Esileht Lapse ootamine Aprilli beebid 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 183 )

Teema: Aprilli beebid 2021

Postitas:
Kägu

Mina plaanin kindlasti veel vähemalt kuu aega ainult siin käia. Ei taha lihtsalt veel näo ja nimega avalikkuse ette tulla. 🙂
Olen siin eelnevalt kirjutanud, et sümptomeid palju ja niiiii raske olla, aga nüüd on õnneks kergemaks läinud. Vahel ikka iiveldab ja mõned korrad olen oksendanud ka, aga üldises pildis täitsa talutav olla.
Täna on 6+5 ja “piinab” ainult rindade tundlikkus ning vahetevahel ka seljavalud.

K.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Beppi

Tore! 🙂
Mul peaks äpi järgi olema täna 5+6.
Sümptomid samad, mis varasemalt – tujude kõikumine, pissihäda, rinnad nii valusad, alakõhus vähemalt korra päevas valu.
Ootan esimest arstil käiku, et parem ülevaade kõigest saada :).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hei! Mina olen ka siin. Täna peaks olema 6+4. Praegu on veel väga raske. Ei hakka parem kõigest kirjutama kuna tekst tuleks pikk 🙃. Arsti aeg alles 9sept ja mulle tundub see ikka kuidagi väga hilja. Kuidas teil praegu väljas olemisega on? Mina ei suuda õue minna kui päike paistab ja soe on 😒

L

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul täna 6+3 ja no väga kurta ei saa…alakõht ikka päevas mitu korda annab tunda ja ainsas juhas ka vahepeal torgib. Rinnad väga õrnalt hellad…
Iiveldus on päevotsa…poes on raske käia,liha leti juures pidin pea oksele hakkama ükspäev…lõhnad…öäk 😃

E

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lisan veel et kord päevas võtan nospad ja para et alakõht elada laseks.
Mul nii iga rasedusega olnud.

E

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teretere ka minu poolt.

Minul tulemas esimene laps, tähtaeg on 3. aprill. Sümptomitest on rinnad valusad (läksid valusaks päris kiirelt peale ovulatsiooni), aeg-ajalt kergelt iiveldab, lõhnamaailm on läinud väga põnevaks 🙂 ja aeg-ajalt torked kõhus. Arstil käidud, südametöö nähtud.

Mind aga huvitab, kuidas kõigil, eelkõige esmarasedatel, emotsionaalselt läheb? Meil on laps väga oodatud ja loomulikult oleme õnnelikud, rasestusin pärast 6 kuud proovimist. Praegu aga endiselt püüan lapsesaamise mõttega harjuda. On mitmeid hirmutavaid faktoreid alates vabaduse vähenemisest kuni finants- ja elamispinna teemadena välja (kas ikka mahume pragusesse koju ära jne). Ausalt öeldes oleme harjunud üsna iseka eluga, käime väljas ja reisime siis kui tahame.

Tean, et mõtlen üle sest tegelikult ei ole midagi hullu. Aga sellegipoolest huvitab, kas kellelgi on veel taolisi mõtteid või valdab teid vaid puhas rõõm ilma ühegi hirmuta? 🙂

Kris

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Beppi

Teretere ka minu poolt.

Minul tulemas esimene laps, tähtaeg on 3. aprill. Sümptomitest on rinnad valusad (läksid valusaks päris kiirelt peale ovulatsiooni), aeg-ajalt kergelt iiveldab, lõhnamaailm on läinud väga põnevaks 🙂 ja aeg-ajalt torked kõhus. Arstil käidud, südametöö nähtud.

Mind aga huvitab, kuidas kõigil, eelkõige esmarasedatel, emotsionaalselt läheb? Meil on laps väga oodatud ja loomulikult oleme õnnelikud, rasestusin pärast 6 kuud proovimist. Praegu aga endiselt püüan lapsesaamise mõttega harjuda. On mitmeid hirmutavaid faktoreid alates vabaduse vähenemisest kuni finants- ja elamispinna teemadena välja (kas ikka mahume pragusesse koju ära jne). Ausalt öeldes oleme harjunud üsna iseka eluga, käime väljas ja reisime siis kui tahame.

