Esileht Lapse ootamine Aprilli beebid 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 166 )

Teema: Aprilli beebid 2020

Postitas:
gepard

Deepred – mina olen 3 korda rasedustega pelgus käinud ja alati on esimene visiit ämmaka juures olnud. Seega see jutt vist tõele ei vasta 🙂
Lill21- oiii, sul nii vara juba oscar? Sul järelikult tähtaeg täitsa aprilli alguses? Mul pani ämmakas 07.10, mul siis 12+4. Ja ta tahtis panna algul 14.10, mul oleks siis juba 13+4, ma polnud sellega nõus, see oleks liiga kaugel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei

Tere, kirjutan ka kaasa, minul peaks olema tänaseks 10+2 päevade järgi aga uh mõõdud andsid tulemust 11+1, kuna tsüklel polnud mul väga täpne siis ei teagi kumb õigem on.

Olen käinud juba naistearstil ja ka ämmaka visiidil, mõlemad ainult head kogemused. Esmaspäevsl tegin ka Niptify testi, enda südamerahuks, et kõik oleks ikka ok, nüüd ei suuda tulemusi ära oodata. Lisaks saab ka beebi soo teada.

Minu väike soovitus neile kellel on süda pidevalt paha ja võtate kompleksvitamiine nagu näiteks Eleviti, proovige vahetada see mõneks ajaks tavalise foolhappe vastu, minul tegi enesetunde palju paremaks.

Edu meile kõigile ja imelist ootust!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lähen homme ämmaka juurde, arsti juures käisin Fertilitases, öeldi, et kõik korras ja tähtaeg 18.04
Kes teinud Niptify testi, kui kiirelt vastuse saab? Plaanin teha Niptify või koorionbiobsia, kuna paar aastat tagasi katkestasime raseduse downi sündroomi tõttu 18 nädalal ja nüüd hirm suur.

Lilleke

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
lill25

Gepard-
Jah, tähtaeg vôib jààda isegi märtsi lõppu aga kuna ma ise arvutasin natukene valesti alguses kuupäevadega ja olin ennast juba siia gruppi sisse sättinud siis olen praegu ka siia jäänud 🙂

Please wait...
Postitas:
catwoman

Tegelt peaks saama seal e-mailiga kutsuda. Eelmise raseduse ajal tehti meil nii. Siis ei pea sõbralisti panema jne. Aga no minul vahet ei ole 🙂

Edit: See pidi olema vastus Facebooki gruppi kutsumise postitusele, aga ei tulnud see tsiteerimine välja õigesti 😀

Please wait...
Postitas:
gepard

Hei! Siin on nii vaikseks jäänud.
Igatahes, ma eelnevalt rääkisin, et ei jäänud oma esimese visiidiga rahule Pelgulinnas. Käisime siis tasulises ultrahelis ära, kus siiski minuga ka räägiti ja vaadati kõik korralikult üle ( nt emakakael, jms). Pelgulinnas öeldi, et ah tähtaeg on 21.04 ja muud midagi. Siis tegelikult tuli välja, et tähtaeg on 09.04.
Aga kuna eelmine ämmakas pani oma vale arvestusega ka oscari aja siis sinna lähen, kui rasedus on juba 13+5. Ehk siis saan veel korralikult oodata 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas aprillikatel on Facebookis ka mingit sorti grupivestlus kus saaks jooksvamalt ja vabamalt suhelda? Siia foorumisse ei satu ju tihti :))

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haigusleht

Hei, kuidas teil on? On keegi pidanud juba töölt koju ka jääma või kõigi töö võimaldab viimasel hetkel dekteeri minna? 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
RedButterfly

Mina plaanin vist ikkagi veebruari lõpuni tööl käia, kui tervis kannatab.
Täna käisin ära ka I trimestri UH-uuringul. Rasedust hoopis 11+4, TA nihkus veidi ettepoole ehk siis 5.04.2020. (enne oli 10.04)
Kõik oli muidu korras, ainult et platsenta kasvuhormooni tase pidi olema natuke liiga madal. Mis siis pmst tähendab seda, et lapsel võib tekkida kasvupeetus – võib sündida väiksem laps, kui see hormoon nüüd raseduse jooksul normi ei lähe. Seetõttu tehakse mulle siis veel lisaultraheli 30. ja 36. nädalal ja kui siis ka ikkagi hormoonitase madal, siis tuleb varem sünnitada, sest laps ei saa piisavalt toitaineid platsentast kätte.
See tundub üsna hirmutav, kuigi kokkuvõttes ütles arst, et see ei tähenda, et lapsel jääksid mingid asjad välja arenemata vms, ta lihtsalt on pisem. Aga ma võtan asja rahulikult ja olen ikka rõõmus ja rõõsa rase edasi 🙂 Alati ei saagi kõik ideaalne olla ju.

