Esileht Rasestumine ja lapse ootamine apteeginimekiri

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: apteeginimekiri

Postitas:

Leidsin kusagilt kellegi poolt koostatud nimekirja, mida beebile apteegist vaja varuda on. Äkki keegi targem vaatab üle ja oskab öelda, mida vaja ei lähe (nt kas midagi antakse ka haiglast kaasa) või oskab midagi veel lisada. Aitäh!

APTEEGI NIMEKIRI-paracetamoli küünlad 80mg(roosa karp), Humeri ampullid(nina puhastamiseks või füsioloogiline lahus), vesinik(naba jaoks), D-vitamiin(säilib 2 kuud,anda kui laps 2 nädalane,hoida külmkapis), paar pakki smectat(kõhulahtisuse puhul), piimhappebakterid(enterol, gefilus, beneflora, lacto seven jne), saialilletinktuur või briljantroheline, kummeli ja saialilleürdid(silmade, näo puhastamiseks ning nohu ja seedehäirete puhul), benathen salv 5%(rinnanibudele), espumisan(seedehäired,gaasid), efferalgan(palavik,valu),
kreemid ja päikesekreemid, digitermomeeter, sudocrem salv(tsinksalv pepule haudumise vältimiseks määrida. kulub vähe, osta väiksem potsik), niisutav ihupiim, mini risk(pesupulber beebi riiete jaoks), kaaliumperg. (vanniveele lisamiseks), sab simplex(gaaside vastu)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga palju mittevajalikku kraami on seal nimekirjas. Näiteks kaaliumpermanganaati pandi vene ajal vannivette, praegu pestakse lihtsalt veega või hea on mõnikord lisada mingit vanniõli, kui lapse nahk kuivab. Kreemide ja salvidega ei maksa üle pingutada, kui otsest vajadust ei ole, siis ära midagi peale määri, naha ülehooldamine põhjustab ainult hädasid. Spets-pesupulbri asemel soovitan lapse riided lihtsalt kahekordse loputusprogrammiga pesta ja sama pulbriga, mis ülejäänud pere riided. Oluline on pesupulbrijäägid korralikult välja saada, mitte niiväga see, mis pulbriga pesed. Igasugu piimhappebakterid ja lahtistid unusta ka ära, anna parem lapse organismile võimalus ise seedimisega kohaneda. Täiesti mõttetu on selliseid asju koju varuda. See piimhappebakterite imikutele sisse söötmine on nagu moehaigus viimasel ajal, kuigi osad arstid seda üldse ei soovita. Kummeli ja muude ravimtaimedega tasub ka ettevaatlik olla, kummel on väga tugev allergeen.

Mul laps 7-kuune ja seni on sünnist saati vaja läinud:

Bepanthen – nibudele
Sudocrem – paar korda lapsel kaenlaalused hauduma läinud. Sudocremi sai suvel Pelgus haiglast kaasa.
Humeri ampullid
Gaasirohi
D-vitamiin
Saialilletinktuur naba puhastamiseks – Tallinna linna pakis oli eelmine aasta olemas, 2012 paki kohta ei tea.
Linola Fetti vanniõli

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 18:08; 23.01 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

APTEEGI NIMEKIRI –
paracetamoli küünlad 80mg(roosa karp – see on sama mis efferalgan)
Humeri ampullid – ALGUSES PEAB BEEBIDEL SILMI KA PUHASTAMA SELLEGA
Meie puhastasime naba saialilletinktuuriga, mille saime ka Tallinna pakist
D-vitamiin – esimest korda kuulen, et see ainult 2 nädalat kestab
Kõhuhädade jaoks – piimhappebakter beebidele spets (hetkel ei mäleta nime, aga roosa ja valgega karp, beebi peal)
Bephanthen salv või Sudocrem (viimast saab väikese purgi apteeki beebi pakist, mille saab kui beebi sünnib ja apteekist mingi blankett täita ja sünnitunnistus esitada…mõlemit saab lapsele panna ka haudumisel ja muude nahavigastute korral)
espumisan(seedehäired,gaasid – ei soovita seda, kuna see kõige lahjem… küsi apteekist tugevamat/kangemat)
Linola vanniõli tõesti hea ja saab väga kaua hakkama… meil laps saab peagi 2 aastaseks ja ikka sama pudel:) Seda tuleb hästi vähe panna.
Digitermomeeter vast kõigil olemas juba, aga lutt-termomeetrit ei soovitaks kohe osta, sest nt meil ei hakanud üldse lutti võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin apteegist-
füsiol.lahuse ampulle
saialilletinktuuri
briljantrohelist
d-vitamiini
sudocremi
nibukreemi (purelan)
gaasirohtu (sab simplex)
paratsetamooli küünlad
rinnapadjad
suuremad sidemed peale sünnitust (Molimed)
rohelisi aluslinasid (Molinea L)
igaksjuhuks üks lutipudel ja lutt
rinnapump

