Esileht Lapse ootamine Aprillibeebid 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 333 )

Teema: Aprillibeebid 2022

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Oeh, olen hädas kõhukinnisuse ja tänu sellele ka hemorroididega. Söögi, liikumise ja veega kõhtu paremaks ei saa. Pean jälle kasutama duphalaci, kuid see paneb kõhu jubedalt mulksuma ja gaase täis mitmeks päevaks. Nn vaevast saab ruttu lahti, aga “järellainetus” on piinav.</p>
9+5

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka mina olen oma rasedustega alati kõhukinnisusega jännis. Mõned järele proovitud ja töötavad soovitused:

Ei soovita neid apteegi raudasid juhul kui vôtad neid. Pigem Nõgel(naturaalne raud nõgesega) või Ecoshi rauakompleks(naturaalne raud jälle)

Kui kõht kinni kasutada naturaalselt kõhahtistit nt hommikul joo Tarplani hapukapsamahla, vett peale.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Lily, kas liikusid maibeebidesse?</p>

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on aidanud kõhu käima saada kuivatatud ploomide söömine pluss igal hommikul söön kausitäie kliipulgakesi piima ja mingite marjadega. Kohe kui nende söömise lõpetan, läheb kõht kinni jälle.

Aga kui tõesti toiduga seda korda ei saa ja juba hemorroididega hädas siis äkki parem jätkata Duphalaciga aga proovi väiksemaid koguseid mis töötaks aga mitte liiga efektiivselt?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka mina olen oma rasedustega alati kõhukinnisusega jännis. Mõned järele proovitud ja töötavad soovitused:

Ei soovita neid apteegi raudasid juhul kui vôtad neid. Pigem Nõgel(naturaalne raud nõgesega) või Ecoshi rauakompleks(naturaalne raud jälle)

Kui kõht kinni kasutada naturaalselt kõhahtistit nt hommikul joo Tarplani hapukapsamahla, vett peale.

Mul hgb veits liiga madal ja ämmakas Nõgeli peale kirtsutas natuke nina, ütles, et minu puhul jääb ilmselt lahjaks, et nõgel pigem toetav toidulisand. Ecoshi rauakompleksi ta jälle soovitas proovida, et sellega on isegi paremaid tulemusi näha olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kirjutasin 1.sept ilma nimeta kogemata küll, aga 6+2 polnud südametööd. 2nädalat oli mu meelest 0 sümptomit. Mees oli täielik optimist – alati kui tujutsesin või filmi peale vesistasin kohe ütles, et näe hormoonid, hea märk juuu. Korra oli süda paha, aga arvasin, et toit oli kahtlane. Arstile läksin 16.09 juba nii, et ütlesin mehele, et arvatavasti puhastusele minek, et siis järgmine nädal teaks tööga arvestada. Arstile ka ütlesin, et pole üldse õiget tunnet, et kui polnud mõeldud, siis polnud mõeldud nii. Ma lihtsalt ei suutnud ette kujutada, et hakkan juba veidigi lootma ja siis öeldakse seal pukis, et ongi tühjus või südametööd pole. Arst liitus mehe optimismiga, et no miks ei peaks olema ja neil oli õigus 🥰 Ämmakaga kahekesi seletasid seal ekraani ees, et näe siin süda, siin emakas, näe 0.9cm pikk pisike, näed onju. Mul vaid kõrvus helises see südametöö ja meie päris pisike täpike on päriselt tulemas 🥰

Selle mõõdu järgi maibeebi, kuid aprillikad on liiga südames, 3nädalat juba kõigile kaasa elanud. Loodan, et mahun veel fb gruppi. Ebausk enne 12n ei lase liituda, kuid äkki hoiate kohta 😊

Lily

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii tore kuulda! Kuna viimasest arstikülastusest on nii pikk paus olnud, siis vahepeal mõtlen ikka kas kõik on hästi. Tahaks ju kogu aeg teada, et beebiga on kõik korras. Ma samuti ei soovi enne 12n liituda ühegi grupiga, kuid pärast sooviks samuti teistega oma muljeid jagada beebiootusest 🙂

MS 11+ 5

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil siin mere taga on ärevad ajad.
Alates laupäeva õhtust on mul õrnalt määrinud. Jõudsin juba ehmatusest pisaraid valada, sest sel hetkel, kui selle avastasin viitasid kõik märgid kõige hullemale. Laupäeval oli mul erakordselt hea olla kui välja arvata, et alakõhust käis läbi terav valu. Mõtlesin, et kas tõesti jälle. Suhtlesin nädalavahetusel ämmakaga ja ta soovitas mul esmaspäeval kontrolli minna haiglasse. Täna hommikul käisin siis UH-s ja kõik on hästi. Südametöö on olemas, rebukott ja emakakael kõik ilusad ja ainuke häda on see, et emakas on veidi toonuses. Nüüd ma siis olen sellisel “pigem pikali” režiimil. Haiguslehele jäin töö tõttu juba eelmisel nädalal seega elukorralduse poole pealt ei muutu suurt midagi. Nüüd istun kodus diivanil ja mõtlen, kas peaks The Crowni uuesti vaatama hakkama või hoopis kuduma õppima. Midagi peaks ju nagu tegema, et mitte päris hulluks minna.
Tervitustega mere tagant