Please wait...
Postitas:
lill25

Redbutterfly

Kas see on see UH mis tehakse peale oscari vere ja uriiniproovi? 🙂
Ma esmaspäeval andsin oscari testi asjad ära ja homme on ultraheli 🙏 loodan, et kõik korras 🙂

Please wait...
Postitas:
RedButterfly

lill25, jah seesama, kus mõõdetakse kuklavolti ja muid olulisi näitajaid.
Ma ka analüüsid andsin kõik juba eelmisel nädalal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Natukene loll küsimus aga kas oscari ultraheli on kõhu pealt?

Please wait...
Postitas:
gepard

Kas aprillikatel on Facebookis ka mingit sorti grupivestlus kus saaks jooksvamalt ja vabamalt suhelda? Siia foorumisse ei satu ju tihti :))

Hei! Aprillikate pisikeses grupis loodi ka grupivestlus! Kõik kes tahavad osaleda ja grupiga liituda, kirjutage siia: aprillibeebid2020@gmail.com

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, üldiselt on kõhu pealt. Kuigi kui nad ei saa head ülevaadet, teevad seesmiselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
RedButterfly

Jah, üldiselt on kõhu pealt. Kuigi kui nad ei saa head ülevaadet, teevad seesmiselt.

Jaa, mulle tehti ka ikka kõhu pealt, kuigi arst mitu korda mainis, et rasedus on ikka veel nii väike ja väga raske on näha. Ta surus seda andurit mulle nii kõvasti kõhu vastu, et päris valus oli kohati. Lapsele see ka vist väga ei meeldinud, sest see kukkus korralikult rabelema seal ja päris raske oli temast häid pilte saada, et neid mõõte võtta. 😀

Please wait...
Postitas:
Deepred

Kõik kolisid FBsse üle?

Please wait...
Postitas:
RedButterfly

Mina FB-sse ei plaani kolida, aga siin iseendaga rääkida tundub ka naljakas 😛

Please wait...
Postitas:
Deepred

Ma ka ei julge sõna siin vôtta. Tundub ka nagu endaga jutustamine 😀 Pluss mul pole ka veel 12 täis niiet mis ma sinna ikka kolin. Paar päeva tagasi avastasin, et mul foolhappe allergia vist. Kui kogu aeg oli viimased nädalad kohutavalt süda paha ja jõuetu ja nüüd foolhapet mitte süües ei saagi aru nagu rase oleks. Mitte ühtegi kaebust. Kästi palju spinatit ja paprikat hoopis süüa 😀

Please wait...
Postitas:
Minnie

Minul 3 laps tulemas, ja kõigi kolmega on foolhapet võttes kordades halvem olla olnud. Nüüd ma siis vahepeal võtan ja vahepeal mitte.
Seekord ma ei plaani üldse FB-s mingite gruppidega ühineda, endal kergem elada 😃

Please wait...
Postitas:
Deepred

Ma ikka tahaks vist toetust ja FB gruois on aktiivsemad kõik. Foorumitesse vist palju ei satuta. Esimesega on jube palju teadmatust ikka. Tahaks kelleltki küsida kes samas olukorras 😀 Või kui keegi lähedal oleks tore ju vahel kärutada kui kodus ajudele hakkab lapsega üksi 😀

Please wait...
Postitas:
RedButterfly

Ühest küljest on ju FB grupp tore – inimestel on päris nimed ja näod, kõik kasutavad seda keskkonda rohkem, st ka vastavad kiiremini. Esimese lapsega tundsin ma aga, et see ajas mind hulluks (kuigi seal oli ka väga toredaid inimesi). St kuni sünnituseni olid kõik sõbralikud ja toetavad ja toredad. Aga sealt edasi… Vahet pole, mis teemal keegi kirjutas või midagi küsis, ALATI oli neid, kel oli midagi halvasti öelda. Issand, kuidas sa teed nii või naa ja siis läks lahti lõputuna näiv vaidlus ja teemasid tuli ju kogu aeg peale. Ehk siis kodused emad skrollisid facebooki ja muudkui tulistasid üksteise pihta. Kui ma ühel hetkel otsustasin sealt grupist lahkuda, siis ma tundsin sellist vabanemist! Mitte keegi ei inisenud enam selle üle, kui palju keegi oma lapsele rinda annab või üldse ei anna, mis kell või kuidas beebid uinakuid teevad jne jne. Vabandust, ärge tundke ennast keegi solvatuna! Ma tahaks loota, et inimesed on vahepeal normaalsemaks muutunud, aga elu näitab, et teemad, mis puudutavad emadust, on alati väga palju diskussiooni tekitavad. Seega jah, kuni sünnituseni on FB grupp väga tore koht – pärast seda aga enam mitte niiväga. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

See täiesti oleneb jah missugused inimesed ühte gruppi satuvad. Mul teise lapse grupis hakkas ärapanemine juba Oscar testi ajast peale ja üsna kiiresti pandi see grupp kinni ja tehti uus. Aga jah naised võivad üksteise suhtes ikka päris julmad olla.
Eks kiusat ole ikka liituda, et saaks kogemusi lugeda, aga elu on tunduvalt rahulikum ilma 😃

Kogemata tuli postitus käona.

