Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Aprilli triibupüüdjad

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 957 )

Teema: Aprilli triibupüüdjad

Postitas:
Tuu-tiki

Mul täna CD29 ja DPO13. Kuna OV oli paar päeva hiljem, kui tavaliselt, peaks ka tsükkel olema selle võrra pikem, ehk siis 31 päeva tavapärase 28 asemel.
Kummaline on see, et eile õhtul oli korraks täiesti erepunane veritsus. Pole kunagi niimoodi varem olnud. Kui määrib enne PP, siis ikka niimoodi õrnroosakalt. Täitsa heledat verd pole kunagi näinud. Aga nüüd praeguseni on jälle vaikus. Väga veider.
Muud “tunnused” on, et alakõhus pakitseb – selline tunne on mul tavaliselt siis, kui PP juba pihta hakkab, aga praegu pole veel hakanud.
Loodan, et kui PP ikkagi tuleb, siis tulgu esmaspäeval, nagu ette nähtud, sest lähen nädalavahetusel matkama ja päevadega on see sutsu ebamugav.
Aga jah, eks ma natukene muidugi ootan ja loodan iga kuu, aga proovin ennast ikkagi suht maa peal hoida – eks see pikaajalise kogemuse tulemus 😀

Minagi omalt poolt soovin kõigile väga triibulist aprilli ja hea, et meil siin selline tore ja kokkuhoidev pesa on!

Please wait...
Postitas:
karumaru

Kuna mul oli terve posu neid ov teste, siis jonnakalt olen teinud, alates CD15, täna on CD20, eile oli selged 2 triipu ja täna testritriip tugevam kui kontrolljoon. Kõhus olid terve päev õrnad krambid, rinnad muutusid valusaks, voolus juba ammu selline “veniv”, vooluse järgi ja kalendri järgi oleks ju arvanud mitu päeva varem ov ajaks. Täna hommikul paar tundi tundsin konkreetselt vasakul pool valu, kus munasarjad ilmselt. See keha jälgimine mitu kuud teeb tajumise kuidagi selgemaks. Tean küll, et see pole rasedustest, aga olen nii rõõmus. Test kinnitas, et mitte niisama ei kujuta ette asju, vaid ikkagi ov toimub ja nüüd sain kokku viia, mis oma keha puhul seda reedab.
Küsimus targematele, kui nüüd pos ov test, millal siis see toimub? Kas täna, juba toimus või see ennustab 1 päev ette? Alates mis ajast hakkan lugema DPO? See vasakul pool tunda olev punkt (valu) kadus nagu ära hommiku jooksul 🤔 Siin on juttu olnud, loen ka kõik läbi, aga see koht natuke segaseks jäänud ikka ☺️
Igatahes, ei tule see kuu teine pool nii rahulik vist ikkagi. Kindlasti see pos test suurendab lootust.
Tuu-tiki, ma loodan et ei hakka siis matkal ega äkki üldse 😉

Please wait...
Postitas:
ilussuvi

Köömes, CB Advance puhul jääb naerunägu 48 tunniks ette ehk terve see aeg on soodus aeg. Kui uuesti testid peale seda, siis arvestab ta, et on juba uus tsükkel. DPO arvutus sul ilmselt päeva võrra ees, lugema tuleb hakata positiivse testi päevast ülejärgmisel päeval ehk järgmisel päeval on eeldatavalt OV ja ülejärgmisel päeval DPO1. Karumaru sulle siis ka teadmiseks 🙂 Ise küsisin siin kunagi sama asja.

Please wait...
Postitas:
köömes

Ahaa! Novot, ei lugenud jah korralikult läbi! Jälle hea meel, et see foorum siin ikka olemas on 😀 Oleks juba ära visanud hoidiku ja uue tellinud!
Aitäh, Kukijamuki!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Karumaru kui oled saanud ov testi positiivse siis ov toimub 24-36 peale testi.DPO sid hakkad lugema siis peaoe ov d.Ehs täna 5 aprill said testi positiivse ,siis 6aprill on ov ja 7 on juba 1 DPO.Vähemalt mina olen nii aru saanud☀️