R 9+2

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ka määrib pidevalt, aga tänu hematoomile. Natukene tüütu juba, kui neli päeva seitsmest määrib ja vahel algab see peale ööund. Teoorias peaks võtma rahulikumalt, kui määrib, aga kui määrima hakkab peale pikka magamist ja vedelemist, siis kui palju rahulikumalt saab võtta. 😀
Lisaks on mul kõht tekkinud ja õhtuks on see päris suur. Kaks päeva juba hommikuks ära ei kao nagu varem. KV uuring alles kuu pärast, aga seni tahaks ikkagi varjus hoida uudiseid.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil siin mere taga on ärevad ajad.

Alates laupäeva õhtust on mul õrnalt määrinud. Jõudsin juba ehmatusest pisaraid valada, sest sel hetkel, kui selle avastasin viitasid kõik märgid kõige hullemale. Laupäeval oli mul erakordselt hea olla kui välja arvata, et alakõhust käis läbi terav valu. Mõtlesin, et kas tõesti jälle. Suhtlesin nädalavahetusel ämmakaga ja ta soovitas mul esmaspäeval kontrolli minna haiglasse. Täna hommikul käisin siis UH-s ja kõik on hästi. Südametöö on olemas, rebukott ja emakakael kõik ilusad ja ainuke häda on see, et emakas on veidi toonuses. Nüüd ma siis olen sellisel “pigem pikali” režiimil. Haiguslehele jäin töö tõttu juba eelmisel nädalal seega elukorralduse poole pealt ei muutu suurt midagi. Nüüd istun kodus diivanil ja mõtlen, kas peaks The Crowni uuesti vaatama hakkama või hoopis kuduma õppima. Midagi peaks ju nagu tegema, et mitte päris hulluks minna.

Tervitustega mere tagant

R 9+2

Ma ka kodune st. viidud üle kergemale tööle. Praegu ootab 50 liitrit õunamahla, et ma sellega miskit ette võtaks. Samuti plaanis veel teha üks partii õunapüreed ja veel üks ports õunamahla. Igasugu nipet-näpet sügistöid aias jagub ja egas ka toas vähem tegemist ole. Vahel unusta end veidi pikemaks Telefoni scrollima, siis hiljem selline wasted tunne. Mul veel ristsõnu varutud ja raamatukokku mõtlesin ka minna, et meele erksana hoida.

Imelik kohe olla, et tööle minema ei pea. Rasedus suurem oleks, hakkaks  beebiriiete inventuuri tegema, mis esimesest lapsest alles jäi. Kohe mõnuga läheks poetuurile, et uusi asju hankida.😊

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul koguaeg nii paha olla. Oksendanud küll ei ole, aga hirmsasti keerutab sees. Esimese kahe lapsega ei olnud üldse halb olla ja nüüd viimasega saan täiega seda tunda. Ma pean veel OSCARit pm kuuaega ootama. Ootan huviga, et ehk saab tähtaja ka veidi täpsemaks. See pisike suslik ei lasknud ennast üldse mõõta kui ämmaka juures käisin.  Ma kardan ka, et fb liitumiseks ei mahu enam sinna, sest enne kui UH käidud ma kusagile liituma ei hakka.

Cruella 9+5

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest võiks siiski kõik, kes siit Perekooli kaudu tahavad liituda vastu võtta. Mulle küll tundub, et kui kõik end lõpuks sinna kirja panevad ongi meid max ca. 35, seega selline paras suurus. Neile, kes välja jäävad, sest TA ja seega ka kõik uuringud hiljem on, nende suhtes ei ole see välja jätmime õiglane. See loomulik,et kõik kohe ei taha ja ei julge liituda.

Samas on ju tore teiste samas seisus rasedatega oma muljeid jagada. Vaatasin just esimese lapsega olnud Perekooli maibeebid 2006 pilti, seal oli ca 40 inimest pildi peal. Kui nüüd järgi mõtlema hakata, sai kõigega suheldud, osadega suhtlen siiani. Ei olnud ka mingeid probleeme privaatsuse, sapisuse ega muuga. Kõik oli väga tore ja ainult meeldivad mälestused sellest.

Ma liitusin küll FB grupiga juba, kuid ikka käin siin ka lugemas ja kirjutamas.

