Esileht Beebi ja mitmikud Aptamili kasutajad

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Aptamili kasutajad

Postitas:

Kes joodavad oma lastele aptamili. Toitsin last 11 k rinnaga, siis võõrdus ise, absoluutselt enam rinda ei taha.
Perearst siis soovitas jätkupiimasegu anda. Ostsin siis suure paki Aptamili.nii pakil on kirjas et 1-2 toidukorda päevas, tuleb anda piima. Ja et 210ml ???? Kas korraga ??
Tegin täna nüüd toidu kõrvale 100ml ja healjuhul jõi ära ainult 20 ml.
Ma ei saa aru kas talle see ei maitse või mis. Oehhh.
Pakil kitjas ka et tuleb ära juua soojana, ehk siis kaua ma võin seda tehtud piima talle juua veel anda , nii kui külmaks läheb viskan minema??
Tõesti võibolla lollid küsimused, aga ei saa mina aru kuna ja kuidas pean andma ja tegema.Valgustage mind palun kes annab lapsele seda:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 14:17; 13.02 17:21; 01.04 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni tund peale segu kokku segamist on veel ohutu anda.
Võid proovida teisi piimasegusid, tõesti vv ei maitse.
Mille seest andsid?

11-kuune on piisavalt vana, et temaga ei juhtu oluliselt midagi halba, kui ta joob seda vähem, kui paki peal kirjas olev kogus.
Paljud lähevad sellises vanuses hoopis üldse lehmapiimale üle.
Kui tahke toit on põhitoit ja vaheldusrikas, siis ega seda piimasegu ei peagi nii palju sisse pressima lapsele.

Aastasel lapsel on just piim lisatoit, enne aastat vastupidi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 15:36; 13.02 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma andsin lutipudelist. Tal see tass ka niiöeelda nokaga. Aga tolle annad kätte siiis kukub vehkima seda ja sealt august tuleb kõik vedelik välja.
Kui 11 kuuselt rp ära jätsin siis oli meil 1 kuu arstini aega . Terve selle 1 kuu andsin vett talle. Meeleldi jõi. Nüüdsiis käisime eile arstil ja arst tahtis umbes minestada kui kuulis et ma jätkupiima asemel kuuaega vett andsin.
Ise proovisin ka seda aptanili natuke. Nii halva maitsega, ime et talle sisse ei lähe.
Ma ei tea kuidas ma nüüd selle suure potsku ära tarvitav. Vaevalt seda keeta võib ??? Lapsele teen ju putru, aga veega. Kahju lihtsalt see 14 eurine lihtsalt prügikasti ka visata

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 14:17; 13.02 17:21; 01.04 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma andsin lutipudelist. Tal see tass ka niiöeelda nokaga. Aga tolle annad kätte siiis kukub vehkima seda ja sealt august tuleb kõik vedelik välja.

Kui 11 kuuselt rp ära jätsin siis oli meil 1 kuu arstini aega . Terve selle 1 kuu andsin vett talle. Meeleldi jõi. Nüüdsiis käisime eile arstil ja arst tahtis umbes minestada kui kuulis et ma jätkupiima asemel kuuaega vett andsin.

Ise proovisin ka seda aptanili natuke. Nii halva maitsega, ime et talle sisse ei lähe.

Ma ei tea kuidas ma nüüd selle suure potsku ära tarvitav. Vaevalt seda keeta võib ??? Lapsele teen ju putru, aga veega. Kahju lihtsalt see 14 eurine lihtsalt prügikasti ka visata

Putru võib “keeta” küll aga sel jujul piimasegu alles siis pudru sisse segada, kui puder söömiseks valmis. Näiteks tee tavapärasest veidi paksem ja siis vedelda piimaseguga.
Kui ikka kuidagi ei lähe, müü 10ga maha, sest on lahtine. Ma arvan, et keegi ikka soovib.
Meie kasutasime Tutteli piimasegu, see on üks nö “magusamaid”. Ja Piltti peaks enamvähem sama olema.

Aga mina soovitan erinevaid segusid just nendest väikestest valmissegude pakkidest proovida. Veidi kallimad on aga kokkuvõttes ikka odavam, kui igaühest suur pulbripakkjärgi jääb.

Kuidas lapse kaaluga rahule saab jääda? On söögiisu muidu hea/normaalne? Kui on, siis
perearsti paanika on minu arvates natuke liigne.
Nad kipuvad üldse toitumise ja kaalu osas vanematele suurt hirmu ja ebakindlust süstima.

