Esileht Lapse ootamine Aprilli beebid 2020

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 134 )

Teema: Aprilli beebid 2020

Postitas:
KĂ€gu

Tere!

Mina vĂ”tan ka (enda jaoks vĂ€ga ootamatult) ritta 🙂 Hetkel on ees 3aastane poeg ja aastane tĂŒtar. TA menstruatsiooni jĂ€rgi 26.04, seega arstile lĂ€hen ehk kuskil 3-4 nĂ€dala pĂ€rast alles 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
Mann77

Siin kuidagi vaikne. Kas siin vahepeal keegi arstil pole kĂ€inud? Minul uuel nĂ€dalal arstiaeg 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mina ĂŒritan kohutava iiveldusega hakkama saada. Olen juba nĂ€dalakese enamuse pĂ€evast voodis vĂ”i diivanil pikali. Õnneks on mees palju kodus ja tegeleb lapsega. Jubedad sĂŒĂŒmepiinad on, et selline Ă”nnetusehunnik olen ja mitte midagi teha ei suuda. Isegi kui mĂ”ni hetk iiveldust ei ole, siis on kohutavalt nĂ”rk olla. Pea kĂ€ib ka pidevalt ringi. VererĂ”hk on mul alati madal olnud. Selle vastu aitab hĂ€sti kohvi joomine, aga praegu kuidagi ei suuda seda juua. Arstile lĂ€hen jĂ€rgmine teisipĂ€ev. TĂ€nu sellele jubedale iiveldusele on vĂ€hemalt hea rahulik olla, et kĂ”ik hĂ€sti 🙂

Madli

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Kuidas te siin muidu FB salajasse beebigruppi suhtute? Noh, nĂ€iteks peale Oscareid? See on minu meelest nii palju mugavam kui foorum 🙂

Please wait...
Postitas:
RedButterfly

Minul arstiaeg jĂ€rgmisel teisipĂ€eval. Ei jĂ”ua Ă€ra oodata. Veidi muretsen ikka selle pĂ€rast, et mingeid tunnuseid peale Ă€rajÀÀnud pĂ€evade pole. Igal hommikul kell 5-6 on pissihĂ€da ka. Aga no kĂ”ige muu osas tĂ€iesti tavaline elu. Vahepeal unustan Ă€ra, et ĂŒldse rase olen, sest miski ei anna ju sellest mĂ€rku.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minul on arstiaeg jÀrgmine nÀdal, homme teen vere ja progesterooni testi.
Enestunne on nii ja naa- pistab ja torgib, vahest iiveldab, hull vÀsimus on peal pidevalt.Hetkel rasedust 5+4, tÀhtaeg ca 18.04

Krissu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Mina panin esimese arsti aja 8+3, seega veel 4 pikka nĂ€dalat oodata 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Ma sain aja 5.september ja Tartusse.
Siis peaks 10 nÀdalat tÀis olema.

2 pÀeva on jubedalt halb olnud. TÀna hakkasin cerucali nÀrima, sest vesi ei seisnud ka sees.
Õhtuks nĂŒĂŒd sain peavalust lahti, ilmselt tĂ€nu sellele, et lĂ”pukd toit sees seisab.

Nii pĂ”nev on see, et noorema lapse sĂŒnnitĂ€htaeg oli sama, mis nĂŒĂŒd tĂ€htajaks ilmselt tuleb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
gepard

Minul Ă€mmaka juurde aeg jĂ€rgmiseks neljapĂ€evaks. Selleks ajaks peaks olema 9+1. NĂ€dal aega peab veel ootama 🙈😊

Please wait...
Postitas:
mailill

KÀisin eile arsti juures. Muidu 7+5, aga suurus oli 7 vÔi 7+2. Aga arst ytles, et selles staadiumis on see vÀga ebatÀpne. Kutsus 2 nÀdala pÀrast tagasi, et suurust tÀpsustada ja siis saame paika panna oscari ja niptify aja.

Muidu oli kĂ”ik korras, syda lĂ”i ja vĂ€ike uba oli tĂ€itsa Ă€ratuntav. Saime uh pildi ka, aga selle pealt veel ei saand aru, kelle nĂ€gu ja mis nimeks vĂ”iks panna 😀

Kysisin sushi kohta, ta ytles, et korralikus kohas vÔib syya. Probleem selles, kui kala roiskunud, siis on bakterid. Nii palju pole sushit vÔimalik syya, et elavhÔbe probleeme tekitaks.