Tean, et mõtlen üle sest tegelikult ei ole midagi hullu. Aga sellegipoolest huvitab, kas kellelgi on veel taolisi mõtteid või valdab teid vaid puhas rõõm ilma ühegi hirmuta? 🙂

Kris

Hei! Minul ka esimene rasedus ja olen emotsioonselt ikka päris läbi, hormoonid ilmselt möllavad nii hullult.
Laps on väga-väga oodatud aga muretsen igasuguste väikeste asjade pärast kohutavalt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin neid mõtteid aastaid enne rasestumist, et kui õudne, kui aastaid magada ei saa ja kui kodus lapsega mandud.

Aga nüüd on tekkinud veider emainstinkt, et sellised asjad ei häiri enam, kuna on nagunii ajutised. Loodan muidugi natuke ka oma tugivõrgustiku – mehe ja ema peale, et ilmselt on nemad ka toeks.
Materiaalse poole pealt mõtlen samas küll, et oleks vaja suuremat pinda, kuid ratsionaalselt võttes on paljud ju kasvatanud oma lapsi veel väiksematel pindadel, et ju elab imikuea üle. Selleks ajaks peaks meil sissemaksu raha ka uue pinna jaoks kokku saama.
Laps on väga oodatud ja kuigi raske rasedus, siis ikka juba mõtlen, et milline ta on ja kui tore tegelikult, et rasedaks jäin.

Lõppkokkuvõttes küll selle aja üle elab, kui ta nii pisike on, et sinust täielikult sõltub. Eriti kui on tugivõrgustik olemas.

K2.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma liitun ka teiega 🙂
Enda arvutuste kohaselt peaks TA olema 17.04.2021. Teine laps, kodus ootamas 5a plika. Mingeid erilis sümptomeid hetkel ei ole, ei olnud ka esimese rasedusega. Rinnad on hellad natuke ja vahepeal ka torked kõhus aga ei miskit rohkem. Ämmaka juurde aega veel pannud ei ole, tegelen järgmisel nädalal. Plaanin Pelgus arvele võtta sama ämmaka juurde, kelle juures eelmisel korralgi oldud sai. Rasedaks jäin seekord ülikiiresti, teisel korral õnnestus. Esimese lapsega läks 5 kuud. Edu kõikidele!

K31

0
0
Please wait...

Postitas:
Sininepilveke

Esimene kontroll raseduse kinnitamiseks

Tere!

Ma esitaks Teile siinolijatele võib-olla veidi iseka küsimuse. Nimelt, mul on ülehomme esimene naistearsti kontroll raseduse kinnitamiseks. Olen seda aega oodanud juba omajagu. Ja nüüd nagu ikka…Murphy seadus..Lõi mul tänase seisuga välja nohu. Mida Te teeksite praeguses olukorras? Läheks vastuvõtule või tühistaks?
Ma pole 2 nädalat kuskil käinud, olen olnud kodune. Ilmselt tavaline külmetusnohu.

Tänades

0
0
Please wait...

Postitas:
Beppi

Tere!

Ma esitaks Teile siinolijatele võib-olla veidi iseka küsimuse. Nimelt, mul on ülehomme esimene naistearsti kontroll raseduse kinnitamiseks. Olen seda aega oodanud juba omajagu. Ja nüüd nagu ikka…Murphy seadus..Lõi mul tänase seisuga välja nohu. Mida Te teeksite praeguses olukorras? Läheks vastuvõtule või tühistaks?

Ma pole 2 nädalat kuskil käinud, olen olnud kodune. Ilmselt tavaline külmetusnohu.

