Esileht Koolilaps APPII lapsel täid

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: APPII lapsel täid

Postitas:
Kägu

Ma ei suuda lihtsalt uskuda mis avastuse tegin täna.
Lapsel on tingud ja ühe täi sain ka kätte peast. Mul on hetkel selline masekas. Pesu pesen juba hommikust saati ja vist kulub veel paar päeva, enne kui kõik asjad pestud saavad.
Kuidas need ikkagi tulevad? Kooli teavitasin ka kohe täna hommikul, lubati ka teised lapsed üle vaadata.
Ma olen juba hakanud ei tea mis mõtlema, aga mingi aeg tagasi mu laps käis juuksuris ja no tee mis tahad, kardan, et äkki sealt saigi.
Just hiljuti lugesingi just perekoolist teemat, et kas usaldate juuksureid hügieenis ja muus ja nüüd olengi täiesti närvis. Ise ma kusjuures juuksuris ei käi üldse. Poisid siis käivad mehega. Ja mõtlengi, et äkki just sealt juuksurist toodigi need koju. Siis käiski vaid üks poiss.
Ma sügelen nüüd üle keha ise ka. Mõtlen, et äkki ma ka saanud need jubedad elukad.
Peale googeldamist saan aru ka sellest, et nad võivad vabalt ka tagasi tulla.
Kavatsen küll kõik ära pesta ja tolmuimejaga tehtud toad ning see otlmukott ka välja visatud.’
Mida ma veel võiks teha?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: APPII lapsel täid

Lapse peas on vaja teha tõrje. Ära osta seda NIX vahendit–sellega tulid mu lapsel kahel korral täid tagasi (ehk siis ei läinudki ära). Lõpuks ostsin NIDA ja asi lahenes ühe korraga. Paanikaks pole põhjust. Täid levivad just koolides ja lasteaedades väga kergelt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle just öeldi, et see võib olla juba tükk aega olnud liikvel, aga on ka teada see, et iga vanem ei teavita sellest õpetajat. Ja siis ongi nagu surnud ring.
Meest toobki vist selle sama mis sina pakkusid. Nyda siis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just. NIX oli nõutud aja peas ja täid ikka siputasid. Ilmselgelt see tinge ei tapnudki. Aga tingud soovitan ikkagi igaks juhuks veel käsitsi ja täikammiga välja kiskuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et hoia peas ikka tublisti kauem kui pudelil kirjas(perearsti õde soovitas lausa 45 minutit)+ vannimüts või kilekott ka peas.

Seejärel pese ja kammi (meie tegime kammimist u 2 nädalat) iga päev täikammiga ja kõik leitud (olgu või surnud) tingud kaku ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oojaa, teame, mida tunned. Alguses arvasin, et mis seal siis ikka, et küllap tänapäeval on head vahendid. Tegime kahele lapsele tõrje. Kammides tuli kõvasti tinge ja täisid. Mitu päeva läks mööda, kui leidsin vähese ajaga mitu elusat täid. Selleks ajaks olin ka ise nakatunud. Mul veel väga pikad juuksed. Olin kui puuga pähe saanud. Siis läks ka meil tõsiseks sahmimiseks – viisin kõik karvased mänguasjad ning riided, mida vähegi sai, keldrisse kuuks ajaks karantiini. Ülejäänud pesin 60 kraadiga, triikisin kõik üle. Pesin ja tuulasin. Aa, osad riided (mütsid nt) panin sügavkülma. Ostsin ka uusi vahendeid, kõikvõimalikke erinevaid, ning hoidsin neid lubatust kauem peas. Päris kallis laks oli 3-le inimesele. Paari nädalaga oli asi korras, kuigi hoidsin hinge kinni, et äkki mõni elusolev ting pesitseb kusagil padja peal ning ronib kellelegi pähe tagasi. Kaua oli tunne, et kõik kiheleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie 7a tütrega saime küll lihtsalt täidest lahti. Kõigepealt käisime kuumas saunas ja võtsime kõvasti leili (vanasti sõja ajal tehtigi ju nn täisauna) Juuksed läksid meil laval ikka põlevpalavaks. Siis järgmisel päeval värvisime juuksed ära. Mina värvin nagunii juba aastaid ja tütrele ostsin tema enda juustega sama tooni püsivärvi. 45 minutit \”keemiat\” peas ja olimegi täivabad. Igati mõjuvam ja odavam kui mitu purki täirohtu.
Mehel ja pojal ajasin lihtsalt juuksed nulliga maha ja peanaha niisutasin kange äädikalahusega üle (vatitupsuga). Siis pesid peanaha puhta vee ja seebiga üle. Mahaaetud juuksed põletasin ära ja rohkem täimuret polnud. Mütsid-padjapüürid pesin puhtaks ja oligi kõik. Karvased mänguasjad jms …täid ei roni sinna kus nad süüa ei saa. Isegi krae vahelt riietesse tavaliselt mitte ja tingud kinnituvad juuste külge, niisama lihtsalt peast ära ei kuku. Nii et mingit paanilist suurpuhastust ma elamises ei teinud, midagi karantiini ega sügavkülma ei pannud. Kamme leotasin kanges äädikavees natuke aega.. Nüüdseks on sellest täijamast paar aastat juba möödunud ja seni pole õnneks uusi saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil lapsel ka paar aastat tagasi lasteaias leiti täid, olime tulnud just reisl ja kahtlustan et lennuki istmest sai külge. Aga oma kogemustest võin öelda, et üks kõik mis imerohtu Sulle apteegist ei lubata. Kui täidest saad lahti siis tingud tuleb välja kammida , meil läks a 2 nädalat kui lõpuks lapse pea nii puhtaks saime, et ühtegi tingu enam ei leidnud.