CwCh 11+

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mullegi meeldiks liituda privaatse perekoolist loodud facebooki grupiga, aga teeksin seda alles järgmise nädala lõpus. Olen muidugi see, kellel TA aprilli viimastel pâevadel, aga lõpuks otsustab ikkagi enamus, keda ja kui palju vastu võetakse paraku. 🙂 Viimastel päevadel tunnen ma eriti suurt vajadust muidugi saatusekaaslastega muljeid jagada ja natukene viriseda. 😀 Mu jaks on lihtsalt otsas. Hommikul ärgates unistan juba õhtust, et magama minna. Vâsimus on nii karmiks läinud. Lisaks ei isuta mitte miski, kuid pean siiski 3x päevas sööma. Kaalu tulnud 600g vaid juurde. Esimese rasedusega oli kindlasti paar kilo juures selleks ajaks.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin huvipärast uuesti kaalul ja eelmise nädala seisuga oli 600g juures. Täna peale hommikusööki kaalusin siis ja oli 100g hoopis vaid juures. 500g vahepeal ära kadunud.😀 Sealjuures ma ei oksenda.

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ise olen juba grupis, rasedust ka 12 nädalat, aga võiks ikka kõik siit vastu võtta. Lõpuks pole vahet, kas grupis on 30 või 40 inimest 🙂

Mis puudutab kaalu, siis mul tuli vahepeal 1,7kg juurde ja sama kiirelt see ka kadus. Alguse kaalu kõikumine on täiesti ok, eriti veel nii väikses osas (500g).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul siiani tavapärane raseduseelne kaal, kuigi kõht on ees.

Arvan, et see kõht mitte ainult raseda kõht, vaid ka mingi osa sellest ka pekki.🙃

Viimasel ajal olnud päris palju igasugu tähtpäevi,külalisi jne.

Tahaks paar kilo alla saada  toitumist jälgides, siis oleks kõik ok. Praegune kaal normaalkaalu ülemises otsas ehk siis paar kilo veel ja siis juba ülekaaluliste kategoorias.

Praeguseks juba möödas see etapp, kus mitte miski ei isutanud. See oli kõige parem etapp, see jäi raseduse päris algusesse- kahju, et see nii üürikeseks jäi. 😊

Järgmine etapp oli suur nälg, koguaeg suu pidi käima ja kõht oli koguaeg tühi.

Praegu ei ole ei nälga, egas ka isutust, kõik täitsa tavaline.

Kas kõhuli veel magada saate?

Mul õnnestub praegu vaid pooleldi kõhuli magada, küll on kõht segavaks teguriks, siis jälle rinnad. See pooleldi kõhuli tundub isegi praegu kõige parem, toetab seda väikest punu.

CwCh 11+

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ise olen juba grupis, rasedust ka 12 nädalat, aga võiks ikka kõik siit vastu võtta. Lõpuks pole vahet, kas grupis on 30 või 40 inimest 🙂

Mis puudutab kaalu, siis mul tuli vahepeal 1,7kg juurde ja sama kiirelt see ka kadus. Alguse kaalu kõikumine on täiesti ok, eriti veel nii väikses osas (500g).

Tegelikult oli vahepeal 1.4 kg juures, aga see kadus ka kiirelt ära. Muidugi jäi viimasest rasedusest 3kg peale. Kuidas kõigil enesetundega lood on ja kas olete juba kellelegi teatanud rasedusest?

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult oli vahepeal 1.4 kg juures, aga see kadus ka kiirelt ära. Muidugi jäi viimasest rasedusest 3kg peale. Kuidas kõigil enesetundega lood on ja kas olete juba kellelegi teatanud rasedusest?

p.

Mul ainult paar inimest teavad, kuid pere ei tea kummalgi pool. Ei tahagi enne teatada, kui ohtlik aeg möödas. Ma isegi mõtlesin,et enne 20 nädalat ei tahagi öelda, korra isegi käis mõte, et ütleks hoopis jõuludel. Minu pere elab Lõuna – Eestis ja mehe oma Tallinnas, kuid enamik suhtlust toimub telefonis ja messangeris, seega saaks vabalt seni saladust hoida.

CwCh 11+2

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil pere teab, paar lähedast sõbrannat ka. Meil on perega väga tihe ja lähedane suhtlus, et neile räägiks nii heas kui halvas.  Mul on iiveldus lõpuks üle läinud, kõht kasvab mõnuga 😀 Vast mingi hetk jääb seisma see kasv ja ei tule suurem kui esimese lapsega. Küll aga oli mu jaoks veidike üllatus, et teise lapse puhul tõesti nii kiiresti ette tuli 😀 Esimese rasedusega sain oma keha ilusti tagasi, kaalu kui ka kõhu poolest. Ma väga loodan, et läheb ka sel korral nii. Kuigi elukorraldus on küll hetkel selline, mis mul väga liigutamist ei soodusta..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen kusagil 3 kg juurde võtnud ning täitsa raseda kõht on ees. Tänasest algas 12. nädal. Oscar järgmisel nädalal, pärast seda kavatsen ülemusele rääkida. Lähedased perekonnaliikmed ja sõbrad juba uudist teavad. Raske oleks nende eest varjata seda 🙂 Millal teie plaanite tööl rääkida?

