Esileht Lapse ootamine Aprilli beebid 2020

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 171 )

Teema: Aprilli beebid 2020

Postitas:
gepard

Deepred – mina olen 3 korda rasedustega pelgus kĂ€inud ja alati on esimene visiit Ă€mmaka juures olnud. Seega see jutt vist tĂ”ele ei vasta 🙂
Lill21- oiii, sul nii vara juba oscar? Sul jÀrelikult tÀhtaeg tÀitsa aprilli alguses? Mul pani Àmmakas 07.10, mul siis 12+4. Ja ta tahtis panna algul 14.10, mul oleks siis juba 13+4, ma polnud sellega nÔus, see oleks liiga kaugel.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei

Tere, kirjutan ka kaasa, minul peaks olema tĂ€naseks 10+2 pĂ€evade jĂ€rgi aga uh mÔÔdud andsid tulemust 11+1, kuna tsĂŒklel polnud mul vĂ€ga tĂ€pne siis ei teagi kumb Ă”igem on.

Olen kĂ€inud juba naistearstil ja ka Ă€mmaka visiidil, mĂ”lemad ainult head kogemused. EsmaspĂ€evsl tegin ka Niptify testi, enda sĂŒdamerahuks, et kĂ”ik oleks ikka ok, nĂŒĂŒd ei suuda tulemusi Ă€ra oodata. Lisaks saab ka beebi soo teada.

Minu vĂ€ike soovitus neile kellel on sĂŒda pidevalt paha ja vĂ”tate kompleksvitamiine nagu nĂ€iteks Eleviti, proovige vahetada see mĂ”neks ajaks tavalise foolhappe vastu, minul tegi enesetunde palju paremaks.

Edu meile kÔigile ja imelist ootust!

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina lÀhen homme Àmmaka juurde, arsti juures kÀisin Fertilitases, öeldi, et kÔik korras ja tÀhtaeg 18.04
Kes teinud Niptify testi, kui kiirelt vastuse saab? Plaanin teha Niptify vĂ”i koorionbiobsia, kuna paar aastat tagasi katkestasime raseduse downi sĂŒndroomi tĂ”ttu 18 nĂ€dalal ja nĂŒĂŒd hirm suur.

Lilleke

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
lill25

Gepard-
Jah, tĂ€htaeg vĂŽib jĂ Ă da isegi mĂ€rtsi lĂ”ppu aga kuna ma ise arvutasin natukene valesti alguses kuupĂ€evadega ja olin ennast juba siia gruppi sisse sĂ€ttinud siis olen praegu ka siia jÀÀnud 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
catwoman

Tegelt peaks saama seal e-mailiga kutsuda. Eelmise raseduse ajal tehti meil nii. Siis ei pea sĂ”bralisti panema jne. Aga no minul vahet ei ole 🙂

Edit: See pidi olema vastus Facebooki gruppi kutsumise postitusele, aga ei tulnud see tsiteerimine vĂ€lja Ă”igesti 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
gepard

Hei! Siin on nii vaikseks jÀÀnud.
Igatahes, ma eelnevalt rÀÀkisin, et ei jÀÀnud oma esimese visiidiga rahule Pelgulinnas. KĂ€isime siis tasulises ultrahelis Ă€ra, kus siiski minuga ka rÀÀgiti ja vaadati kĂ”ik korralikult ĂŒle ( nt emakakael, jms). Pelgulinnas öeldi, et ah tĂ€htaeg on 21.04 ja muud midagi. Siis tegelikult tuli vĂ€lja, et tĂ€htaeg on 09.04.
Aga kuna eelmine Ă€mmakas pani oma vale arvestusega ka oscari aja siis sinna lĂ€hen, kui rasedus on juba 13+5. Ehk siis saan veel korralikult oodata 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas aprillikatel on Facebookis ka mingit sorti grupivestlus kus saaks jooksvamalt ja vabamalt suhelda? Siia foorumisse ei satu ju tihti :))

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Haigusleht

Hei, kuidas teil on? On keegi pidanud juba töölt koju ka jÀÀma vĂ”i kĂ”igi töö vĂ”imaldab viimasel hetkel dekteeri minna? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
RedButterfly

