Esileht Beebi ja mitmikud aprillibeebi

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: aprillibeebi

Postitas:
Kägu

Teil värsked kogemused, palun jagage soovitusi, missuguseid riideid jm ja kui palju varuda aprilli lõpus sündivale lapsele.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kevad-sügiskombe suurus 56 ilmselt, saab veel ka mais kanda (mingi topeltpuuvill või lausa meriino). Pikkade varrukatega bodyd + püksid (kinniste varvastega) või siis toakombed – suuruse osas väga individuaalne, kas nr 50 vaja. Mul 3 last ja kõigiga alustanud 56 suurusest. Mind ei häiri, kui esimesed 2 ndl veidi lohvakalt ümber, aga osasid häirib. Keskmiselt kasvab laps esimesel kuul 4-5cm! 5-6 komplekti võiks algatuseks olla, siis näed, kas vaja rohkem ja mis su eelistused on üldse (hõlmikbody vs üle pea vs toakombe, sh lukk või trukid kombel).

Võiks olla ka sokid, kui nt soe ja tahaks püksata hoida, aga varbad vb jahedad  Mul sündis viimane 2021 mais ja õnneks oli ka lühikese varrukaga bodisid varunud – koju jõudes oli 28 kraadi!

Nö toamüts, võid ka mõne soojema lisaks osta või panustad kapuutsile nagu ma maibeebiga arvestasin.

Mingi õhem puuvillane jakk s 62 (kasvuvaru), kui nt õues +18 ja kombe tundub liig, aga üks kiht vähe.

Aprillibeebil võib vaja olla topeltpuuvillaseid kindaid või minimaalselt ühekordne puuvill. Neid võib veel Eesti suvelgi vaja olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vankrit valides võta kõige suurema vankrikorviga mudel mis leiad, või arvesta et laps kolib keset talve istuvasse osasse. Või osta esimene vanker arvestusega et talveks ostad teise vankri lisaks, paljud teevad nii.  Praegu tundub see kaugel, aga talvel on hea kui laps saab võimalikult kaua vankrikorvis sees soojas magada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostsin tuuletõkkekombe ja villakombe, oli sobiv kombo – maikuu oli üsna jahe ja tuuline ja villakombet oli ka suveõhtutel vaja. Valisin nr 62 – mind see, et algul kombesse uppus, ei häirinud. Sai kiirelt parajaks – 56 numbrit kandis väga vähe aega.

Õhuke meriinomüts oli ka hea ost kevadeks.

Kuna elamine oli üsna jahe alguses, siis kasutasin ka väikest kampsunit.

Mõned bodid – mulle meeldivad pikkade varrukatega (just kevadel) ja õlatrukkidega. Nr 56 ja 62, aga ma teadsin, et tuleb pigem suur laps.

Pükse. Mulle meeldisid jalaotsteta püksid, mida oli hea bodile peale tõmmata. Jalaotstesse lapse jalad sisse ei mahtunud ja seega neid ei kasutanud. Ka paljud tudukad on kinniste jalaotstega, seega neidki eriti ei tarbinud. Ööseks mõned olid.

Tommy Hilfigeri sokid.

Koguseid ei oskagi öelda. Sain mingi portsu asju sõbrannalt, seega nn tagavara oli olemas. Reaalselt vist oleks piisanud 5-6 ühikust iga asja. Aga mul oli laps, kes ei ajanud piima välja ja ei korraldanud kakastroofe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vankrit valides võta kõige suurema vankrikorviga mudel mis leiad, või arvesta et laps kolib keset talve istuvasse osasse. Või osta esimene vanker arvestusega et talveks ostad teise vankri lisaks, paljud teevad nii. Praegu tundub see kaugel, aga talvel on hea kui laps saab võimalikult kaua vankrikorvis sees soojas magada.

Miks see laps just korvis peaks magama? Tuleb osta selline, et istumisosa seljatugi käib täitsa horisontaalseks. Aprillibeebi ilmselt juba istub talvel ja ehk tahab ka vankrist välja vaadata – eriti kui on toas magav laps ja jalutuskäigud ärkveloleku ajal. Minu maibeebi hakkas enne jõule istuma ja muidugi ei istu ta korvis, kui toidupoes käime, vaid ikka toetatud seljaga kärus.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vankrit valides võta kõige suurema vankrikorviga mudel mis leiad, või arvesta et laps kolib keset talve istuvasse osasse. Või osta esimene vanker arvestusega et talveks ostad teise vankri lisaks, paljud teevad nii. Praegu tundub see kaugel, aga talvel on hea kui laps saab võimalikult kaua vankrikorvis sees soojas magada.

Miks see laps just korvis peaks magama? Tuleb osta selline, et istumisosa seljatugi käib täitsa horisontaalseks. Aprillibeebi ilmselt juba istub talvel ja ehk tahab ka vankrist välja vaadata – eriti kui on toas magav laps ja jalutuskäigud ärkveloleku ajal. Minu maibeebi hakkas enne jõule istuma ja muidugi ei istu ta korvis, kui toidupoes käime, vaid ikka toetatud seljaga kärus.

Minu maibeebi seisis jõulu ajal juba püsti aga päevaseid uinakuid teeb ikka veel vankrikorvis, -15ga on korv hea soe lisakiht, istumisosas oleks palju rohkem riideid vaja magamiseks. Terve detsember oli nii külm, mul hea meel kui võimalikult kaua vankrikorvi mahub.

Mina isiklikult väikese lapsega poes ei käi ja see vajadus on võõras. Vajadusel võiks kergkäruga minna äkki.

Ehk siis TA peab ise läbi mõtlema, kas laps hakkab uinakuid tegema õues vankris või toas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käru on samamoodi ju lisakiht. Ikka lambavill all, käru jate peal. Ka soojakott on talveks mõistlik valik, ei pea lapsele selga ajama nii palju asju. Kergkäruga saab liigelda ikka siis, kui teed lumest puhtad 😀

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Beebi ja mitmikud aprillibeebi