Esileht Koolilaps Aprilli koolivaheaeg – plaanitud ajal?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Aprilli koolivaheaeg – plaanitud ajal?

Postitas:

Kas keegi on tähele pannud, kas on kuskil välja öeldud ka midagi aprilli koolivaheaja kohta? Toimub samal ajal, nagu kavas, või muudetakse selle aega?

Tänasel pressikal Mailis Reps midagi selle kohta ei ütle, räägib lihtsalt, et enne aprilli koolivaheaega normaalne õppetöö ei taastu, edasi on siis näha.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 13:30; 24.03 16:21; 27.03 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on tähele pannud, kas on kuskil välja öeldud ka midagi aprilli koolivaheaja kohta? Toimub samal ajal, nagu kavas, või muudetakse selle aega?

Tänasel pressikal Mailis Reps midagi selle kohta ei ütle, räägib lihtsalt, et enne aprilli koolivaheaega normaalne õppetöö ei taastu, edasi on siis näha.

Mina küll kuulsin, et räägiti ka vaheajast. Infot võib nt. siit leida https://www.err.ee/1068043/reps-koduope-jatkub-ka-jargmised-kaks-nadalat

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reps ütles ikka suhteliselt otse välja, et aprilli vaheaeg on tavapärasel ajal. Küll aga tundus ta olevat veidi segaduses, millal see vaheaeg tegelikult on. Aprilli vaheaeg on nimelt 20-26.04, aga ta rääkis, et lapsed tulevad (kui kõik hästi läheb) kooli 4. mail, ja mingi teine ajakirjanik rääkis ka midagi aprilli viimasel nädalal olevast vaheajast, sisuliselt on vaheaeg pigem aprilli eelviimasel nädalal, kuigi- kuidas võtta, viimane täielik aprilli nädal on see tõesti. Muidugi võibki olla, et antakse pärast vaheaega veel üks nädal (või õigemini 4 päeva, 1. on riiklik püha) koduõppeks, aga sellest ei olnud nüüd täpselt aru saada, kas nad lihtsalt ei teadnud vaheaja täpset aega või mõtlesid seda juba nii, et 27-30.04 on kindlalt veel koduõpe igal juhul.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.03 14:23; 24.03 15:51; 26.03 19:16; 26.03 21:49; 27.03 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tegelikult, on sel vaheajal vahet?
Kui nõutakse veel karmimat kodus püsimist, siis kükitadki oma karjaga kodus ja naudid ilma ja päikesepaistet läbi akna, kui aeda juhtumisi pole.

Või mida te täpsemalt sellelt vaheajalt ootate?
Ma olen kontoritööl ja minu jaoks ei juhtu midagi. Praegu on kõik kenasti paika loksunud- lapsed saavad lõunaks õpitud, mina/mees tööd teha, koos puhkame-jalutame-matkame.

Vaheaeg oleks siis nii, et meie peame ikka tööd saama teha, aga lapsed saaksid nädala jagu vabalt kodus “trallida” ja haliseda, et kisub ikka igavaks küll…

Loodetavasti asi võtab taandumise suuna ja siis tuleb juba suvevaheaeg, minu poolest nädal varem aga juba nii, et liikuda ka lastakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või mida te täpsemalt sellelt vaheajalt ootate?

Kuna siin on juttu olnud, et mõned lapsed on ikka õppetööga praegu väga koormatud, siis arvatavasti on neil kolme ja poole nädala pärast seda puhkust ikka vaja. Kuigi eks me näe, mis elu toob, sel aastal tuli kevad tõesti teisiti.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.03 14:23; 24.03 15:51; 26.03 19:16; 26.03 21:49; 27.03 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tegelikult, on sel vaheajal vahet?

Või mida te täpsemalt sellelt vaheajalt ootate?

.