Tänades

Keeruline hinnata, ilmselt kontrollitakse haiglasse minnes hetkel kõigil palavikku?
Soovitan homme hommikul igaks juhuks registratuuri helistada ja üle küsida, eriti kui tegu esmase kontrolliga, mida oled kindlasti pikalt oodanud 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Krissukene18

Heihei, 🙂
Pistan ka vaikselt nina uksevahelt sisse 😊
Hetkel peaks rasedust olema tagasihoidlik 3+4. Tulemas 3 laps. Kodus ootamas ees 6 aastane poeg ning 1a2kuune poeg 😁 Südames on pisike lootus et äkki tuleb ikka tüdruk ka 🙏😊 Aga samas 3 poega on ka äge 🙂 Kalkulaator ennustab TA 29 aprill 🙂 Liituksin ka fb grupiga alles siis kui arstil käidud. (4sept).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Heihei, 🙂

Pistan ka vaikselt nina uksevahelt sisse 😊

Hetkel peaks rasedust olema tagasihoidlik 3+4. Tulemas 3 laps. Kodus ootamas ees 6 aastane poeg ning 1a2kuune poeg 😁 Südames on pisike lootus et äkki tuleb ikka tüdruk ka 🙏😊 Aga samas 3 poega on ka äge 🙂 Kalkulaator ennustab TA 29 aprill 🙂 Liituksin ka fb grupiga alles siis kui arstil käidud. (4sept).

Mul kodus 5 tütart 😄
Mina enam ammu ei looda poissi 😀

E

+2
0
Please wait...

Postitas:
Krissukene18

Vaooooo!😳😳 Küll sind E on alles õnnistatud 😍😁 Nooo nüüd ju võiks poiss tulla eks?😂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaooooo!😳😳 Küll sind E on alles õnnistatud 😍😁 Nooo nüüd ju võiks poiss tulla eks?😂

Ehh, ei usu 😀😀
Mees ka leppinud sellega 😄

0
0
Please wait...

Postitas:
Beppi

Ilmselt nii varajas staadiumis ei ole veel keegi tööandjale rääkinud, seega tahtsingi küsida:

Kuidas te tööl käies oma oksendamist või iiveldamist põhjendate või kolleegide silma alt sellega peitu poete?

Mul küll veel oksendama ei aja, aga kardan, et keeruline tööl käia, kui iiveldama ajab…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma proovin tavaliselt kuhugi kaugemasse vetsu jõuda. Õnneks meil suurel alal mitu wc-d.
Väga hulludel päevadel võtan üldse kodukontoripäeva või haiguslehe.
Üldiselt proovin iiveldust vältida nii, et tarbin palju vedelikku väikeste lonksude kaupa, see teeb üldjuhul asja paremaks.

Kui keegi peaks otse küsima, siis ilmselt ütleks, et delikaatsed tervislikud põhjused. Oma asi, mida edasi mõtlevad.

Ma ise loodan ka, et õnnestub vähemalt I trimestri lõpuni varjata. Õnneks meil enamuses noor meestekollektiiv, kes pole nii terava silma ja uudishimuga kui naised.

Kunagi eelmises töökohas, kui üks noorem naiskolleeg mesinädalatelt tööle naasis, siis hakkas ka üks vanem naiskolleeg aasima, et raudselt nüüd rase ja millal tähtaeg.

Huvitav, et naised ise aru ei saa, et need teravad küsimused ja kommentaarid on nii magedad ja taktitundetud.

K2

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Täna siis mul tähtis päev õhtul, esimene arstivisiit 😀 loodetavasti on kenasti südametöö olemas ja kõik hästi. Väike ärevus on sees küll. Tunnustest pole endiselt muud midagi kui suurenenud lõhnataju ja 5 x öösel vetsus käimine.

K2

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt

Postitas:
Beppi

Täna siis mul tähtis päev õhtul, esimene arstivisiit 😀 loodetavasti on kenasti südametöö olemas ja kõik hästi. Väike ärevus on sees küll. Tunnustest pole endiselt muud midagi kui suurenenud lõhnataju ja 5 x öösel vetsus käimine.

K2

Palju edu! 🙂 Anna siis märku, kuidas esimene visiit möödus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hommik!

