Esileht Ilu Appi, varsti olen kiilakas! Juuksediagnostika vms kogemusi? N37

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Appi, varsti olen kiilakas! Juuksediagnostika vms kogemusi? N37

Postitas:
Kägu

Olen naine, 37. Mul ei ole kunagi olnud suurt midagi patsi panna ja 4-5 erinevat juuksurit on aastate jooksul öelnud, et juuksekarv on peenike ja teha pole midagi (emal on sama mure).

Olen oma juukseid teadlikult “säästnud”, et neile mitte oma rumalusest liiga teha.
– 15 aastat ei ole juukseid värvinud
– peale pesemist lasen juustel loomulikult kuivada (ei kuivata fööniga)
– ei sirgenda, ei lokita juukseid (vaid 1-2 korda aastas juuksuri juures pidusoengus)
– ei kasuta soenguvahendeid, vedelikke jms
– kasutan pestes alati palsamit (enamasti salongist ostetud)

Talvega on drastiline muutus toimunud- neid õhukesi juukseid on järjest vähemaks jäänud. Lisaks on juuksed muutunud oluliselt rasusemaks- kui siiani sain pesta ülepäeviti, siis nüüd pean pesema iga päev- reaalselt ongi juuksed rasvased ja peadligi. Nädalavahetustel hoian nimme pikemat vahet pesemisel- pesen reede hommikul ja siis alles esmaspäeva hommikul, aga teisipäevaks on ikka “rasvapall” peas.

Täna hommikul küsis ka mees, et mis mu juustega on juhtunud- mu juuksed on kuidagi… ära kadunud. Tal on õigus. Töötan koolis ja hea väljanägemine on minu jaoks oluline.

Kas kellelgi on kogemust juukse/ peanaha diagnostikaga ja tahab kogemust jagada?
Ka kõik muud soovitused on väga teretulnud.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trihholoog aitab.

See video räägib ka kõik vajaliku ära, isegi rohkem kui trihholoogid viitsivad:

https://www.youtube.com/watch?v=krqUx7qD82A

Põhimõtteliselt siis Rogaine on ainus ravim, mis tõesti aitab, aga on ka muid võimalusi, mis võivad aidata, aga ei pruugi.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alusta apteegi shampoonist ntx Vichy Dercos (juuste väljalangemise vastu), kiireid imesid pole olemas ja salongi shampoonid on sama keemia kui poeriiulilt.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oled kiilakas, siis oled. Igasugune juuksediagnostika on puhas bullshit. Reaalselt mõjutavad juuksekadu ikkagi eelkõige hormoonid. Vaata nt Loone Otsa või Helve Särgavat. Aga sinnani peaks sinul veel veidi aega olema. Kuigi tean ka naist, kel peale lapse sündi läksid hormoonid nii paigast ära, et pealagi läks pmst sama  kiilaks kui eelnimetatutel. Tema sai abi günekoloogi poolt kirjutatud ravimitest. Sul vast pigem ongi peenike juuksekarv ja õhukesed juuksed. Eks vitamiine võid tarbida, aga igausgused pealemäärimised on lollidelt raha võtmine.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hakkas juust väljalangemise probleem kuskil 7 a tagasi ja kaotasin arvestatava osa oma ilusatest paksudest juustest. Mis otseselt põhjuseks, ei oskagi öelda. Trihholoogi külastasin ka, aga sain õige pea aru, et see on mõttetu ajaraisk. 

Omast kogemusest julgen väita, et juuksevitamiinid aitavad väljalangemise siiski peatada. Kuidas aga nad uuesti korralikult kasvama saada ning endine juuste kogus taastada, seda saladust pole veel avastanud :). Mõned kuud tagasi lasin eemaldada spiraali, kuna selgus, et hemoglobiin väga madal. Söön rauda ja loodan, et ka seal võib peituda üks põhjustest. Juuksed on igatahes väga hästi peas kinni, ainult pestes saan aru, et paar karva tuleb ära, juuksehari peaaegu puhastamist ei vajagi. Võimalik, et vaja lihtsalt nõnda paar aastat vastu pidada ja volüüm hakkab taastuma tasapisi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trihholoogi külastasin ka, aga sain õige pea aru, et see on mõttetu ajaraisk.
Omast kogemusest julgen väita, et juuksevitamiinid aitavad väljalangemise siiski peatada.