Mona

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Blondu1

Minul sai eile vereproov antud, kahjuks minu arsti eile polnud, et õhtul helistada ja teada saada. Alles kolmapäeval, seega helistasin eile teisele arstile(kellega on olnud meeldiv kogemus) ,et teada saada kuidas olid hormoonid. Tal oli ka vastuvõtt ja eriti ei saanud miskit targemaks. Kõik olevat korras aga üks hormoon, kuulsin nagu LH aga võisin valesti kuulda, pead ei anna, oli normi alumisel piiril🤔 aga kuulen täpsemalt enda arstilt. Saatsin arstile kirja ka, ehk vastab vahepeal ka. Kui see on õige, siis mis seda aitab tõsta , mida ma saaks ise ära teha? Tean, et see hormoon stimuleerib/kasvatab folliikuleid.
Vähenalt on teada ja saab ravi peale loodan😊 aga kohe kohe on ov ka, see teeb murelikuks… no mitte kohe , aga järgmist kolmap hakkan ootama, kuni laup. Sel ajal peaks olema. Praegu oleks õige aeg midagi enne seda teha/tarbida? Hetkel CD3
Help!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nädalavahetus on saabumas ja soovin kõigile kaunist kevadet ja palju omavahelist armastust mehega. Meie lemmik aktiivne olemise aeg on alati nädalavahetustel, siis on piisavalt aega ja peas ei kummita argirutiini mõtted. Täna mul CD4, päevad hakkavad lõppema. Millegipärast on minul ja mehel parim seks olnud just vahetult peale päevi. Kuidagi kõik läheb siis libedamalt – sõna otseses mõttes 🙂

OV ja raseduse teste olen kasutanud apteegist ostetult siiamaani. Aga võib olla on vaja hakata neid tellima, kui see on rahaliselt mõistlikum.

Kõigile siin kirjutajaile hoian pöialt triipude saabumiseks ja eriliselt praegu neile, kellel juba DPO7+ ning rasedustesti tegemise aeg saabumas! 🙂 Et need kaks triipu sinna aknasse ilmuks! 🙂

Kaunist nädalavahetust! 🙂
(Liblikas)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 79 korda. Täpsemalt
Postitas:
karumaru

Aitäh Mona! See oli abiks palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka ikka teiega. Hakkasin tänasrst flo appi kasutama. Ilma kuidagi raske asju jälgida.

Ja kõigile ikka triibulisi!

Nässu

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 42 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

To Nässu: FLO äpp – päris huvitav, uurin ka asja. Aitäh infot jagamast.

(Liblikas)

Please wait...
Postitas:
karumaru

Ja ilussuvi ka aitäh, kuidagi jäi enne kahe silma vahele, et ka vastasid abistavalt 🙂 Iga kuuga siin natuke saab targemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tunnistan ausalt, et ma eriti ei ole mingeid kalendreid kasutanud. Siis, kui esimest ja teist last planeerisime, siis hakkasin ikkagi meelespead kasutama, seda uudishimust ja raviarstile poleks osanud muidu täpsel tsükli algust öelda. Nüüd siis proovin taas. Õnneks on suht lihtne. Mulle väga keerulised kalendrid ja äpid ei meeldi. Selle järgi on mul kõige viljakam aeg järgmisel nädalal. Loodan, et tsükkel on taastunud ja kulgeb oma tavalist rada. Tundub, et igasugu hormoonravimid jms mulle ei sobi. Peangi vist muudkui lapsi treima.

Nässu

Please wait...
Postitas:
ilussuvi

Blondu, LH on see hormoon, mida CB Advanced mõõdab vilkuva naerunäoga. Seotud jah ov-ga. Huvitav oleks teada, kas sa ikka saad selle testiga vilkuvaid ja naerunägusid?

Mina olen kõik erinevad ov testid läbi proovinud. Jään edaspidi triibutestide juurde, kuna mul nii selgelt näitavad need ov toimumist.

