mure on suur, võta parem imetamisnõustajatega ühendust. niiviisi üksi põdedes muretsed liiast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Loe siinsest artiklivalikust Emapiimatarkuse artikleid, ei mõista imetamise füsioloogiat.
Mida vanemaks laps saab, seda ebaühtlasem võib olla kaalu juurdekasv. Järjest vähem annab infot ka ühekordne toidukrora kaalumine. Nüüd tuleks tähelepanu pöörata lapse vajadustele vastavale toitmisele, siis tekib alati lapsele vajalik kogus piima.
Varem või hiljem rindade “täis” tunne kaob ja rinnad muutuvad pehmeks. See ei tähenda, et piima ei ole. Teil võib olla praegu pärast usinat imetamist hetk, kus laps on imenud rohkem ja rind ei ole veel reageerinud muutunud nõudlusele. See on asjade tavapärane käik, lihtsalt jätka imetamist. Ei ole vaja taotleda mingit kindlat kogust ühel söögikorral – kui tundub, et laps ei saanud kõhtu täis, siis toida lihtsalt sagedamini või paku ka teist rinda samal söögikorral (kui pole seda seni teinud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, kui laspel oleks kõht tühjaks jäänud, oleks ta karjunud mitte kätt lutsinud. Käe lutsimine pigem imemisvajaduse rahuldamine, mitte näljast. 1-kuune laps ikka protestib, kui poole söömise pealt võetakse rinnalt ära 😉 Jälgi laps ekäitumist, kas on rahulik, kas magab hästi, kas pissib-kakab. Enamus emasid siiski ei kaalu oma lapsi ja lähtuvadki lapse enda käitumisest – näljas laps nutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 13:25; 28.01 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin teemaalgataja. Ei kadunud see piim siiski kusagile. Jõudsin oma söömist-joomist analüüsides arusaamisele, et olin ilmselt soolase toiduga liialdanud (õudne janu oli tookord), ja ilmselt ei jagunud siis vedelikku piima tootmiseks.
Aga see kaalumure on siiski veidi õhus – ei taha meie tita minu kaalumiste põhjal nii hästi kosuda, kui peaks. Küll võtab juurde 5 g päevas, küll 15 g, aga mitte 20 g, mis peaks olema miinimum. Emapiima artikleid lugedes jääb mulje, et imetama peaks vähemalt 8 korda ööpäevas, aga meil tuleb enamasti 7 või teinekord isegi 6 korda, sest ka päevasel ajal venivad tita uinakud teinekord nii pikaks, et kahe imetamiskorra alguse vahele jääb 4 tundi. Öösel on 4 tundi pigem reegel kui erand. Ei tea, kas peaksin hakkama teda äratama, kui kolm tundi on täis? Nende neljatunniste vahedega on ka see häda, et ta võib küll rohkem süüa (teinekord olen kaaludes saanud ka 90 g), aga ega see piim tal hästi sees ei püsi – osa tuleb sageli välja kohe, kui olen vaevu jõudnud ta rinnalt püstisemasse asendisse tõsta, ja osa tuleb krooksutades. Kui olengi ekstra ettevaatlik ja kannatlik tema liigutamisel ja krooksutamisel (vahel võimlen sellega pool tundi pärast söötmist), ajab ta kasvõi tund aega hiljem välja poolseeditud piima. No nagu ei mahukski üle 65-70 g piima korraga sisse…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 09:12; 27.01 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaalu tuleb kogumisjuurde alla miinimumi, siis jah, ärata teda. Aga ainult päeval! Mina äratasin esimest last kuni 3-kusueks saamiseni päevasel ajal söömiseks, muidu ta võis ka 5 h magada 😀 teise laspe jätsin 3-nädalaselt rahule 🙂 teine ka nii pikalt ei maganud, reeglina tal oli päeva ssiis üks pikem 3,5-4h toiduvahe ja teised ikak olid seal 3 h sees + öösiti sõi ta ka 3 korda, ükskõik palju ma päeval pingutasin (katsetasin ka nö sunniviisiliselt 2 h vahesid, aga ikka tahtis öösel sama tihti rinnale)

Alguses nad magavadki plaju pikalt, aga mingi hetk, 2-4kuuselt reeglina neil unemuster muutub ja tekkivad mõned lühemad ja pikemad uned.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 13:25; 28.01 13:32;
To report this post you need to login first.

Jah, pead hakkama titat äratama.
Proovi kujundada rütmi, et lapsel oleks ainult 2 pikemat und, üks siis päeval, mis võib olla 3 tundi ja üks öösel, millest ärkab ise. Kokku peaks toidukordi olema ööpäevas 10-12, isegi 8 on vähe, 8 on absoluutne miinimum.
Vastspndinu magu on tõesti väga väikese mahuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sellest, kas piima ikka jätkub, saad ka pissimise järgi aru.
Kas mähe on endisest kuivem?
Aja tihedamini üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Imetamine Appi! Piim tuli ja läks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.