Mida trihholoogi külastusel tehti ja räägiti? Miks ajaraisk?

Milliseid juuksevitamiine soovitad?

Minul on hemoglobiin korras (aastaid 140+) ja vaskspiraali ei kasuta (Mirena on olnud u 9 aastat).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

2.14 kasutatud omavolilist kooskõlastamata reklaami.

Perekooli moderaator.

 

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui sa mitte midagi veel enne proovinud ei ole, siis ette teisele öelda ei saa, kas talle aitab miski või ei.
Mulle näiteks need kabinetid ei aidanud. Ma saan aru, et kõigil võib olla erinev. Trihholoog näiteks rääkis mulle seda, kui diagnostikat tehti, mida ma ise kõike teadsin. Ta ei üllatanud mind, küll aga soovitas raha eest erinevad kuure- protseduure, mida seal ka tegin, aga see ei muutnud midagi.
Probleem on sisemine ja geneetiline minul.
Ilmselt paljudel, kellel juustega ja peanahaga probleemid. Ma olen praktiliselt eluaeg selle teemaga elanud ja tegelenud.
Ei hakka sp üle kordma, mida ja kuidas ma olen asju teinud. Sest asi on nii; ma pühendun kordi rohkem oma elus sellele probleemile igas mõttes, aga tulemus on ikka üliväike. Seega asjast kaugetele inimestele võib tunduda, et ma midagi ei tee oma juustega ja midagi ei tea ja tegelikult ei ei taha enam kuulata võhikute nõuandeid.
Mul umbes sama, mis sul, aga no natukle erinev ikka. Rasvasuse kohta saan öelda, et ma olen ülisarvasusega sündinud ja see on vanusega vaid süvenenud. Ja sul on sellepärtast nüüd rasvasus hullem, kuna juukseid on ju vähem, mis rasu hajutaksid.
Rasu liigselt on aga hoopis peanahale kahjulik, kuna ummistab peanahka, tekitab seal punne ja põletikke ja ummistab karvanääpse ja juuksesibulaid. Üks surnud ring. Liigne pesemine kahjustab õrna juust ja peanahka samamoodi. Seega tuleks valida mingi keskmine. Üldiselt salongivahendid ei pruuugi enam ka sobida, need on nii kanged. Apteekides ja tervisepoodides ning ka tradeh.  jne on piisavalt suur valik igasuguseid muid vahendeid, nii et ei jaksa ära valida ega proovida.
Igatahes peab see olema leebe ja mingi erimõjuga, mis just sulle sobilik.
Naljaga pooleks, kui ma olen sellistel lehtedel otsingut kasutanud, siis seal on ju nii, et teed valiku, kas rasvased juuksed, õrnad juuksed, kahjustatud juuksed,õhukesed juuksed, väljalangevad, katkevad, tundlik peanahk, kohevust lisavad, sügelevale nahale, ja veel ja veel. Siis ma näen, et mul ongi kõik need. Ja tegelikult ongi.
Ja ainus, mida ma ei vali, on värvitud juustele, lokkis juustele, paksudele juustele ja kuivale peanahale.
Mul on kõik peanaha-ja juusteprobleemid ja sellega on ikka jama suur.
Aga inimese ja naisena ikka loodad ja proovid. Kuid ma ka ei värvi ja ei tee soenguid, ei kasvata ega loki ega föönita. Mul ei olegi fööni kunagi olnud.
Sinule ehk aitab proffi abi mingi, proovi, kuigi see kõik maksab.
Mul muidu jah juba  lapsena olid rasvased juuksed, piltidelt on näha.
Aga ma mäletan, millal asi muutus hullemaks ja sealt nii jäigi, kuni ikka kehvemaks läks. Ma olin 17. Ja mul korraga tuli pähe kõõm või mingi kiht. Paks ja rasvane. Nagu unes, kui nüüd püüan mõelda. Mingi pool senti paks. Ja samal ajal karvakasv pidurdus kogu kehal. Kui see kiht peast kadus, siis juustest oli kolmandiku jagu kadunud. Hakkasin siis juba nahaarstil käima, aga mitte misaki pole aidanud. Elan udemetega.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trihholoogi külastasin ka, aga sain õige pea aru, et see on mõttetu ajaraisk.