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Ilussuvi seda ma tean ja, et ov toimuks peab test positiivne olema. Aga viimati enne ov arstil käies, nägi arst et ov sel päeval ja folliikul on nii ja nii suur. Hetkel ongi minul siis selline tunne, et ov ikka toimub , aga .. või ei areneb folliikul liiga suureks/väikseks? Ma pole siiani digitaalseid ov teste teinud, vaid tavalisi . Seal on ikka tumetriip tekkinud. Viimased paar tsüklit pole neid kasutanud. Peab vist ka digitaalsed muretsema, neid apteegis pole näha olnud, seega tuleb tellida. Nagu aru olen saanud. Ov teste olen üldse teinud lühikest aega(eelmise aasta sept lõpust, siis paar kuud ei teinud, kuni oli rasedus jne..) . Aga uus ov ukse ees, tuleb vist need muretseda.
Aga käsimüügis LH tõusuks vist miskit ei saa ka. Ja hetkel väga kindel ma pole ka, kas oli see hormoon, mis ma kuulsin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Blondu, LH on see hormoon, mida CB Advanced mõõdab vilkuva naerunäoga. Seotud jah ov-ga. Huvitav oleks teada, kas sa ikka saad selle testiga vilkuvaid ja naerunägusid?

Mina olen kõik erinevad ov testid läbi proovinud. Jään edaspidi triibutestide juurde, kuna mul nii selgelt näitavad need ov toimumist.

Tegelikult peaks vilkuv naerunägu tähendama, et test tuvastas östrogeenitaseme tõusu. Östrogeeni tõus peaks eelnema luteiniseeriva hormooni tõusule (mitu päeva või tundi enne see juhtub, on individuaalne).

–Vöötorav

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ärge nüüd jamage. Mul tekib tunne, et tahaks kah nende ov testidega “mängida”. Niimoodo sportlikust huvist, kuigi ma olen just seda tüüpi inimene, kes väga ei kipu testidega liialdama.

Nässu

Please wait...
Postitas:
ilussuvi

Ah ma ajasin jah LH ja östrogeenitaseme sassi. Advanced test mõõdab siis neid mõlemaid, algul östrogeeni ja siis LH, tavalised testid ainult LH. Mina olen teste ostnud ovulatsioonitestid.ee-st. Ebayst saaks odavamalt, aga ma iga kuu loodan, et rohkem pole neid vaja 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

To Nässu: mina julgeks küll OV triibutesti soovitada oma kogemuse põhjal. Olen juba 34 ja oma esimese OV testi elus tegin eelmisel kuul 1 päev enne oodatavat ovulatsiooni. Ja küll see rõõm oli siis suur, kui testile ilmus selgelt ja kiirelt kaks rasvast triipu! 🙂

(Liblikas)

Please wait...
Postitas:
ilussuvi

Liblikas, ilmselt ikka tead, et testtriip peaks isegi tumedam ja rasvasem olema kui kontrolltriip, mitte lihtsalt kaks ühesugust triipu? Või osadel on kaks samasugust ka ov tunnuseks, ma ei teagi..mina loen seda, kui testtriip on tumedam..

Please wait...
Postitas:
Kägu

To Ilussuvi: Mul oli testriba triip aknas (T) silmnähtavalt tugevam. Kasutasin Livsane nimelist ov testi apteegist ostetuna 5tk pakis. Kasutusjuhendil on kirjas “Kaks joont: LH sisalduse suurenemine. Kui testjoon vasakpoolses aknas (T) on sama tume v tumedam kui kontrolljoon parempoolses aknas (C), on tuvastatud LH sisalduse suurenemine. Seega on parim aeg seksuaalvahekorraks. Käesoleva tsükli jooksul ei ole vaja testi korrata.”

Kas mõne teise testi puhul kaks sama tumedat joont ei tähenda LH sisalduse suurenemist?

(Liblikas)

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Hmm… njh nüüd võta sa kinni eks. See on teada, et kõik hormoonid on onavahel seotud, tsükli jooksul on kõigil oma tähtsus. Aga östrogeen see küll ei olnud, see oli lühike sõna, ehk lühend. Aga las ta olla, see äraarvamine meid kuhugi ei vii. Kahjuks ei aaa ise ei hetkel digiloost ka vaadata( ID uuendamisel ja vanal lakkasud lambist PUK-id toimimast) et mis seal need referents väärtused on hormoonidel. Ja üle üldse mis hormoobe kontrolliti.
Aga mis see mõni päev oodata, kui arst pole kolmapäwvaks ei vasta, siis helistan ise, telefoni teel ülde neid asju parem seletada.
Ehk peaks ka ostma Infolikuli (võisin valesti kirjutada). ?