Neid asju läks mul reaalselt ka esimese lapsega vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju asjalikke kommentaare juba Sulle tuli.
Mul ainuke mõtisklus vanniõli teemal. Kahe esimese lapsega kasutasin ka Linola vanniõli ja ta tõesti oli väga hea, mingit kreemi pole vaja koju hankida – sest peale vanni oli nahk nii pehme ja hea.
Nüüd viimasel ajal aga käsi ei tõuse eriti enam ostma tooteid, kus parafiin (nn nafta) jm kahtlane sees, seega jätsin nüüd kolmanda lapsega selle ostmata ning ainuke nö puhas toode apteegis, mis leidsin, oli Bübcheni babys first hooldusõli, mida siis peale vanni vajadusel ketendavatele kohtadele määrida (ei sisalda värv-säilitusaineid, parafiini, parfüümi, eeterlikke õlisid, PEG-emulgaatoreid).
Ei oska veel kommenteerida, kas see otsus on õige, kuna laps pole veel sündinud ja pole saanud kasutada, aga selline oli mu mõttekäik…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 23:07; 24.01 00:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeesus küll, mis nimekiri.

Minu meelest vaja kolme asja – naba puhastamiseks saialilletinktuuri (mis võib ka juba saadavas beebipakis olla) + igaks juhuks koju paratsetamoli küünlad + d-vitamiini.

Muud asjad liigituvad minu meelest kellegi müügipropagandaks.

Muid asju saad osta vastavalt VAJADUSELE – suhteliselt tõenäoline, et enamike asjadest ei vajagi.

Lisaks paljud nimekirjas olevad asjad on dubleerivad – bepanthen ja sudicream näiteks – (kuigi kartulitärklis on hoopiski parem pepule). Paratsetamol ja efferalgan on mõlemad ju paratsetamol.

Kummeliga beebi silmi üldse mitte mingil juhul ei puhastaks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See saialilletinktuur võib igal juhul koduses apteegis olemas olla, mitte vaid beebi pärast. Ma näiteks eelmisel aastal kukkusin rattaga nii, et poolelt säärelt oli nahk maas ja just saialilletinktuur oli see, mis kiiresti ja valutult asja korda tegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Humeri ampullide asemel ostsin pihustiga Humeri,mis läheb tõsise nohu korral ikka sinna kuhu vaja. [/tsitaat]