Mina plaanin vist ikkagi veebruari lÔpuni tööl kÀia, kui tervis kannatab.
TÀna kÀisin Àra ka I trimestri UH-uuringul. Rasedust hoopis 11+4, TA nihkus veidi ettepoole ehk siis 5.04.2020. (enne oli 10.04)
KĂ”ik oli muidu korras, ainult et platsenta kasvuhormooni tase pidi olema natuke liiga madal. Mis siis pmst tĂ€hendab seda, et lapsel vĂ”ib tekkida kasvupeetus – vĂ”ib sĂŒndida vĂ€iksem laps, kui see hormoon nĂŒĂŒd raseduse jooksul normi ei lĂ€he. SeetĂ”ttu tehakse mulle siis veel lisaultraheli 30. ja 36. nĂ€dalal ja kui siis ka ikkagi hormoonitase madal, siis tuleb varem sĂŒnnitada, sest laps ei saa piisavalt toitaineid platsentast kĂ€tte.
See tundub ĂŒsna hirmutav, kuigi kokkuvĂ”ttes ĂŒtles arst, et see ei tĂ€henda, et lapsel jÀÀksid mingid asjad vĂ€lja arenemata vms, ta lihtsalt on pisem. Aga ma vĂ”tan asja rahulikult ja olen ikka rÔÔmus ja rÔÔsa rase edasi 🙂 Alati ei saagi kĂ”ik ideaalne olla ju.

0
0
Please wait...

Postitas:
lill25

Redbutterfly

Kas see on see UH mis tehakse peale oscari vere ja uriiniproovi? 🙂
Ma esmaspĂ€eval andsin oscari testi asjad Ă€ra ja homme on ultraheli 🙏 loodan, et kĂ”ik korras 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
RedButterfly

lill25, jah seesama, kus mÔÔdetakse kuklavolti ja muid olulisi nÀitajaid.
Ma ka analĂŒĂŒsid andsin kĂ”ik juba eelmisel nĂ€dalal.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Natukene loll kĂŒsimus aga kas oscari ultraheli on kĂ”hu pealt?

0
0
Please wait...

Postitas:
gepard

Kas aprillikatel on Facebookis ka mingit sorti grupivestlus kus saaks jooksvamalt ja vabamalt suhelda? Siia foorumisse ei satu ju tihti :))

Hei! Aprillikate pisikeses grupis loodi ka grupivestlus! KÔik kes tahavad osaleda ja grupiga liituda, kirjutage siia: aprillibeebid2020@gmail.com

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Jah, ĂŒldiselt on kĂ”hu pealt. Kuigi kui nad ei saa head ĂŒlevaadet, teevad seesmiselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
RedButterfly

Jah, ĂŒldiselt on kĂ”hu pealt. Kuigi kui nad ei saa head ĂŒlevaadet, teevad seesmiselt.

Jaa, mulle tehti ka ikka kĂ”hu pealt, kuigi arst mitu korda mainis, et rasedus on ikka veel nii vĂ€ike ja vĂ€ga raske on nĂ€ha. Ta surus seda andurit mulle nii kĂ”vasti kĂ”hu vastu, et pĂ€ris valus oli kohati. Lapsele see ka vist vĂ€ga ei meeldinud, sest see kukkus korralikult rabelema seal ja pĂ€ris raske oli temast hĂ€id pilte saada, et neid mÔÔte vĂ”tta. 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Deepred

KĂ”ik kolisid FBsse ĂŒle?

0
0
Please wait...

Postitas:
RedButterfly

Mina FB-sse ei plaani kolida, aga siin iseendaga rÀÀkida tundub ka naljakas 😛

+1
0
Please wait...

Postitas:
Deepred

Ma ka ei julge sĂ”na siin vĂŽtta. Tundub ka nagu endaga jutustamine 😀 Pluss mul pole ka veel 12 tĂ€is niiet mis ma sinna ikka kolin. Paar pĂ€eva tagasi avastasin, et mul foolhappe allergia vist. Kui kogu aeg oli viimased nĂ€dalad kohutavalt sĂŒda paha ja jĂ”uetu ja nĂŒĂŒd foolhapet mitte sĂŒĂŒes ei saagi aru nagu rase oleks. Mitte ĂŒhtegi kaebust. KĂ€sti palju spinatit ja paprikat hoopis sĂŒĂŒa 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Minnie

Minul 3 laps tulemas, ja kĂ”igi kolmega on foolhapet vĂ”ttes kordades halvem olla olnud. NĂŒĂŒd ma siis vahepeal vĂ”tan ja vahepeal mitte.
Seekord ma ei plaani ĂŒldse FB-s mingite gruppidega ĂŒhineda, endal kergem elada 😃

0
0
Please wait...