Keegi veel niptify plaanib teha?

Ilge jama on, et sain endale puugi 🙁 krt aastaid pole saanud yhtegi ja nyyd rasedana. Nagu oleks veel vĂ€he muretsemist. Viisin puugi laborisse analyysi, teisip saan vastuse. Loodan vĂ€ga, et polnud haigusega puuk.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Nii tore, et kĂ”ik hĂ€sti 🙂 mul oli esimest last oodates rasedus 2 pĂ€eva vĂ€iksem, aga tĂ€htaeg jĂ€eti ikka pĂ€evade jĂ€rgi paika, sest nii vĂ€ike vahe. Laps sĂŒndis 2 pĂ€eva enne tĂ€htaega 🙂

Lapsena elasin maal ja sain igal suvel pĂ€ris palju puuke. Haigusi pole kunagi olnud 🙂 usun, et sul ka ikka hĂ€sti 🙂

Madli

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Oscarit kĂŒll plaanis teha pole kuid salajasse FB gruppi koliks kĂŒll hea meelega ĂŒle.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Kas I trimestri sÔeluuring mitte ei olegi Oscar test? Itks seda vÀhemalt nii kutsuti. Tasuta ka haigekassa olemasolul. Mina ikka kavatsen selle Àra teha. Juhul, kui riskid peaksid kÔrged olema, siis ilmselt mÔtlen edasi, mis teste veel tegema peaks.

Fb grupi poolt olen ka. Ise liituksin, kui kv uh tehtud.

Madli

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Oscarit kĂŒll plaanis teha pole kuid salajasse FB gruppi koliks kĂŒll hea meelega ĂŒle.

Sa vist mĂ”tlesid niptify testi? Et seda ei tee? Oscari peavad ikka ju kĂ”ik lĂ€bi tegema 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. TĂ€psemalt
Postitas:
KĂ€gu

Kuidas see Niptify Panorama testist erineb?

Please wait...
Postitas:
RedButterfly

Naljakas, minuni vist jÔudis ka lÔpuks see imetore rasedusaegne iiveldus. Esimese kahe rasedusega ei tundnud ma seda kordagi.
Kuigi ma arvasin kogu aeg, et see ongi selline, kus tahaks jooksuga vetsupoti poole tormata ja muudkui öökida (no nagu siis kui kÔhugripp on). Aga mul on lihtsalt selline imelik tunne. Kergelt nagu kÀib pea ringi, söögitegemisele vÀga mÔelda ei taha, veel vÀhem söömisele. Aga samas ei tunne, et ma oksele hakkaks. Pigem lihtsalt on vastik olla.
Kuidas teistel? Kas te oksendate pidevalt vÔi lihtsalt ongi see rasedusaegne iiveldus selline pigem ebameeldiv tunne, mis lihtsalt piinab?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mina olen 2 korda oksendanud. Enamasti on lihtsalt sĂŒda paha ja kogu aeg selline tunne, et nonii kohe oksendan. Õnneks on mul veidi rahulikum nĂŒĂŒd. Hommikul on vĂ€ga hull. Peale lĂ”unaund on hea olla ja polegi nagu midagi viga ja Ă”htul hakkab aga jĂ€lle peale.

Mul on kĂ”hus viimased 4 pĂ€eva Ă”htuti pĂ€evade laadne valu. Ei ole tugev ja valuvaigistit ei ole vaja, aga vĂ€ga ebamugav tunne. Iga kord vetsu minnes hirm 🙁 teisipĂ€eval lĂ€hen arstile ja nii loodan, et kĂ”ik korras.

Madli

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Sain teise triibu 22.juuli. Raseduskalkulaator nĂ€itab aprili algust. Esimene laps, arvel pelgulinnas. KĂ€isin PeuĆĄa juures… tundus vĂ€ga noor ja kartlik, kaks korda kĂ€inud tema juures ultrahelis ja mĂ”lemad korrad olid tal mingid segasused, kutsus vanema arsti ĂŒle vaatama. Ämmakaks sain Kreitsmanni, vaatasin et teda vĂ€ga kiidetakse.
Enesetunne on ma arvan et rahuldav :D, suht suur rammestus on koguaeg peal ja kohati sĂŒda lĂ€igib ja kĂ”ht liiga kiirelt tĂŒhejeneb aga kordagi oksendanud pole :D. oscar peaks olema mul 16.09. ja olen kahe kĂ€ega privaatse fb grupi poolt kus oma muresid ja kĂŒsimusi jagada.
Kerget kulgemist, rasedad!