Siis tean enda puhkust planeerida, praegu juba kasvab enda töö ja samal ajal laste õpetamine üle pea. Tööd on mul palju ja päevad pingelised (ei ole selline amet, mida praegune kriis vähemalt esialgu mõjutaks), mehel samamoodi tööd palju ja päevad pikad, selle kõrvalt laste harimisega ja juhendamisega tegeleda on raske. Üks lastest on algklassides, päris ise kõike ei tee, vajab lisaselgitusi ja kontrollimist, abi tööde esitamisel jne. Koormus ka päris suur, päeva peale üsna palju teha. Aasta alguses olin puhkuse vaheajale planeerinud, et perega koos olla, aga nüüd muudaksin ja võtaksin pigem koolinädalal, et saaks ühe nädala rahulikult lapsega õppida, ilma et enda tööasjad kuhjuks.

Nii et muud ei ootagi, kui kindlat teadmist, et saaks enda tööd ümber planeerida.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 13:30; 24.03 16:21; 27.03 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tean enda puhkust planeerida, praegu juba kasvab enda töö ja samal ajal laste õpetamine üle pea. Tööd on mul palju ja päevad pingelised (ei ole selline amet, mida praegune kriis vähemalt esialgu mõjutaks), mehel samamoodi tööd palju ja päevad pikad, selle kõrvalt laste harimisega ja juhendamisega tegeleda on raske. Üks lastest on algklassides, päris ise kõike ei tee, vajab lisaselgitusi ja kontrollimist, abi tööde esitamisel jne. Koormus ka päris suur, päeva peale üsna palju teha. Aasta alguses olin puhkuse vaheajale planeerinud, et perega koos olla, aga nüüd muudaksin ja võtaksin pigem koolinädalal, et saaks ühe nädala rahulikult lapsega õppida, ilma et enda tööasjad kuhjuks.

Nii et muud ei ootagi, kui kindlat teadmist, et saaks enda tööd ümber planeerida.

Hea mõte. Praegu vist tundub tõesti mõistlikum puhkus planeerida järgmisele paarile nädalale, mitte koolivaheajale, mil lapsed juhendamist ei vaja, minul kodus kolm algklasside last, seega mõistan probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tegelikult, on sel vaheajal vahet?

Kui nõutakse veel karmimat kodus püsimist, siis kükitadki oma karjaga kodus ja naudid ilma ja päikesepaistet läbi akna, kui aeda juhtumisi pole.

Või mida te täpsemalt sellelt vaheajalt ootate?

Ma olen kontoritööl ja minu jaoks ei juhtu midagi. Praegu on kõik kenasti paika loksunud- lapsed saavad lõunaks õpitud, mina/mees tööd teha, koos puhkame-jalutame-matkame.

Vaheaeg oleks siis nii, et meie peame ikka tööd saama teha, aga lapsed saaksid nädala jagu vabalt kodus “trallida” ja haliseda, et kisub ikka igavaks küll…

Loodetavasti asi võtab taandumise suuna ja siis tuleb juba suvevaheaeg, minu poolest nädal varem aga juba nii, et liikuda ka lastakse.

Meil käib kodus väga intensiivne õppetöö + minul õpetajana kodukontor sisuliselt 24/7. Nii lastel kui mul oleks juba vaimselt küll hea teada, millal korraks nädalaks hinge tõmmata saab.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tegelikult, on sel vaheajal vahet?

Kui nõutakse veel karmimat kodus püsimist, siis kükitadki oma karjaga kodus ja naudid ilma ja päikesepaistet läbi akna, kui aeda juhtumisi pole.

Või mida te täpsemalt sellelt vaheajalt ootate?

Ma olen kontoritööl ja minu jaoks ei juhtu midagi. Praegu on kõik kenasti paika loksunud- lapsed saavad lõunaks õpitud, mina/mees tööd teha, koos puhkame-jalutame-matkame.

Vaheaeg oleks siis nii, et meie peame ikka tööd saama teha, aga lapsed saaksid nädala jagu vabalt kodus “trallida” ja haliseda, et kisub ikka igavaks küll…

Loodetavasti asi võtab taandumise suuna ja siis tuleb juba suvevaheaeg, minu poolest nädal varem aga juba nii, et liikuda ka lastakse.

Meil käib kodus väga intensiivne õppetöö + minul õpetajana kodukontor sisuliselt 24/7. Nii lastel kui mul oleks juba vaimselt küll hea teada, millal korraks nädalaks hinge tõmmata saab.