Please wait...
Postitas:
karumaru

Keegi kuskil jagas ja muidu ma pole väga selliste asjade usku, aga täna juhtus, et pilk jäi kohe peatuma ja jagaks teilegi- kuufaasid, täna 5.04 algas noorkuu faas (kuu loomine) ja pidavat olema aeg, mil soovid lähevad täide, suurepärane aeg uueks alguseks ja soovitus sel ajal avada ennast positiivse jaoks, mis ellu tuleb 😉 Ideaalne unistajatele (ja tegutsejatele ka).
Natuke mööda otseselt triibupüüdmise juttudest, aga loodetavasti keegi ei pahanda. Uskumine vabatahtlik 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõmbasin ka omale FLO äpi – 30 päeva tasuta prooviversioon. Sealt sain aga uue küsimuse, kuna selles kirjeldatakse, et päevad ei alga mitte siis, kui algab suurem veritsus, vaid suurem veritsus on alati menstruatsiooni keskel.

Millal siis hakatakse lugema CD1? Minul on tavaliselt nii, et tuleb 1-5 päeva lihtsalt roosakat kerget voolust ja siis suhteliselt üheselt mõistetavalt läheb see üle konkreetseks ja rohkeks vereks. Olen lugemud CD1-ks rohke vere algust. Loodan, et olen õigel teel.

(Liblikas)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liblikas mina olen aru saanud,et PP d loetakse sellest päevast kui hakkab määrima.Kui ma eksin siis keegi targem võib mind parandada😏

Mona

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uue tsükli algus algab ikka esimesest rohke verega päevast, mitte määrimisest. Mulle arst ütles isegi, et kui algab õhtul peale kella 18, võib alles järgmisest päevast CD1 arvestada (pidin alates kindlast tsüklipäevast rohtu võtma hakkama).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See Flo äpp polegi tasuta? 😮 ma ei näinud kuskil mingit hinda. Kas kõik tsüklijälgimisäpid ongi tasulised? Tean, et on veel mingi glow…

Nässu

Please wait...
Postitas:
karumaru

Mul on mingi tasuta ja hästi lihtne, algeline FMC äpp ja sellest laiem versioon on Fertility friend. Üles märkida saab kõik vajaliku, mu jaoks praegu piisav. Seal oli ka kirjas, et suurema veritsuse algusest (heavy flow) peaks märkima CD1.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik arstid räägivad erinevat juttu mina tean nii et määrimisest ja mul kattub see ka ov ga.Niiet ei tea😏

Mona

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Fli äpp on tasuta versioon ka, mina kasutan seda ja on täitsa ok. Mina olin ka siiani aru saanud, et veritsuse esimene päev on cd1, aga kui ma nüüd arstil käisin ja ta ütles, et vereproovile tulla tsükli teisel-kolmandal päeval kui on konkreetne veritsus, mitte määrimine, siis minu arst loeb tsükli alguseks ka määrimist. Üldjuhul ongi esimene päev verevaesem kõigil ju, seega ikka tsükli esimene päev. Miks ma usaldan enda arsti, sest tema on 2IN1 , ta on günekoloog, kui ka viljatusraviarst.

Please wait...
Postitas:
Lootuses

Küsiksin varajase rasedustesti kohta. Eile proovisin esimest korda rasedustesti millel oli märgitud, et näitab al 7 päeva peale viljastumist. Mul endal oli DPO8 ja tuli negatiivne näit, kuigi tunni aja pärast oli kuivamistriipu näha, mis juhendi järgi siiski tähendab negatiivselt. Niisiis kas kellelgi on varasemast kogmust, et nende varajaste testide kuivamistriip ka päris triibuks üle läheb? (Ma ise olen tavaliselt alati siis testi teinud kui päevad alles hiljaks jäänud, aga seekord kuidagi kibeles.)

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 957 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Aprilli triibupüüdjad