Please wait...
Postitas:
Deepred

Tere,

Sain ka triibud mĂ”ned nĂ€dalad tagasi aga kuna sĂ”pruskonnas on palju katkemisi olnud, siis kuidagi ei julge vist veel loota. Ootan oma esimest ja selle grupi sain sĂ”brannalt, kes soovitas jĂ€lgida 🙂
Äpi jĂ€rgi peaks tĂ€htaeg olema 22 aprill 🙂 Hetkel on arsti aeg 10 september. Huvitav kas siis lĂ€heb nagu reaalsemaks?
Hetkel kuidagi ei tunne, et nagu rase oleks. Rinnad on tundlikumad ja hommikul 5-6 ajal tahaks kogu aeg vetsu, mida varem nagu polnud aga muidu nii nagu ikka.

Red

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Tere,

Hetkel on arsti aeg 10 september. Huvitav kas siis lÀheb nagu reaalsemaks?

Red

Mul on hetkel neljas rasedus (ĂŒks neist katkemine) ja ĂŒtlen kogemusest, et reaalseks lĂ€heb alles siis kui laps juba liigutab ja ringi sahmib 🙂

Please wait...
Postitas:
RedButterfly

Hetkel kuidagi ei tunne, et nagu rase oleks. Rinnad on tundlikumad ja hommikul 5-6 ajal tahaks kogu aeg vetsu, mida varem nagu polnud aga muidu nii nagu ikka.

Red

No mul nii sama tunne. Eile jah korraks iiveldas, aga kokkuvĂ”ttes arvan, et see oli kohvist. Ja kohv ajas mind iiveldama ka siis, kui ma rase veel polnud. Nii et siis endiselt tunnusteta. Õnneks saan juba ĂŒlehomme arsti juurde ja siis muutub kĂ”ik veidi selgemaks.

Millal oma vanematele/lÀhematele pereliikmetele plaanite rÀÀkida? VÔi olete juba öelnud?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mina olen rÀÀkinud emale. Mees ka muidugi teab. Isegi kui lÀheb kehvasti, siis mul tema abi vaja lapse hoidmisel. Eelmisest peetumisest ka teadis ja kÀis last hoidmas, kui haiglas olin. Ei viitsi tsirkust teha ja pÔhjuseid mÔelda, kuhu lÀhen. Iiveldusega ka palju abi. Paarile heale sÔbrannale plaanin rÀÀkida, kui arstil kÀidud ja teised kuulevad, kui Oscar tehtud.

Madli

Please wait...
Postitas:
mailill

Madli, loodan, et sul ikka ok kÔik. Rasedusega vÔib vast igast tundeid kÔhus tunda. Kui veritsust pole, siis vast kÔik korras.

Redbutterfly, minu iiveldus on selline, mis mind eriti ei hÀiri. VÀga kergel kujul ja vahetevahel. See ei tundu nagu söögiga eriti seoses olevatki ja ykski söök mulle vastu ei hakka. Iiveldus hetkel lihtsalt rÔÔmustab mind, sest siis on tunne, et rasedusega kÔik ok.

Deepred, ma tahaks ka teada, millal reaalseks lĂ€heb 🙂 ma nt ei kujuta ette, kuidas mulle kĂ”ht ette tuleb. Õnneks rasedus areneb aeglaselt ja on aega kohaneda.

Mul lĂ€heb hetkel rahulikult. Kuna symptomeid on mĂ€rgatavalt – rinnad valusad, vĂ€simus, natuke iiveldust, siis nii hullult ei muretse praegu.

Fb grupiga liituks peale oscarit.

Mul parimatele sÔbrannadele rÀÀgitud suht kohe rasedusest. Peredele rÀÀgime peale oscarit. Eelmine kord olime juba rÀÀkinud neile ja siis toimus peetumine. Seekord tahaks kindel olla.

Naljakas on see pikk aeg, kui oled rase, aga keegi ei tea ja endale ka tundub veidi ebareaalne.