Mul sama olukord.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps arvas täna, et pole vaheaega vajagi, aga küllap mõtleb selleks ajaks ümber.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina plaanin vaheajaks sõita maakoju. Seal on isolatsioon ikka täielik, samas ei ole internetti, seega ei saa koduseid töid teha. Oma töö plaanin teha läpaka ja telefoni abil.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 08:07; 28.03 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps arvas täna, et pole vaheaega vajagi, aga küllap mõtleb selleks ajaks ümber.

Mu mõlemad lapsed arvavad, et oleks tore, kui see vaheaeg ära jääks, sest aprillis veel välja ei saa nagunii ja ehk saaks suvevaheajale varem, kui piirangud läbi on selleks ajaks.
Nad on algklassides ja kogu õppetöö on seni max 3-4 tundi võtnud päevast. Oleks nad suuremates klassides, oleks võibolla teine jutt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegustes oludes võib vaheaeg hoopis kahju teha. Siis on noortel veel rohkem vaba aega…

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks meie kool andis teada, et vaheaeg toimub. Seega nädal aega saavad lapsed puhata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi toimub koolivaheaeg, õpetajatel on puhkuse aeg ja keegi ei saa sundida õpetajaid tööle sel ajal.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajatel puhkuse aeg aprillivaheajal? See peab küll mingi huumor olema. Mina õpetajana istun terve vaheaja iga päev Zoom keskkonnas virtuaalsel uurimistööde kaitsmisel komisjonis – 90 õpilast kaitsevad oma tööd viie päeva jooksul. Ette juba tunnen õudu selle nädala ees, tuleb karm, sest iga kaitsmist tuleb kuulata täie tähelepanuga, aga üle 20 kaitsja päevas…

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 18:52; 26.03 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajatel puhkuse aeg aprillivaheajal? See peab küll mingi huumor olema. Mina õpetajana istun terve vaheaja iga päev Zoom keskkonnas virtuaalsel uurimistööde kaitsmisel komisjonis – 90 õpilast kaitsevad oma tööd viie päeva jooksul. Ette juba tunnen õudu selle nädala ees, tuleb karm, sest iga kaitsmist tuleb kuulata täie tähelepanuga, aga üle 20 kaitsja päevas…

Mis kool niimoodi teeb? Õpetajatel on tööaeg, aga lastel peaks ju ikka vaheaeg puhkamiseks olema?

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.03 14:23; 24.03 15:51; 26.03 19:16; 26.03 21:49; 27.03 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajatel puhkuse aeg aprillivaheajal? See peab küll mingi huumor olema. Mina õpetajana istun terve vaheaja iga päev Zoom keskkonnas virtuaalsel uurimistööde kaitsmisel komisjonis – 90 õpilast kaitsevad oma tööd viie päeva jooksul. Ette juba tunnen õudu selle nädala ees, tuleb karm, sest iga kaitsmist tuleb kuulata täie tähelepanuga, aga üle 20 kaitsja päevas…

Mis kool niimoodi teeb? Õpetajatel on tööaeg, aga lastel peaks ju ikka vaheaeg puhkamiseks olema?

Nomis, laps ju puhkabki, asi see siis pole pool tunnikest vaheaja jooksul oma tööd kaitsta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajatel puhkuse aeg aprillivaheajal? See peab küll mingi huumor olema. Mina õpetajana istun terve vaheaja iga päev Zoom keskkonnas virtuaalsel uurimistööde kaitsmisel komisjonis – 90 õpilast kaitsevad oma tööd viie päeva jooksul. Ette juba tunnen õudu selle nädala ees, tuleb karm, sest iga kaitsmist tuleb kuulata täie tähelepanuga, aga üle 20 kaitsja päevas…

Mis kool niimoodi teeb? Õpetajatel on tööaeg, aga lastel peaks ju ikka vaheaeg puhkamiseks olema?

Nomis, laps ju puhkabki, asi see siis pole pool tunnikest vaheaja jooksul oma tööd kaitsta.