Mulle apteeker ütles, et pihustiga võib kasutada alates 3. elukuust. Alguses nina puhastamiseks ikka ampullid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 18:08; 23.01 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leian samuti, et see nimekiri ikka väga üle pakutud. Muretsen oma lapsele vaid d-vitamiini, saialilletinktuuri on olemas suvisest sääserallist, pepule parim kartulitärklis, nohu korral läheb ninna tilk rinnapiima+ vajadusel ninapumbaga eritis välja. Silmi saab puhastada keedetud veega, millele võib lisada paar kummeliõit, kui peaks olema tugev põletik. Jube, kus tänapäeval tehakse tööd selle nimel, et lapasevanemad ikka ostaks kokku mõttetut löga, ikka jutuga, et äkki läheb vaja. Kui elaksin maal, siis ehk oleks olemas ka pisut paratsetamooli, kuid muu ei ole küll hädavajalik. Ja siis imestatakse, miks lastel on nii palju allergiat, miks nahk punetab vmt. Ärge üle ka pingutage, võtke veidi vabamalt. Mul on kodus neli last, kellest üks täisealine juba ja olen kogenud, et kõiksugu apteegikraamiga kehtib reegel-nii palju, kui vaja ja nii vähe, kui võimalik. Ka endale ei plaani muretseda mingeid nibukreeme-no milleks ometi? Pole siiani midagi kasutanud. Pole ka probleeme olnud. Tundub, et paljud on ka ennast ära rikkunud ülehoolitsusega. Nt ei tohi enamikke kreeme, mida kasutatakse muidu rindadele ja büstile, panna nibudele. Kui seda teha, võibki olla tagajärjeks lõhenemine. Pigem pange ka oma nibudele tilk piima imetamise ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kas Bepanthen kreemi nibude jaoks läheb vaja või mitte on ikka väga individuaalne. Kui ühel inimesel vaja ei ole, ei tähenda, et teisel vaja ei lähe.
Mul esimese lapsega läks vaja, aga teisega olid rinnad vist juba \”profid\” ja ei läinud eriti vaja (paar korda vist panin peale, kui läks punaseks) ning piimapais oli ka 3 x leebem kui esimese lapsega.
PS Kõige tähtsam \”apteegikraam\” on minu arvates tavaline peakapsas külmkappi kohe pärast sünnitushaiglast koju tulemist, sest piimapaisu puhul on see täiesti asendamatu, kiiresti leevendust pakkuv ning põletikku ärahoidev. Vaata, et ainult nibude peale kapsalehti ei pane – nibud peavad õhku saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 23:07; 24.01 00:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui apteeki pole läheduses, nagu mul, siis võiks kodus olla mingi palaviku alandaja küünalde näol, naba puhastasin ma saialilletinktuuriga, teeme seda ise juba aastaid. Ja nibudele lõhenemisvastase salvi ostan ka ette ära, sest see valu, mis mul 4-nda lapsega oli, oli ikka põrgu! d-vitamiini vast suvelapsele vaja pole, aga kapsas on hea abimees ja kummeliõied võiks ka igaks juhuks põletiku vastu olemas olla. Pole 4 lapsega humerit vajanud, ilma gaasirohuta ka hakkama saadud, kõhulahtisusi pole ka esinenud nii väikestel. Pealegi on rohtudega ju see jama, et need aeguvad, pole mõtet neid varuda, kui vaja ei lähe. Minul on näiteks palaviku alandajad alati aegunud enne kui pakk otsa saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läks vaja ainult humeri ampulle, bephanteni (mida panin pepule). Espumisani ja saialilletinktuuri. Kui lapsel oli nahakuivusega aegajalt probleeme, panin essexi baassalvi ja seda sai ka talvel põskedele pandud. Põskedele võib vabalt panna ka bephanteni. Minu nibud kordagi ei lõhkenud ja laps kordagi hauduma ei läinud. D Vitamiin ka muidugi.
Olen nõus, et kui apteeki pole lähedal, siis palavikualandaja (küünlad) võiks kodus varuks olla. Saialilletinktuuri sain ka Talinna pakist ja seda on veel 2 a hiljemgi alles. Nii et siin kehtib küll ütlus \”vähem on rohkem\”.
Igasugused peened beebide kehakreemid poeletil tekitavad küll kiusatust (eriti esmavanematel), aga see on libe tee. Lapsele tuleb anda aega keskkonnaga kohaneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutasin esimese lapse ajal selliseid asju ja teen seda ka nüüd teise lapse ajal:
*D-vitamiin
*saialilletinktuur – naba puhastamiseks
*Bepanthen – sobib punasele pepule, (nibudele-endal ei läinud vaja)
*Espumisan – gaasid (meil aitas hästi)
*[paracetamoli küünlad – palavik – ei ostnud kohe, vaid siis, kui vaja oli – (apteek lähedal)]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

espumisan(seedehäired,gaasid – ei soovita seda, kuna see kõige lahjem… küsi apteekist tugevamat/kangemat)[/tsitaat]Lihtsalt teadmiseks: Gaasivalurohud on kõik sama tugevusega, kui annustad nii nagu pakendil kirjas. Mulle soovitas apteeker uut Espumisani, mis on nüüd tugevam ja tuleb anda vaid 10 tilka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine apteeginimekiri

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.