Võid hakkata proovima vaikselt poepiima pakkuma ja keefiri ka!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 15:36; 13.02 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätkupiima segu sellises vanuses lapsele ei ole absoluutselt vajalik. Sellised vanuses laps,peaks hakkama juba 100% kodutoidule üle minema. Samuti ei ole vajalik lehmapiim,ole mõistlik ja tee eeltööd. Kõik jätkupiima segu soovitused on puhas lollus.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 22:12; 18.04 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätkupiimasegu on oluline anda, kui laps lisatoitu kehvasti sööb või kui kaaluga on juba varasemelt probleeme. Kui on hea isuga laps, kes sööb mitmekesist kodutoitu, siis võib toidu kõrvale ka ainult vett juua. Piim selles vanuses pigem vähendab söögiisu ja seetõttu sööb laps päristoitu vähem. Siiski võiksid pakkuda hapendatud piimatooteid: keefir, maitsestamata jogurt jne. Aastasele lapsele peaks ka rõõsk piim sobibma juba.
Võid proovida seda segu pudru sisse segada, aga see jätab päris tugeva maitse, kui lapsele see maitse vastu hakkab, siis ilmselt keeldub ka piimaseguga pudrust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli selline rinnapiimalaps, kes ei talunud üldse lehmapiima ega piimasegusid – niikui lehmapiimaga putru tegin, oli kõht lahtine ja gaasiline, laps aga viril. Proovisin piimaseguga (Hipp) putru teha – sama lugu. Proovisin Holle kitsepiimasegu – selle maitse ei meeldinud lapsele, ta polnud nõus seda sööma. Nii – tegin siis putrusid lihtsalt veega. 1a saanud laps sõi isukalt lisatoitu (veega puder, köögivili, puuvili, liha) ja mulle tundus, et rinnapiima võtab ta ainult sümboolselt – imemine oli muutunud kuidagi nõrgaks, rohkem lutsimise moodi.
Hakkasin siis lapsele iga päev muna sisse söötma – et laps ikka valku saaks. Alguses oli pool muna, aga üle aastane laps sõi juba terve muna päevas. 1,5a lõpetasin rinna üldse ära, aga lehmapiimatooteid laps ikka veel ei talunud. 2a proovisin uuesti lehmapiimaga – nüüd kõht talus lehmapiima ja laps hakkas täispiima ja kohupiima saama.

Nii et pool aastat (1,5 -2) oli meil ka periood, kus laps ei saanud üldse mingit piima. Küll aga sõi ta iga päev ühe muna (liha ka niikuinii) ning andsin heldelt D-vitamiini õli.

Teemaalgataja: proovi lapsele erinevaid piimasid (näit. täispiim, keefir, maitsestamata jogurt) – äkki mõni neist maitseb. Kui ta ei joo, pole ka väga hull. Anna D-vitamiini juurde, et lapsel D-vitamiini puudust ei tekiks. Anna liha/muna, et laps valku saaks. Aeg-ajalt proovi, kas laps soovib äkki rohkem piima juua või näit.kohupiima süüa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 6 kuune sööb korraga keskmiselt 180-210 ühel toidukorral. Enne ööund sööb 250. Oleneb,kui suur isu on. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätkupiima segu sellises vanuses lapsele ei ole absoluutselt vajalik. Sellised vanuses laps,peaks hakkama juba 100% kodutoidule üle minema. Samuti ei ole vajalik lehmapiim,ole mõistlik ja tee eeltööd. Kõik jätkupiima segu soovitused on puhas lollus.

Kukkunud oled kuskile või??lehmapiim? Sa ise jood ainult vett söögi kõrvale.. kui jah siis lase aga edasi…..

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.02 14:17; 13.02 17:21; 01.04 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 1a võiks siiski rp või rpa olla põhiline toitainete allikas. (tavatoiduga harjutamise kõrvalt 0.5-1a vahemikus). Tavalist lehmapiima hakkasin tasapisi harjutama 1-1.5a vahel, hapupiimatooteid 10 elukuust. 1.5a loobusime rpast täielikult. Käitusin Eesti arstide raamatu järgi.

Maitse poolest minu lapsele sobis ainuõt Hipp Combiotik, teisi sülitas välja. Olen kuulnud et paljudele maitseb odavamatest just Tutteli.

210 ml ei ole miinimumkogus, vaid pigem maksimumkogus! Rpaga on oht laps üle toita, ja kuna ta on vitamiinidega rikastatud, siis nagu ka vitamiinidel kehtib ööpäevase annuse printsiip.
Laps ise reguleerib palju tal puudu on ja kui muid toite sööb siis ei maksa vähesele rpale tähelepanu pöörata.