Mulle tundub see küll asi, ikkagi kellaajaline, mõni kindlasti närveldab enne ja kui need on 5 päeva, siis mõni saab alles vaheaja reedel kaelast ära selle. Aga vabalt võib olla, et ma olen liiga lumehelbeke, mind ennast lihtsalt kohutavalt häiriks, kui minu vaheajale oleks omal ajal selline kooliüritus pandud. Mulle meeldis, kui vaheajal ei saanud õpetajad tulla oma koduülesannete ja nõuetega lehvitama. Siiamaani mäletan, kibedus hinges, kuidas pidin jõuluvaheajal mingit rõvedat referaati tegema, ja ometi olen juba keskealine moor.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.03 14:23; 24.03 15:51; 26.03 19:16; 26.03 21:49; 27.03 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju lõpuklass – 12. klass. Neil pidi algse plaani järgi oleme koolivaheajal esimene riigieksam, neil ei ole mingit puhkust, neil algab eksamisessioon ju. Nüüd kui eksam edasi lükati, pidime oma kaitsmisplaanid ümber tegema, et riigieksamitele mail algusesse ruumi jätta. Ei nemad protesti midagi, akadeemiline õppetöö lõppeb neil niikuinii 17.04, siis algabki eksamiteks õppimine ja tööde kaitsmine jmt.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 18:52; 26.03 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju lõpuklass – 12. klass

Kui lõpuklass ja muud tunnid juba nii vara läbi saavad, siis on ok tõesti.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.03 14:23; 24.03 15:51; 26.03 19:16; 26.03 21:49; 27.03 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegustes oludes võib vaheaeg hoopis kahju teha. Siis on noortel veel rohkem vaba aega…

Noortel on praegu vähem vaba aega kui eales varem. E-õpe on tavalisest õppest raskem.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegustes oludes võib vaheaeg hoopis kahju teha. Siis on noortel veel rohkem vaba aega…

Noortel on praegu vähem vaba aega kui eales varem. E-õpe on tavalisest õppest raskem.

Aga see on ju tõeline unistuse täitumine – ei pea seal mõttetus tunnis passima, vaid saab arvutis asju teha.
Milline unelm, terve päeva saab online olla…

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laste koolist öeldi, et koolivaeaeg toimub normaalsel ajal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju lõpuklass – 12. klass

Kui lõpuklass ja muud tunnid juba nii vara läbi saavad, siis on ok tõesti.

ma pigem imestan, et mõnes koolis tehakse uurimistööd alles 12. klassis. oleksin arvanud, et igal pool tehakse see 11. ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õpetajatel on puhkuse aeg

Õpetaja puhkus on suvel 56 päeva.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Koolist tuli teade, et vaheaeg tavaliselt ajal, seni distantsõpe. Nii et muutsin enda algselt koolivaheajale plaanitud puhkuse nädal varasemaks. Saab ühe nädala lastega rahulikumalt tegeleda ja koolivaheajal siis vahelesegamisteta oma tööle keskenduda. Lambad söönud, hundid terved.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 13:30; 24.03 16:21; 27.03 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan, et selleks ajaks on tööd vähem ja saan lapsega maamajja sõita, äkki on ka ilmad soojemad. Väga palju oleme koos ja see on ka viimane aeg, varsti on laps juba liiga suur selleks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 08:07; 28.03 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ei oskaks samasugustes tausttingimustes vaheajaga midagi peale hakata. Maamaja on olemas, aga seal elab eakas isa, kelle juurde sellises olukorras ei läheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll aga tundus ta olevat veidi segaduses, millal see vaheaeg tegelikult on. Aprilli vaheaeg on nimelt 20-26.04, aga ta rääkis, et lapsed tulevad (kui kõik hästi läheb) kooli 4. mail,

Eriolukord kestab praeguse seisuga 1. maini. 4. mai on sellele järgnev esimene tööpäev, ehk siis päev, mil saaks reaalselt kooli minna.
Aga olen 99% kindel, et ka terve mai on veel distantsõpe ja 90% kindel, et distantsõpe jätkub kooliaasta lõpuni. Kui kõik ülihästi läheb, saavad lõpuklassid ja ülikoolid juunis eksameid teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps Aprilli koolivaheaeg – plaanitud ajal?