Please wait...
Postitas:
gepard

Mina olen rÀÀkinud abikaasale ja kahele parimale sÔbrannale. Peredele ja teistele enne Oscarit ei plaani rÀÀkida.
TĂ€iega ootan juba neljapĂ€eva, et saaks ĂŒldse mingi kindlustunde, sest mul ka pole eriti tunnuseid.

Please wait...
Postitas:
RedButterfly

Meil ka paar sĂ”pra teavad olude sunnil. Ning ĂŒks ja ainus sĂ”branna, kes teadis juba ammu, et triipe pĂŒĂŒan. Talle saatsin kohe esimesest rasedustestist pildi 😀

Vanematele ĂŒtlemisega on nii ja naa. Kuna puutume ĂŒsna tihti kokku, siis ega ma pikalt varjata ei plaani. Ma ei viitsi kogu aeg mingitele teemadele vabandusi otsida, seda enam et ma pole kuigi hea valetaja/varjaja. Olen praegugi sattunud mitu korda olukorda, kus oleksin ise kogemata vĂ€lja lobisenud. Sest no tundub nii loogiline, et kui mina tean oma rasedusest, siis kĂ”ik ju teavad nagunii 😀 Viimasel hetkel saan siis veel sĂ”nasabast kinni. KĂ€in arsti juures Ă€ra ning kui kĂ”ik ok, siis varsti pĂ€rast seda rÀÀgin neile ka. ÜlejÀÀnud inimesed saavad teada siis kui olude sunnil vaja teada saada on. Ekstra kellelegi kuulutama ei lĂ€he.

Keerulisem teema on vanema lapsega. Tean kui vĂ€ga ta ootab beebiuudiseid, kuid samas ei tahaks ka talle vĂ€ga vara rÀÀkida. Samas tundub mulle ebaĂ”iglane, et kui rÀÀgin oma vanematele, aga lapsele mitte. Siis ta kindlasti tunneb ennast halvasti, et miks talle ei rÀÀgitud. Samas lapsele rÀÀkides vĂ”in kindel olla, et see uudis levib kulutulena kĂ”ikjale. 6-aastane lihtsalt ei suuda oma rÔÔmu varjata 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minul arstil kĂ€idud ja pisikese sĂŒda lĂ”i 🙂 kĂ€isin Pelgus dr PeuĆĄa juures. Noor ja vĂ€ga asjalik oli. Uh aja sain 27.09 ja Ă€mmakas kohe peale seda.

Madli

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minul arstil kĂ€idud ja pisikese sĂŒda lĂ”i 🙂 kĂ€isin Pelgus dr PeuĆĄa juures. Noor ja vĂ€ga asjalik oli. Uh aja sain 27.09 ja Ă€mmakas kohe peale seda.

Madli

Mis sa tÀhtajaks said?

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Kusjuures sellest polnud juttu 😀 10.04 on muidu pĂ€evade jĂ€rgi. Ma ei tea, kas mind rasedusega arvelegi ĂŒldse vĂ”eti. Sain hunniku pabereid ja saatekirju. Rasedaraamatut ei saanud ja selle pidi 27.09 Ă€mmaemand tĂ€itma. Olin ise nii Ă€revil ka ja ei taibanud midagi kĂŒsida.

Madli

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Kusjuures sellest polnud juttu 😀 10.04 on muidu pĂ€evade jĂ€rgi. Ma ei tea, kas mind rasedusega arvelegi ĂŒldse vĂ”eti. Sain hunniku pabereid ja saatekirju. Rasedaraamatut ei saanud ja selle pidi 27.09 Ă€mmaemand tĂ€itma. Olin ise nii Ă€revil ka ja ei taibanud midagi kĂŒsida.

Madli

Arusaadav aga arvele vÔeti sind ilmselt juba tÀnasest.
Ja eks ilmselt jĂ€i siis tĂąhtaeg samaks, ehk 10.04 😍

Liisa

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Me oleme teatanud lĂ€himatele sĂ”pradele-sugulastele. MĂ”tlesime kohe, et mis seal ikka, jagatud rÔÔm on ikka suurem 🙂 ja kui peaks halvasti minema, siis jagatud mure on pool muret. Kuna olen katkemise ĂŒle elanud siis on hirm kĂŒll veidi suurem aga vĂ”tan asja mĂ”istusega – lĂ€heb nagu minema peab.

Please wait...
NĂ€itan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 134 )

Esileht Lapse ootamine Aprilli beebid 2020