Please wait...
Postitas:
triin333

Oi, tunnen kaasa! Me just tütrel paar nädalat tagasi lõpetasime selle nuhtlusega. Abi saime Paranitist, aga selle hind ligi 20 eur. Mitmel õhtul kammisime ja nokkisime imeväikeste salkude kaupa tinge välja. Kohutav tüütus! Oleks poisslaps olnud, siis oleks juuksed maha ajanud. Lõpuks saime lahti, aga meeletut kannatust ja vaeva nõudis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen nüüd pesnud peaaegu kõik asjad ära. Padjad, tekid, riided, rätikud…no kõik mis ette on jäänud.
Õnneks kuivatiga saab kiirelt ka ühele poole.
Oleme ka teinud seda tõrje värki nüüd. Nyda on odavam jah, aga ostsime selle paraniti ka ära. Seda peab peas vähem hoidma.
Kavatsen ka iga päev nüüd mitu korda selle kammiga pea läbi käia.
Kui vaid teada saaks, kust need saadi. Eks vanem poiss sai, sest temal oligi kõige rohkem tingusid. Ja ühe täi sain temalt ka kätte.
Täitsa lõpp kui rõvedad nad ikka on. Ja kuidas tänapäeval veel sellised asjad olemas on.
Tahtsin veel küsida, et kuigi tolmuimejaga sai tehtud kõvasti igas toas tööd ja ka vooditelt tõmmatud, siis kas vooditele on ka mingi asi, millega tohiks peale pritsida? Nyda on ju õline, seda ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nyda võid lausa terveks ööks pähe jätta, tõmba vannimüts pähe ja magama. Tingud tasub siiski ükshaaval ära nokkida. Mul üks tuttav leidis nädal pärast Nyda kasutamist siiski ühe täitsa elus tingu peast

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina soovitan padjapüüre triikida ja vahetada iga päev. Ära mütse ja salle unusta, jope krae vôid tolmuimejaga üle vôtta. Asju vôid ka külmaga tuulduma jätta. 3 päeva ilma inimkontaktita on nad surnud. Diivan, diivanipadjad tolmuimejaga – neid me ei pritsinud.

Me pesime terve perega 2 x pead täishampooniga, hoidsime ka 30-40 minutit ja kott peas, saime kiirelt lahti. Kui kôik oled ära koristanud ja triikinud, olete nädalaga lahti. Ära unusta järelkontrolli teha.

Muideks, me saime ka ilmselt ühel korral juuksurist, aga ônneks saime kiiresti jaole. Poiste puhul kergem, juuksed lühikesed. Terveks ööks aga keemiat pähe ei jätaks, see haiseb ikka üsna tugevalt ja kindlasti ei ole parim kasvavale organismile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsel olid ka. Tõmbasin juuksed maha ning nokkisin tingud välja. Enda juuksed blondeerisin igaks juhuks ära. Nixi ostsin ka, aga tinge see ei tapnud. Voodipesud ja kõik riided, mis selas olnud pesin ära. Saime lahti. Võimalusel soovitan juuksed lühemaks võtta või ära värvida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh, tean mida tunned.Sain ka ise täid lapselt.sama siin, kõik riided pesin ära, triikisin iga päev…
Kohutav nuhtlus.Aga varsti on see unustatud.Edu teile.

Please wait...
Postitas:
Gipsy

Ohjah, ilmselt iga laps saab korra elus täid 🙁 Meie kui kunagi lasteaias käies selle aja üle elasime, siis sellest korrast meile piisas.
Ostsin apteegist spetsiaalse shampooni ja palsami, mis ongi mõeldud nö täide ennetamiseks. Laps kasutab seda nüüd aastaid ja seekord jäi mu laps koolis vahele 🙂 Täipaanika meie klassi küll tabas, kuid meid mitte..
Teepuuõli baasil tehtud shampoon – soovitan. Hind oli krõbe, aga mõjub.

Please wait...
Postitas:
kanavaras

mis kooliga tegu? või mis koolides see praegu liigub?

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Koolilaps APPII lapsel täid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.