Ma siiski lükkasin esmase raseduse kontrolli edasi ja ravin nüüd end edasi. Jälle üks nädal ootamist. Oleks nii väga tahtnud teada kas kõik korras. Rasedust peaks praegu olema 7+2.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Krissukene18

Mina pean minema 2 sept gastroenteroloogile. Mind on paar kuud vaevanud vahepeal äge kõhulahtisus. Väljaheite proov näitab et Calprotektiin on positiivne ning see on 455,7 mis näitab et mul on jämesooles põletik 🙁 Loodan et see kuidagi mu kõhubeebit ei mõjuta ja et kõik ikka hästi on. Öeldi vaid niipalju et kui gastroenteroloog ka arvab et jämesoolest peab biopsia võtma siis peab seda tegema. Olen nüüd enda raseduse pärast täitsa mures 🙁 Pean sõitma arstile Jõgevalt Tallinnasse Triin Remmeli juurde. On kellegil selle arstiga kogemusi või sama murega kogemusi?

0
0
Please wait...

Postitas:
haavikuemand

Positiivne test!

Paar päevaa tagasi tegin rasedustesti ja 2 triipu ilmusid väga kiiresti. Ega ma täpselt ei teagi, kui kaugel see rasedus võiks olla, sest praegu imetan veel oma ühte (beebit) last, ja seega menstruatsioon pole mitte kuidagi regulaarne ja olnud kokku vaid mõni kord. Praegu lähtun sellest, et olen u 6-8 nädala vahel, enesetunde järgi ei saa seekord üldse midagi aru, et beebit ootaks 🙂
Tulemas on kolmas laps ja ma väga loodan, et ta on kõhus üksi 🙂 Keskmise ja uue beebi vahe tuleks selle arvestuse järgi täpselt 2 aastat, kõige vanem on hetekl 5. Arsti aja sain augusti lõppu, siis saan rohkem selgust. Beebi on väga oodatud ja planeeritud, aga emotsionaalselt on raske leppida päris paljude aspektidega, 9 kuud on muidugi aega nüüd, et rahu endas teha 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul kõik hästi, süda lõi 150+ ja beebi oli 1.01 cm pikk. Paar päeva väiksem kui pidi, aga kuna tsükkel oli segane eelnevalt siis see midagi erilist pole. Arvele võetakse sept keskel ja sept lõpus kv.

K2

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma käisin täna esimesel visiidil ämmaemanda juures. Beebi südametöö oli näha aga suuruse poolest oli kolm päeva väiksem. Ehk siis praegu 6+3 mitte 6+6. Tähtaeg jäi ikkagi 7.aprill.
Sain ultrahelipildi ka kaasa 🙂

R.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
TassikeTeed

Minul (figureerisin siin alguses K.-na) täna 7+0 ja arstile lähen esimest korda 21.08. Ilmselt kvalifitseerun ka riskirasedaks, kuid ei kujuta ettegi, mida see täpsemalt tähendab. Olen esmarase ja ärevik pealekauba.

Mina pean minema 2 sept gastroenteroloogile. Mind on paar kuud vaevanud vahepeal äge kõhulahtisus. Väljaheite proov näitab et Calprotektiin on positiivne ning see on 455,7 mis näitab et mul on jämesooles põletik 🙁 Loodan et see kuidagi mu kõhubeebit ei mõjuta ja et kõik ikka hästi on. Öeldi vaid niipalju et kui gastroenteroloog ka arvab et jämesoolest peab biopsia võtma siis peab seda tegema. Olen nüüd enda raseduse pärast täitsa mures 🙁 Pean sõitma arstile Jõgevalt Tallinnasse Triin Remmeli juurde. On kellegil selle arstiga kogemusi või sama murega kogemusi?