Omast kogemusest julgen väita, et juuksevitamiinid aitavad väljalangemise siiski peatada.

Mida trihholoogi külastusel tehti ja räägiti? Miks ajaraisk?

Milliseid juuksevitamiine soovitad?

Minul on hemoglobiin korras (aastaid 140+) ja vaskspiraali ei kasuta (Mirena on olnud u 9 aastat).

Trihholoog vaatas mikroskoobiga juuksejuuri ja seletas, kuidas rasu on palju juure ümber. Et peaks nagu tihedamini pesema. Pesen iga 3 päeva tagant ja päris puhtaid juukseid ka ju pesema ei hakka, ikka vastavalt vajadusele. Ja ausalt ei usu, et seal peamine väljalangemise põhjus peitus, ei olnud selles rutiinis kunagi muutusi teinud.
Seejärel anti kätte paber infoga, millised ained toetavad juuste tervist – no seda kõike olin ise juba internetist 10 korda lugenud.

Juuksevitamiinidest on kõige tõhusam olnud Evonia, aga selle vastiku maitse tõttu ei suuda seda palju süüa. Viimased paar kuud olen tarbinud Viviscali lisandeid ja need tunduvad hästi töötavat, mis puudutab vähemalt juuste äralangemist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearstile on muidu kurdetud ja vereproovid tehtud? Vitamiini tasemed jmt? Kilpnääre?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus aastaid selliste hädadega inimesi on kõik asjad ära proovinud. Mulle on arstid öelnud, et proovid korras ja kui, siis tavaline eestlaste seas, võtke natuke d vitamiini talvisel ajal juurde. See on pea kõigil. Sest kui on näiteks mingi alopeetsia liik või geenivärk, siis selle vastu ei aita ükski hooldus ega juuksur.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alusta apteegi shampoonist ntx Vichy Dercos (juuste väljalangemise vastu), kiireid imesid pole olemas ja salongi shampoonid on sama keemia kui poeriiulilt.

Apteegi omad ei erine palju

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See video räägib ka kõik vajaliku ära, isegi rohkem kui trihholoogid viitsivad: https://www.youtube.com/watch?v=krqUx7qD82A

Reaalselt panin siia parima video, mis selgitab detailselt ära kogu teaduse toidulisandite ja shampoonide kohta, mis päriselt aidata suudaks. Aga inimesed miinustavad ja ajavad oma lolli juttu edasi. 😀 Olge siis edasi kiilakad, pole midagi teha, kui ei viitsi uurida lahendusi sügavamalt kui mingi foorumis soovitatud vichy ja evonia. Mida soovitatakse ilmselt ainult sellepärast, et neid on naisteajakirjades ohtralt reklaamitud. Teadus on selle teemaga tegelenud ja keegi ei pea olema kiilakas kui ei taha. Aga lahendusi ei tule teile keegi kuskil naisteajakirjades reklaamima.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See video räägib ka kõik vajaliku ära, isegi rohkem kui trihholoogid viitsivad: https://www.youtube.com/watch?v=krqUx7qD82A

Reaalselt panin siia parima video, mis selgitab detailselt ära kogu teaduse toidulisandite ja shampoonide kohta, mis päriselt aidata suudaks. Aga inimesed miinustavad ja ajavad oma lolli juttu edasi. ???? Olge siis edasi kiilakad, pole midagi teha, kui ei viitsi uurida lahendusi sügavamalt kui mingi foorumis soovitatud vichy ja evonia. Mida soovitatakse ilmselt ainult sellepärast, et neid on naisteajakirjades ohtralt reklaamitud. Teadus on selle teemaga tegelenud ja keegi ei pea olema kiilakas kui ei taha. Aga lahendusi ei tule teile keegi kuskil naisteajakirjades reklaamima.