Minnie

Please wait...
Postitas:
gepard

Väga kahju, et osadel on nii kehv kogemus fb gruppidega. Mul esimese lapse grupp on küll pisike ja kokkuhoidev siiani. Alati teeme koos nalja ja kõik saavad oma muresid jagada, ilma et keegi kritiseerima hakkaks. Hetkel ei plaani ka pisikesse gruppi üle 30ne liikme lasta, sest muidu lähe liiga kirjuks 🙂
Ma just siiralt loodan, et aprillikate pisike grupp on ka sama siiras ja tore, nagu teise lapse grupp 🙂

Please wait...
Postitas:
RedButterfly

Jaa, ma ei taha üldse öelda, et kõigi grupid nii nõmedad on, nagu mulle toona sattus. Mul on sõbranna, kes oma beebigrupi inimestega kohtub siiani, kuigi lapsed juba varsti kooli minemas. Ma ka imestasin, kui ta mulle sellest rääkis (kuigi ka neil oli seal mingi aeg konflikte ja osad inimesed lihtsalt visati grupist välja ebameeldiva käitumise tõttu).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks see olenebki täiesti missugused inimesed gruppi satuvad, kas on onavaheline klapp ja arusaamine või ei ole. Väikesed grupid on head, aga et sinna väiksesse gruppi pääseda peaks põhimõtteliselt triipude saamise hetke juba liituma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks see olenebki täiesti missugused inimesed gruppi satuvad, kas on onavaheline klapp ja arusaamine või ei ole. Väikesed grupid on head, aga et sinna väiksesse gruppi pääseda peaks põhimõtteliselt triipude saamise hetke juba liituma.

Hei! Tegelikult mitte, meie väikeses grupis on veel ruumi küll 🙂 Hetkel on 13 liitunud ja kindlasti osad liituvad alles siis, kui oscaril käidud 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
RedButterfly

Kuulge, ma hakkan juba veidi muretsema. Homme lõpeb esimene trimester, aga ma pole siiani mitte grammigi juurde võtnud. Ma pole ka terve raseduse ajal oksendanud (tavaliselt öeldakse, et need naised võivad isegi kaalust alla võtta), aga no ei ole iiveldust, oksendamist ega ka kaalutõusu. Kuidas teistel?
Lihtsalt esimene rasedusega tõusis mu kaal juba esimese kahe (!) kuuga viis kilo. Seekord mitte midagi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Redbutterfly, eks iga rasedus on erinev:) Minul täna 11+ nädal ja no ikka jubedalt iiveldab ja oksendan ka vahest, arst kirjutas rohud kuigi väga ei aita, mul isegi 3 viimase nädalaga on hullemaks läinud, loodan, et varsti saab nautida:)
Kaalu on juurde tulnud kuni 2kg.
Oscari aeg on 8.10 ja tehakse kohe ka koorionbiopsia.

Lilleke

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuulge, ma hakkan juba veidi muretsema. Homme lõpeb esimene trimester, aga ma pole siiani mitte grammigi juurde võtnud. Ma pole ka terve raseduse ajal oksendanud (tavaliselt öeldakse, et need naised võivad isegi kaalust alla võtta), aga no ei ole iiveldust, oksendamist ega ka kaalutõusu. Kuidas teistel?

Lihtsalt esimene rasedusega tõusis mu kaal juba esimese kahe (!) kuuga viis kilo. Seekord mitte midagi…

Ma olen 2 kg alla võtnud. Oksendanud ei ole kordagi, aga väike iiveldus ja isutus on. Söön palju saia ja pastat, aga kogused on väiksemad. Kõht saab kiiresti täis ja iiveldama hakkab, kui liialdada. Millestki tervislikust ei suuda praegu mõeldagi. Ainult nisust toitukski. Eelmise rasedusega oli selleks ajaks juba mitu kg juurde tulnud. Sain ka Oscaris käidud ja beebiga kõik hästi 🙂

Madli

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
RedButterfly

Madli, see on küll päris hea – saia ja pastaga kaalust alla võtta 😛
Aga tegelikult jah – kui nii mõelda, siis mu toidukogused ka ikka väiksemad. Söön küll tihedamini, aga vähe. Ilmselt tavaolukorras oleks vist alla võtnud, aga praegu siis püsibki kaal muutumatuna…
Mitte et ma selle üle kurdaks, sest eelmine kord oma lisakilosid varjata oli ikka päris keeruline. See hakkas ju kõigile silma, samas rasedusest kõigile rääkida oli veel liiga vara.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 166 )

Esileht Lapse ootamine Aprilli beebid 2020