MS

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma hetkel pisut alla võtnud(hetkel 12ndl tiksub. Kolmas rasedus ning eelmistega olen 12. nädalaks 5 kilo alla vôtnud aga seekord 2kg. Muidu pikkuse kohta normaalkaalus 60kg. Teen aktiivselt trenni, kõhtu veel ees pole. Isu on hea, aga kogused pisut väiksemad. Rinnad tiba tundlikud ja muidu hästi. Paarile tuttavale olen maininud rasedusest, mees aga juba kôikidele😀

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole ammu kaalunud, aga mul täiega iiveldab ja liha ja praetud asjad ajavad öökima. Söömine suht piiratud hetkel.

Mul paar püeva tagasi viskas korraliku kõhu ette. Ikka kohe sellise nagu oli eelmiste lastega 20 nädala paiku. Ei teagi kuidas nüüd varjata suudan, sest enne OSCARit ei plaani rääkida kellegile, sest vanust ka juba nagu on. Ja kõhuli ka enam magada ei saa. See küll häirib. Eelmisel ööl ei saanud sp magadagi.

1. Cruella 10
0
0
Please wait...

Postitas:
elsy

Mul hakkas eelmine nädal iiveldus, õnneks vaid osakese ajast, kuid siiski ja arvasin, et no ju siis pääsu ikka pole (8ndl).
Nüüd esmaspäeval, kui 9ndl kukkus, kadusid kõik ära, isegi see, et õhtuti vara unine ja olin tagasi nagu mina enne (rasedust).

Peavalu on nüüdseks vaid naasenud.

Kas see on normaalne, et mõni sümptom vaid nädalaks tuleb ja et nad siis pea kõik kaovad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul hakkas eelmine nädal iiveldus, õnneks vaid osakese ajast, kuid siiski ja arvasin, et no ju siis pääsu ikka pole (8ndl).

Nüüd esmaspäeval, kui 9ndl kukkus, kadusid kõik ära, isegi see, et õhtuti vara unine ja olin tagasi nagu mina enne (rasedust).

Peavalu on nüüdseks vaid naasenud.

Kas see on normaalne, et mõni sümptom vaid nädalaks tuleb ja et nad siis pea kõik kaovad?

Mul oli pigem vaheldumisi. Paar päeva hea olla ja siis hakkas uuesti. Ju siis oli hingetõmbepausi vaja

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pole küll mingit beebikõhtu veel, beebi pole häbemeluu tagant veel üleski tulnud. On ainult pekk 😃 kõhuli saan samuti magada nii nagu alati

Päevakübar 10+5

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas kellelgi on olnud probleeme kilpnäärme alatalitusega? Mul on TSH piiri peal 4,8 ning FT4 15. Tunnen natuke muret, kas peaksin ravi peale saama… Enne rasestumist oli kilpnääre 4,4, seega kuigi räägitakse, et rasestumiseks peaks näitaja palju väiksem olema, on selle näitajaga ikkagi võimalik lapseootele jääda 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellel kogemus on TÜ I trimestri ultraheliga, kas on lootus täpselt õigel ajal vastuvõtule saada ja kui kaua see kestab?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelviimasele – küsi kindlasti oma ämmaemandalt kiiresti saatekiri endokrinoloogi juurde. Arst otsustab, kas on alatalitus või mitte ja alatalitusega pannakse rasedatel enamasti ravi peale. Rasedatel ei ole muidu Tsh piir 4, vaid on madalam, nagu ka rasedust planeerivatel naistel.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kellel kogemus on TÜ I trimestri ultraheliga, kas on lootus täpselt õigel ajal vastuvõtule saada ja kui kaua see kestab?

Mina sain 10 minutit varem kabinetti sisse. Ajakulu oli vast mingi 15-20 minutit, UH oli väga põhjalik, samal ajal seletati ja näidati  mulle ka miis ja kus ja kuidas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oeh, ma loll käisin digiloos torkimas ja eelmise nädala oscari vereanalüüsi tulemusi vaatamas. Fb-hcg näit on 210 ja papp-a 4.94. Olen siin varasemaid teemasid lugenud ja tundub et see fb-hcg nr ikka väga suur, ma ei tea mis see isegi tähendab.. aga nyyd jälle järgmine asi mille pärast muretseda. Oscari uh järgmine nädal ja no ei oota seda..

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 333 )

Esileht Lapse ootamine Aprillibeebid 2022