Evonia aitab väga hästi ja kuulsin sellest väga ammu oma tuttava käest, mitte reklaamist. Fakt on see, et trihholoog kasseeris küll suure summa, aga tulemus null.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma käisin hiljuti nahaarsti juures sünnimärke kontrollimas. arst vaatas mikroskoobiga ka juuste sisse. sünnimärke seal ei olnud, aga pidi olema peanaha põletik. näitas mulle aparaadist pilte väikestest paljastest laikudest mu peas. mulle oli see täielik ehmatus, sest mul on pikad paksud juuksed ja neid paljaid laike ma ei olnud ise avastanud. tegi põhjalikud vereanalüüsid (arvas, et on mingi autoimmuunhaigus) ja kirjutas Eloconi-nimelise rohu, mida nüüd iga päev pähe panen. analüüside vastust veel ei tea.

Et siis – alustada võiks nahaarstist.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trihholoogid ei räägi ju midagi, mida probleemiga hädas olevad inimesed ise ei tea.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearstile on muidu kurdetud ja vereproovid tehtud? Vitamiini tasemed jmt? Kilpnääre?

Lihtsam on trihholoogist alustada

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearstile on muidu kurdetud ja vereproovid tehtud? Vitamiini tasemed jmt? Kilpnääre?

Lihtsam on trihholoogist alustada

Miks sa trihholoogi soovitad, kui seda pole keegi tõhusaks pidanud. Ma ütlen ainsa asja, misseal meeldiv oli.  Protseduuridel kasutatav kerge ja lühiajaline  peanaha massaaz. Aga selleks ei pea kasutama seda teenust.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See video räägib ka kõik vajaliku ära, isegi rohkem kui trihholoogid viitsivad: https://www.youtube.com/watch?v=krqUx7qD82A

Reaalselt panin siia parima video, mis selgitab detailselt ära kogu teaduse toidulisandite ja shampoonide kohta, mis päriselt aidata suudaks. Aga inimesed miinustavad ja ajavad oma lolli juttu edasi. ???? Olge siis edasi kiilakad, pole midagi teha, kui ei viitsi uurida lahendusi sügavamalt kui mingi foorumis soovitatud vichy ja evonia. Mida soovitatakse ilmselt ainult sellepärast, et neid on naisteajakirjades ohtralt reklaamitud. Teadus on selle teemaga tegelenud ja keegi ei pea olema kiilakas kui ei taha. Aga lahendusi ei tule teile keegi kuskil naisteajakirjades reklaamima.

Sry, aga see video on ju puhas ühe toote reklaam. Ühtlasi ta jätab seal mainimata, et see ei “ravi” mitte midagi kuna minoxidil lihtsalt ei lase juustel välja kukkuda. Tagasi ei kasva seal enam midagi sellega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka väga peenikene juuksekarv, aga samas on neid kohutavalt palju ja need on veidi lokkis ka, seega saan koguaeg komplimente suure juuksepahmaka eest. Seega peenikene juuksekarv üksi ei tähenda midagi. Trihholoogil käisime mehega mõlemad hoopis peanaha tõttu. Null abi saime, ainult tooteid määriti pähe mõlemale. Abi neist toodetest polnud.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka väga peenikene juuksekarv, aga samas on neid kohutavalt palju ja need on veidi lokkis ka, seega saan koguaeg komplimente suure juuksepahmaka eest. Seega peenikene juuksekarv üksi ei tähenda midagi. Trihholoogil käisime mehega mõlemad hoopis peanaha tõttu. Null abi saime, ainult tooteid määriti pähe mõlemale. Abi neist toodetest polnud.

Sul teine teema, juuksed olemas ja normaalsed.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega sa juhuslikult hiljuti last ei saanud? Peale sünnitust hakkab enamikel naistest mõne kuu pärast juukseid suurel hulgal ära tulema. Mõned kuud langeb massiliselt välja, siis jäävad uuesti kinni ja uued karvad hakkavad asemele kasvama. Mina läksin pärast esimese lapse saamist perearsti juurde selle murega, teadsin, et juuksed võivad hakata välja langema, aga ei oodanud, et nii palju tuleb. Arst lasi vereproovid teha, et kilpnääret kontrollida (järelikult võib kas alatalitlus või ületalitlus sama asja põhjustada?). Minul oli kilpnääre korras ja juuksed jäid ka varsti kinni.