Lisaks rpa-d tarbivale lapsele kindlasti TULEB aeg ajalt vett juua anda.
Rinnalapsele ei ole vaja vett juua anda (kuna rinnapiim on väga muutliku konsistentsiga, algul vesine, siis rammusam ja laps reguleerib ise kas tal on janu, isu või ainult läheduse vajadus)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 04:01; 13.06 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma andsin lutipudelist. Tal see tass ka niiöeelda nokaga. Aga tolle annad kätte siiis kukub vehkima seda ja sealt august tuleb kõik vedelik välja.

Kui 11 kuuselt rp ära jätsin siis oli meil 1 kuu arstini aega . Terve selle 1 kuu andsin vett talle. Meeleldi jõi. Nüüdsiis käisime eile arstil ja arst tahtis umbes minestada kui kuulis et ma jätkupiima asemel kuuaega vett andsin.

Ise proovisin ka seda aptanili natuke. Nii halva maitsega, ime et talle sisse ei lähe.

Ma ei tea kuidas ma nüüd selle suure potsku ära tarvitav. Vaevalt seda keeta võib ??? Lapsele teen ju putru, aga veega. Kahju lihtsalt see 14 eurine lihtsalt prügikasti ka visata

Miks sa lapsele putru veega keedad?? Ei kujuta ette ise , teatud pudrusid teha piimata nt mannaputru,riisi, nimekiri pikk???? ei maitse ju ilma.Meie perele küll mitte.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 21:49; 18.04 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on puhta vale , et rp olevale lapsele ei anna vett juua!! Rp on söök ja vesi januks. Olen selle teemaga väga kursis, kui esimest last imetasin, suvi oli palav ja laps rahutu, ei adunud kohe, et milles point. Kurtsin emale toona, et laps rahutu ja viriseb, et ju palavusest. Ema küsis kas sa vett oled juua andnud?. Ei olnud. Laps sel hetkel oli ca nädalane.
Keetsin vee ära ja jahutasin maha ja laps jõi mõnuga ikka ja pärast rp peale ja kõik ok.
Tänapäeval müüakse poeski ju lastele vett, nt Hipp.
Pange ennast lapse olukorda, suudate ise ilma veeta olla? Vesi on väga tähtis.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 21:49; 18.04 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätkupiima segu sellises vanuses lapsele ei ole absoluutselt vajalik. Sellised vanuses laps,peaks hakkama juba 100% kodutoidule üle minema. Samuti ei ole vajalik lehmapiim,ole mõistlik ja tee eeltööd. Kõik jätkupiima segu soovitused on puhas lollus.

+1

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 22:12; 18.04 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on puhta vale , et rp olevale lapsele ei anna vett juua!! Rp on söök ja vesi januks. Olen selle teemaga väga kursis, kui esimest last imetasin, suvi oli palav ja laps rahutu, ei adunud kohe, et milles point. Kurtsin emale toona, et laps rahutu ja viriseb, et ju palavusest. Ema küsis kas sa vett oled juua andnud?. Ei olnud. Laps sel hetkel oli ca nädalane.

Keetsin vee ära ja jahutasin maha ja laps jõi mõnuga ikka ja pärast rp peale ja kõik ok.

Tänapäeval müüakse poeski ju lastele vett, nt Hipp.

Pange ennast lapse olukorda, suudate ise ilma veeta olla? Vesi on väga tähtis.

Tule taevas appi! Kõike mida saab valesti teha, tegid valesti! Ja kelle soovitusel? Ema ütles? 😀 ja siis tuled siia soovitama!

1. Nädalasele lapsele ei tohi puhast vett anda (kui üldse, siis glükoosiga segatud, muidu ei imendu, see on imiku seedimise eripära).
2. Nädalane nuttis ja oli rahutu, sest tal oli kõht tühi. Sina andsid talle vett 🙂 Oleks pidanud tihedamini rinda andma.
3. Kui rinnalapsel on janu, siis tuleb talle tihedamini rinda pakkuda. Kui kõht tühi ei ole, siis ta joob sealt ainult eelpiima, mis on oma olemuselt nagu glükoosivesi ja sealt vesi imendub paremini.
4. 30-kraadise kuumaga võib tõesti lapsele veidike jahutatud keeduvett juurde anda (max 10ml) ja seda ainult peale rinnapiima, mitte enne!

Olen omal ajal pidanud nõu TÜK lastearstisega ja palun sul sinu ema soovitusi siin mitte jagada!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 04:01; 13.06 17:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud Aptamili kasutajad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.