Postitas:
Deepred

Ma ikka tahaks vist toetust ja FB gruois on aktiivsemad kĂ”ik. Foorumitesse vist palju ei satuta. Esimesega on jube palju teadmatust ikka. Tahaks kelleltki kĂŒsida kes samas olukorras 😀 VĂ”i kui keegi lĂ€hedal oleks tore ju vahel kĂ€rutada kui kodus ajudele hakkab lapsega ĂŒksi 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
RedButterfly

Ühest kĂŒljest on ju FB grupp tore – inimestel on pĂ€ris nimed ja nĂ€od, kĂ”ik kasutavad seda keskkonda rohkem, st ka vastavad kiiremini. Esimese lapsega tundsin ma aga, et see ajas mind hulluks (kuigi seal oli ka vĂ€ga toredaid inimesi). St kuni sĂŒnnituseni olid kĂ”ik sĂ”bralikud ja toetavad ja toredad. Aga sealt edasi… Vahet pole, mis teemal keegi kirjutas vĂ”i midagi kĂŒsis, ALATI oli neid, kel oli midagi halvasti öelda. Issand, kuidas sa teed nii vĂ”i naa ja siis lĂ€ks lahti lĂ”putuna nĂ€iv vaidlus ja teemasid tuli ju kogu aeg peale. Ehk siis kodused emad skrollisid facebooki ja muudkui tulistasid ĂŒksteise pihta. Kui ma ĂŒhel hetkel otsustasin sealt grupist lahkuda, siis ma tundsin sellist vabanemist! Mitte keegi ei inisenud enam selle ĂŒle, kui palju keegi oma lapsele rinda annab vĂ”i ĂŒldse ei anna, mis kell vĂ”i kuidas beebid uinakuid teevad jne jne. Vabandust, Ă€rge tundke ennast keegi solvatuna! Ma tahaks loota, et inimesed on vahepeal normaalsemaks muutunud, aga elu nĂ€itab, et teemad, mis puudutavad emadust, on alati vĂ€ga palju diskussiooni tekitavad. Seega jah, kuni sĂŒnnituseni on FB grupp vĂ€ga tore koht – pĂ€rast seda aga enam mitte niivĂ€ga. 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

See tĂ€iesti oleneb jah missugused inimesed ĂŒhte gruppi satuvad. Mul teise lapse grupis hakkas Ă€rapanemine juba Oscar testi ajast peale ja ĂŒsna kiiresti pandi see grupp kinni ja tehti uus. Aga jah naised vĂ”ivad ĂŒksteise suhtes ikka pĂ€ris julmad olla.
Eks kiusat ole ikka liituda, et saaks kogemusi lugeda, aga elu on tunduvalt rahulikum ilma 😃

Kogemata tuli postitus kÀona.

Minnie

0
0
Please wait...

Postitas:
gepard

VĂ€ga kahju, et osadel on nii kehv kogemus fb gruppidega. Mul esimese lapse grupp on kĂŒll pisike ja kokkuhoidev siiani. Alati teeme koos nalja ja kĂ”ik saavad oma muresid jagada, ilma et keegi kritiseerima hakkaks. Hetkel ei plaani ka pisikesse gruppi ĂŒle 30ne liikme lasta, sest muidu lĂ€he liiga kirjuks 🙂
Ma just siiralt loodan, et aprillikate pisike grupp on ka sama siiras ja tore, nagu teise lapse grupp 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
RedButterfly

Jaa, ma ei taha ĂŒldse öelda, et kĂ”igi grupid nii nĂ”medad on, nagu mulle toona sattus. Mul on sĂ”branna, kes oma beebigrupi inimestega kohtub siiani, kuigi lapsed juba varsti kooli minemas. Ma ka imestasin, kui ta mulle sellest rÀÀkis (kuigi ka neil oli seal mingi aeg konflikte ja osad inimesed lihtsalt visati grupist vĂ€lja ebameeldiva kĂ€itumise tĂ”ttu).