Kalprotektiini tõus ei näita just otseselt jämesoole vaid üleüldiselt mingisuguse sooleosa põletikku. Aktiivne põletik ei ole kellelegi hea, aga eks arst räägib sulle täpsemalt. 🙂 Kolonoskoopia ja biopsia on ka raseduse ajal teostatavad ja ei tohiks beebile kuidagi halvasti mõjuda. Mul ka oma gastroenteroloogiga arutatud, et varsti vaja uuesti uuring teha, aga tema veel beebiootusest ei tea. Pigem ei taha ma ise seda kõike raseduse alguses läbi elada (uuringuks ettevalmistava joogi joomine on väga vastik mu jaoks). Triin Remmeliga mul otsest kokkupuudet ei ole olnud, aga kõik ITK gastroenteroloogid on tasemel. Minu vastusest oled ilmselt aru saanud, et sama murega kogemused olemas. Mul on juba 10 aastat soole erinevates osades krooniline põletik olnud, mis küll hetkel ravi abil paar aastat mitteaktiivne olnud. Viimasel ajal on ka sooltes toimuv veidi murettekitav, aga saan sellest varsti ka arstiga rääkida.

Ära veel muretse! 🙂 Käi enne arstil ja küll siis selgub, kas on väga põhjust ka.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul (figureerisin siin alguses K.-na) täna 7+0 ja arstile lähen esimest korda 21.08. Ilmselt kvalifitseerun ka riskirasedaks, kuid ei kujuta ettegi, mida see täpsemalt tähendab. Olen esmarase ja ärevik pealekauba.

Kalprotektiini tõus ei näita just otseselt jämesoole vaid üleüldiselt mingisuguse sooleosa põletikku. Aktiivne põletik ei ole kellelegi hea, aga eks arst räägib sulle täpsemalt. 🙂 Kolonoskoopia ja biopsia on ka raseduse ajal teostatavad ja ei tohiks beebile kuidagi halvasti mõjuda. Mul ka oma gastroenteroloogiga arutatud, et varsti vaja uuesti uuring teha, aga tema veel beebiootusest ei tea. Pigem ei taha ma ise seda kõike raseduse alguses läbi elada (uuringuks ettevalmistava joogi joomine on väga vastik mu jaoks). Triin Remmeliga mul otsest kokkupuudet ei ole olnud, aga kõik ITK gastroenteroloogid on tasemel. Minu vastusest oled ilmselt aru saanud, et sama murega kogemused olemas. Mul on juba 10 aastat soole erinevates osades krooniline põletik olnud, mis küll hetkel ravi abil paar aastat mitteaktiivne olnud. Viimasel ajal on ka sooltes toimuv veidi murettekitav, aga saan sellest varsti ka arstiga rääkida.

Ära veel muretse! 🙂 Käi enne arstil ja küll siis selgub, kas on väga põhjust ka.

Hei!
Miks arvad, et kvalifitseerud riskirasedaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul viimased paar päeva tohutu väsimus peal…mitte midagi teha ei viitsi ei jõua ei taha…päev teki all kõlaks niiii hästi.
E

+1
0
Please wait...

Postitas:
Krissukene18

TassikeTeed aitähh, et kaasa rääkisid. Natuke isegi sain süddamesse rahu 🙏😊 Eriti oluline oli kuulda, et see ei tohiks beebit mõjutada. Eks ma kuulen 2 sept täpsemalt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul viimased paar päeva tohutu väsimus peal…mitte midagi teha ei viitsi ei jõua ei taha…päev teki all kõlaks niiii hästi.

E

Mul sama! Tulen töölt koju ja vajun kohe voodisse ja vedelen siin reaalselt õhtuni, kuniks lähen käin pesus ja kohe magama ära.
Päeval tööl vajub silm lihtsalt kinni, null motivatsiooni tööl miskit teha ning pidev loidumus on peal… kohvi ka ei taha enam juua ehk tuleb kuidagi ära kannatada.
Ükspäev panin endal kontori ukse kinni ja magasin päeval äratusega oma kontoris diivani peal 20min ülisügavat und, see väsimus on ikka selline, mida pole ealeski varem tundnud. Ilmselt inimestel viskab juba üle, kui koguaeg korrutan, et olen väss ja väss ja väss. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
TassikeTeed

Hei!

Miks arvad, et kvalifitseerud riskirasedaks?

Hei!

Mul on kõrge KMI ja autoimmuunhaigus. Olen aru saanud, et need on ühed määrajatest, aga kindel ei ole.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 183 )

Esileht Lapse ootamine Aprilli beebid 2021