Mul on samuti õhukesed juuksed, sama mu mõlemal vanemal. Kui oma ema-isa pealt vaatan, siis vananedes on neil juuksed veelgi õhemaks jäänud ja vist paljudel inimestel jäävad. Õhemate juuste omanikud panevad seda arvatavasti rohkem tähele.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Null abi saime, ainult tooteid määriti pähe mõlemale.

See kõlab küll siin teemas hästi.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearstile on muidu kurdetud ja vereproovid tehtud? Vitamiini tasemed jmt? Kilpnääre?

Lihtsam on trihholoogist alustada

Miks sa trihholoogi soovitad, kui seda pole keegi tõhusaks pidanud. Ma ütlen ainsa asja, misseal meeldiv oli. Protseduuridel kasutatav kerge ja lühiajaline peanaha massaaz. Aga selleks ei pea kasutama seda teenust.

Ei soovitanudki, see oli irooniaga mõeldud! Kui inimesel on juuksed lahti siis on loogiline alustada vereproovidest, mitte peanaha uuringutest kuskil soolapuhujate juures. Pole veel kordagi kuulnud, et keegi sealt reaalset abi oleks saanud, määritakse vaid kalleid tooteid pähe sõna otseses mõttes ja mingisugust abi sellest pole.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega sa juhuslikult hiljuti last ei saanud? Peale sünnitust hakkab enamikel naistest mõne kuu pärast juukseid suurel hulgal ära tulema.

Ei, lapsed käivad juba koolis.
Küsin perearstilt vereproovi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli hiljuti sama ahastuse tunne, et kohe olen kiilakas. Tuli välja, et probleem on kilpnäärmega, kahtlustasin ise, et mõnest vitamiinist puudus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hormoonid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hormoonid ilmselt jah.
Mina kaotasin oma ilusad juuksed siis kui mirena spiraali lasin panna. Nüüd saab aeg täis ja enam uut ei pane. Eks siis paistab, kas oli üldse spiraal süüdlane.
Mul on oimukohad hõredad. Pidin seetõttu oma loomuliku juuksevärvi välja kasvatama, sest värvides oli lõpuks vaatepilt väga kole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minulgi on pigem õhemapoolsed juuksed ja väga peenikesed karvad, aga olen enda ja tuttavate põhjal jõudnud järeldusele, et selliste juuste lõputu säästmine ei anna tegelikult mitte midagi.
Kui juuksed on väga rasused, siis värv mingil määral ikkagi kuivatab neid ja nii näivad juuksed peale värvimist vähemalt paar nädalatki puhtamad välja. Seda on öelnud ka mitmed juuksurid. Värvisin ligi kuus aastat Loreali Preference sarja blondiga ja kui otsustasin hiljuti vahelduse mõttes juuksuril lasta pisut tumedakas värvida, sain endale üllatuseks kiita, et juuksed on väga terved.
Föönitamist ei tasuks samuti karta. Seda ei tohiks lihtsalt teha kõige kõrgema kuumusega ja mitte väga peanaha lähedalt, optimaalne kaugus on 30 cm. Kindlasti tuleks peadligi hoidvate juuste puhul kasutada pea alaspidi föönitamise tehnikat. See annab volüümi juurde just sinna, kus seda kõige rohkem vaja!
Lõpetuseks julgustan selliste juuste omanikke sageli ja regulaarselt otsi lõikama. Väga tihti on näha naisi, kellel on peas üliõhuke, aga poolde selga ulatuv välja veninud karvadega sabake. See ei ole ei ilus ega juustele hea.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juuksed on igatahes väga hästi peas kinni, ainult pestes saan aru, et paar karva tuleb ära, juuksehari peaaegu puhastamist ei vajagi.

Ehh, iga päev kukub ära 50-100 juuksekarva, mis on normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Ilu Appi, varsti olen kiilakas! Juuksediagnostika vms kogemusi? N37