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Eks see olenebki tÀiesti missugused inimesed gruppi satuvad, kas on onavaheline klapp ja arusaamine vÔi ei ole. VÀikesed grupid on head, aga et sinna vÀiksesse gruppi pÀÀseda peaks pÔhimÔtteliselt triipude saamise hetke juba liituma.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Eks see olenebki tÀiesti missugused inimesed gruppi satuvad, kas on onavaheline klapp ja arusaamine vÔi ei ole. VÀikesed grupid on head, aga et sinna vÀiksesse gruppi pÀÀseda peaks pÔhimÔtteliselt triipude saamise hetke juba liituma.

Hei! Tegelikult mitte, meie vĂ€ikeses grupis on veel ruumi kĂŒll 🙂 Hetkel on 13 liitunud ja kindlasti osad liituvad alles siis, kui oscaril kĂ€idud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
RedButterfly

Kuulge, ma hakkan juba veidi muretsema. Homme lÔpeb esimene trimester, aga ma pole siiani mitte grammigi juurde vÔtnud. Ma pole ka terve raseduse ajal oksendanud (tavaliselt öeldakse, et need naised vÔivad isegi kaalust alla vÔtta), aga no ei ole iiveldust, oksendamist ega ka kaalutÔusu. Kuidas teistel?
Lihtsalt esimene rasedusega tĂ”usis mu kaal juba esimese kahe (!) kuuga viis kilo. Seekord mitte midagi…

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Redbutterfly, eks iga rasedus on erinev:) Minul tÀna 11+ nÀdal ja no ikka jubedalt iiveldab ja oksendan ka vahest, arst kirjutas rohud kuigi vÀga ei aita, mul isegi 3 viimase nÀdalaga on hullemaks lÀinud, loodan, et varsti saab nautida:)
Kaalu on juurde tulnud kuni 2kg.
Oscari aeg on 8.10 ja tehakse kohe ka koorionbiopsia.

Lilleke

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
KĂ€gu

Kuulge, ma hakkan juba veidi muretsema. Homme lÔpeb esimene trimester, aga ma pole siiani mitte grammigi juurde vÔtnud. Ma pole ka terve raseduse ajal oksendanud (tavaliselt öeldakse, et need naised vÔivad isegi kaalust alla vÔtta), aga no ei ole iiveldust, oksendamist ega ka kaalutÔusu. Kuidas teistel?

Lihtsalt esimene rasedusega tÔusis mu kaal juba esimese kahe (!) kuuga viis kilo. Seekord mitte midagi

Ma olen 2 kg alla vĂ”tnud. Oksendanud ei ole kordagi, aga vĂ€ike iiveldus ja isutus on. Söön palju saia ja pastat, aga kogused on vĂ€iksemad. KĂ”ht saab kiiresti tĂ€is ja iiveldama hakkab, kui liialdada. Millestki tervislikust ei suuda praegu mĂ”eldagi. Ainult nisust toitukski. Eelmise rasedusega oli selleks ajaks juba mitu kg juurde tulnud. Sain ka Oscaris kĂ€idud ja beebiga kĂ”ik hĂ€sti 🙂

Madli

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. TĂ€psemalt

Postitas:
RedButterfly

Madli, see on kĂŒll pĂ€ris hea – saia ja pastaga kaalust alla vĂ”tta 😛
Aga tegelikult jah – kui nii mĂ”elda, siis mu toidukogused ka ikka vĂ€iksemad. Söön kĂŒll tihedamini, aga vĂ€he. Ilmselt tavaolukorras oleks vist alla vĂ”tnud, aga praegu siis pĂŒsibki kaal muutumatuna…
Mitte et ma selle ĂŒle kurdaks, sest eelmine kord oma lisakilosid varjata oli ikka pĂ€ris keeruline. See hakkas ju kĂ”igile silma, samas rasedusest kĂ”igile rÀÀkida oli veel liiga vara.

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 171 )

Esileht Lapse ootamine Aprilli beebid 2020